Розшарування шару


11

У минулому я друкував переважно ABS, і багато разів стикався з розшаруванням між шарами. Я регулярно забезпечував такі умови:

 • Плита збірки рівна
 • Основа друку не викривлена ​​(з використанням суспензії ABS)
 • Запобігання тязі повітря. Я додав акрилові панелі з боків машини, і машина знаходиться у власному шафі.
 • Температура насадки близько 225 ° C
 • Температура HBP близько 112 ° C (я живу в Північній Америці, тому температура навколишнього середовища зазвичай досить прохолодна).
 • Використання нитки MakerBot

Які ще деякі змінні слід врахувати, щоб запобігти розшаруванню між шарами?

Відповіді:


7

Прохолодні умови навколишнього середовища є найбільшим фактором відшарування ABS. Розшарування або розтріскування по краях / кутах обумовлюються напруженнями деформації, коли адгезія першого шару сильніше, ніж міжшарове з'єднання. Або це трапляється, коли нагріта плита конструкції дозволяє будувати міцний незахищений фундамент, поки відбиток не надто високий, щоб його адекватно прогріти плитою. У будь-якому випадку кути першого шару не можуть піднятися, тому друк потріскається в іншому місці, щоб зняти напругу.

Всі напруги викривлення ABS, у свою чергу, викликані повторним термічним скороченням свіжого пластикового шару вгорі відбитка. Процес FDM наклеює гарячий, розкладений пластик на прохолодний, контрактний пластик. Коли новий шар охолоне, він намагається стиснути, але він приклеюється до шару, який вже повністю охолоджений / стиснутий. Це створює велику напругу зсуву між двома шарами. Накопичення цих напружень на зсув протягом багатьох послідовних шарів породжує велику силу вигину на весь друк. Ось що викликає і викривлення, і розшарування.

введіть тут опис зображення

Чим менше попередній шар охолоне нижче точки скла у пластику, тим менше термічного скорочення він зазнає до того, як наступний шар впаде, і тому менше напруження деформації буде накопичуватися, коли наступний шар охолоне.

Температура навколишнього середовища - це найбільше, що ви можете контролювати:

 • Якщо навколишнє середовище вашого принтера нижче 35 ° C, ви, мабуть, навіть не повинні турбуватися надрукувати ABS.
 • Навколишнє середовище 50C значно краще і матиме мінімальні проблеми з викривленням і розшаруванням. Це в межах температури навколишнього середовища більшості двигунів та електроніки. Екструдери з повітряним охолодженням, як правило, можуть надійно екструдувати ABS приблизно до 60 ° С, і в цей момент вони можуть бути схильні до засмічення. І не забувайте про пластикові конструктивні деталі принтера.
 • Промислові принтери ABS з нагрітими вбудованими камерами друкують ABS в умовах 75-85С, з великою кількістю повітряного потоку. Що стосується режимів охолодження, АБС в камері 80С діє дуже схоже на PLA в умовах кімнатної температури. Ніякі деформації, але багато повітряних потоків потрібно для отримання детальних деталей.

Друк АБС при більш високій температурі насадки (скажімо, 240-250С) також покращить адгезію шару, тому відкладення шансів менша. Такі ж напруги деформації будуть, але скріплення шару може бути сильнішим, ніж внутрішні напруги в деталі, щоб він витримав друк.


2
Дякую за детальну відповідь, я думаю, що ця відповідь буде корисною для інших у майбутньому. Бічна примітка, це більше проблема дизайну принтера, але ви повинні бути обережними з машинами, які мають пластикову платформу для складання пластини. У мене був майданчик платформи вище 100F.
tbm0115

4

Я знаю, що деякі не можуть відповісти на ваше запитання, але, можливо, хтось шукатиме всі можливості.

Розшарування може бути спричинене:

 1. нитка

  • вологість
  • діаметр
 2. екструдер

  • тиск (утримування) - м'яка нитка може бути м'ятою, викликана великим втягуванням)
  • брудні джаггери (зуби)
  • термістор / несправність проводу - коли він повідомляє про температуру нижче 170 ° C, то екструдер не екструдується
  • флотація карети (мотор екструдера не може тягнути нитку, тому він піднімається)
 3. загальний

  • швидкість друку
  • питання температури

1

Розбещення не повинно відбуватися при правильній температурі. Як уже вказувалося, різні температури між гарячим і холодним шаром викликають викривлення, але викривлення не є розшаруванням. Якщо ви друкуєте при правильній температурі (вище для більших шматочків, нижчі для тонких стовпчастих шматочків), шари прилипатимуть.

Це процедура оптимізації температури друку, щоб уникнути розшарування:

http://www.thingiverse.com/thing:35088

Роздрукуйте об’єкт при підвищенні температури (210-250С, 5С за кроком), а при охолодженні спробуйте розбити його. Підберіть температуру (для ТОГО СПЕЦІФІЧНОГО нитяного рулону), яка дає вам найбільшу міцність.

введіть тут опис зображення

Інші тестові об'єкти, такі як http://www.thingiverse.com/thing:915435 , призначені для перевірки якості друку, а не міцності. Для міцності та розшарування вам потрібна процедура, яку я описав вище.


-1

розмір стінки та наповнення - також параметри. Якщо розмір стінки занадто тонкий, відшарування видно


1
Привіт, зааз, і ласкаво просимо до SE 3D Printing! Незважаючи на те, що ваша відповідь може бути технічно правильною, вона є доволі стислою, і, як така, її рекомендували для видалення, на жаль. Якщо ви зможете її розширити, то ви можете отримати більш позитивну відповідь. Я рекомендую вам, окрім того, щоб прочитати відповіді з високою оцінкою, щоб оцінити очікуваний стандарт, ознайомитися з довідковою секцією, що стосується відповідей на запитання, зокрема як відповісти , та взяти екскурсію для отримання додаткової інформації про те, як працює обмін стеками . Дякую :-)
Greenonline
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.