Як я можу надати 3D-друковані деталі в PLA блискучою гладкою обробкою?


45

Поверхні моїх друкованих деталей, які використовують пластик PLA, виглядають шорсткими та нерівними.

Чи зміна нитки на кращу може змінити щось?

Якщо ні, то якими методами я можу скористатися, щоб досягти більш гладкої обробки для 3D-друкованих об'єктів?

Відповіді:


43

Запчастини PLA можна оформити покриттям з епоксидного покриття типу XTC-3D від Smooth-On . Це згладить деталь і додасть їй досить приємний блиск.

Я також мав неабияку успіх шліфувальних відбитків, надаючи їм шар грунтовки автомобільного наповнювача та використовуючи глянсову фарбу для напилення.

Ви також можете досягти чудових результатів за рахунок обробки пара ацетону, якщо ви бажаєте перейти на ABS . Хоча для цього знадобиться обігріте ліжко і може бути трохи вибагливіше працювати, ніж PLA.


XTC-3D - це більше смоляного покриття. Він працює за призначенням і виглядає дуже добре, якщо грунтувати, фарбувати та шліфувати, але знайте, ваша модель буде трохи товстішою.
Кірбінатор

+1 для згадування ґрунтовки для наповнення. Просто переконайтеся, що ви отримуєте фактичну ґрунтовку для наповнювача . Я виявив, що типова фарба / ґрунтовка Рустолеум не має таких же властивостей, як наповнювач. Наповнювач висихає набагато швидше і краще заповнює лінії друку.
Джош Б.

27

Випаровування ацетону - чудовий спосіб згладити відбитки ABS. Однак для PLA згладжування ацетоном не працює. Стаття про згладжує НВАК каже:

Це шкода, адже з PLA працювати набагато простіше, ніж з ABS. Ми знайшли рішення для згладжування PLA, але більшість із них стосуються досить небезпечних хімічних речовин, таких як тетрагідрофуран та дихлорметан . Єдине виняток, який ми знайшли - це етил ацетат, який, здається, дає хороші результати і є (відносно) безпечним.

В іншій статті згадується замінник MEK , який також є етилацетатом. Ви також можете спробувати полірувач, виготовлений для результатів 3D-друку, наприклад XTC-3D . Ось справжня фотографія XTC-3D на PLA:

XTC-3D на PLA, зображення надано з tiskni3ddoma.cz

Ultimaker також пропонує використовувати хлороформ для згладжування відбитків PLA.

Якщо ваші деталі дійсно нерівні, це може бути симптомом чогось поганого з вашим друком (ер), ви можете прочитати таксономію артефактів осі Z в 3d-друкуванні на основі екструзії .

Найбільш впізнаваною причиною цієї проблеми є Z-коливання. Це викликано нерівністю шарів у повторюваному шаблоні з періодом, рівним тону Z-потоку (технічно відведення, але це те саме, що і крок, якщо ви не використовуєте багатозапускову нитку), і була відомою проблемою оригінального Makebot, CupcakeCNC.


Ultimaker пропонує використовувати хлороформ для післяобробки PLA: ultimaker.com/en/tips-tricks/post-processing
Klara

Тетрагідрофуран - це не таке зло, але воно випаровується дуже швидко, тому з ним не дуже практично працювати.
Томаш Зато

8

Потрібно докласти зусиль, щоб зробити PLA блискучим, і він не такий простий, як ABS та ацетон.

Ви повинні шліфувати друк наждачним папером з різними розмірами крупи (почніть з крупки P100, потім P240, P400, P600, P1500 та P2000).

Щоб досягти блискучого результату, вам слід відполірувати принт пластиковою обробкою. Крім того, ви можете застосувати друк XTC-3D .

Дивіться ці повідомлення:


6

Ваші два найпростіші варіанти - занурити відбиток в ацетон або подати йому ванну з парами ацетону. Зауважте, що цей процес, як правило, працює лише з ABS, а не з PLA , за винятком деяких марок. Є багато статей в Інтернеті , де ви можете дізнатися більше про процес.

Крім оздоблення, ви, як правило, отримаєте більш гладкий кінцевий результат, зменшивши товщину шару та видаливши будь-який гістерезис / коливання в друкуючій головці, переконавшись, що вона добре відкалібрована.


3
На запитання, що задає питання про згладжування PLA, відповідь, яка стосується лише згладжування ABS, не здається дуже корисною. Калібрування - це приємна відправна точка, але "блискуча гладка" не досягається.
Том ван дер Занден

@Tom van der Zanden, Досить чітко вирішується PLA, уточнюючи, що метод ацетону насправді працює для деяких брендів. Надані посилання призначені для PLA. Усі інші відповіді в цій темі повторюють подібні моменти.
ZachNag

1
Ацетон не працює для жодної марки PLA. У статті, до якої ви посилаєтесь, не використовується ацетон, вони використовують інший розчинник.
Том ван дер Занден

Не намагаючись бути аргументативним, просто фактичним. Третє посилання в публікації ( ultimaker.com/en/community/10412-acetone-finishing-on-pla ), яке, можливо, ви пропустили через те, як я його відформатував, містить інформацію про те, як одна людина змогла використовувати ацетонову обробку з Colorfabb PLA. Причина полягає в тому, що вони включають невеликий відсоток пластмаси, що розчиняється, у свою форму, і саме це дозволяє цьому процесу працювати, хоча і незначно.
ZachNag

4

Переконайтесь, що принтер правильно відкалібрований та чи немає застряг, оскільки це може спричинити забиття та інші дефекти на об’єкті. Друк з більшою роздільною здатністю також зробить об'єкт більш гладким, оскільки також буде менше різниці між кожним шаром.

Нитка, яку ви використовуєте, може стати причиною і для грубого вигляду. Не забудьте пограти з температурою, щоб знайти правильний діапазон для конкретної марки нитки. Я помітив, що різні марки, як правило, друкують краще при різних температурах, і якщо вона занадто низька, це може спричинити проблеми з потоком.

Також вихід PLA у повітря, як правило, поглинає вологу, що також не приносить користі. Якщо ви не збираєтесь ним користуватися деякий час, покладіть нитку назад в сумку, що закривається, з осушувачем, щоб уникнути потрапляння вологи.

Якщо ви не хочете бачити надруковані шари, ви також можете спробувати розплавити поверхню за допомогою теплового пістолета, щоб згладити предмет. Будьте обережні, щоб не перегріти предмет , оскільки ви могли знебарвити або спричинити зависання.


Дякуємо, що згадали про належне налаштування принтера. Дивно, але здається, що ви перша людина, яка зробила це. Тож +1 за проникливу відповідь!
tbm0115

-1

Його називають ацетоновою обробкою

В основному 3D-надрукована частина залишається в парі ацетону, а зовнішня оболонка перетворюється на гладку поверхню. Я чув, що він краще працює з ABS.

У цій статті показано, як із відео :


7
Тут варто зазначити, що обробка ацетоном дуже добре працює з ABS і (принаймні, не так добре) з PLA.
kaine

Зауважте, що саме цей метод працює лише для певних марок PLA. У більшості випадків є велика ймовірність того, що ацетон зробить мало нічого, якщо взагалі нічого не буде для PLA.
Дані Епштейн

Я чув, що ацетон не ефективний з PLA, але це, безумовно, для ABS. Одне місце для отримання ацетону - це засоби для зняття лаку для нігтів. Деякі магазини та салони продають 100% варіанти ацетону, а інші можуть становити 70% або навіть 20%, тим сильніше вони швидше діятимуть.
Чейз Кромвель

6
Ця відповідь невірна. Питання задається конкретно щодо PLA, а ацетон абсолютно нічого не робить для PLA. Вам потрібно щось по-справжньому противно, як MEK, щоб вплинути на PLA.
Том ван дер Занден

Оскільки ця відповідь заснована на неправильній нитці, вона має надзвичайно низьку якість і її слід видалити.
Триш

-1

Отже, ми знаємо, що не працює, але те, що працює (але не добре) - це алкоголь! Працює лише ізопропіловий спирт на 90% (і вище)! Також у Walmart ви можете придбати речі під назвою Goo Gone, а ще краще - це Oops!

Те, що ви робите, це плавлення хімічним шляхом. Оскільки PLA виготовляється з кукурудзи (більш-менш) ті ж хімічні речовини не будуть працювати на такому біологічному пластиці, що і PLA. ABS - це продукт на масляній основі, тому ацетон працює.

Я використовую ці два згадані продукти, тому що вони створені для видалення клеїв та воску і не одразу випаровуються, щоб встигнути виконати свою роботу та розчинити пластик. Алкоголь випарується, особливо з меншим вмістом води, і я абсолютно позитивно не хочу, щоб хтось робив це в спальні або на кухні, особливо не обійтися без вентиляції! Пари легкозаймисті і швидко накопичуються при кімнатній температурі і потрібно небагато, і це просто погано!

З алкоголем я занурюю і замочую деталі до тих пір, поки я не бачу, як вони виглядають м'якими, як шкіра або залежно від PLA, що використовується шовковисто. Я друкую гарячіше, ніж рекомендовано, з гарячим ліжком мало, щоб не було вентилятора і більше подачі, оскільки те, що трапляється, стає густішим за певний темп, і буде виглядати як його плутанина, а не надрукувати правильно, як забита або не подається досить швидко, і це правда, але якщо збільшити швидкість подачі, наприклад, 108 або 115, це компенсує усадку, і ви отримаєте ту саму заливку.

Тепер, коли сказано, що ви збираєтеся отримати більш гладкі відбитки, тому що він стає схожим на водянистий, але з більшою швидкістю і / або маленький вентилятор засуває його на місце, але гаряче ліжко убереже його від занадто важкого для наступного проходу гарячого кінця та нового шару, так наступний шар не буде виходити на холодну поверхню і може легко розчавитись і злитися до останнього шару, і тепер два шари 0,15 мм діють як три, але щільніше і гладше.

Тоді з Oops! хімічний або алкогольний, я просто знімаю те, що залишилося від недосконалостей. Я беру безмітну тканину і наношу на неї розчин і протираю в тому ж напрямку з дуже малим тиском, поки не відчується, що тканина застряє або її кусається, потім я залишаю її на 15 секунд і змиваю, зануривши її в відро холодної мильної води, потім промийте свіжою водою і повторіть, якщо необхідно. Найкраще, якщо ви використовуєте рядок для утримування або підвішування деталей, тому що легко залишати відбитки позаду.

Крім того, ще краще (і я цього не пропоную, тому що будь-яка рідина при атомізації може бути горючою - окрім води) - використовувати замість пляшок розпилювачі та злегка розпорошувати той самий процес, і занурювати, щоб зняти його - замість витирання і ризикуєш залишити відбитки з позначками на готових деталях.

Є шліфування. Багато шліфування - ще один спосіб згладжування деталей.

Я також спробував конформне покриття моїх деталей, яке працює, але стає брудним при спробі нанесення поверх попередньо нанесеного покриття.

Тоді є наповнювач для кузова або якщо ви використовуєте фарбу, я рекомендую фарбу для автомобілів із ґрунтовкою для наповнювача, або фарбу в автомобільній секції спеціально для пластикових та вінілових або важких товстих фарб, але не латексну, а лакову фарбу, яка є важкою і заповнює недосконалості, але лежить рівною, коли сушені! Існують фарби Lexan для пластмасових покриттів та моделей, але потрібна грунтовка.

Але найкраще зробити так, щоб ваш принтер працював 100% друком настільки дрібно детально, що не більше 0,4 мм насадки, і переконайтеся, що ваш профіль нарізки налаштований на ідеальну роботу з тим, як працює ваша машина, як ваші степерні номери та все, тому що всі що важливо в першу чергу, ваш перший шар визначає решту друку! Рівне ліжко та чиста рівна поверхня! Нова насадка кожні кілька десятків відбитків має значення, якщо ви не отримаєте високий наконечник!

Підтримання свіжої трубки Боудена також має велике значення! Отримайте собі манометри та використовуйте їх для вирівнювання ліжка замість паперу, і це буде точно кожного разу! І надрукуйте однакову швидкість і зробіть якомога менше коригувань через весь друк, і це вийде рівномірним. Більш високі відбитки, якщо вам потрібно гаряче ліжко, додають тепло, оскільки друк стає вище або темп. Насадки, оскільки друк втрачає тепло, коли піднімається вище, і не буде друкувати так само, як нижній шар.

Я сподіваюся, що це допомогло або були відповіді, які ви шукали! Я просто проходив і ненавиджу непотрібні відповіді, які мали щось спільне з поставленим запитанням! Я думаю, людям подобається просто говорити.


Ізопропіловий спирт не вирішує PLA - у мене частини тижнями були піддані цьому і зовсім не розм’якшуються. Далі це не має нічого спільного з походженням у тому, що пластик є розчинним, а лише хімічним складом.
Триш

2
Цей пост дуже важко читати, оскільки це одна велика стінка тексту. Будь ласка, подумайте про покращення форматування.
Том ван дер Занден

-1

Для дешевого методу згладжування відбитків можна використовувати прозорий лак для нігтів. Він буде виконувати роль смоли, схожої на смолу.


1
Привіт Логан, і ласкаво просимо до SE 3D Printing! Незважаючи на те, що ваша відповідь може бути технічно правильною, вона є досить короткою, і, як така, її рекомендували для видалення, на жаль. Якщо ви зможете її розширити, то ви можете отримати більш позитивну відповідь. Я рекомендую вам, окрім того, щоб прочитати відповіді з високою оцінкою, щоб оцінити очікуваний стандарт, ознайомитись з розділом довідки, що стосується відповідей на запитання, зокрема як відповісти , та взяти екскурсію для отримання додаткової інформації про те, як працює обмін стеками . Дякую :-)
Greenonline

-3

Я пропоную використовувати XTC-3D, оскільки ваші відбитки невеликі, також ви можете додати деякі пігменти UVO. Важко використовувати у великих відбитках, оскільки має невеликий робочий час. У будь-якому випадку ось друк, який я зробив для друга:

Приклад друку

Це мертве посилання показує більше зображень та повідомляє, як це робиться.


4
Ця відповідь не додає нічого над іншими відповідями (XTC 3D вже згадується досить небагато з них). Хоча за вашим посиланням може бути корисна інформація, ми не рекомендуємо відповідати, де основним вмістом є посилання, оскільки вони можуть бути недійсними, якщо пов'язаний вміст зміниться або стане недоступним. Більше того, оскільки пов’язаний веб-сайт ваш власний, це трохи сіра зона, що стосується самореклами. Ми намагаємось тут створити сховище запитань та відповідей, ми не хочемо створити сховище запитань, а люди говорять "подивіться, ви можете знайти відповідь на моєму веб-сайті".
Том ван дер Занден

2
Я думаю, що Том дає хороший аналіз якості ваших відповідей - ми, як правило, не любимо відповіді, що стосуються лише посилань. Я рекомендую вам взяти тур обміну стеками , щоб ознайомитись з нашим сайтом. :-) Також ласкаво просимо!
Tormod Haugene

1
Ваше посилання загинуло, і оскільки ви не включили до своєї публікації жодну інформацію про посилання, ваш пост фактично марний.
Greenonline

1
через пояснення @TomvanderZanden я голосую за те, щоб видалити це як зайве і безглуздо.
Триш

Єдина додаткова інформація, яку я бачу у цій відповіді, - це використання пігментів UVO.
Greenonline
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.