Недоліки роздільної здатності


17

Чи є у 3D-принтера з екструзією ABS або PLA чи можливі негативні відмінності в якості, якщо я спробую надрукувати з більшою роздільною здатністю?

Мене не турбує час друку, оскільки обладнання не користується великим попитом. Я, однак, переживаю, що пристрій може бути більш схильним до руйнування, ймовірно, має дефекти або має інші проблеми, яких я наразі не можу уявити.


Питання не є насправді про pla або abs взагалі; формулювання використовувалося лише для позначення пластикової нитки на відміну від смоли або металу.
kaine


@ theirdirddimension, це краще. Я думаю, що тег "plastic-filament-fdm" насправді був би корисним.
kaine

@kaine Або просто звичайний "fdm".
Том ван дер Зандену

@TomvanderZanden "fdm" вже позначено тегами. Хоча набагато рідше, є й інші типи fdm, які не базуються на пластичній нитці.
кайн

Відповіді:


15

Найбільший ефект, який я бачу на роздільну здатність, обумовлений пластичним напруженням через теплових градієнтів.

Відбитки з більшою роздільною здатністю створюють більше шарів матеріалу, і кожен шар має накопичувальний вплив на термічне напруження. Верхні шари піднімаються більше, коли вони охолоджуються, а нижні шари згортаються сильніше в міру збільшення кількості шарів.

Щоб протидіяти цьому, опалюваний (або навіть просто безпрограшний) корпус має велику різницю. Нагрівання друкованого шару суттєво допомагає, якщо сама постіль чинить опір деформації (наприклад, листовий метал або друкована плата буде згинатися більше, ніж скло під тим же натягом).

Однак фактична міцність пластику зростає. Укладання тонших шарів матеріалу, схоже, збільшує міцність зв'язку між шарами.


1
Висота більш тонкого шару, як правило, зменшує викривлення, а не збільшує його. Напруження термічного скорочення застосовується більш рівномірно та поступово у міру нарощування шарів, що дозволяє друку формувати жорстку та стійку "основу", яка чинить опір завивці, оскільки додаткові шари додаються вище у друку.
Райан Карлайл

5

Щодо міцності остаточного друку, я вважаю, що це залежить від міжшарової адгезії самої нитки - яка сильно змінюється. Крім того, зазвичай більш товсті шари збільшують міцність друку до певного моменту.

Неформальне дослідження співвідношення міцності / висоти шару можна знайти тут : це дослідження дозволяє припустити, що міцність друку збільшується до висоти шару 0,25 мм, а потім стабілізується.

З іншого боку, друк з високою роздільною здатністю часто приховує дефекти, що виникають внаслідок низькоякісної нитки, зокрема нитки, яка деградувала, поглинаючи занадто багато вологи. Через меншу кількість пластику, екструдованого на шар при високій роздільній здатності, деякі загальні дефекти друку також мають тенденцію бути менш вираженими та легшими в обробці.


4

Також варто зазначити, що відношення діаметра насадки до висоти шару впливає на міцність. Висота шару, як правило, встановлюється трохи менше діаметра насадки, тому форсунка "видавлює" новий пластик на попередній шар. Це особливо важливо для першого шару, оскільки він впливає на те, наскільки добре предмет прилипає до ліжка; але це також впливає на міцність між шарами.


3

На моєму досвіді, будівництво з меншими шарами також робить мостини та нависання більш вираженими і менше шансів на збій.

Менші шари дозволяють поступово змінюватися для нависів, які більш різкі з товстим шаром.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.