Як 3D друкувати 5-корінний зірковий об’єкт, який не має плоского дна та отвору посередині?


10

Я новачок у 3D-друку. Я створив цю зірку з Blender3d. Наскільки я знаю, більшість принтерів потребують плоского дна.

Як ви бачите (синя лінія - вісь Z, червона - вісь X, зелена лінія Y - вісь), у зірки немає плоских сторін чи точок.

введіть тут опис зображення

У середині зірки є дірка. введіть тут опис зображення

Чи є принтер (бренд / модель), який може надрукувати цей об’єкт, який не має плоского дна або боків, у якому є отвір, що проходить посередині? Будь-яке обхідне рішення для друку цього об’єкта?

Відповіді:


6

Типові настільні 3D-принтери FDM можуть боротися з цією моделлю, оскільки це вимагає, щоб ви надрукували великі нависання та використовували опорну структуру (при друкуванні), або не вистачає натуральної плоскої нижньої поверхні для отримання хорошої адгезії друку (при друкуванні вертикально). Пара пропозицій:

  1. Деякі принтери FDM чудово підтримують друк, а деякі навіть дозволяють надрукувати зручну структуру підтримки. Якщо ви знайдете одне із них, ви в безпеці додому.

  2. Можна розділити модель надвоє, роздрукувати ці частини окремо, а потім склеїти їх. Це досить часто для складних моделей і дозволяє друкувати свою модель навіть на основних принтерах FDM. Відповідь Тома це добре ілюструє.

Звичайно, існують і інші технології 3D-принтерів (SLA, смола тощо), але я не маю практичного досвіду з цим сам, і залишаю це іншим, щоб дати вам гарну відповідь щодо цих питань.


1
Якщо вам не подобається ідея розрізати зірку надвоє, матеріал для підтримки - хороший шлях. Навіть нерозривні опори працюватимуть, але залишать прикріплювати «крапки» на моделі. У мене є подвійний екструдерний принтер, який використовує матеріал, що підтримує PVA, і контакт з поверхнею не є бездоганним, але це чудово, ніж намагатися звести мости до кінців. Я думаю, що більшість зрізів створить плоске пляма якогось розміру, можливо, не настільки маленького бажаного.
fred_dot_u

2
Схоже, що для цієї конкретної моделі «зірки» розбиття зірки навпіл (щоб створити плоске дно та усунути будь-які нависання) буде найкращим рішенням, тим більше, що верх і низ будуть однаковими.
Дж. Ройбал - BlockchainEng

1
Я б запропонував поекспериментувати з програмою Meshmixer та її функцією для автоматичного обчислення позиції та підтримки pointes. Цей додаток дійсно чудово з цим (хоча точно не ідеально). Що найважливіше - він може запропонувати проректацію, про яку людина навіть не подумає :) Просто спробуйте.
дартс піксель

@darthpixel, це хороша порада! Можливо, ця модель могла бути надрукована вертикально з якимись пристойними опорними стовпами?
Tormod Haugene

5

Здається, що існує відповідь, пропонується роздрукувати модель у орієнтації, як показано (наприклад, на осі Z деталі, що відповідає осі Z для принтера), або з підтримкою, або розбивши її навпіл.

Використовувати опори таким чином - це погана ідея, оскільки це дозволить залишити дуже шорстку поверхню завдяки геометрії (і її буде важко видалити, якщо ви не хочете мати справу з проблемним матеріалом підтримки). Модель також взагалі не матиме контакту з плитою складання, тому дуже ймовірно, що вона відірветься (навіть коли ви користуєтесь підтримкою, ви хочете, щоб розумна кількість поверхні контактувала з плитою збірки). Вам доведеться просвердлити отвір посередині (оскільки там підтримку неможливо зняти).

Підхід розділити його навпіл та друкувати за цією орієнтацією теж не є ідеальним, оскільки обробка поверхні знову буде дуже шорсткою через дуже ніжні криві зірки. Отвір посередині також вийде трохи деформованим і сплющеним і потребує підтримки.

Натомість для цієї моделі набагато кращим підходом є поділ її так:

Модель розділена лінією, що проходить через дві "точки" зірки.

У верхній половині зовсім немає перегину, а в нижній половині є лише ніжні нависання, які легко друкувати без підтримки. Поверхня поверхні буде набагато кращою порівняно з друком в іншій орієнтації. Більше того, отвір також можна надрукувати в площині XY, залишаючи його також чистішим.


З іншого боку, нарізка моделі уздовж цієї осі також зменшить шанс підняття першого шару, тим самим уникнути «шва», коли ви склеїти його разом.
Tormod Haugene

Чудова пропозиція Тома. Моє запитання: як ти зрозумів цю лінію симетрії? Був якийсь тип програмного забезпечення чи просто звичайна та проста інтуїція та досвід? Заздалегідь спасибі.
Дж. Ройбал - BlockchainEng

1
Просто інтуїція.
Том ван дер Занден

Розкол можна легко виконати в OpenScad. імпортуйте існуючу модель і відніміть великий куб там, де знаходиться верх. оберніть інший шматок, щоб зрізана сторона опинилася вниз на друкарській шарі. Збережи це. Потім зробіть ще одну, де ви віднімаєте велику коробку з великої сторони. Поверніть його і збережіть.
EvilTeach
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.