Як працюють розміри діаметра насадки та роздільна здатність шару осі Z?


14

У мене є 3D-принтер із довжиною насадки 0,4 мм (400 мкм), і керівництво принтера передбачає, що він може друкувати до товщини шару 60 мікрон і має точність до 100 мкм.

Що я намагаюся зрозуміти, це те, як 0,4 мм насадка видає розмір нитки меншим за неї? Як цей процес працює? Чи зменшує вона швидкість, з якою нитка тече, чи щось таке?

Відповіді:


20

Так, вони знижують швидкість. В основному, швидкість, з якою ви подаєте нитку, визначає, наскільки виходить великий об'єм, а відстань, яку ви переміщуєте до екструдера, означає, що цей об'єм розподіляється на цій відстані. Однак це не вся історія.

Розмір насадки визначає лише дві речі: максимальну висоту шару та мінімальний розмір функції. Це не впливає на мінімальну висоту шару (і, очевидно, не впливає на максимальний розмір функції), хоча є деякі практичні обмеження (ви б не хотіли друкувати шари 0,1 мм 5-мм насадкою).

Насадка стискає нитку, коли вона видавлюється; нитка в основному примушується до зазору між форсункою і попереднім шаром. Немає обмежень у тому, наскільки тонкий шар ви можете надрукувати (цифра 60 мікрон - це лише те, що склав відділ маркетингу, ви, швидше за все, можете надрукувати ще тонші шари). Поки ви можете позиціонувати вісь Z з достатньою точністю (що, як правило, не є проблемою), ви можете друкувати довільно тонкі шари.

З іншого боку, розмір насадки визначає максимальну висоту шару. Вам потрібно, щоб нитка трохи змастилася, інакше вона не буде прилипати до попереднього шару належним чином. Ви не можете друкувати шари товщі, ніж розмір насадки, і зазвичай рекомендується друкувати розміром шару, який становить не більше 80% від розміру насадки (наприклад, насадкою 0,4 мм не слід намагатися друкувати шари товщі, ніж 0,32 мм), але це лише настанова.

Ваша ширина екструзії - це ширина лінії, нанесеної вашою насадкою. Це, як правило, (за рахунок згаданого шпигування) трохи більше розміру насадки. За допомогою насадки 0,4 мм слід встановити ширину екструзії на щось трохи більше, наприклад, на 0,5 мм. Технічно можливо друкувати з екструзійною шириною, такою ж (або навіть меншою), ніж розмір вашої насадки, але це призводить до дуже слабких відбитків: як уже згадувалося раніше, ви хочете, щоб пластик злегка збився.

Вони вимагають точності до 100 мкм. Це не означає, що ви можете надрукувати функції розміром до 100 мкм (оскільки ви не можете, оскільки ширина екструзії набагато більша). Це означає, наприклад, що якщо ви надрукуєте кубик 10 мм, то слід очікувати, що його реальний розмір буде між 9,9 мм і 10,1 мм. Такий куб не має жодних особливостей, менших за ваш мінімальний розмір, але його зовнішні стінки можна розміщувати з більшою точністю, ніж цей мінімальний розмір функції.

Я повинен застерегти вас, що цифра в 100 мкм "до", і на практиці вам буде важко досягти цього.


Я знав про частину точності! Дякую, що відповіли на питання дійсно всебічно. +1
Jash Jacob
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.