Що таке безпечні для їжі матеріали та як їх розпізнати?


22

Які матеріали, які зазвичай використовуються в 3D-друку , є безпечними для харчових продуктів?

Чи є якісь процедури сертифікації / класифікації таких матеріалів, які можуть допомогти мені в перехресній перевірці та відборі?


Я використовую принтер FDM .


1
Подумайте про звуження свого питання, зазначивши, з яким типом принтера ви працюєте.
Том ван дер Занден

@TomvanderZanden Я використовую принтер FDM, тож чи можна друкувати такі матеріали на цьому принтері? Якщо так, то я б відредагував своє запитання :)
Dawny33

Ви повинні редагувати своє питання незалежно.
Том ван дер Занден

Привіт @ Dawny33, я помітив, що ваше запитання вже деякий час. Чи змогла вирішити ваше запитання будь-яка з наведених нижче відповідей? Якщо так, то ви не хочете прийняти відповідну відповідь. Якщо ні, то чого не вистачає, щоб ми могли допомогти вам далі? Крім того, якщо ви зрозуміли це самостійно, ви завжди можете відповісти і прийняти власне рішення. Дякую.
StarWind0

Пов’язаний, але для конкретної машини та заснований на сертифікації як безпечний для харчових продуктів: 3dprinting.stackexchange.com/questions/6937/…
Trish

Відповіді:


18

Безпека харчових продуктів є властивістю як процесу, так і матеріалу. Ви не можете приклеювати безпечні для їжі матеріали в принтер, який раніше використовувався для друку чогось небезпечного для харчових продуктів, і очікуєте, що результат буде безпечним для харчових продуктів.

Єдиний спосіб дізнатися, чи певний матеріал є безпечним для харчових продуктів - це запитати у свого постачальника, але багато залежить від того, як ви його потім обробляєте. Наприклад, принтери FDM часто мають латунні насадки, які містять свинець. Для друку безпечних для харчових продуктів матеріалів потрібно використовувати насадку з нержавіючої сталі.

Матеріали, безпечні для харчових продуктів, можна ідентифікувати за допомогою універсального символу .

Крім того, для забезпечення безпечності харчових продуктів 3D-друкованої моделі вам може знадобитися додатково обробити її (наприклад, шляхом згладжування пари або покриття харчовим лаком). В Інтернеті поширюються деякі твердження, що в 3D-моделях, що надрукуються, може бути поверхнева пористість, в якій можуть рости бактерії, але я не зміг знайти надійного джерела для цієї заяви. Все-таки потрібно бути обережним.


Дякую за відповідь. Чи існують офіційні норми оцінювання, за якими я можу переконатися? (замість того, щоб покладатися на слова постачальника)
Dawny33

1
З того, що я бачив, ви насправді не можете припустити, що 3D-надрукована частина буде безпечною для їжі, коли вона вимикається з принтера, навіть якщо ви використовуєте харчову нитку. Найкраща частина цієї відповіді - заключний абзац. Використовуйте харчовий безпечний лак або якийсь інший захист від харчових продуктів. Якщо об’єкт повністю покритий харчовим лаком, то він є безпечним для харчових продуктів, незалежно від того, що лежить під лаком.
Скотт Леммон

@ScottLemmon - "незалежно від того, що лежить внизу" має приховану залежність від "за умови, що шар лакового продукту є недоторканим". Я б не довіряв лаку виключно, я б скоріше використовував його як додаткову обережність поверх нібито безпечних для їжі матеріалів ...
mac

@mac, справа в тому, що FDM не є безпечним для харчових продуктів процесом (принаймні, з будь-якими принтерами для споживачів) незалежно від форсунок і ниток, якими ви користуєтесь. Ви ОБОВ'ЯЗКОВО використовуєте якийсь герметик, щоб повністю ізолювати їжу від поверхні друку, щоб забезпечити безпеку харчових продуктів. Це не зайва обережність, а вимога. Це тому, що FDM є пористим, що залишає бактеріям процвітати навіть при найсуворіших методах очищення.
Скотт Леммон

@ScottLemmon - Люди їли і пили з деревних предметів протягом тисячоліть (що набагато пористіше, і пропонують органічний ріст для вирощування бактерій, грибів та водоростей) ... і все-таки більшість деревних порід є безпечними для харчових продуктів матеріалами (повторно: дошки для різання ). Я зрозумів, що ви, звичайно, маєте на увазі, що я мав на увазі те, що я б не їв зі свинцевої тарілки, навіть якщо покритий найсучаснішими лаками! :)
мак

9

Речовини, що контактують з їжею

У більшості розвинених країн є регуляторні агенції, які регулюють харчові контейнери. У США Управління харчовими продуктами та лікарськими засобами (FDA) регулює речовини, що контактують з харчовими продуктами (FCS), які є матеріалами, що контактують з продуктами харчування під час виробництва, виготовлення, зберігання, упаковки та використання.

У них є багато списків FCS, які або затверджені до використання, загальновизнаними як безпечні, регульовані, обмежені або іншим чином вже оцінені і щодо яких вони мають рекомендації.

Виробник повинен забезпечити безпеку FCS, тому відповідальність покладається на особу, яка робить 3D-відбитки. Якщо ви зробите щось, схоже на чашку, і його можна переплутати з чашкою, ви можете нести відповідальність за дотримання цих рекомендацій.

США FDA регулювання для ABS та PLA

FDA має Інтернет-ресурс, який допомагає проводити виробників за допомогою цих списків, визначаючи нормативно-правовий статус компонентів матеріалів для контакту з продуктами харчування .

Наприклад, у цьому розділі ви знайдете список матеріалів, які мають належну регламентовану непряму добавку, під яким ви знайдете, де перераховані полімери, 21 CFR 177 .

Частина 177, ДОСЛІДЖЕННЯ ДО НЕПЕРЕЧЕНИХ ПРОДУКТІВ: ПОЛІМЕРИ

Зокрема, у цьому розділі немає жодного списку, який я шукав (але більш ретельний пошук може виявитись результативним).

АБС включений сюди, в розділ 1020, який я цитував нижче. Незалежно від того, чи відповідає ваш виробник нитки ця формула ABS, вам доведеться визначити кожного постачальника АБС, який ви використовуєте. Згідно з FDA, добавки, барвники та інші інгредієнти можуть зробити певний антинебезпечний безпечний продукт.

§177.1020 Акрилонітрил / бутадієн / стирольний сополімер. Сополімер акрилонітрилу / бутадієну / стиролу, визначений у цьому розділі, може бути безпечно використаний як виріб або компонент виробів, призначених для вживання з усіма продуктами харчування, за винятком тих, що містять алкоголь, в умовах використання E, F та G, описаних у таблиці 2 §176.170 (c) цієї глави.

(а) Ідентичність Для цього розділу, сополімер акрилонітрил / бутадієн / стирол складається з:

(1) Вісімдесят чотири-вісімдесят дев'ять вагових частин матричного полімеру, що містить від 73 до 78 вагових частин акрилонітрилу та 22 - 27 вагових частин стиролу; і

(2) Одинадцять до шістнадцяти масових частин щепленого каучуку, що складається з (i) 8 - 13 частин бутадієну / стиролового еластомеру, що містить від 72 до 77 масових частин бутадієну і від 23 до 28 вагових частин стиролу та (ii) 3 до 8 мас.ч. прищепленого полімеру, що має той же діапазон складу, що і матричний полімер.

(b) ад'юванти. Сополімер, визначений у пункті (а) цього розділу, може містити допоміжні речовини, необхідні при його виробництві. Такі допоміжні речовини можуть включати речовини, загальновизнані як безпечні в їжі, речовини, які використовуються відповідно до попереднього санкціонування, речовини, дозволені в цій частині, та такі:

Обмеження речовини 2-Меркаптоэтанол Готовий сополімер повинен містити не більше 100 м.д. 2-меркаптоетанолу акрилонітриловий аддукт, визначений методом під назвою "Аналіз цикопакової смоли на залишковий β- (2-гідроксіетилмеркапто) пропіонітрил", який включений за допомогою посилання . Копії можна отримати в Бюро харчових продуктів (HFS-200), Управлінні харчових продуктів та лікарських засобів, 5100 відділення фарби Pkwy., College Park, MD 20740, або доступне для ознайомлення в Національній адміністрації архівів та записів (NARA). Для отримання інформації про доступність цього матеріалу в NARA телефонуйте за номером 202-741-6030 або перейдіть за адресою : http://www.archives.gov/federal_register/code_of_federal_regulations/ibr_locations.html. (c) Технічні умови (1) Вміст азоту в сополімері знаходиться в діапазоні від 16 до 18,5 відсотків, як визначено аналізом Micro-Kjeldahl.

(2) Вміст залишкового акрилонітрилового мономеру в готових сополімерних виробах становить не більше 11 частин на мільйон, як визначено методом газової хроматографії під назвою «Визначення залишкового акрилонітрилу та хроматографічного внутрішнього стандартного методу стирольних мономерів-газу», який включений в якості посилання. Копії можна отримати у Центрі безпечності харчових продуктів та прикладного харчування (HFS-200), Управління харчовими продуктами та лікарськими препаратами, відділення фарби 5100 Pkwy., College Park, MD 20740, або доступні для ознайомлення в Національному управлінні архівів та записів (NARA). Для отримання інформації про доступність цього матеріалу в NARA телефонуйте за номером 202-741-6030 або перейдіть за посиланням: http://www.archives.gov/federal_register/code_of_federal_regulations/ibr_locations.html .

(d) Добувні обмеження. (1) Загальна кількість енергонезалежних екстрактивних речовин не повинна перевищувати 0,0005 міліграма на квадратний дюйм площі поверхні, коли готовий виріб, що контактує з харчовими продуктами, потрапляє до дистильованої води, 3-відсоткової оцтової кислоти або н-гептану протягом 8 днів при 120 ° F.

(2) Готова продукція, що контактує з їжею, повинна отримувати не більше 0,0015 міліграма на квадратний дюйм акрилонітрилового мономеру при впливі дистильованої води та 3-відсоткової оцтової кислоти при 150 ° F протягом 15 днів при аналізі полярографічним методом під назвою «Витягнутий акрилонітрил Диференціальна імпульсна полярографія ”, яка включена в якості посилання. Копії можна отримати у Центрі безпечності харчових продуктів та прикладного харчування (HFS-200), Управління харчовими продуктами та лікарськими препаратами, відділення фарби 5100 Pkwy., College Park, MD 20740, або доступні для ознайомлення в Національному управлінні архівів та записів (NARA). Для отримання інформації про доступність цього матеріалу в NARA телефонуйте за номером 202-741-6030 або перейдіть за посиланням: http://www.archives.gov/federal_register/code_of_federal_regulations/ibr_locations.html .

(e) Акрилонітрилові сополімери, визначені в цьому розділі, повинні відповідати положенням § 180,22 цієї глави.

(f) Акрилонітрилові сополімери, визначені в цьому розділі, не дозволяються використовувати для виготовлення контейнерів для напоїв.

[42 FR 14572, 15 березня 1977 р. Із змінами, внесеними в 42 FR 48543, 23 вересня 1977 р .; 47 FR 11841, 19 березня 1982 р .; 54 FR 24897, 12 червня 1989 р.]

Регулювання в усьому світі

ЄС має базу даних для цього, хоча і без будь - то галузі конкретного досвіду представляється , що важко знайти. Наприклад, замість того, щоб перелічити АБС як предмет, він перераховує три мономери, які складають АБС окремо, тому вам доведеться окремо прочитати розділ Акрилонітрил, бутадієн та стирольний розділ, щоб зрозуміти аспекти безпеки харчових продуктів АБС.

Звичайно, хтось зіткнувся з проблемою аналізу всіх цих різних норм у різних країнах і створив книгу, в якій узагальнено багато того, що можна отримати з окремих баз даних, Глобальне законодавство про матеріали для контактів з продуктами харчування Дж. С. Баган, але це не недорогий ресурс, а потреби постійне оновлення, тому, можливо, потрібно буде купувати щороку, щоб йти в ногу з останнім законодавством у всьому світі. Однак це буде корисною орієнтиром і відправною точкою для злому простору або бібліотеки для виробників.

Висновок

Майте на увазі, що це положення, сформовані державними органами. Вони можуть мати наукову основу (і, сподіваємось, це все роблять), але вони не замінюють ваше власне тестування та здоровий глузд. Навіть якщо ви дотримуєтесь цих норм, ви все одно можете нести відповідальність за будь-які створені вами небезпечні об'єкти.


8

Є три речі, які можуть впливати на безпеку харчових продуктів 3D-друкованих предметів:

  1. Нитка - це безпечна їжа лише в тому випадку, якщо на упаковці сказано так (навіть якщо пластик не токсичний, ви не знаєте про колір та інші добавки)

  2. Готель - готель і насадка можуть просочити метали у нитці, вам потрібно щось на зразок повної козирки з нержавіючої сталі.

  3. І нарешті, 3D-надруковані предмети містять невеликі отвори, в які можуть потрапляти бактерії - тому нічого, що друкується на принтері FDM, не є безпечним для харчових продуктів, якщо тільки не покрите яким-небудь безпечним для харчових матеріалів ущільнювачем (крім одноразового використання)


2
Чи є у вас джерело для третьої претензії? Зауважте, що "гаряча голова" - це не звична термінологія, "готель" - більш поширений.
Том ван дер Занден

@tom - дякую за виправлення. І джерела для третьої претензії: blog.pinshape.com/3d-printing-food-safe та forums.reprap.org/read.php?1,164077,168351
Nir

2

Я багато переглядав це, як з точки зору власного використання, так і з продажу предметів на Etsy.

Наскільки я можу визначити, PLA та ABS є загалом безпечними.

FDA перераховує ABS та PLA як безпечні пластмаси для контакту з їжею, хоча деякі пігменти та добавки можуть спричинити власні проблеми. АБС - це звичайно безпечний ніт (відповідно до FDA) для контакту з алкоголем. Я не знаю чому.

Отже, для свого використання я роблю контейнери для вина, пива та коктейлів з PLA, а круглі кавові кружки з ABS.

ПЕТГ занадто сильно пом'якшує окріп і не працює для кави та чайних кружок. Я намагався. Це виходить з ладу.

Будьте обережні, якщо ви використовуєте згладжування ацетону на ABS. Ацетон потрапляє в АБС, і навіть через кілька днів зовнішніх умов, пластик може містити достатню кількість ацетону для створення бульбашок у пластиці, коли ацетон кипить у відповідь на гарячу воду. Я сильно розгладив цю чашку. Можливо, якби він менше піддавався парам ацетону, це, можливо, дозволило розчиненому ацетону швидше вийти.

Я без проблем користувався негладкими кружками з кави ABS протягом місяців.

Ви прочитаєте про латунні насадки, що забруднюють друк свинцем. Ви прочитаєте про хребти, які є бактеріальними місцями панірування. Це може бути правдою.

ABS все ще робить тонку кружку з кавою для особистого використання.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.