Як використовувати / калібрувати вентилятори друку для PLA?


9

На даний момент я думаю про вентилятори друку, які охолоджують пластик при друкуванні. Я не запитую про дизайн фандуків, який може бути цілою книгою самостійно. Мені хотілося б знати, як знайти найкраще застосування охолодження друку для даної нитки PLA, - це швидкість вентилятора та налаштування в розріз на ваш вибір (щоб дізнатися, які існують різні варіанти).

Відповіді:


9

Комбінація обладнання вентиляторів та параметрів друку у всіх відрізняється. Якщо хтось інший не має таких самих профілів принтера і зрізів, як і ви, немає жодного способу сказати щось на кшталт "використовувати X% для PLA" чи що завгодно. Для практичних цілей ви просто емпірично визначите це за допомогою тестових відбитків на основі кількох простих правил:

  • Використовуйте багато охолодження для PLA, помірне охолодження для PETG і мінімальне охолодження для ABS. (Зверніть увагу, що іноді ABS має користь від легкого повітряного потоку, і PLA не обов'язково завжди повинен бути продутий на максимальній потужності.)
  • Використовуйте менше охолодження для великих відбитків, де кожен шар займає тривалий час, більше охолодження на дрібних відбитках, де кожен шар дуже швидкий.
  • Осьовий / коробчастий вентилятор? Напевно, ви захочете запустити його на повну потужність. Радіальні / білочні повітродувки? Ви можете запустити меншу потужність.
  • Висячі звивини або провисання? Може знадобитися більше повітряного потоку. (Нижня висота шару також дуже допомагає.)
  • Температура гарячого кінця провисає, коли вентилятор запускається? Спробуйте менше повітряного потоку. (Або краще утеплити гарячий блок.)
  • Слабкий шар склеювання? Спробуйте менше повітряного потоку. (Або підняти температуру гарячого кінця.)
  • Дрібні, швидкі відбитки, які стають кашкоподібними або куточками, що "затягуються"? Вам потрібно більше повітряного потоку. (Або нижня темп. Нагріву.)
  • Роздрукуйте викривлення / підняття кутів з ліжка? Спробуйте менше повітряного потоку, особливо на найнижчих шарах. (Або більш високі температури нагріву, або кращий адгезійний шар, або менший зазор насадки / шару для першого шару, або будь-який інший підхід.)
  • Вентилятор занадто галасливий? Спробуйте менше повітряного потоку. (Або придбайте кращий вентилятор.)
  • Нанизування ниток під час руху Спробуйте менше повітряного потоку, спрямованого безпосередньо на форсунку. (Або краще налаштуйте налаштування для витягування, або вийміть вологу з нитки або знижуйте температуру гарячого кінця.)

1
Видатна відповідь, це була саме збірка знань, яку я бажав.
kamuro

4

Я використовую бічний вітер, щоб охолодити модель якомога простіше. Це просто діаметр вентилятора діаметром 12 см, який ведеться від ардуїно (ті ж контакти, що й вентилятор поруч із насадкою). Ні проток, ні інші речі. Єдине, що я розглядаю з точки зору покращення речей - це встановити 2 вентилятора, які могли б згортати модель з обох сторін.

Проблема полягає в тому, що коли модель складніша, тоді прохолодне повітря не доходить до цих кривошипів, і тоді на деяких кутах я бачу різницю. Через цю проблему я повинен орієнтувати модель, звернену до вентилятора, таким чином, як такий ефект зменшиться, і я зазвичай задоволений результатами. Якщо ви вмієте уявити, як поводиться повітряний потік, тоді ви можете досягти досконалості :)

Звичайно, вентилятор приводиться в рух, але якщо чесно, я зазвичай використовую 100% його потужності видування, за винятком першого шару, який я взагалі не дую.


Я дуже добре вживаюсь у виробництві, це поки що досить перевірений дизайн, який можна знайти тут: thingiverse.com/thing:953811 Але я радий почути, що реалізація охолодження деталі проста і все ще працює. Дякуємо за цей вклад. Зараз я ще чекаю, коли хтось пояснить, що ідеально і чому;)
kamuro

1
Звичайно, я також хотів би побачити рішення інших. Звичайно, я також отримав такий своєрідний вентилятор, як у вас (трохи простіший), але я все ще використовую бічний вітер, тому що для деталей з малим розміром не вистачає часу для охолодження області друку, особливо коли насадка негайно переходить у наступне положення (де є відсутність потоку охолодження), а потім швидко повертається назад. Ось тут для мене працює бічний вітер.
пірат пікселя

0

Я використовую PLA, і обидва мої вентилятори перестали працювати. Я не технічний і не міг розібратися, як їх виправити, тому я встановив домашній вентилятор, який підірвав прямо біля двигуна, зберігаючи його в прохолоді, і він працює так само добре, як не краще, ніж вентилятори, що постачаються разом із 3D-принтером. Ви не можете пускати двигуни над нагріванням, тому що ваша нитка стане згорнутою, надихайте насадку. Тому спробуйте це перед покупкою вентиляторів 3d-принтера.


1
Привіт, Джані, і ласкаво просимо! Я думаю, що Kamuro має на увазі, як контролювати вентилятори для охолодження моделі під час різних частин процесу друку. Охолодження двигуна також потрібно в деяких випадках, але я підозрюю, що це може бути не проблема. Однак у вашому випадку може, можливо, вентилятор, що охолоджує мотор, також побічно охолоджував друк? :-)
Tormod Haugene

1
так, він також охолоджує друк, який, здається, працює чудово :-)
Jeanie

Як при перегріві двигунів згущується нитка?
Том ван дер Занден
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.