Чи є способи зробити 3D-друк прозорим?


20

Мені відомо кілька «чітких» ниток для принтера ABS або PLA. Однак вони мають мутний або матове скло. Я не вірю, що це можливо усунути, але я вважаю, що це можна зменшити.

Чи є ефективні способи зробити принт більш прозорим зовнішнім виглядом?

Відповіді:


10

Це залежить від безлічі факторів, типу пластику, того, чи потрібно деталі бути міцними, чи можна використовувати друк вази тощо. Ось кілька думок.

PLA - Марка PLA має велику різницю, деякі можуть бути надруковані дуже чітко, деякі не можуть. Більшість прозорих довільних матеріалів, які я використав, друкують набагато чіткіше при температурі близько 240 ° C.

ABS - Я бачив деякі досить вражаючі чіткі деталі, надруковані як одношарові оболонки в АБС, а потім згладжуються пари. Я схильний знаходити ABS більш напівпрозорим і менш прозорим.

PETG - Знову конкретний PETG, який ви використовуєте, але я не бачив майже такої різниці, як у PLA. Я не впевнений, наскільки важлива температура, але якщо занадто жарко, ви отримаєте бульбашки, які зменшать чіткість.

Відбитки на тонких стінах - у мене тут немає великого досвіду, але Smooth On XTC-3D або згладжування пари здаються ефективними.

Суцільні відбитки Якщо я хочу прозорості, я зазвичай друкую її зі 100% заповненням (має бути справжнім 100%, занадто велика переекструзія або недоекструзія зменшать прозорість). Друк повільніше та з меншим охолодженням іноді допомагає. Простіше отримати заливку твердого речовини за допомогою екструдера з прямим приводом, я не міг отримати гідних результатів з довгою трубкою з лука (коротка трубка з луком працює чудово).

Ось сторінка, де я протестував 10 прозорих ниток, друковані зразки товщиною 2 мм, 100% заливкою - http://thrinter.com/10-transparent-filaments . Ці зразки трохи перенапружені, ви можете отримати кращі результати, якщо набрати в екструзії точно, але це важко отримати, і оптимальні параметри можуть дещо змінитися залежно від геометрії деталі. Більш великі насадки та товсті шари можуть допомогти, але я не дуже експериментував з цим, оскільки є суттєві недоліки цього підходу.


+1 для фактичного запуску зв'язаного порівняння!
TextGeek

Було б непогано включити в цю відповідь відмінне зображення у посиланні на випадок, якщо посилання вмирає.
Greenonline

9

Використовуйте т-глазур Таульмана і після легкого шліфування справді тонкого паперу (дійсно, але, якщо ви можете), обприскайте його поліуретановим лаком чи чимось подібним. Перегляньте статтю тут .


Здається, це працює для тонкого матеріалу, як у їхніх прикладах. Чи все ж будуть помітні смуги в товщі виробу? Я думаю, що це не буде занадто високим, якщо температура буде достатньою, але ви можете знати це краще.
kaine

7

Ви можете зробити форму з друку, а потім отримати відливку з цієї форми з чітким ливарним матеріалом.


2
Я відчуваю це так, хоча корисна інформація суперечить духу сайту. Це питання та відповіді. Ви вирішили не відповідати на це запитання тут, але натомість маєте на увазі, що ОП задає неправильне запитання.
deltree

4
@deltree Якщо вам здається, що це не відповідає на питання, будь ласка, позначте його. Немає такого поняття, як "дух сайту". 3D-друк має свої обмеження. Знання про технологію включають знання про те, коли згадана технологія не підходить для роботи або якщо є альтернатива їй. Я відповів на питання. Якби я думав, що питання було неправильним, я би його спростував. Але я цього не зробив, бо думаю, що це прекрасно.
третій вимір

Цей метод буде успішно працювати, якщо ви зможете відполірувати всі ділянки моделі, які будуть видні. Таким чином, із системою ABS було б досить легко випаровувати щось, надруковане дійсно тонкими шарами, робити форму та відливати її. Майте на увазі, що ви будете вносити додаткові складності, коли виберете цей метод, наприклад, усадка, лінії різання цвілі тощо.
Дані Епштейн

3
@deltree Я ОП і дуже не згоден. Це досягає мети, яку я хочу, просто підходячи до неї по-іншому.
кайн

3
питання полягало в тому, як зробити 3d друк прозорим. Ця відповідь говорить «замість цього зробити щось інше». Я не заявив, я просто вказую, що це прямо не відповідає на питання.
deltree
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.