Як зробити багатокольоровий друк?


12

Принтер: принтер FDM (FDM == Моделювання Fusion Deposition).

Сировина: Термопластика.

Як зробити багатобарвну друк? Які зміни слід внести до процесу друку / до використовуваної сировини?

(Відповідь у контексті друку базового куба 3x3 Rubix)


Бонус: які найкращі практики під час багатобарвної друку? (<- Це ґрунтується на думці та / або широко, тому додайте відповідь до цього питання як додаткову відповідь, якщо зможете. Це дуже допоможе людям розпочати / практикувати багатокольоровий друк)1
@kenorb Я розумію, що моя схожа на ту, на яку ви вказали, але моя більш конкретна щодо принтера та матеріалів, тому його не слід закривати як дублікат цього питання ІМХО :)
Dawny33

1
Якщо ви так вважаєте, добре, я відмовився від свого закритого голосу.
kenorb

Хоча в контексті кубика Рубіка, все це одного кольору, і натомість він має наклейки.
Даніель М.

Якщо його не потрібно друкувати декількома кольорами, деякі люди використовують для фарбування деталей дешеві модельні фарби.
Чейз Кромвель

Відповіді:


8

Я бачив кілька різних підходів, до яких ви могли заглянути.

Найпростіший і найпоширеніший - це кілька екструдерів, кожен з яких має різний колір термопластику. Такі інструменти, як Pronterface і Slic3r, мають вбудовану підтримку декількох екструдерів. За допомогою декількох екструдерів ви можете отримати один колір на екструдер; немає чіткого способу змішування кольорів та отримання кольору між кольорами вихідних матеріалів.

Іншим, більш складним підходом є використання одного екструдера з трьома входами, як цей , де термопластик з трьох входів можна змішувати в різній кількості, щоб отримати кольорові градієнти між вхідними кольорами. За допомогою червоної, жовтої та синьої нитки ви можете отримати веселку кольорів ... хоч і без контролю над значенням (білий до чорного) або насиченість (яскравий проти тьмяний колір).


2
Крім того, деякі принтери дозволять вам призупинити друк, вивантажити нитку, завантажити нову нитку та відновити друк. У той час як втомлива та схильна до помилок, якщо ви дуже хотіли отримати багатоколірний друк без окремих частин, це може зробити роботу.
Джефф

@Jeff - це хороший момент, і ви повинні опублікувати це як відповідь.
Мартін Керні

7

Ось методи друку з різними кольорами, які мені відомі (від найпоширеніших до найрідкісніших):

  1. Друкуйте кожен колір окремо та збирайте / склеюйте їх разом - це технічно не багатобарвна друк, але це я найпоширеніше рішення, оскільки більшість принтерів не є різнокольоровими

  2. Кілька екструдерів, по одному для кожного кольору - це, безумовно, найпростіша багатофункціональна настройка, але це не допоможе з рубічним кубом, тому що я не думаю, що створити принтер із 6 екструдерами практичним.

  3. Багатоколірний готель від @MartinCarney відповідає, що подають кілька ниток в одну насадку - я дійсно нічого не знаю про ці готелі

  4. Нарешті, є хитрість, яку ви можете застосувати, яка зупиняється на середині друку і дозволяє вам поміняти нитки, більше інформації у цьому відео на YouTube , але це також не допоможе з рубиковим кубом, оскільки ви не можете використовувати різні кольори в одному шарі


Я хотів би додати №5, який схожий на №4 тим, що він передбачав паузу та заміну ниток. Готуйте друк так, ніби у вас є кілька екструдерів, але замініть gcode-зміни інструменту на gcode, щоб перейти до друку та призупинити. Це може змінити колір всередині шару. Це було б надзвичайно виснажливим і непрактичним для повнокольорового друку, як кубик Рубіка через кількість підказок. Я дуже мало знайшов про це в Інтернеті, але трохи експериментуючи, я зміг досягти цього з дизайном, який обмежував зміни лише кількома шарами.
mbmcavoy

2

Створіть виріб таким чином, щоб він мав різну висоту, яку можна побачити в одній площині.

Використовуючи пряму екструзію диска, ми можемо легко змінювати матеріал різних кольорів, призупиняючи друк для отримання кольорового друку.

Приклад різнокольорового друку


1

Якщо ви намагаєтеся надрукувати щось на зразок кубика Рубіка правильними кольорами, не використовуючи фарби чи наклейки, є лише пара варіантів.

Якщо припустити, що ви користуєтесь принтером лише з одним екструдером і без фантазійних пристосувань, вам потрібно буде надрукувати кожен кольоровий кубик, який вам потрібно буде роздрукувати у великій кількості штук, а потім скласти їх разом. Ви не можете використовувати хитрощі, як зміна нитки вручну на певному рівні для більшості кубів, оскільки більшість кубів - це кутові кубики з 3 кольорами.

Якщо припустити, що у вас є якась багатоматеріальна система, то ви просто використовуєте файли STL, які зроблені відповідними кольорами. І я говорю про будь-яку багатоматеріальну систему, включаючи декілька екструдерів, вигадливий екструдер, описаний @Martin Carney, або MMS з сайту prusia3d.com, який має 4 входи в один екструдер із недоліком не змішування і не потребує автоматично витрачають нитки при зміні кольорів.

Існує ще одна система, використовувана 3D принтером da Vinchi Full Color, яка розпорошує чорнило на нитку як її друк.

Оскільки стандартний файл STL не має визначення кольорів, звичайне, що потрібно зробити - це розбити оригінальний файл на кілька файлів STL, кожен з яких має свій власний колір. Для цього потрібен Meshmixer або програма 3d моделювання.

Я провів багато досліджень з цього приводу, але ще не мав можливості спробувати, тому що мій оригінал Prusia 3d та його набір Multi-Material ще не прибули. :(

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.