Коли використовувати нитки 1,75 мм проти 3 мм?


35

Чому у нас є два стандартних розміру нитки - 1,75 мм і 3 мм? Чи справді це має значення при друкуванні? Або 1,75 мм просто для менших принтерів?

У яких ситуаціях я повинен використовувати 1,75 мм?

Коли я повинен використовувати 3 мм?

Відповіді:


25

Немає помітної різниці. Просто використовуйте нитку, яка відповідає вашому конкретному принтеру.

Якщо у вас ще немає принтера, я отримав би такий, який використовує нитки 1,75 мм:

 • 1,75 мм все більше стає "стандартом", таким чином легше дістатися. Деякі нитки доступні не більше 3 мм.

 • Нитка 1,75 мм дозволяє здійснювати більш тонкий контроль, оскільки подача в 1 мм нитки відповідає менш пластичному екструдованому.

 • Нитка 1,75 мм вимагає меншої сили для екструдування. Стиснення 1,75 мм до 0,3 мм займає менше зусиль, ніж те, що робити те саме на 3 мм нитки.

Однак переваги досить незначні. Я не бачу жодних причин замінити функціонуючий 3 мм екструдер 1,75 мм (поки що).


1
Ви згадуєте деякі дуже хороші моменти! Як ви вважаєте, це означає, що принтери з екструдерами 1,75 мм менше борються - наприклад, з натяжкою?
Tormod Haugene

16

Є кілька факторів, які слід врахувати ці два:

3 мм

 • Більш жорсткий - легше друкувати гнучкими пластиками. Я не зміг зробити свій принтер 1,75 мм для друку з NinjaFlex, використовуючи стандартний екструдер.
 • Може екструдувати швидше
 • На якість менше впливають зміни діаметру - це викликає занепокоєння переважно при використанні дешевих пластиків

1,75 мм

 • Більш популярний, простіше купити
 • Потребує менший екструдер, ніж 3 мм
 • Простіше у використанні з трубочкою з лука
 • Точніше при друкуванні

13

Я, як правило, погоджуюся з питаннями у відповідях Мастеуша та Тома ван дер дер Зандена, але я додам трохи детальніше. Однак, як правило, відмінності мінімальні:

 • Взагалі кажучи, нитка 1,75 мм полегшить використання меншого діаметра насадки (<0,4 мм), що дозволить отримати більш точні відбитки в деяких випадках.
 • Нитка 1,75 мм дасть вам кращу гнучкість із витратами, оскільки вона має більш високе співвідношення поверхні та об’єму, що дозволяє швидше плавити сопло і дозволяє підштовхувати принтер до більш високих швидкостей екструзії.
 • Зворотне з вищезазначених пунктів також зазвичай справедливо. Нитка "3 мм" (яка зазвичай насправді становить 2,85 мм) дозволить забезпечити кращий контроль та більш високу швидкість екструзії на ширших діаметрах форсунок.
 • Нитка 1,75 мм справді популярніша за 2,85 мм, проте менший діаметр означає, що допуски до виготовлення дійсно повинні бути більш жорсткими по довжині нитки - різниця ширини ± 0,1 мм по довжині вашої нитки становить лише ± 3,5% для 2,85 мм і більше, як ± 6,7% на 1,75 мм, тому у вас буде більша різниця в фактичних витратах порівняно з очікуваною швидкістю потоку, встановленою у вашому зрізу, в результаті чого якість друку буде нижчою, ніж очікувалося. Це означає, що вам, мабуть, захочеться навесні на більш дорогі, якісні 1,75 мм нитки, щоб отримати гарні відбитки.
 • Налаштування апаратного забезпечення вашого принтера теж має значення: принтери на основі Боудена, як і Ultimaker 2, як правило, мають більше удачі з більш товстою ниткою, оскільки більш тонкі речі зазвичай стискають більше в трубці Боудена і створюють більш сильний ефект пружини, викликаючи додатковий тиск у насадці . Це часто спричиняє роздуття, нанизування та надмірне видавлювання та утруднює позитивний ефект від вашої втягування.

Зрештою, ви можете налаштувати параметри принтера та нарізки, щоб створити або заперечити більшість будь-яких відмінностей у якості друку, спричинених діаметром нитки, але вам може бути легше провести час з певними відбитками та принтерами з одним діаметром над іншим.


10

Я вважаю (як і багато інших), що відмінності досить незначні. Тож просто мої 2 речі, які я знаю з досвіду. Ми використовуємо 3 мм протягом декількох років і тепер рухаємося до 1,75.

Нитка 1,75 мм дуже легко заплутатися, особливо, якщо вона не на котушці. Ви навіть можете легко створити вузли на нитці, і це дуже важко розплутати. Поки ви тримаєте його на котушці і завжди купуєте на котушку, ви повинні бути добре.

3-мм нитка з іншого боку, створює дуже високу напругу, коли золотник закінчиться. Іноді останні кілька метрів через це непридатні, і вам доведеться викинути решту золотника.


4

Коли я читав історію, 3-мм нитка була аварією ланцюга живлення, коли 3D-принтери з ниткою вперше розроблялися любителями. Був виріб під назвою "пластиковий зварник", який складався з плавильного пристрою та джерела наповнювача. Цей наповнювач був пластиком 3 мм.

З розвитком техніки та обладнання ринок ниток зростав до розмірів, де він міг підтримати компанії, що виробляють нитки спеціально для 3D-друку. Переваги нитки 1,75 мм більше 3 мм були, IMO, величезні - особливо легше плавлення та менша сила, необхідна екструдеру.

За винятком спеціальних цілей, таких як проштовхування м'якої пластмаси через трубки Боудена, з ринку виглядає, що нитка 1,75 мм як повністю обігнала 3-мм нитку.

Можливим недоліком нитки 1,75 мм може бути поглинання води. Співвідношення поверхня та об'єм вище - більше поверхні на одиницю нитки, через яку може всмоктуватися водяна пара. Важливо зберігати нитки сухими, а іноді потрібно і 3 мм і 1,75 мм, щоб висушити нитку в духовці перед використанням.


+1 для історичного контексту. Від масово випущених принтерів (2010-2012?) До нитки 1,75 мм, які стали нормою для нових принтерів (2017?), Показує, скільки часу тривала ця ітерація. Я базую ці дати на Прусі, але насправді не знаю історії.
Шон Хуліхане

0

Я погоджуюся з усіма відповідями вище, але хотів би лише додати, якщо ви хочете створити дуже великий принтер, використовуючи 0,8 мм або 1,2 мм насадку, я б радив пройти 3 мм. Нитка 1,75 мм тоді просто не може бути подана досить швидко.


3
Насправді все навпаки, оскільки 1,75 мм простіше нагріти, оскільки він тонший. Але це лише проблема при високих швидкостях, необхідних для насадки 1,2 мм.
plaisthos

0

Одне, що я ще не бачив, щоб хтось згадував, - це питання розміру щодо часу остаточного друку. 3-мм нитка дозволяє принтеру виплювати багато пластику одночасно, що дозволяє вам будувати друк набагато швидше. Більша нитка може також забезпечити набагато ширшу основу для наступного шару, на якому буде спиратися; менші нитки потрібно надрукувати кілька разів набік, щоб отримати однакову ширину.

Звичайно, тонкість шарів постраждає, але ви можете за один прохід вийти приблизно вдвічі вище порівняно з тим, коли використовуєте менші нитки. З іншого боку, менша нитка легше буде друкувати надзвичайно тонкі шари, ніж велика нитка. Так що це торгівля.

Розгляньте, як принтери будують предмети у висоту стоп або десятки футів. Вони використовують «нитки», які вимірюються сантиметрами або дециметром а замість міліметрів.


8
Власне, це досить поширена помилка. Я зробив досить кілька тестів, і діаметр нитки в основному не має значення. Основними факторами, які визначають, скільки матеріалу може виплюнути ваш принтер за певний проміжок часу (швидкість екструзії об'єму, зазвичай вимірюється в мм ^ 3 / сек), є діаметр насадки екструдера і швидкість, що ваш нагрівальний елемент може передавати тепло для плавлення. нитка. Насправді, якщо ви можете утримувати все інше постійним, 3-мм нитка зазвичай не може надрукувати так швидко, як 1.75-мм нитка, тому що для нагрівання нитки до серцевини потрібно довше.
PostEpoch

2
Тепер, щоб додати до мого вище коментаря, на практиці ваша швидкість подачі нитки зазвичай обмежена (через прошивку, механіку тиску насадки чи щось інше) таким чином, що ви рідко потраплятимете до місця, коли не можете нагрівайте матеріал досить швидко, тому діаметр насадки зазвичай є вашим обмежуючим фактором, оскільки він, як правило, невеликий.
PostEpoch

@PostEpoch - IMHO, ви повинні перетворити ці два коментарі на відповідь - посилаючись на цю відповідь, якщо це потрібно, або додавши тут коментар, щоб послатись до вашої щойно опублікованої відповіді.
Greenonline
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.