Робота тепер занадто добре прилипає до ліжка - що робити?


11

Я початківець. У мене гра Printrbot з додатком із підігрівом ліжка. Я використовую його виключно з PLA.

Спочатку це спрацювало чудово, але потім я вийняв насадку і поклав її назад, і калібрування Z було втрачено (і я не знав, що калібрування - річ). Як результат, у мене виникли проблеми з вивертанням деталі і не прилипанням до ліжка в кутах і по краю, коли шматок був великий і плоский.

Я встановив обігріте ліжко. Я використовував стрічку Kapton. Все це зробило це, можливо, трохи краще.

Нарешті я почав налаштовувати калібрування осі Z (точне регулювання початкової відстані між форсункою та ліжком), і це зробило її ідеальною. Більше ніяких викривлень.

Але зараз у мене протилежна проблема. Під час друку шматочків з великими плоскими поверхнями, які розміщуються на одному рівні з ліжком, поруч неможливо відірвати його.

Я повернувся до використання простої синьої стрічки замість Kapton, але вона все ще занадто добре приклеюється до нижньої частини шматка. Я спробував зірвати це, натиснувши ножем під шматок, але це нанесло кілька подряпин на ліжко. Очевидно, я не хочу продовжувати це робити.

Що я можу зробити? Як запобігти викривлення, при цьому також переконавшись, що шматок не прилипає занадто сильно до того, що знаходиться під ним?


EDIT: Прийнята відповідь була дуже хорошою, і я не хочу возитися з нею, додаючи власну "відповідь". Отже ось це:

Я закінчила додавати скляну тарілку на ліжко з теплопровідним шаром між ліжком і плитою (це смішно виглядає, гумовий, жувальний гумка-y матеріал, який проводить тепло). Тепер я просто наношу клейку паличку на скло і друкую. Чудово працює. Іноді великі шматки відходять самостійно, якщо я даю їм охолонути до 30 С або нижче.

У мене виникли деякі проблеми з датчиком калібрування Z через табличку, врешті-решт вирішили, але це пояснюватиме дуже багато часу.


Здрастуйте, @Florin Андрію, я помітив, що ваше питання вже деякий час працює. Чи змогла вирішити ваше запитання будь-яка з наведених нижче відповідей? Якщо так, то ви не хочете прийняти відповідну відповідь. Якщо ні, то чого не вистачає, щоб ми могли допомогти вам далі? Крім того, якщо ви зрозуміли це самостійно, ви завжди можете відповісти і прийняти власне рішення. Дякую.
StarWind0

Я щойно додав скляний лист поверх нагрітого шару і змінив датчик Z, щоб забезпечити більший відстань зондування (в кінцевому підсумку склеював тонкі квадрати сталевого листа на звороті скляного листа в 3 місцях, де принтер робить калібрування Z ). Дрібні предмети прилипають до скла, як є. Для великих предметів може знадобитися трохи клейкої палички, щоб запобігти кутовій деформації. Все виходить порівняно легко, коли ліжко охолоне; деякі предмети трохи приклеюються, але виходять, коли я вибиваю їх ножем; інші (особливо великі) просто вискочують самостійно, коли температура ліжка опускається нижче 30 С.
Флорін Андрій

@FlorinAndrei, я не бачу прийнятої відповіді. Якщо ви цього не зробили, чи можете ви прийняти найкращу відповідь? Це уточнить, який ти знайшов найкраще, і кинеш кілька репутаційних балів на людину, яка відповіла.
смм

Відповіді:


4

Варіанти перевірки (у порядку ймовірності виникнення та успіху):

  1. Z-калібрування

Можливо, вам слід знову здійснити калібрування. Цілком можливо, що насадка зараз занадто близька, що спричиняє розтягнення нитки на нагріванні, що призводить до того, що нижня поверхня "занадто плоска". Це означає, що всі окремі нитки нитки розлиті, і вони створюють «скляну плоску» поверхню. Ви згадали, що модель занадто сильно прилипає навіть до kapton. Він пропонує z-калібрування.

  1. Калібрування температури

Перевірте, чи не занадто висока температура. Трохи зменшивши його, можна зменшити прилипання. Якщо нитка занадто м'яка, то матеріал краще прилипає (викликає те саме, що і в №1)

  1. Очищення нагрівальним ложем

Якщо ваш НВ розсипається (навіть не видно подряпин), можливо, попередні роздруківки залишили мало зерна в таких подряпинах. Очищення HB потім може допомогти. Ви використовуєте скло? якщо так - змініть скляну сторону, щоб перевірити цю опцію. Врешті-решт замініть скло на нове.

  1. Нагріта поверхня

Якщо ваша дрібна ложа подряпана, то нитка може проникнути в такі подряпини і посилити прилипання.

  1. Нитка

Ви змінили продавця нитки? Якщо ні, то, можливо, ваша нитка змінилася протягом часу / вологість / сонце / сигаретний дим. Це дуже сумнівний варіант, але хто знає.

Які методи можна використовувати для від'єднання моделі

  1. Нож для паперу

У мене є та сама проблема, коли я використовую паличку для склеювання паперу. Деякі продавці випускають такий липкий клей, що я боявся розбити скло (що я звичайно використовую). Коли це трапляється, я використовую ніж для паперу. Скло досить стійке до подряпин. Будьте обережні - якщо ваша модель раптом від'єднає випускний ніж ... просто будьте обережні . Перш, звичайно, відключіть НВ або відіжміть скло.

  1. Молоток

Я знаю, що люди використовують молоток для від'єднання наклеєної моделі. Я б запропонував цей метод лише для великих і порівняно простих елементів. Особливо для твердих тіл (повністю заповнених матеріалом, без будь-якої внутрішньої структури сітки / соти). Одне коротке потрапляння в ту ж поверхню, що й НВ. Будьте уважні, звичайно, і спочатку демонтуйте НВ або демонтувати скло.

  1. Холодильник

Оскільки матеріал і нитка НВ мають найімовірніший коефіцієнт термічної усадки, це може допомогти. І вгадайте, що - спочатку демонтуйте НВ / скло;)


Так, низ виглядає ідеально рівним; там не видно ниток. Я не знав, що це погано. Термобілет - це лише товста алюмінієва пластина; досі я навіть не знав, що скло є варіантом. Я ніколи не друкую безпосередньо на ліжку, завжди використовую або каптон, або блакитну стрічку. Чи можна друкувати прямо на ліжку? А де я можу прочитати більше про варіант скла?
Флорін Андрій

@FlorinAndrei Непогано мати ідеальну рівну нижню поверхню - навпаки - це ідеально, але з точки зору вашої проблеми це може бути причиною проблеми. Щодо НВ - дивіться за цим посиланням reprap.org/wiki/PCB_Heatbed
піксель

Чи можете ви пояснити, що таке хумер? Я припускаю, що ви не маєте на увазі марку позашляховика.
Том

1
@Tom - так - чому б і ні? : P (фіксовано)
дартс піксель

3

Я пережив "супер прилипання" PLA лише в тому випадку, якщо друкованому шару дозволяється занадто сильно охолонути. Я б запропонував запустити попередній нагрівання до вашого ліжка, коли ви виявите, що принт застряг, а ліжко прохолодне. (Те, що ви встановите для попереднього розігріву, залежатиме від розробленої нитки, але почніть низько і працюйте, і ви можете знайти солодке місце / точку випуску для вашої конкретної PLA)

Я жодного разу не стикався з "суперприлиплою" PLA, надрукованою на плотах (незалежно від температури на друкованій панелі).

Плити подарують вам жертовну сітку PLA між вашим фактичним готовим шматком та самим ліжком. Таким чином, ви можете «вирвати» надрукований предмет з ліжка і мати більше відхилень для збільшення важелів, не пошкодивши фактичний шматок (використовуйте пластикове лезо бритви, звичайне в наборах для заміни екрана стільникового / планшетного ПК, і ви, як правило, не подряпаєте свою друковану панель / друковане покриття / стрічка). Решітка / сітка плота також, як правило, мала б менше контакту з площею поверхні, що друкується, ніж готовий шматок, і, таким чином, мала б меншу потужність.


Плот ІМО зазвичай використовується для посилення приклеювання. Крім того, пліт призведе до того, що нижня поверхня буде менш гладкою. Те саме з температурою НВ. Ми використовуємо нагрівання ліжка для посилення прилипання. Коли я не використовую жодних додаткових матеріалів, таких як клей для паперу або лак для волосся, то (залежно від продавця нитки) мої моделі відшаровуються, коли мій HB остигає при
дартс піксель

На моєму досвіді пліт використовується для збільшення сліду шматка, щоб допомогти «дещо приклеїтись» і таким чином уникнути перекидання. Однак я також вважаю їх корисними як засіб для видалення більших, більш плоских шматочків. Це просто особистий досвід - це добре працює для мене. (Ви вірні, що вони можуть зробити більше очищення до готової деталі, хоча повторне видалення). Що стосується ліжка, так, нагрівання до правильної температури робить PLA дотримуватися більше. Однак я виявив, що шматочки простіше зняти, якщо ліжко не повністю охолоджене, але з достатньо низькою температурою, щоб не сплести друкований шматок.
WarOrdos

хм ... цікаво. Мій досвід абсолютно протилежний, але, ну, людина може вчитися щодня.
дартс піксель

Дарт, що ти думаєш про знімні та гнучкі друковані ліжка? Я ніколи його не використовував. Наскільки вони ефективні і чи це може бути потенційним варіантом для оригінального плаката, поки він не вирішить основну проблему?
WarOrdos

варто спробувати, думаю. Я ніколи не користувався гнучким ліжком, але можу уявити, що це вирішує занадто липку проблему. Як ще могло бути?
дартс піксель

1

Налийте десь 70% IPA по краю моделі Q-наконечником, він вискочить відразу. Для великих моделей aaply IPA з миючої пляшки. Цей спосіб також добре працює на інших пластикових та глянсових поверхневих зв’язках, як, наприклад, клей для розплаву на ариловому аркуші, див. Це -> https://www.youtube.com/watch?v=u9kdiZMqfmM


1

Кілька факторів, які слід враховувати, але не перешкоджайте цьому, напевно, ви можете вирішити. Врахуйте це ...

Висота Z: Нижній Z збільшує перший шар більше і збільшує липкість, більш високий Z призводить до меншого контакту пластику з поверхнею друку і зменшує липкість. Переміщення Z-висоти може допомогти вам набрати свій шар першого шару.

Температура друку: Більш високі темпи для екструдера та підкладки під час друку, як правило, збільшуватимуться приклеюванні. Опускання темпів зменшить прилипання. Виконайте кілька тестів, лише декілька градусів можуть змінити значення, і пошук правильного балансу може спричинити помилку.

Температури для видалення: Зазвичай температура теплого видалення ліжка працює найкраще, коли ліжко охолоне, але не все.

"Вкладки" проти деформації: якщо ви робите власні моделі, ви можете додати розрізну вкладку до кінців деталей, схильних до викривлення. Це покращує площу поверхні, щоб утримувати її там, де вам потрібно, але вимагає мінімальної обробки після видалення.

Висушіть свою нитку: викривлення, як правило, набагато гірше, коли нитка поглинає воду з повітря. Деякі нитки, такі як полікарбонат, ДУЖЕ схильні до цього, але навіть PLA-деформація може бути зменшена висушуванням нитки. Щоб висушити свою нитку, ви можете використовувати низьку температуру у вашій духовці, виготовити сушильне відро або моє улюблене, помістити його під вакуум з вакуумним насосом.

Прийоми видалення: Різні методи швидкого охолодження краю друку за допомогою консервованого повітря, спирту тощо можуть дійсно допомогти. Тонкі металеві шпателі можуть творити чудеса.

Спробуйте PEI на друкованій поверхні: PEI - приголомшливий. Багато звичайних ниток прилипають дуже добре, поки вона гаряча, і легко вивільняється, коли прохолодно. Ознайомтеся з тим, як Lulzbot прикріплює поверхню друку PEI до всіх їхніх ліжок принтера. Це досить простий і дешевий мод. Інші фактори, які я перерахував, все ще мають значення, але PEI робить це набагато простіше.


1
Зауважте, що використання PEI та PETG може призвести до фактичного приєднання PETG до PEI. Використовуйте спрей або клей на PEI, щоб мати можливість отримати відбиток при охолодженні.
0скар

0

Я пропоную вам зробити підтримку не настільки масштабною (подібні проблеми часто є причиною масивної частини, надрукованої прямо на ліжку). Ви повинні розмістити трохи легко руйнуючого матеріалу між вашою частиною та ліжком.

Я не знаю вашої частини, але навіть якщо у вас є літак під нею, не приклейте її до ліжка. Нехай зазор, як, наприклад, мінімум 5 мм, який ви заповнити підтримкою. Звичайно, ваша підтримка повинна бути чимось легкою.

Наприклад, спробуйте скористатися підтримками meshmixer (meshmixer безкоштовний) або деякими підтримками ґрат, якщо вони постачаються з принтером вашого програмного забезпечення. Оскільки вони є опорами, а не їх частиною, ви можете зруйнувати її легше, не заважаючи зберегти її, просто дбаючи про своє ліжко.

Звичайно, це залежить від суми вашої проблеми "приклеювання", якщо дрібні речі теж липкі, це не врятує вас.

Для людей, які не використовуються для підтримки людей, підтримка часто є рішенням основних деформацій та проблем, що стикаються. Деформації через те, що вона краще розсіює тепло, прилипаючи, оскільки видаляти набагато менш масивний матеріал.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.