Виготовлення деталей, що щільно прилягають


10

Мені б дуже хотілося б друкувати рухомі деталі, які досить добре підходять для переміщення без надмірного тертя, але також не надто вільні. Використовуючи Ultimaker 2, якими мають бути мої очікування, і як би я працював над виготовленням деталей, що добре підходять?

Використання такого інструмента, як Openscad для створення параметричних частин, дійсно корисно, оскільки це полегшує створення геометрично точних деталей, таких як гвинтики та приводні вали, які також мають точні розміри. Проблема виникає, коли деталі друкуються та з'єднуються разом.

Нещодавно я надрукував кілька гвинтиків, які повинні були вільно обертатися навколо валу, які також були надруковані. Я зробив вал приблизно на 0,1 мм менше, ніж центральний отвір гвинта, очікуючи, що він зможе вільно обертатися, однак я виявив, що мені доведеться трохи вирвати центральний отвір і пісок вниз по валу. Потім я виявив, що нудне було неточним, а центр обертання - поза центром.


Хоча це цікаве питання, воно розпливчасте і широке. Існує як десяток різних параметрів, які слід згадати. Наприклад, про який тип руху ви говорите? обертальний чи лінійний? що, на вашу думку, надмірне тертя та надмірна пухкість? який матеріал ви використовуєте, яка орієнтація на друк? які ваші параметри друку (швидкість, товщина шару ...)? якщо вам дійсно потрібна якість поверхні, то післяобробка неминуча. Ви можете використовувати згладжування або механічну обробку ацетоном. але як згадували інші хлопці, помилка - остаточне рішення.
Foad

Більшість машинобудівних магазинів працюють із загальною толерантністю до металу + -. 005 "(.010"), і ви дали менше половини від цього для 3D-друку. Вам доведеться поекспериментувати зі своїм принтером, щоб знайти, що він може зробити, але я не знаю жодного принтера (SLA, FFM тощо), який може вмістити .004 "без певного оброблення публікації на друку.
tjb1

Відповіді:


4

Існує дуже багато факторів для 3D-друкуючих деталей, які працюють і підходять один до одного.

Багато цього буде виявлено методом спроб та помилок, але спробуємо поставити вас на правильний шлях.

По-перше, ваш матеріал - це найбільше значення. Зокрема, їх коефіцієнт теплового розширення, тобто скільки може змінитися пластик при подачі тепла. Наприклад, коефіцієнт PLA низький порівняно з ABS. Ось чому MakerBot може друкувати без нагрітого ліжка, але він не може надрукувати ABS з будь-яким успіхом.

Ось перелік коефіцієнтів теплових розширень за матеріалами.

Що ви хочете зробити далі - це роздрукувати кілька тестових предметів і переконатися в цьому. Нижче наводиться приклад реальності проти очікування. Як ви бачите, коло зменшується. Він ніколи не розшириться. Таким чином, ви завжди зробите його більше, ніж потрібно. Також у цьому прикладі добре зазначити, що сам блок більший, ніж очікувалося. Найкраще рішення - не сподіватися на високі допуски і створити багато гнучких конструкцій.

Приклад теплового розширення

Як правило, ви хочете, щоб розмір отворів був більшим. Якби я хотіла 4 мм мінімального отвору, я, швидше за все, зробила б це 5+ мм.

Найкраще, що ви можете зробити, це роздрукувати лоток і документувати, наскільки вони різного розміру. Також зробіть те ж саме з відбитком різних розмірів кілочків. Нижче наведено приклад такого лотка.

Приклад друку різних дірок

  • Крім того, ви можете заглянути в інші матеріали, такі як нейлон і вуглецеве волокно.

  • Прекрасне джерело додаткових порад. Ось чудовий підручник із проектування механічних деталей - верстата Whoosh за способом виготовлення деталей.

  • Стаття RepRap Wiki про різні мастильні матеріали щодо 3D-принтерів. Більшість людей використовують силіконову змазку для деталей, наскільки мені відомо. Знову ж таки, це залежить від вашого матеріалу.

Зображення, зроблені за цим посиланням, Станція інновацій - Поради щодо проектування 3D-друкованих деталей .


3

Я думаю, що ви зрозуміли правильну ідею, але порівняльний аналіз, як правило, є найкращим способом довести це.

Слід звикнути проектувати, маючи на увазі збірку. Це означає:

  • Розміри отворів повинні бути більшими від запланованих, та / або вали повинні бути меншими, ніж призначено
  • Масштабування не завжди вирішує питання! Уникайте покладатися на інструменти масштабування, оскільки це може призвести до зменшення / збільшення функцій, які ви не мали наміру масштабувати
  • Мій власний досвід показав, що зазору приблизно 0,005 "до 0,010" (~ 125 мкм до ~ 250 мкм) повинно бути достатньо. Однак це може бути різним для вашої ситуації з іншим принтером, ниткою, кліматом тощо.
  • Також врахуйте усадку матеріалу в процесі друку!

1

Я не можу засвідчити емпіричні дані, викладені в першій відповіді, але мені довелося зіткнутися з багатьма компонентами, надрукованими у двох частинах, щоб бути з'єднаними каналами, що містять дизайн. Я завжди знаходив, що в якості довідника, коробка шириною і довжиною 0,98 "буде ковзати надійно, але вільно, в квадратний канал шириною і довжиною 1".


1
Я зазначу, що я прямо заявляю, що вони повинні спробувати себе, оскільки немає твердої відповіді з огляду на кількість факторів. Марка до марки Pla кардинально відрізнятиметься. Рівний колір і колір однієї марки будуть різними, оскільки пігменти змінять хімію. Тоді у нас є принтери з вентиляторами. Вік матеріалів. Вологість повітря. Температура навколишнього середовища Існує занадто багато факторів.
StarWind0

2
Я погоджуюся повністю і не заперечую, що індивідуальні спроби та помилки дадуть ваш найнадійніший результат. Всі різні геометрії та матеріали дають різні характеристики "частина-частина", я щойно виявив, що вищезгадане з'єднання "коробка-квадрат-канал" при заявлених допусках досить добре працювало в минулому.
Golightly
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.