Що викликає бульбашки в екструдованій нитці?


14

Я помітив це майже на будь-якому друку, який я коли-небудь мав. На початковій першій лінії, яка очищає сопло екструдера, на ній утворюються крихітні маленькі бульбашки / кратери. Хоча я не думаю, що це викликає будь-які проблеми з моїми відбитками, мені цікаво знати причину, чому вони взагалі утворюються.

Це пов'язано з поглинанням води в моїй нитці, яка перетворюється на пару, яка потім лопне через розплавлений пластик? Це пов’язано з бульбашками повітря у нитці, які викликаються технологічним процесом виготовлення нитки? Або це більше вказівка ​​на те, що моя насадка пошкоджена чи засмічена якимось чином?

Бульбашки в екструзії

Це зображення було зроблене за допомогою ABS-пластику та нагрітої збірної пластини. Я помітив, що ці самі «бульбашки» з’являються за допомогою PLA та Nylon.

Редагувати: температура сопла 240 ° C, температура пластини 150 ° C, діаметр насадки 0,4 мм, діаметр нитки (вимірюється 1,75 мм) відстань втягування 1,7 мм. Використання Makerbot Desktop Slicer.

Перший рядок, який видавлює мій принтер, де я бачу ці «бульбашки» - це майже повний рядок. Makerbot починається з правого боку зображення, видавлюючи ліворуч.

Однолінійна екструзія на ложі принтера


Вкажіть, будь ласка, температуру голови, швидкість подачі, діаметр насадки тощо. Те, що я бачу на малюнку, більше нагадує проблему запуску, коли «камера» подачі насадки ще не заповнена повністю. Спробуйте попередньо розігріти голову і вручну нагнітати нитку таким чином, щоб перед початком друку коду було екструдовано пару дюймів.
Карл Віттофт

Останні 10 відбитків, які я зробив, здаються схожими на те, що «бульбашки» трапляються частіше прямо на початку друку / першого рядка. Чи буде це, на вашу думку, більш вказувати на питання, пов'язані з витягненням?
Дизель

Відповіді:


7

О так, це просто. Ви друкуєте занадто гаряче і буквально кипить пластик. Інакше у вас вода. Однак якби це була вода, ви б почули потріскування, як це друкували. Якщо занадто жарко, ви не почуєте майже стільки ж. Я на 87,341% впевнений, що ви надто гаряче друкуєте.

Дивлячись на свої типи друку, ви, без сумніву, надто гарячі.

З цього посилання на 3d-концентратори.

PLA (тільки на реплікаторі 2) Температура друку: 210 ° C (при 100 м / с) Примітки: нагріте ліжко необов’язково від 40 до 60 ° C

ABS (тільки на Replicator 2X) Температура друку: 230 ° C (при 100 м / с) Примітки: нагріте ліжко при 110 ° C


1
Я спробую спробувати на нижчих темпах, (був на 240С для ABS). Я підвищував темп, щоб спробувати покращити верхній / останній шар, думаючи, що я трохи холодний. Можливо, потрібно замість цього відкрити ще одне питання :)
Дизель

У таких випадках ви хочете знизити тверду швидкість заповнення. Таким чином він проходить повільніше на цих шарах і краще прилипає. Швидкість і Темп завжди в опозиції.
StarWind0

Дуже корисна інформація. Це те, що спричиняло мої бульбашки, тому, якщо фідратіс занадто повільний, він стане занадто гарячим і кипить.
Кіт Байбі

6

На мій досвід, такі бульбашки викликаються волокном, що поглинає вологу, яка потім вариться при високих температурах друку.

Дивіться: http://reprap.org/wiki/Print_Troubleshooting_Pictorial_Guide#Material_Handling.2C_Material_Contamentation_01


Ви очікуєте, що новий рулон нитки матиме водопоглинання? Або ви б рекомендували готувати / висушувати новий рулет?
Дизель

Якби рулон не надходив у герметичний мішок із засобом для сушіння, я б очікував, що вода поглинеться, так.
Даво

Напевно, тоді не вода. Це новий рулон, герметично закритий осушувачем у сумці.
Дизель

3

У мене була схожа проблема з моїм Prusa i3 mk2. Досліджуючи, що може призвести до нерівномірності екструзії, я виявив, що це може бути пов'язано з низкою речей:

 • Висота насадки
 • Витрата потоку
 • Ліжко / насадка / Температура навколишнього середовища
 • Неправильне вирівнювання ліжка
 • Брудне водоймище або нитка
 • Низька якість нитки
 • Поломка обладнання
 • тощо ...

Для мене проблема трапилася в апаратному збої, коли гвинт, який утримував шків на моторі екструдера, якось роздягнувся, а шківа ковзала, коли принтер намагався видавити. Я тимчасово зафіксував це за допомогою трохи більшого гвинта, але зміг отримати новий шків / гвинтовий шматок від Prusa Research для заміни деталі.


чи була швидкість втягування / відстань однією із змінних, що підпадали під заголовок тощо? Я помічаю, що бульбашки виникають переважно на початку першої лінії екструзії.
Дизель

3

Я витратив багато годин на тестування свого Anet A8, щоб вирішити проблему з вискакуванням. Симптоми схожі на ваші, Дизель. І ABS, і PLA, різні виробники, хороша упаковка, а також різні розміри насадки виробляють бульбашки.

Я експериментував переважно з двома змінними: температурою насадки та довжиною втягування. Інші пов'язані параметри, які я фіксував:

 • Матеріал: ABS
 • Розмір насадки: 0,5 мм
 • Швидкість відтягування: 45 мм / с
 • Швидкість руху: 50 мм / с
 • Швидкість друку: 40 мм / с

Відтяжна довжина

Спочатку він був встановлений на 4,5 мм. Я виявив, що це значно впливає на кількість вискакуючих, особливо в діапазоні від 0,5 до 2,5 мм. Оптимальне значення в моєму випадку склало 0,8 мм. Більш низька цінність дала б ще кращі результати щодо якості поверхні, але також почала б випробовувати.

Важливою стороною є зауваження, що при довжині втягування 4,5 мм витік матеріалу під час холостого ходу був значним і ставав ще більшим внеском у прогалини у відбитках друку (одразу після холостого ходу), ніж вискочування. Це спостереження є суперечливим, але я тут не помиляюся. Занадто велике втягнення, очевидно, може мати зворотний вплив на протікання / просочування.

Температура сопла

Спочатку було встановлено 250 ° C. 260 ° C дало значно гірші результати. 240 ° C - це місце, де я зупинився.

На основі деяких інших досліджень, включаючи спілкування з моїм другом, який успішно використовує той же пластик при 260 ° C, я зробив висновок, що якість складання моїх друкуючих головок не є ідеальною, і що це головна причина проблеми. Знаходячи ідеальну комбінацію втягування / температури, я просто пом’якшив всмоктування повітря в голові, що може взагалі не відбуватися, якби я в першу чергу використовував якісні екструдер і насадку.


1

Температура занадто висока, або ти триматимеш свою нитку відкритою протягом днів. Щоб нитка спостерігала воду з повітря, виконайте наступні дії:

 1. pla 190-220 abs 220-240

 2. Якщо температура в діапазоні, тоді випікайте свою нитку на 50-60 темп.


0

Є лише один спосіб з'ясувати це - виділити будь-які причини, починаючи від найпростішого:

 • По-перше, очистіть і перевірте або змініть насадку;
 • По-друге, якщо це не працює, то поміняйте нитку або знайдіть спосіб її висихання (деякі люди, з деякими нитками, використовують духовку для виведення вологи - обережно, не спалюйте її);
 • Нарешті, змініть марку нитки і отримайте більш якісну нитку або інший тип нитки.

Ще одна причина, що вона не видавлюється послідовно, полягає в тому, що те, що ви згадуєте як [видається] бульбашками, можливо, [навмисні] прогалини [у друку].


4
Він сказав, що використовує 3 різні матеріали. Я дуже сумніваюся, що всі вони мали найбільші проблеми.
Карл Віттофт
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.