Переваги нитки PETG?


21

Я просто ходив по магазинах з ниткою, і побачив, як світяться твердження про те, що PETG є таким же простим у роботі, як PLA, але настільки ж міцним, як ABS, і менш крихким. Хтось знає, чи це насправді так, чи які компроміси?

Відповіді:


12

PETG - це чудові речі для роботи. Він також сильніший за ABS. Друкується повільніше, ніж ABS та PLA. Формули досить різняться від продавця до продавця. Я використовував 3 марки, і кожна їх властивість відрізняється.

З мого досвіду ви повинні бути обережними з вологою. Ви зможете сказати, що у вашій вогні є волога, якщо ви почнете чути незначне шипіння та вискакування та збільшене число структурних задирок на об’єкті. Волога також збільшить проблему, перелічену в публікації Марка нижче, щодо накопичення нитки на насадці.


2
Я абсолютно згоден з вами з усіх питань, @Asa. Однак будьте обережні щодо надання суб'єктивних рекомендацій щодо продуктів, оскільки це, як правило, нахмурене у спільноті Stack Exchange. У цьому випадку ви можете спробувати описати різницю між різними видами PETG виходячи з їх властивостей, а не просто сказати, що "краще і дешевше" - якщо можете! (Крім того, додавши посилання, яке говорить про те, що суб'єктивні думки для вас можуть допомогти сперечатися в таких випадках.)
Tormod Haugene

3
Дякую за коментар, і я змушу заперечувати, що я розміщую більш суттєву інформацію. У моїх відповідях.
Аса D DeBuck

2
Пост зараз набагато кращий. Дякую, що знайшли ваш час!
Тормод Гоген

11

Я ніколи не користувався АБС, тому що в мене є маленька дитина вдома і немає системи вентиляції (просто для безпеки). Однак я використав PETG - кришталево чисту марку за конкурентоспроможними цінами в інтернет-магазині AMA-ssive, мені це сподобалось і, ймовірно, буду купувати його лише в майбутньому.

Помічені переваги:

  • Немає запаху, який я міг би виявити

  • Це надзвичайно чітко, як скло з великою насадкою (1,2) та діаметром шару.

  • Він згинається, не порушуючи, я здогадуюсь, що здається приблизно на 10-15% більше, ніж PLA. Іншими словами, якщо я надрукую велике кругле кільце, я можу стиснути кільце приблизно на 10 - 15% далі, без того, щоб кільце тріснуло або розірветься.
  • Сам матеріал більш щільний, однаково надруковані предмети мають більшу вагу для них і відчувають себе міцними.
  • Він має більш високу температуру склування

Відзначені недоліки:

  • Це трохи дорожче, але не надмірно так (як вуглецеве волокно).

  • Це вимагає більш високої температури друку, тому використовує більше енергії.

  • Я не вдосконалив свої налаштування втягування, і я прочитав інших, що мають подібні проблеми із зайвою натяжкою. IOW це тече більше, ніж PLA.

  • Для перемикання між цим та PLA потрібен додатковий догляд та час, щоб насадка була чистою. Я здогадуюсь, що так само і з будь-яким іншим альтернативним матеріалом.


6

PETG - це чудово, але напевно не так легко друкувати, як PLA. Однак переваги більш високої стійкості до ударів, стійкості до температури та довговічності роблять його вище, ніж PLA для деталей, які потребують цих властивостей. АБС навіть важче друкувати, ніж PETG, і має гіршу міцність та адгезію шарів, тому на мою думку, це не має причин заважати.

Я роздруковую PETG при температурі ліжка 80 ° C на матеріалі ліжка PEI, з температурою сопла 250 ° C. Спочатку я пробував свій старий матеріал ліжка BuildTak, і він працює при температурі 40 ° C, але основа моїх частин дещо викривляється, вона все одно спрацювала, але вони не вийшли плоскими.

Якщо підняти температуру на BuildTak до 80 ° C, то PETG постійно приєднується до BuildTak і виймає шматочки після видалення.

PEI при температурі 80 ° C забезпечує основу друкованих деталей ідеально рівною (до певного розміру / товщини деталі) та має хороші властивості адгезії та вивільнення, не зношуючись на ліжку після багатьох відбитків.

Якщо ваші деталі заповнені на 100% і заввишки більше 20 мм, у вас все ще можуть виникнути проблеми з тим, що основа не закінчиться повністю плоскою. У таких великих жорстких частинах верхня область, яка не нагрівається належним чином через провідність від ліжко дещо зменшиться і потягне нижні секції вгору. Нижня щільність заповнення, як 50%, 20% допоможуть у цій проблемі.

Нарощування PETG на насадці було справжньою проблемою для мене, поки я не отримав готель із силіконовим рукавом, E3D - це єдиний, хто робить їх, про які я знаю зараз, але я впевнений, що незабаром будуть інші. Це повністю вирішило проблему прилипання нитки до гарячої насадки і згодом її осадили як чорні обвуглені краплі.

Інша річ, яку слід враховувати, - це волога, навіть через добу при підвищеній вологості PETG поглинає достатню кількість вологи для гідролізу при екструзії при 250 ° C і стає дуже крихкою. Щоб цього уникнути, я використовую звичайний дегідратор харчового продукту, коли пластик подається зсередини, ви можете шукати конструкції на Thingiverse.


5

Крім того, що сказав @AsaDeDeBuck, PETG також є більш гнучким, ніж PLA, і менш смердючим, ніж ABS. Крім того, деякі варіанти ПЕТГ люблять накопичуватись на насадці (накопичувати частинки), а потім трохи загравати, перш ніж бути відкладеним на якомусь випадковому місці на об'єкті.


1
Я накопичував це скупчення матеріалу на насадці також на своїх перших конструкціях з PETG. Але після підвищення температури до 260 градусів і швидкості друку до 70 мм / с більше ніколи не бувало. Звичайно, я маю досвід роботи лише з одним певним типом PETG (Real-Filament).
Cees Meijer

1

Я люблю ПЕТГ. Коли я вперше запускався, я завжди використовував ABS, тому що думав, що це найкраще, і не бачив сенсу в користуванні PLA. Однак після кількох років гри я більше не використовую ABS. Я використовую PLA під час тестування та PETG, коли хочу надрукувати щось, що буде використано, наприклад, деталі чи моделі.

PETG коштує трохи дорожче, однак варто того, оскільки він міцний і простий у використанні. Я, як правило, друкую на 220 ° C на насадці та 80 ° C на ліжку.

PETG має більше гнучкості до цього, тому при друкуванні деталей менше шансів зламатись під тиском, як ABS.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.