Чому CLIP набагато швидше, ніж SLA?


11

Стереолітографія виробляє деталі, випромінюючи ультрафіолетове світло на верхню частину чани з рідким фотополімером, приводячи його до затвердіння. CLIP виробляє деталі, випромінюючи ультрафіолетове світло на дно чани з рідким фотополімером, приводячи його до затвердіння. Це здається незначною різницею, але CLIP, як повідомляється, набагато швидше (я бачив цифри аж до 100 разів). Чому це?

Відповіді:


12

Важливо зрозуміти, що конкретно порівнюється. CLIP набагато швидше, ніж технології знизу вгору, які вимагають кроку між кожним шаром. Наприклад, SLA-принтер Form1 galvo нахиляє чашу смоли, щоб відокремити прозоре дно від друку. Це, безумовно, найповільніша частина друку SLA / DLP з найсучаснішими джерелами світла. Там, де швидкість приходить, це те, що без шкірки можна використовувати безперервний «фільм» для вилікування смоли, а не серії змінних зображень та шкірок.

Принтери "зверху вниз" можуть друкувати значно швидше, ніж принтери "знизу вгору". CLIP не обов'язково швидше, ніж зверху вниз. Наприклад, лінійки принтерів Gizmo 3D зверху вниз дуже схожі за швидкістю друку на CLIP. ( http://www.gizmo3dprinters.com.au/ )

Більшість "споживчих" принтерів за угодою SLA сьогодні використовують методи "знизу вгору", оскільки це має деякі практичні переваги перед принтерами зверху вниз:

  • Набагато менше смоли потрібно, щоб заповнити принтер, коли деталь витягується в міру нарощування, а не опускається в резервуар (разом зі стадією Z) у міру нарощування. Смола дорога. Це також означає, що принтери знизу вгору можуть бути меншими і мати менше механічних деталей, таких як вирівнювальні пристрої, занурені в смолу.
  • Стандартні смоли містять хімічний інгібітор, який перешкоджає полімеризації в присутності кисню, через що поверхневий шар, що піддається впливу повітря (і низького рівня розсіяного світла), не затвердіє. Тому принтери зверху вниз повинні знімати світло через шар, що не затвердіє, перш ніж досягти отверждаемой смоли. Це робить настройку більш чутливою і може дещо зменшити деталізацію порівняно з принтером знизу вгору, що лежить прямо у вікні.
  • Замінні чани або вікна для принтерів знизу вгору виробники можуть розглядати як витратний витратний матеріал, оскільки їх доводиться замінювати дещо часто.
  • Принтери зверху вниз повинні більше турбуватися про швидкість подачі смоли в міру опускання деталі. У смолу можуть втягуватися бульбашки повітря або шар свіжої смоли над деталлю може значно відрізнятися по товщині, якщо деталь занурюється занадто швидко для в'язкості смоли. (Правда, принтери знизу вгору зазнають надмірних зусиль для всмоктування та, можливо, розбивають шматочки друку при високій швидкості лущення.)

CLIP - це техніка знизу вгору, яка не вимагає кроку лущення, оскільки чан створює кисневий шар над вікном, який запобігає твердіння смоли безпосередньо на поверхні та її прилипання. Таким чином, він, можливо, більше нагадує принтер зверху вниз, ніж принтер знизу вгору.

Принтери зверху вниз, призначені для подолання вищезазначених проблем та використання джерел світла високої інтенсивності, можуть досягти надзвичайно високої швидкості друку. Сюди входять аналогічні "безперервні" методики побудови, що застосовуються як у CLIP.


2

Число 100x може бути правдивим в деяких ситуаціях. Я б хотів, щоб я міг побачити частину, яку вони надрукували, щоб виміряти цю 100-кратну, але це вже інша історія.

Переглядаючи їхні відеоролики, вони можуть переміщувати плиту складання з максимальною швидкістю 10 мм на хвилину. Ви побачите відео Ейфелевої вежі, де вони повинні перейти на стандартну швидкість для плоских шарів. Це тому, що плоскі шари зупиняють потік смоли і не можуть бути надруковані за допомогою безперервного друку.

Prodways показали, що вони можуть переміщувати його зі швидкістю 20 мм на хвилину, але знову є речі, які не рекламуються / не згадуються. Для досягнення більшої швидкості потрібно зробити смоли більш реактивними. Збільшення реакції смол означає, що смоли не протримаються у чані / пляшці. Так вони швидше закінчуються. Це також означає, що вони могли затвердіти при нормальних умовах освітлення, тому ускладнює роботу. Якщо ви подивитесь на відео Prodways, ви побачите смоляні відходи на плиті. Це свідчить про те, що яскравість проектора була встановлена ​​занадто високою.

Gizmo може надрукувати в 5 та 25 разів швидше, ніж провідна марка принтерів SLA, також залежить від кількості деталей та складності на плиті складання. Було прийнято рішення рекламувати швидкість переміщення пластини складання, наприклад, 3 мм на хвилину, а не кількість разів швидше, ніж будь-що інше, тому що це значення, яке не змінюється в залежності від кількості елементів на плиті збірки, але це змінюється залежно від розміру області проекції.

Уявіть, що у вас є лише одна лінія вгору, тоді більшість принтерів SLA можуть це робити з однаковою швидкістю. Користувачі B9 Creator (знизу вгору) фактично показали, що можуть робити безперервний друк, коли друкують дійсно крихітні предмети з дуже тонкими стінками, оскільки в цих ситуаціях вони не мають проблем із всмоктуванням.

Тепер, коли ви додасте безліч дрібних об'єктів з невеликими можливостями на планшеті побудови, DLP-принтери відображатимуть повний шар за один раз, де машини, що базуються на SLA, повинні намалювати кожну частину, як машина FDM.

Постійний друк має обмеження. Смола повинна текти знизу, інакше у вас з’явиться смоляний голод і викличете отвори, щоб ви не змогли використовувати його для всього. Ви повинні бачити це як інший інструмент у своїй панелі інструментів друку, а не бути всім і закінчити все.

Тож зрештою, 100 разів залежить від стількох речей, вам не слід зациклюватися на погляді на цю кількість, крім того, щоб знати, що це спосіб маркетингу принтерів.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.