Яка витриваліша до сонячного світла / погоди - PLA, ABS або PETG


18

Попередня історія: Я встановлюю сітку голубів у своєму будинку. Через форму отвору я встановлюю сітку і матеріал з боків важко закріпити сітку звичайними засобами, але я можу роздрукувати затискачі, які будуть утримувати сітку на місці.

Затискачі будуть зовні і піддаватимуться погоді та прямим сонячним променям, погода тут відносно спекотна (до 30С) з великою кількістю сонця більшу частину року та дощем узимку.

У мене є тільки PLA, ABS та PETG, все, що потрібно, займе занадто багато часу, щоб приїхати.

Мені не байдуже, що деталі змінюють колір, і, головним чином, мені байдуже, щоб вони деформувались трохи - лише про те, що вони ламаються.

Якщо деталі доведеться замінити через рік, я з цим все в порядку, тим менше, що це буде дратувати, тим довше буде краще.

Отже, за тих умов, хто з 3-х матеріалів більш довговічний?

Відповіді:


18

Добре, я спробував усі 3 матеріали.

PLA вийшов з ладу менше ніж за один день, я вважаю, що він деформувався від постійного тиску і випав (я не знайшов деталі, але я не дуже її шукав, під вікном є висока висока трава)

ABS протримався близько року, він впав протокою вниз, і я знайшов деталь, це виглядає нормально, якщо, ймовірно, деформований всього на кілька мм, тому він більше не тисне.

PETG все ще сильний, коли я це пишу


1
PLA - це не лід, щоб зникнути за один день, у мене деталі надруковані два роки тому, і досі працює в хорошій формі. Також "приємне" тестування, якщо ви втратите одну тестову частину і не намагаєтесь її знайти, що це за доказ?
Фернандо Балтазар

@FernandoBaltazar - ці частини підкладаються під тиском на зовнішній стороні уступу на 3-му поверсі і тримають тугу сітку для голубів, найімовірніший режим відмови полягає в тому, що деталь деформується достатньо, щоб більше не тримати виступ, а потім вистрілюється в вулиця внизу напругою сітки. це має сенс PLA не працює в цьому конкретному випадку, оскільки він передбачає постійний тиск, а PLA відомий тим, що деформується під тиском, пряме сонце та тепло, ймовірно, не допомагають - це не є доказом того, що PLA не підходить для зовнішнього використання але це показує, що PLA не працює для мого конкретного використання
Нір

Ну, все залежить від випробувань та надійності деталей, що задіяні. У мене є деталі як опори для антени для ретрансляторів, безпосередньо підданих впливу сонця без тіні протягом цілого дня. Звичайно, деякі деталі повинні бути для більш міцних матеріалів, таких як ABS та деяких полікарбонатів, але як хобі ми використовуватимемо доступний на ринку матеріал.
Фернандо Балтазар

Дуже цікаво, що PETG перевершує ABS, оскільки ABS має більш високу температуру Tg. Мені цікаво, якими нитками кольорів ви користувалися? Це, можливо, змінило б значення.
тимчасово

@Blossoming_Flower - і ABS, і PETG є абсолютно твердими при будь-якій зовнішній температурі в будь-якій точці Землі, тому температура Tg тут є неактуальною. Я використовував дешевий китайський "натуральний" PETG (також, натуральний ABS від того ж постачальника)
Nir

11

PLA може бути нестартером для зовнішнього використання, оскільки біологічно розкладається і може руйнуватися при сонячному світлі. Хоча повільно, але не буде корисним для довгострокового проекту.

ABS був би хорошим вибором для довговічності, оскільки він може тривати у зовнішніх ситуаціях досить довго. Температура скляного переходу вище 100 градусів за Цельсієм, тому він триватиме в більшості кліматів. Що стосується міцності, то ABS є одним з кращих варіантів, а також він трохи м'якший, ніж PLA, тобто він згинатиметься, перш ніж зламати, PLA набагато частіше розбивається. ABS добре відомий за викривлення при друкуванні, хоча. Однак це не велика проблема, якщо ви звикли друкувати з нею.

PETG теж не поганий вибір. Температура скляного переходу становить близько 80-90 ° C. Тож якщо ви будуєте в гарячому місці з прямими сонячними променями з певним відображенням, у вас можуть виникнути проблеми з деформацією, хоча це не так імовірно. Він міцніший за ABS і його також легше друкувати (менше проблем з викривленням). PETG також нібито "безпечний для харчових продуктів", тобто якщо тварини на вулиці почнуть клювати на нього, це, мабуть, не вб'є їх ... Я б не рекомендував намагатися скуштувати його. Нарешті, PETG трохи ближче до PLA за рівнем крихкості, тому він може зруйнуватися перед згинанням. ABS менш крихкий, ніж PETG.

Якби це я, я б пішов з ABS, незважаючи на проблеми з викривленням під час друку. Якщо ви новачок друкуєте, то, ймовірно, краще піти з PETG.


3
Я не думаю, що PLA є більш чутливим до руйнування від сонячного світла, ніж будь-який інший пластик. Біодеградація PLA не відбудеться, якщо вона буде лише сидіти на вулиці - вам потрібно ретельно контрольоване комерційне компостування, щоб змусити його робити що-небудь.
Том ван дер Занден

1
Згідно з цією статтею: Emerginginvestigators.org/2013/11/… Деградація PLA значно збільшується при впливі УФ-світла.
Дизель

1
Вони спеціально намагалися змусити PLA деградувати. Згідно з цією статтею "Специфічним типом світла, що використовується в цьому експерименті, є УВК [...] УФК світло не зустрічається на сонячному світлі, оскільки озоновий шар атмосфери поглинає більшість ультрафіолетового світла".
Том ван дер Занден

Ще одна перевага АБС: якщо ви розгладжуєте поверхню. Це запобігає проникненню вологи через межі шару.
Тріш

Відбитки з часом справляються добре: youtube.com/watch?v=qqNfa_zExRU
Trish

1

Ми використовуємо PLA в умовах зовнішнього середовища, не прямих сонячних променів. Здається, PLA настільки ж сильний, як і в перший день. Вже минуло близько півроку.

Звичайно, потрібно захистити пальто для захисту від вологи.


У мене є деякі частини PLA назовні приблизно з 18 місяців, без захисту. За винятком деякого знебарвлення, деталі такі ж сильні, як перший день. Звичайно, клімат вашого регіону також відіграє певну роль у цьому. Я в Бельгії, а не в Арізоні!
ON5MF Юрген

Я в Каліфорнії, 30 градусів за Фаренгейтом до 110.
Роб

Добре стежте за цим питанням
Триш

1

Я можу запізнитися на вечірку, але в мене є пропозиція. Чому б не використати нитки ASA, це вид пластику, який використовується в автомобільних тримачах для чашок, газонних граблях і дощувальних голівках, він є термо- і холодостійким, а також стійкий до сонячних променів і атмосферних впливів. Що стосується друку з ним, він, як я знаю, схожий на друк в ABS, але, можливо, я помиляюся. Я особисто здивований, як часто подібне запитання виникає і буквально Ніхто не згадує нитку ASA. Я думаю, що я можу придбати деякі, тому що мені подобається ідея надрукувати щось, що можна залишити назовні.


1
ASA потребує температури друку 250+ ° C, до якої більшість принтерів із вишикуваними готелями не можуть досягти, не знищивши вкладиш. Деякі нитки ASA (3DXMax) навіть хочуть 270-290 ° C. Ліжко з підігрівом є обов'язковим і вимагайте від 80 до 110 ° C. Він також найкраще друкується у додатку, і все це факти, які роблять його найменшим продуктом. Це випаровування від друку від друку також, ймовірно, токсичні (триває дослідження), і є одним із тих горезвісних важко друкованих ниток, оскільки він має серйозні проблеми з адгезією шару і відповідає тим, хто має розщеплення.
Тріш

На додаток до того, що сказав @Trish, ASA також порівняно важко дістати (якщо ви не живете на амазонській землі без доставки, яку іноді називають США), я не знаю жодного постачальника нитки в цілому країна, що продає ASA
Nir

0

Якого кольору був ваш PLA? PLA пом'якшиться близько 60 ° C, а темний колір легко стане гарячішим, ніж на прямому сонці в 30 ° C. Зрозуміло, що чіткий PLA має набагато набагато кращу стійкість до температури, але будь-який тип PETG вдарить його вперед.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.