Чи можна політриєн загального призначення (а не HIPS) використовувати для 3D-друку?


9

Полістирол з високим впливом (HIPS) - часто використовувана нитка в 3D-друку. Оголошено, що вони мають симуляторні властивості при друкуванні на ABS і особливо корисні для опорних конструкцій (якщо у користувача є багатопілотний 3D-принтер), оскільки він розчинний у Limonene.

Полістирол загального призначення (GPPS) часто використовується в одноразових стаканчиках, столових приборах тощо. Я не вірю, що бачив це як нитка 3D-друку. Для цього питання це не пінопласт, незважаючи на однакові хімічні властивості, оскільки вбудоване повітря ускладнює його переробку.

Чи зможе нитка, виготовлена ​​з GPPS, застосовуватися на більшості принтерів FFF 3D, які можуть використовувати ABS, PLA та HIPS? Чи спостерігаються якісь конкретні проблеми з такими нитками, які не спостерігалися б при HIPS (окрім припущеного зниження стійкості до ударів)?

Примітка. Для цього питання я припускаю, що нитка може бути вироблена, і я стурбований тим, чи буде нитка корисною для опорних конструкцій та заливки.

Відповіді:


6

В принципі, вона повинна добре працювати як нитка, оскільки вона широко використовується в промисловості екструзії пластику, але я не думаю, що ви отримаєте з неї великі властивості матеріалу. ABS і HIPS включають полібутадієн в структуру прищепленої полімеру з дуже вагомих причин: бутадієнові секції у довгих молекулярних ланцюгах свого роду «злипаються» як чітка тверда фаза, щоб отримати те, що становить мікро бульбашки гуми всередині твердої матриці стирольний або акрилонітрил-стироловий пластик. Ця складна мікроструктура надає HIPS та ABS сприятливу ударну в'язкість і деяку незначну гнучкість.

Важлива гнучкість - чим жорсткіше нитка, тим сильніше вона буде схилятися під час друку. Грунтуючись лише на хімії, я б очікував, що стирол буде дещо більш схильним до викривлення, ніж АБС. І це, безумовно, було б більш крихким. Тому, мабуть, немає причин використовувати його як нитку.

Цікавий бідон: PLA / PHA має дуже сприятливі механічні властивості, оскільки PHA утворює дуже схожу гнучку мікроструктуру всередині жорсткої матриці PLA. PLA / PHA - це хороший матеріал, тому що він імітує ABS та HIPS!


З іншого боку, полістирол набагато складніше, ніж HIPS, тому є причина.
L29Ah
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.