Друк декількох матеріалів з різними властивостями на одному пристрої


9

Я здійснив пошук в Інтернеті і знайшов різні 3D-принтери з різними перевагами та матеріалами, які вони можуть надрукувати - деякі навіть багатоколірні.

Однак, здається, я не можу знайти принтер, який би міг друкувати кілька матеріалів із різними властивостями; наприклад, одночасно друкуючи PLA та метал. Чи є в даний час такий принтер в наявності або в розробці?


Яку технологію друку на металі ви маєте на увазі?
amra

Щоб поширити питання на @ amra: маючи на увазі "різні властивості матеріалу", ви маєте на увазі загальні настільні нитки 3D-принтера або такі, як пластикові сплави, гнучкі матеріали тощо, або зовсім різні нитки з різними механізмами екструдера?
Tormod Haugene

Відповіді:


7

Так і ні.

наприклад, одночасний друк плазмового пластику і дозволяє сказати на металі. Чи доступний такий принтер чи розробляється?

Практично кажучи, ні. Друк на металі вимагає значно більш високих температур, ніж пластичний, і два процеси настільки несумісні, що в даний час немає хороших рішень, які дозволяли б одному принтеру друкувати обидва в одному і тому ж друку. Будь то екструдування нитки, лазерне спікання чи затвердіння смол, матеріали, що займаються, повинні бути досить схожими в оброблювальному середовищі, щоб друкувати сусідні один з одним без проблем.

Існує багато принтерів, які призначені для друку декількох матеріалів шляхом зміни головки друку. Наприклад, ви можете використовувати екструдер для керамічної пасти, а потім змінити головку для наступного друку за допомогою пластику.

У минулому були зроблені зусилля, і деякі зусилля тривають, щоб вирішити це. Наприклад, металевий ліс, низькотемпературний сплав, можна заливати при температурі, сумісній із пластмасою, тому можливо створити принтер, який друкує пластик, залишаючи в пластику жолоби чи порожнечі, тоді той самий принтер під час цього друку буде заливати розплавлений ліс металу в ці ділянки, які потім твердне у внутрішню металеву конструкцію. Вони призначені для електричного та електричного використання, однак значні проблеми все ще існують, оскільки перепади термічного розширення в цих матеріалах призводять до напруги і призводять до низької надійності.

Тож, хоча деякі з цих процесів розробляються, це все ще знаходиться лише на етапі експерименту, і існують суттєві проблеми, які можна подолати, перш ніж принтери зможуть надрукувати дуже різні матеріали за один сеанс друку.

Звичайно, ви можете знайти пластмаси з таким широким спектром характеристик, що їх можна розглядати як друк різних матеріалів. Пластик, просочений деревними волокнами, друк поруч із електропровідними пластмасами з графітом, друк поруч із гнучким пластиком тощо тощо, тепер можливий, і залежно від ваших потреб вони можуть відповідати вашим потребам.


дякую за широкий коментар! Ви кажете: Отже, хоча деякі з цих процесів розробляються, це все ще знаходиться на стадії експерименту, і існують значні проблеми, які можна подолати, перш ніж принтери зможуть надрукувати дуже різні матеріали за один сеанс друку. чи знаєте ви, які це експериментальні принтери?
pwghost


3

Здебільшого цього можна досягти за допомогою подвійного екструзійного принтера. Однак подвійна екструзія найкраща як для багатобарвної друку, так і для друку з допоміжним матеріалом. Наприклад, друк деталі за допомогою PLA та всього опорного матеріалу водорозчинним ПВА.

На практиці друк двох абсолютно різних матеріалів не є надійною інженерною практикою, оскільки вони мають потенціал не зробити достатньо добре зв’язаних один з одним. Так, у випадку з чистим металом та чистим пластиком, два матеріали не будуть добре з’єднуватися, оскільки вони не будуть знаходитися в одному фізичному стані разом у будь-який момент часу.

Однак найкращим варіантом буде такий принтер, як MarkForged, який використовує складений підхід, поєднуючи загальне в'яжуче (ABS, PLA, нейлон тощо) та міцний матеріал, такий як вуглецеве волокно, склопластик або кевляр.


дякую за ваш коментар, хм цікаво, що взагалі немає принтера, який би міг друкувати декілька матеріалів? чому в цій галузі не існує жодних досліджень, щоб це зробити? немає попиту на щось подібне?
pwghost

Технічно подвійні екструдовані принтери FDM можуть друкувати різні матеріали, але вони будуть пластикові або композитні. Я дійсно не думаю, що не буде потреби в такій машині. Основна увага приділяється більше матеріалознавству та розробці композитного матеріалу. Метали важкі, але властивості чудові. Пластик легкий, але властивості, як правило, смокчуть. Основна увага зараз - просто поєднувати їх. Ці різновиди композитів можна використовувати на принтерах FDM та FFF.
tbm0115

чи вважаєте ви, що в одній машині є ринок друку на пластик, скло та метал?
pwghost

Можливо, це просто залежить від того, якою буде ваша увага для виробництва. Я особисто не бачу, як / чому ви намагаєтеся друкувати скло вбік мистецтва / ремесел чи ремонту. Однак ви можете досягти деяких властивостей скла у пластиці.
tbm0115

я та хтось інший продумали метод, який дозволяє (ми думаємо) можливим друк металу, пластику та кремнію в одній моделі, це дає можливість створювати металеві / пластикові / скляні моделі та схему роботи 1 на один крок в одній машині. Особисто я вважаю, що для цього є ринок, тому що це дозволить створити повноцінну функціонуючу продукцію. якщо ми зможемо отримати дозвіл до 5, ми можемо зробити контролери pic тощо
pwghost
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.