Що таке PLA +? Чим він відрізняється від PLA?


19

Питання

Що таке PLA +? Чим він відрізняється від PLA? Я шукаю науку, склад, формулу, проблеми безпеки (або їх відсутність) тощо.

Фон

Я взяв рулон PLA + у Microcenter (їх внутрішній бренд Inland), оскільки він був на дозволі. Я навіть не помітив "+", поки не вирішив спробувати цей колір, а потім помітив його на наклейці. Він добре друкує, відчуває себе як ABS, пахне PLA під час друку, і я можу використовувати шаблони PLA на своєму принтері. Він піски краще PLA, і якби я не помітив наклейку PLA + та запах, я б подумав, що це був ABS . Він перерве лінію на моєму принтері, як це робить PLA; АБС не ламається, якщо залишити його в спокої. Однак PLA + триває довше, ніж звичайний PLA, перш ніж зламати.

Отримання інформації з Інтернету

Окрім кількох дискусій про reddit ( огляд , комерційне введення ), я нічого не можу знайти про це.

Отримання інформації від Виробника

Я повернувся до Мікроцентру, і хлопець, який там працював у розділі 3d друку, не знав, про що я говорю.

Я пішов до Мікроцентру іншим разом, і хлопець у зоні нитки сказав, що вся їхня нитка PLA тепер PLA +, а + означає, що вона повинна використовуватися при більш високій температурі. На коробках розміщено позначення 205 - 225 ° C. Здається, що вся внутрішня марка PLA, яку я маю, - це PLA +, за винятком першого купленого вами рулону. На ній немає ніяких температурних відміток.

Спалах вперед 1,5+ років від початкового питання

Це питання привернуло деяку недавню увагу, тому я з нетерпінням шукав відповідь ще раз. Я знайшов цю статтю , яка є гарячою купою! Корисності, яка не дає даних, багато думок і, мабуть, деяку пряму інформацію з чийогось відділу маркетингу.

Ці хлопці кажуть, що це добре, але нічого про хімічну чи композиційну різницю між ними. Коли я знаходжу людей, які говорять про різницю (як, наприклад, на Reddit), зазвичай згадуються ті деталі, які є невиразними, анекдотичними та висловлюваними та можуть сприймати маркетинг (це може бути, не гарантовано). Блискучий один чоловік - матовий інший чоловік, наприклад.

Monoprice підтвердив те, що я вже робив, читаючи етикетку та друкуючи її, але згадує ТПУ, який може бути термопластичним поліуретаном . Ніякої кількості, пропорції чи нічого, і оскільки вони є єдиним виробником / торговим посередником, який офіційно це говорить, я вважаю це непідтвердженим. Один із відповідей нижче говорить про те, що PLA +, ймовірно, включає ТПУ чи щось подібне, але це здогадки чи думки за власним визнанням.

PLA + - це варіант PLA, який додав матеріал для того, щоб нитка стала менш крихкою, мати більш гладку поверхню і менше шансів поглинати вологу. Як правило, TPU додається в нитку для досягнення цієї властивості. PLA + матиме відчуття та функціональність ABS без запаху. Якби ви не знали краще, ви б подумали, що це ABS. Ми пропонуємо друкувати за допомогою PLA + при температурі від 205 до 210 градусів Цельсія та при температурі ліжка 45 градусів Цельсія. PLA + дуже добре реагує на блакитну стрічку художника та клейку паличку, щоб правильно триматися та не лущитися під час друку.

Ці люди також запитують, що це таке, але вони роблять науку про це близько 2014 року, щоб спробувати зрозуміти це.

Я не впевнений, що думати про опис цього виробника / продавця . Здається, вони натякають на те, що у PLA є проблема з брендингом, тому вони додали їй плюс до нової формули, щоб виправити їх брендинг.

PLA Plus - це вдосконалена версія нашої PLA, яка менш крихка і довговічніша. "Удосконалені" угод про довільну освіту мають погану репутацію, деякі - не кращі, ніж PLA, деякі працюють гірше в деяких умовах. Ми застосували інший підхід: наш "звичайний" довільний рівень участі вважається найсильнішим чистим угіддям PLA в галузі, важко вдосконалитись на кращому рівні. Але іноді потрібно щось трохи більш довговічне. Введіть нашу спеціально сформульовану програму PLA Plus. Друкує як PLA, але з кращою міцністю. Її доступні з їх яскравішими кольорами!

Заключні думки

Я знаходжу багато статей / публікацій, які конкретно говорять про "eSun PLA +". Я починаю думати, що це може бути OEM і що інші компанії продають його з власним брендингом, але що всі PLA + походять з того самого місця. Я знайшов їхню сторінку продукту , і на ній написано таке, що нічого не згадує про формулу:

Характеристики:

  • витягують і очищають із зерна кукурудзи;
  • висока жорсткість, хороша глянцевість і прозорість;
  • підходить для друку великих моделей;
  • в'язкість в 2 рази більше, ніж PLA на ринку;
  • не виникає проблем з проводкою, поверхня роздруківків буде більш гладкою і ніжною;
  • немає проблем з розтріскуванням.

2
Я не думаю, що існує якась стандартна рецептура. Різні виробники додають власні модифікатори (і, як правило, залишаються зв'язаними з приводу того, що вони є).
Мік

Відповіді:


6

Відмова від відповідальності: я не пов'язаний ні з якою пов’язаною торговою маркою чи компанією, я просто посилаюся на них для посилання на запропоновані параметри друку.

Що таке PLA?

За своїм визначенням PLA є полімером переплетених молочних кислот. Він зазвичай виробляється з бродіння крохмалю - не через тип I (алкоголь), а тип II (молочна кислота) для бродіння користувача77232 , Вікіпедія . Хімічно це виглядає так:

Структурна формула PLA

Відповідними фізичними даними для чистого матеріалу є щільність 1,210–1,430 г · см −3 та температура плавлення від 150 до 160 ° С. Вікіпедія .

Зазвичай PLA, що продається під найменуванням PLA, містить, крім PLA, добавки для зміни кольору з прозорого на будь-який колір, на якому друкується. Це може змінити стандартну температуру друку залежно від кількості, розміру та форми вбудованих пігментів (див. Нижче).

Загальні температури друку виробники перераховують у межах від 185 до 210 ° C. Колір може впливати на температуру друку, особливо для різниці між прозорими та непрозорими нитками. Хоча нагріте ліжко не є строго необхідним, температура ліжка зазвичай приводиться до 60 ° C.

Я сам друкую більшість ниток PLA при 200 ° C і 60 ° C, але для кольорових прозорих ниток я мав кращі результати, використовуючи 190 ° C.

Зауважте, що не всі PLA - це лише PLA! Дуже ймовірно, що деякі марки PLA містять наповнювачі та добавки з дому, не претендуючи на + -лакон, дійсно, добавки передують ідеї PLA +, як це буде показано у випадку з нитками Tiertime PP3DP.

Спеціальна суміш Tiertime

Починаючи з 2012 року або раніше, ABS, виготовлений Tiertime, включає деяку невідому сполуку (можливо, ПК), яка змінює температуру друку найкращого результату від "нормальної" 220 - 240 ° C до набагато вищої, але вужчої смуги 260 - 270 ° C. Чому це робиться, є таємницею серед любителів 3d-друку, але це може бути або для позбавлення від будь-якої колірної залежності результатів друку, або для ускладнення використання загального ABS. Факт полягає в тому, що ця температура відповідала встановленій як (тоді незмінній) стандартній температурі в програмному забезпеченні Up 1.1.7 того часу. Форуми Angus aka MakersMuse & Tiertime . Більш висока температура не змінювалася протягом багатьох років Tiertime ABS . Дійсно, PLA Tiertime запроваджено у березні 2014 рокутакож котирується для друку при більш високих температурах, ніж загальний PLA, і мав аналогічно більш високу температуру за замовчуванням на оновлених тоді UP-spftware форумах Tiertime , хоча я знайшов списки від 200 тут і тут до 215 ° C тут під Technische Daten .

Сучасне програмне забезпечення UP-Studio дозволяє вільно встановлювати температуру Angus aka MakersMuse .

Що таке PLA +?

Тепер, чим відрізняється PLA від PLA +? Ну, PLA + - це модифікована PLA, що означає, що в ній є добавки для зміни її властивостей. Що саме додано, дуже залежить від виробника, і жоден два PLA + не є однаковими. all3dp .

Яка різниця?

PLA + має - але на кілька градусів - таку ж температуру друку, що і стандартна PLA. Насправді різниця температур друку між стандартними PLA від різних марок часто більша, ніж різниця між PLA та PLA +.

All3dp стверджує, що більшість PLA + мали б кращу обробку поверхні, ніж PLA від тієї ж марки. Через добавки вони також найкраще друкують при підвищеній температурі порівняно з PLA. Серед різних виробників я побачив 210-22 ° C Kodak PLA + , 190-220 ° C SUNLU PLA + та 190-210 ° C eSun PLA + .

Однак в інших впливах на нитку немає рівномірності. Деякі нитки мали б менше поглинання вологи, різну жорсткість або стисливість, а інші можуть мати більш високу міцність на розрив та відрізнятись надзвичайно глянсовою поверхнею.

Найчастіше заявлені переваги полягають у полях міцності нитки, фактури поверхні та блиску, друкуваності накладень.

Висновок

PLA + - це не один продукт , а сімейство модифікованих PLA . Хоча ви можете друкувати PLA + з тими ж налаштуваннями, що і звичайні PLA, одержувані переваги між різними марками набагато різноманітніші, ніж для звичайних PLA.

  • Зміна між різними марками аналогічної якості звичайної PLA зазвичай мало впливає на загальні властивості друку.
  • Змінення між різними марками подібної якості PLA + може дуже змінити властивості друку

Через те, що жодні дві марки PLA + не є однаковими (а виробники мовчать про те, які добавки вони використовують для зміни властивостей), не слід покладатися на однакові ефекти при перемиканні між брендами.


1
"Це зазвичай виготовляється з ферментованого крохмалю". - специфічно II тип молочнокислого бродіння. Не тип I - алкогольне бродіння :)
користувач77232

5

Немає величезної різниці між обома. Параметри друку, такі як температура та швидкість друку, практично однакові. Але PLA + мають набагато кращу якість поверхні та вона трохи яскравіша, ніж звичайна PLA. Інша відмінність полягає в тому, що PLA + він більш ефективний в мостах, ніж PLA.

Якщо ви хочете порівняти між PLA та PLA +, перейдіть сюди, PLA vs PLA + (короткий огляд) . Ця публікація - дивовижний експеримент з обома матеріалами.


4
Це перше посилання, на яке я посилаюсь у своєму питанні.
YetAgetherRandomUser

3

PLA +, залежно від марки, ймовірно, є сумішшю інших пластиків (таких як TPU 1 ), які допомагають покращити слабкі сторони звичайного PLA, наприклад, крихкість та поглинання вологи. Або просто використали суміш PLA вищої якості для створення нитки.

У мене немає конкретного джерела, крім співпраці з експертами з різних матеріалів, таких як Essentium Materials . ТПУ - це гнучкий пластик, який може мати різний рівень "твердості".


1 Термопластичний поліуретан. Це гнучкий термопластик.


1

PLA + - бренд . Якщо PLA і ABS мають специфічні хімічні значення (більш-менш ... виробники вже матимуть різні добавки або процеси), єдиною реальною вимогою для PLA + є використання деякої невідомої кількості PLA в якості основи.

Подивіться на приклад кавових зерен: у нас є Арабіка проти Робуста. Арабіка зазвичай вважається кращою, для деякого визначення "кращого". (BTW: Starbucks подає дешевший Робуста). Тут у багатьох місцях потрібно лише 10% вмісту Арабіки, щоб позначити та продати каву як каву Арабіка. Решта продукту може бути ... ну, все, що виробник хоче включити.

PLA + схожий. Немає реального остаточного значення для цього, окрім деякої міри оригінального вмісту PLA та сподівання, що ви повірите, що він "кращий", а тому, можливо, заплатите трохи більше.

Хороша новина, як правило, PLA + дійсно краще ... принаймні поки що. Але оскільки все більше людей починають розглядати це як справжній крок від звичайних PLA, можливо, ми також почнемо бачити, як тіньові ділові люди передають нижчий продукт на PLA +. Ймовірно, це вже відбувається.

Мораль історії: уважно читайте етикетку. І на відміну від кави, яка є їжею і тому краще регулюється, нитки майже не мають правил щодо маркування; може бути етикетки для читання взагалі, тому будьте особливо уважні, що купуєте.


Бренди - це такі торгові марки, як Kleenex, Scotch Tape і Duck Tape, а не тканинний папір, прозорий кран або клейка стрічка. Я думаю, я розумію, що ви маєте на увазі під аналогією, але це не бренд. Якщо ви говорите, що у PLA + є ще якийсь матеріал, крім PLA, де ви знайшли цю інформацію?
інший випадковий користувач

-3

PLA +, який я використовую, робить видалення підтримки набагато легшим, структури підтримки чомусь не зливаються з деталлю, і вони також здаються більш крихкими.


2
Привіт Хусейне, і ласкаво просимо до SE 3D Printing! Незважаючи на те, що ваша відповідь може бути технічно правильною, вона є досить короткою, і, як така, її рекомендували для видалення, на жаль. Якщо ви зможете її розширити, то ви можете отримати більш позитивну відповідь. Я рекомендую вам, окрім того, щоб прочитати відповіді з високою оцінкою, щоб оцінити очікуваний стандарт, ознайомитися з довідковою секцією, що стосується відповідей на запитання, зокрема як відповісти , та взяти екскурсію для отримання додаткової інформації про те, як працює обмін стеками . Дякую :-)
Greenonline

1
Вам доведеться посилатися на сторінку цього продукту з інформацією про те, чому це простіше, або заявити, що про хімічний склад це полегшує.
користувач77232

Це не дає відповіді на запитання. Коли у вас буде достатня репутація, ви зможете коментувати будь-яку публікацію ; натомість надайте відповіді, які не потребують уточнення від запитувача . - З огляду
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

Питання досить розпливчасте. Я знайшов би вашу відповідь на тему, якщо ви включили інформацію про конкретний PLA +, який ви використовуєте. PLA + - це широке і досить невизначене термін, яке використовується декількома постачальниками. Посилання, з яким ви використовуєте нитку, створило б точку даних для відповіді та буде більш чутливо відповідати на запитання та корисніше для людей, які читають цю відповідь у наступні роки.
смм
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.