Чим PLA відрізняється від матеріалу ABS?


36

Які основні відмінності при використанні ABS над PLA та навпаки?


7
Я думаю, що це занадто широко для хорошої вичерпної відповіді, якщо тільки обмеження не має ABS та PLA ...
kaine

1
Я голосую за те, щоб закрити це як занадто широке. Запитання загалом про типи ниток - це відкриття відповіді на занадто багато можливих ниток, і будь-яка відповідь з часом стане неповною, оскільки створюється більше типів ниток.
1337жо

4
@ 1337joe: Я не згоден. Хоча це правда, що існує багато типів ниток, було б добре мати канонічний пост, який стосується загальних характеристик та відмінностей ABS & PLA для друку загального призначення.
Пол

@Paul Так, якщо це обмежено друком на ABS та PLA FDM. Якщо він відкритий для "різних ниток", то я б запропонував закрити його.
Адам Девіс

@CJK Я редагую це, щоб обмежити відповіді лише ABS та PLA, двома найпопулярнішими нитками FDM. Я б інакше проголосував за закриття цього питання як занадто широкого, оскільки ця інформація займе книгу, якби ви включили порівняння між усіма типами ниток. Якщо ви не погоджуєтесь, продовжуйте і поверніть її назад.
Адам Девіс

Відповіді:


28

Перефразовуючи цей сайт. Не соромтесь додавати пропозиції у вигляді коментарів, і я спробую їх включити.

Підсумок

  • ABS: Більш міцний, обробний, гнучкіший і більш стійкий до температури, ніж PLA. Зазвичай друкується на нагрітому ліжку. Викривлення є поширеною проблемою при друкуванні ABS.
  • PLA: Широкий спектр ниток доступний, простіший, а в деяких випадках швидший друк. Не настільки сильний, як ABS, і той факт, що його біологічне розкладання можна сприймати як користь, так і недолік.

Властивості матеріалу:

  • ABS: Міцний пластик з м'якою гнучкістю. Природно бежевого кольору. Можуть бути заповнені та відшліфовані. Більш висока температура. Легко переробляти.
  • PLA: Не настільки сильний, як ABS, але більш жорсткий. Природно прозорі. Складніше засипати і пісок. Може провисати в жарких температурах. Виведений з органічної речовини, щоб його можна було розбити в комерційних компостних приміщеннях.

Точність частини:

  • ABS: Деформація деталей є важливою проблемою. Гострі кути часто будуть округленими.
  • PLA: Менш необхідне тепло сприяє меншому викривленню. Стає більш рідким при звичайній температурі екструдера, тому можна друкувати більш дрібні деталі.

Безпека та поводження:

  • ABS: Сильний запах пластику горіння / плавлення присутній під час друку ABS. Висловлювались проблеми щодо охорони здоров’я щодо повітряних надтонких частинок, що утворюються під час друку з ABS ( ref ). ABS поглинає вологу, спричиняючи спливу, коли волога потрапляє у гарячий кінець. Це призводить до припинення роботи друку.
  • PLA: Не пахне так сильно, коли друкує через свою органічну природу. Волога також може вбиратися в PLA і може безповоротно пошкодити її.

Підігрівається ліжко потрібно для ABS? Наш принтер підтримує ABS, але не має нагрітого ліжка (але я використовував лише PLA)
DA.

2
Так. Я не думаю, що без цього неможливо.
Кевін Морз

Ось принтер у нас: printm3d.com Він стверджує, що друкує як ABS, так і PLA, і не має нагрітого ліжка.
DA.

Тож після дослідження я знайшов деякі повідомлення про те, що люди друкують АБС без нагрітого ліжка. Я думаю, що загальною практикою є використання ліжка з підігрівом, але я перегляну свою відповідь.
Кевін Морз

PLA стає м'яким при температурі близько 50 ° C, ABS - близько 100. Тож якщо ви надрукуєте щось, що може сидіти під сонцем у спекотний сонячний день, PLA не зробить. PLA також дуже чутливий до УФ-променів.
Лев Ервін

7

Проблема полягає в тому, що відповісти на питання PLA / ABS майже неможливо, просто переглянувши характеристики матеріалу, оскільки це так залежить від програми та навіть конкретного об'єкта, який ви друкуєте.

Посібник з прийняття рішень у цій інфографіці охоплює такі моменти, які зазвичай слід брати до уваги при виборі між ABS та PLA:

Вентиляція - я б не рекомендував вставляти ніс у принтер з будь-якими матеріалами, але потрапляння на дим ABS, ймовірно, набагато гірше.

Ліжко з підігрівом - Це легке: без одного, PLA повинен бути вашим вибором. Якщо у вас він є, він також може покращити адгезію PLA (встановлено на ~ 60C замість 90C-110C для ABS)

Вплив тепла чи механічних навантажень - ABS буде кращим вибором, оскільки PLA плавиться при більш низьких температурах (він може почати деформуватися, якщо залишити його в автомобілі влітку), а ABS може витримати більше вигину, перш ніж зламатись.

Звичайно, навіть АБС має верхні межі, і ви можете розглянути інші матеріали, такі як Полікарбонат для надзвичайних застосувань.

З іншого боку, існують новіші матеріали, які поділяють багато особливостей PLA (біологічно розкладається, не потрібно теплове покриття), але за своїми механічними властивостями (напр. Білизна BioFila) та стабільність температури схожі на ABS (наприклад, Advanced PLA, ExcelFil EVO).

Корпус принтера - не обов'язковий при використанні АБС, але особливо предмети з великими слідами чутливі до викривлення, коли вони охолоджуються занадто швидко. Повністю закритий принтер забезпечує повільний і рівномірний процес охолодження.

Пост-обробка - часто задум, але ABS має невелику перевагу тут, оскільки це трохи простіше піску, і у вас є можливість працювати з ацетоном (з яким я особисто не став би з цим, якщо вам НЕ СПОМОЖИТИ).

Температура друку - Приблизно 190C-220C для PLA та 220C-240C для ABS, тому переконайтесь, що ваш принтер може піднятися досить високо, щоб видавити ABS.

Біодеструкція - PLA є біологічно розкладається (за конкретних обставин), що враховується при друкуванні тестових об'єктів, прототипів та інших об'єктів, які будуть викинуті.


3
Будь ласка, подумайте над оновленням своєї відповіді детальніше, щоб уникнути проблем із гниттям посилань
tbm0115

3

Загальні та теплові властивості PLA / ABS

Загальні властивості PLA vs ABS Продуктивність PLA ABS Вища міцність Більшу жорсткість Більш міцна зв`язка шару Вища стійкість до ударів Вища гнучкість Вища стійкість до температури вища Tg Якість Гостріші деталі особливості кутових поверхонь Процес Нижній деформації Кращий колір Викиди частинок менше Виникнення ризику заклинювання


4
Будь ласка, не використовуйте зображення як основний вміст своєї публікації, особливо якщо це зображення тексту. Це не зручно для пошукової системи чи читання екрана. Хоча зображення чудово підходять для включення діаграм та ілюстрацій, якщо у вас є текстова інформація, будь ласка, використовуйте фактичний текст . Також ці зображення є вашою власною роботою? Якщо ні, то, можливо, не є законним включати їх сюди в першу чергу. На StackExchange ми очікуємо, що люди напишуть власні відповіді, а не просто копіюють щось з інших сайтів.
Том ван дер Занден

1
Чому зображення? StackExchange дозволяє лише основні теги HTML, і таблиця не є однією з них. ` meta.stackexchange.com/questions/1777/… Ми не дозволяємо (і не забороняємо) теги <table>. Вибачте. Це навмисно і задумом. Якщо вам потрібен швидкий і брудний «стіл», використовуйте макет <pre> і ASCII. `Не можна шукати? ` support.google.com/webmasters/answer/114016?hl=uk Додано! `Юридичні питання? `` Створив власну таблицю з того, що я дізнався. `
Алесь Ребек

2

PLA (полімолочна кислота) плавиться при нижчій температурі і не викривляється, ЯКЩО БУДЕ, коли охолоджується. Він нетоксичний (в США він надходить з кукурудзяного крохмалю, буряка в деяких країнах або кореня тапіоки) Він менш гнучкий, ніж АБС, може зірвати або розсипатися.

ABS (акрилонітрил бутадієн стирол) - це більш твердий і міцний пластик. (З чого зроблені Легоси). Ліжко з підігрівом використовується для запобігання занадто швидкому охолодженню, оскільки викривлення може бути проблемою, якщо ви занадто швидко охолоджуєте його (перебуваючи поруч із зовнішніми дверцятами чи вентиляційним отвором). Вкладений принтер допомагає регулювати темп та уникає ДЕЯКОЇ цієї проблеми. У деяких людей болить голова від запаху розплавленого АБС протягом тривалого часу. Він згинається краще, ніж PLA. Можна легко шліфувати або різати та підтримувати цілісність.

Остерігайтеся CHEAP ABS, оскільки він може містити більшу кількість HCN (ціаністого водню), який може бути виділений при використанні (але зазвичай це близько 1 частини на мільйон, приблизно чверть небезпечної межі.)

"ДОБРИЙ" АБС МОЖЕ містити і HCN, але він не виділяється "нормальними" температурами друку. (уникайте спалювання ABS або нейлону)

Таким чином, загалом: PLA безпечний / нетоксичний, біологічно розкладається, використовує менше енергії для друку, менш гнучкий.

АБС твердіший, міцніший, прослужить майже назавжди (якщо не зігнутий, не напружений або замерзлий). Дещо гнучка і відкинеться назад.


2

Основні факти та поради щодо використання та вибору матеріалів ABS та PLA:

Виготовлена ​​з:

ABS: Petroleum based

PLA: Corn or other plants

Запах:

ABS: smell of hot plastic, 

PLA: gives off a smell similar to a semi-sweet cooking oil. Less intense smell than ABS. 

Точність частини:

І PLA, і ABS здатні будувати деталі з точністю до розміру. Однак є характеристики, які нам потрібно запам’ятати. ABS: буде згортатися вгору по поверхні, безпосередньо контактуючи з друкованим шаром 3D-принтера. для тонких і делікатних особливостей деталей, що включають гострі кути, наприклад, шестірні, часто буде невелике закруглення кута. PLA: значно менша частина деформації. але при нагріванні він зазнає більшої зміни фази і стає набагато більш рідким. Підвищений потік також може призвести до посилення зв'язування між шаром.

Recycling:

ABS: Утилізація № 7, більшість місцевих програм утилізації не приймають АБС. Зазвичай він переробляється в пластмасові пиломатеріали. PLA: біодеградує, однак процес займає тривалий час, коли за межами промислового компостування Чому ми пропонуємо вакуумну герметичну упаковку для продуктів ABS та PLA? тривале перебування у вологому середовищі без герметичної упаковки може спричинити згубний вплив як на процес друку, так і на якість готових деталей.

ABS: під час друку буде схильний до пухирців і вискакувань з кінця насадки, точність деталей, міцність знижуються. Підвищує ризик засмічення насадки. ABS легко висушити за допомогою сухого або гарячого повітря. PLA: бульбашки або заняття спортом на насадці, а також знебарвлення та зменшення 3D-друкованої частини знаходяться в умовах тривалого вологого середовища. Покращення результатів друку pictures Фотографії на блакитній стрічці та стрічці Каптона) PLA: температура друку приблизно: 190 ° C - 240 ° C ABS: температура друку приблизно: 225 ° C - 250 ° C (рекомендуємо використовувати нагрітий друкований шар)

Хороша адгезія першого шару має надзвичайно важливе значення для отримання найкращих результатів для відбитків.

Використання блакитної стрічки або стрічки каптона. Лак для волосся з принтом. Для досягнення оптимального результату для відбитків необхідно враховувати такі змінні, як діаметр насадки, швидкість друку та висота шару. Короткий зміст: ABS: Бажана нитка для відбитків з інженерними та професійними цілями завдяки своїй міцності, оброблюваності, гнучкості та більшій стійкості до температури. Поганий пластичний запах обумовлений походженням на основі нафти. Для досягнення надійності друку з АБС необхідний нагрітий друкований шар. PLA: широкий асортимент доступних кольорів, надає напівпрозорість та глянцеве відчуття відбитків. Кукурудза на основі рослин та напівсолодкої кукурудзи, що пахне, цінується над АБС. При правильному охолодженні PLA, схоже, забезпечує високі максимальні швидкості друку та більш чіткі друковані кути. Поєднуючи це з низькою деформацією деталей, це робить його популярним пластиком для домашніх потреб, іграшок, хобістів та освітніх цілей. щоб дізнатися більше, будь ласка, відвідайте abs vs pla

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.