Що спричиняє "краплі" на першому шарі?


10

Нещодавно я змінив нитку, і для початку вона працювала ідеально, але швидко у мене виникли проблеми з моїм першим шаром. Наче краплі утворюються на поверхні (готовий предмет + 3 нижньої сторони):

введіть тут опис зображення

Заключна частина (для мене) гаразд, але я хотів би позбутися цих примхливих «крапель».

Оскільки дефект досить стійкий і досить впізнаваний, і він трапляється постійно, я думаю, що хтось досвідченіший за мене знає, що відбувається!

Інформація:

Я використовую 1-тижневу нитку eSun, E3D V6 Hotend 1,75 мм на принтері нуля CoreXY, короткий прямий привід Боудена, Repetier, Marlin, лінійний просування (M900 K60 настільки низький).

Друк проводиться за допомогою насадки діаметром 0,4 мм на висоті 0,2 мм при:

50 ° C (122 ° F) гарячого шару і 214 ° C (417 ° C) гарячого кінця для першого шару, потім трохи опустіть до

40 ° C (104 ° F) тепловий шар і 211 ° C (412 ° F) гарячий кінець.

Я використовую стрічку Blue-painting.

Чудово працював із чорним eSun та білим eSun.

У чому моя проблема?

Дякую всім!

[Редагувати]

Пробував про все (більше темп, менше темп, вентилятор на предметі, більше / менше темп ліжка, недекструдера, переміщення по дельті z, зняття лінійного просування заздалегідь, радикальне зниження швидкості), але єдине, що спрацьовувало нормально (проблема була досить скорочена, але не не відходити б тотально) було збільшити товщину шару до 0,3 мм

[Редагувати 2] Нарешті, здається, що я перелічу тут, як це зазвичай, поєднання кількох проблем:

  • Ліжко не було ідеально рівним
  • Термобігла переміщується / згинається при переході від гарячого першого шару до більш холодного другого (і далі) шару
  • Можливо, швидкість була для першого шару трохи більша (25 мм / с)

Я зафіксував це, встановивши нагрівальний шар боросилікатне скляне ліжко, що забезпечує ідеальну плавність.

Мені довелося змінити індуктивний датчик на 8 мм (замість 4 мм, який я раніше додав), щоб зробити цю функцію. Я думаю, що це не так добре, як це може бути, як він виявляє нагріту під склом (яка не ідеально плоска), але цього зараз достатньо. Я думаю про те, як зробити скло струмопровідним, як алюміній чи щось таке, але це вже на інший день / пост.

Я також поклав блакитну стрічку на скло, тому що перший шар був хитрим. Це може бути тому, що індуктивний датчик не виконує свою роботу так добре (див. Вище).

Температура нагріву для першого шару: 70 ° C

Температура екструдера десь від 190 ° С до 220 ° С працює чудово, це не було проблемою, або це вже не проблема.

Я також знизив швидкість першого шару до 20 мм / с, тому що перший шар не приставав легко безпосередньо до скла, синьою стрічкою художника він наклеюється навіть занадто сильно, тому я спробую більш високі швидкості. Це пом'якшило проблеми, хоча це може бути шлях для спробу, якщо ви зіткнетеся з подібними проблемами.

А тепер здається, що це працює навіть напрочуд добре, мені просто потрібно надрукувати щось дійсно велике!

--------------- Старий:

Переміщення з приготованих спагетті :-), а різні температури зробили досить екстремальне викривлення:

введіть тут опис зображення введіть тут опис зображення


Який розмір кроку на осі Z для вашого принтера?
mbuc91

Я використав 0,2 мм для отримання цих проблем, 0,3 мм працює краще, але все ще не ідеально. А може, вам цікаво про налаштування? Це класична нема 17 з мікроступінчастою стрічкою та "свинцевим гвинтом" ( cpc.cx/ld0 ), що штовхає консольну плиту, що працює на двох вертикальних 8 мм (IIRC) стержнях з (2 + 2) лінійними підшипниками.
Валмонд

Відповіді:


5

Шахта - це скоріше освічена здогадка, ніж остаточний діагноз, але мені здається, якщо ваш принтер може бути перенапружений (важко сказати з упевненістю саме для цієї картини, але ваші верхні шари теж не виглядають так добре, як слід) .

Цікаво, чи ви відкалібрували свою екструзію для цієї конкретної котушки з ниткою ? Це те, що ви повинні робити для кожної нової котушки нитки, незалежно від того, ви вже використовували одну і ту ж марку та матеріал, оскільки різні партії та кольори можуть дещо відрізнятися діаметром або твердістю, і обидва фактори можуть призвести до різного загальний витік з вашої насадки (я щойно перевірив веб-сайт eSun, і вони стверджують "Точність: 1,7-1,8 мм", а 6% дисперсії - досить багато).

Можливо, це не пов’язано, але 211 + ° C також знаходиться на високому рівні правильної температури для друку PLA (якщо це саме ви використовуєте). Все ще в діапазоні, рекомендованому виробником - так це повинно бути нормально - але ви можете спробувати збити його на висічку (можливо, 205 ° C?).


Привіт @mac дякую за відповідь! Для перенапруження я спробую, але решта деталей (після першого шару) цілком ідеальні (тонкі стінки потрібного розміру тощо). Калібрування йде з цим, але це дійсно близько до 1,75 мм діаметру. Я спробую нижчі температури, але у мене вже була погана адгезія між шарами з нижньою температурою, можливо, мені потрібна "висока" температура екструзії, але нижня температура шару? Намагатиметься.
Валмонд

@ Валмонд - Як я вже сказав, моє не тільки освічена здогадка, тому я все одно можу помилитися. Майте на увазі, що навіть масивна переекструзія в 10% може призвести лише до 0,04 зайвих міліметрів на тонку стінку, що нижче точності більшості супортів (0,05 мм). Загалом, загальна екструзія - це лише проблема на нижньому та верхньому шарах, і якщо ви друкуєте із 100% заливкою, інакше типовий друк (2-4 шари оболонки + заливка <100%) не вплине сильно, так як зайвий пластик просто буде трохи відсунутий. Це говорило: я все ще можу абсолютно помилятися! :)
mac

Якщо і чорний, і нитки не створюють проблем, можливо, барвник (красивий колір btw) трохи змінює якості друку. Я б точно відкалібрував ваш екструдер, тоді я б спробував трохи знизити температуру друку і поспішати з live z. Ваш живий z може бути підлітковим трохи біля ліжка.
ctilley79

Крім того, вам не знадобиться стрічка для PLA.
ctilley79

@ ctilley79 Так, можливо, цей новий гарний колір дещо інший. Я заграю навколо та доповідаю, але ваш коментар щодо того, щоб бути поруч з ліжком, мене вразив, я є, і це чудово для того, щоб опустити цей перший шар, тому що мої відбитки трохи викривляються, коли вони починаються з надвисання ... Я ' Я перевірю це, дякую!
Валмонд

3

Перш за все, дякую за всю допомогу, це справді приємна громада!

Але жоден з них насправді не допоміг, і я нарешті з’ясував, що насправді потрібно зробити, щоб вирішити проблему, так ось що:

  • Температура екструдера нічого не змінила (погіршилася при температурі 190 ° C / 374 ° F)

  • Швидкість нічого не змінила (спробувала до 10 мм / с)

  • Z налаштування нічого не змінило

  • Використання шарів 0,3 мм замість 0,2 мм зробило це трохи краще, але все-таки абсолютно непридатним

Отже, що зробив трюк?

Я подумав, що це надзвичайно викривлення, тому нагрівання нагрітого дна до 80 ° C / 176 ° F і перший шар падає дуже добре, для решти друку я використовую нормальні температури, і це працює нормально. Для нависань я нахиляюсь на кілька градусів і навожу невеликий вентилятор клітки на білку на навісі.

Я думаю, що нитка пошкоджена або що цей конкретний колір може бути дещо іншим, ніж інші кольори, але добре, що зараз він працює!

[Редагувати] Після недавнього оновлення програмного забезпечення PID з нагріванням не було вимкнено.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.