Практичні стосунки згладжування друку PLA за допомогою парів хлороформу


9

Одним із способів надати відбиткам PLA плавне покриття є обробка парами хлороформу (або іншими розчинниками, як згадується у цій відповіді). Цей метод навіть представлений на веб-сайті Ultimaker . Я хотів би спробувати це на деяких своїх принтах.

Які практичні проблеми я повинен знати про використання парів хлороформу? Я шукаю поради щодо температури випаровування, часу експозиції, що забезпечує гарне покриття, та будь-якого іншого досвіду.

Обережно! Хлороформ - помірно токсичний хімікат! Я підходжу лише до цього методу, оскільки маю доступ до добре обладнаної хімічної лабораторії з витяжкою .

Застереження: Питання не в питаннях безпеки при використанні парів хлороформу. Йдеться про те, як отримати найкращі результати після обробки з найменшими спробами та помилками.

Відповіді:


3

Здається, цей пост Reddit має хороший діалог проб та помилок.

Це повідомлення Thingiverseразом з багатьма іншими посиланнями в Інтернеті припускають, що результати дуже схожі на результати лікування ацетоном АБС. Я не знайомий із внутрішньою роботою того, як це працює, але загальна порада - бути свідомим того, з чим ти працюєш. Термічна обробка парою, як видається, дає найкращу обробку поверхні, але може бути складно визначити правильний час витримки. Здається, що час, необхідний для досягнення бажаної обробки поверхні, залежить від розміру та відкритості ознак на об’єкті. Під відкритістю я маю на увазі, наскільки рівномірно пар здатний прикріпитися до поверхні предмета порівняно з іншими ознаками. Деяка ця мінливість може бути зменшена шляхом впорядкування процесу. Можливо, якщо ви знайшли спосіб обертати деталь або контейнер з парою під час процесу. Це може забезпечити контакт у невеликих куточках / особливостях. Іншими змінними, які слід врахувати, можуть бути:

  • Якщо необхідно поступове зменшення впливу (як це стосується більшості операцій з термічної обробки);
  • Скільки впливає температура часу. Більшість сторінок, які я читав, згадують 100С як температуру випаровування хімічної речовини;
  • Розмір «камери випаровування» відповідно до кількості хімічної речовини. Я використовував галонову фарбу, яку виклали легким паперовим рушником з ацетоном на частину від 1 "^ 3 до приблизно 4" ^ 3.

Це все, на що я можу припустити, що потенційно може мати найбільший вплив на процес. Як і у випадку з 3D-друком, існує непростий спосіб остаточно знати, як вийдуть ваші деталі. Сучасна різниця у формі деталей може викинути будь-який «перевірений процес», який ви придумали. Сподіваємось, це дає вам уявлення про те, на що слід звернути увагу.

Ось інформація про безпеку, перш ніж ОП додала відмову. Як і будь-яка хімічна речовина, завжди звертайтесь до MSDS (Інформаційний лист безпеки) ! Незалежно від постачальника, у якого ви придбаєте хлороформ, слід поставити MSDS із продуктом. Якщо ви не відправляєте її, ви маєте можливість запитувати її. Якщо їх немає, не використовуйте продукт і не купуйте у них.

У більшості випадків ви можете піти з пошуку будь-якої MSDS в Інтернеті, але я б рекомендував спробувати отримати її безпосередньо у свого постачальника, оскільки теоретично вони можуть мати іншу "ланцюжок" хімічної речовини. Тому реакція та запобіжні заходи можуть відрізнятися від тих, що ви знайдете в Інтернеті.

Швидкий пошук дає цю MSDS, в якій зазначено, що хлороформ має "канцерогенні ефекти" разом з деякими іншими довготривалими, небажаними ефектами. Як і будь-яка інша MSDS, вона продовжує перевищувати кращі практики та обмеження кінцівок.


Згаданий пост Reddit справді має корисну інформацію! Дякуємо за обмін MSDS та питаннями безпеки, але це не та інформація, яку я шукаю. Я запитав про практичні поради щодо обробки, такі як час витримки, температура випаровування тощо. Я маю вищу освіту з хімії та можу безпечно поводитися з хімічними речовинами, не хвилюйтесь :)
Клара

Вибачте з цього приводу, я вважаю за краще включити вміст типу "без мозку" для бідного соку, який забуває щось таке важливе, як MSDS lol. Я продовжуватиму роздумувати, я знайшов декілька сторінок Групи Google, які розповідали про це під час мого швидкого пошуку. Ви також можете спробувати пошукати сторінки форуму на веб-сайті 3DHubs. У службі друку на основі однорангових операцій плавають деякі статті після обробки.
tbm0115

2

Крім випаровування тепла, ви можете використовувати пульверизатор і робити холодні пари. Час становить приблизно 1-5 хвилин при 45ºC для шматка 10x10x20 мм, як Марвін або бот. Я робив лише гангстерські тести з нею, тому більше інформації про шматок у мене немає.

Пасивний парний лак не працює з хлороформом, оскільки він має тенденцію до розтріскування. Потрібний швидкий спалах лише зовні.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.