Які клеї для PLA?


13

Я буду створювати невеликий шматок у стилі трубки, який використовуватиму як стик між двома шматками пластику. Ідея полягає в тому, щоб приєднати два шматки та забезпечити міцність, щоб вони більше не розпалися. Я планую використовувати PLA. Моє запитання: чи найкраще для цього спрацює суперклей (цианоакрилат) чи є кращий вибір для приєднання PLA до твердого (лиття під тиском) пластику? Я хочу переконатися, що будь-який з цих клеїв розчинять PLA і чи можуть деякі клеї скріплюватися краще, ніж інші.

Відповіді:


17

PLA - це приємно, і склеювання було темою на деяких з наших найулюбленіших каналів виробника. Наприклад, Стефан з кухні з ЧПУ ( це відео ) та Джоел з 3DNprd Nerd ( це відео ). Ось деякі відомості з них разом із власним досвідом. Більшість цих клеїв до речі не є специфічними для PLA, і вони також працюють для багатьох інших матеріалів. Будьте обережні з PLA, що містить інфільт, оскільки це може серйозно змінити властивості.

Крок 0: Спочатку безпека!

Деякі з цих методів працюють з хімічними речовинами, які можуть подразнювати шкіру (смола, ціаноакрилат), мають дратівливі випари (ацетон), легкозаймисті (ацетон) та інші.

Використовуйте належний захист під час роботи з цими! Захист очей та захист дихання, а також рукавички слід застосовувати, коли це необхідно. Прочитайте посібник з продуктами, з якими ви працюєте!

Підготовка

Для більшості клеїв доцільно підготувати поверхню: нанесіть її на пісок, щоб збільшити площу поверхні, видалити жир із відбитків пальців тощо. Дотримуйтесь інструкції!

Клеї

 • Ціаноакрилат - так, "єдиний вид для всіх" є рішенням і для PLA: Superglue. Однак зверніть увагу, який тип ви отримаєте! Деякі явно краще, ніж інші, і за допомогою прискорювача можна змінити властивості клейової плями.
  • Разом з тальковим порошком клей CA може легко заповнити прогалини.
  • СА не стабільний при нагріванні і при нагріванні занадто багато розпадається на досить шкідливий дим! Це може бути зручно для розриву металевих металевих з’єднань з металообробними металами при обробці дрібних деталей, але майте це на увазі, якщо ви хочете використовувати вкладиші або шматки пластику на одних і тих же ділянках! У таких випадках не торкайтеся з CA.
 • Епоксидна смола - Епоксидна улюблена дуже жорстке склеювання, кілька крапель можуть приклеїти машину до даху ... і вона прогрівається при затвердінні. Якщо ви берете повільно отверждающуюся смолу, можете сміливо використовувати її для склеювання PLA без деформації деталі.
 • Уретани - 2 компоненти Уретани пропонують міцні, але гнучкі зв'язки і чудово працюють за словами Джоела. Процес їх затвердіння також екзотермічний, тому стежте за тим, щоб не «готувати» свій шматок.
 • 2-фазна шпаклівка - в подібній жилці надходять 2-фазні шпаклівки типу Green Stuff або Miliputt , які затверджуються після змішування. Їх теплогенерація не надто велика, і вони дозволяють легко заповнити прогалини. Мої улюблені речі - це не дорога макетна макет, а речі з домашнього депо: такі речі, як Pattex Repair вибачте, жоден англійський сайт для цього або UHU Repair All Powerkitt затвердіють протягом години, напрочуд дешеві і отримують гладку поверхню.
 • Ацетон - Ми всі знаємо, що ви можете згладити та склеїти АБС за допомогою ацетону або суспензії з ацетону-ABS. Том (Thomas Sanladerer) зробив кілька експериментів з цим. Він виявив, що ТАКОЖ працює для PLA: нанесіть на пляму трохи ацетону і натисніть на нього другий шматок (який також був приготований таким чином), і вони через деякий час розплавляться разом.
 • У Німеччині є тип клею, який зазвичай називають "Kraftkleber" або "Alleskleber", наприклад, UHU Hart або Pattex Kraftkleber German . Хоча вони часто дотримуються PLA, мені особисто не подобається їх сила склеювання, і я вважаю їх часто безладним для роботи.

Клей? Навіщо клеїти ?!

"Припой"

Який кращий спосіб комбінувати деталі, ніж зварювання чи пайка ?! Часто немає. Мій особистий улюблений за весь час клей PLA - це сам PLA, використовуючи його як припой PLA . Цей метод також працює для більшості інших типів ниток, але він не доцільний для АБС та інших пластмасових матеріалів, які виділяють випаровування без зносу органів дихання!

 • Візьміть шматочки і переконайтеся, що з обох боків є порожнина, яку можна заповнити.
 • Візьміть паяльник і встановіть його приблизно до 200 ° C.
 • Візьміть довжину нитки PLA.
 • Розплавіть нитку паяльником і використовуйте її в якості припою при поєднанні двох частин. Переконайтеся, що хоч якась нитка потрапляє у порожнини та палички - це може допомогти приклеїти паяльник у гудок там, щоб змусити його злитися із заливкою / стінками та притиснути разом до гарячого шматка, наповненого PLA, набитими проти заліза перед тим, як відтягнути його, стискаючи шматки разом.
 • Коли PLA охолоджується і твердне, стик зазвичай жорсткіший за фактичні межі шару.

Перо

Замість паяльника можна також використовувати ручку для 3D-друку, яка їсть нитки, а не PCL чи гель! , але мені це особисто не подобається.

Вкладиші!

З іншого боку, паяльник - це також дуже гарне рішення зробити вставки в PLA - нагрійте металеву вставку (як гайка) і притисніть її до низькорозмірного отвору, і він сформує пластик навколо себе в ідеальній формі без жодного клею.

Зварювання тертям

Альтернативою використанню прямого тепла від паяльника є тертя зварювання . Для цього візьміть поворотний електроінструмент і трохи нитки. Вставте нитку в інструмент, затягніть і виріжте так, щоб приблизно кілометр виходив з кігтя. Увімкніть його на середній швидкості, приблизно від 800 до 1200 об / хв. Тепер, натиснувши кінчик прядильної нитки на інший PLA, він нагрівається і плавиться, створюючи зварювальний шов. Джоель має гарне пояснення.


Зварювання найкраще, але може бути складно розплавити деталь достатньо, щоб злитися з «припоєм», але не деформувати та не пошкодити деталь.
Карл Віттофт

1
Поміркуйте використовувати 3d ручку замість паяльника. Вони досить дешеві в ці дні. Ось приємний список: all3dp.com/1/… Мені дуже подобається 3D simo Mini 2.
amra

Ось відео про використання суперклею, уретанового клею від BJB Enterprises, а також 5-хвилинну епоксидну
суміш

Мені не пощастило пом'якшити PLA з ацетоном. Мені подобається аспект "колеса створення", що використовується нитка в якості пластикового зварювального стрижня, оскільки перша нитка, про яку я знав, була пластиковою зварювальним стрижнем.
смм

Чи не може також діяти метиленхлорид? :-)
R .. GitHub

5

Так, супер клей - найкращий вибір. Я особисто використовую це у багатьох проектах PLA. Я навіть наношу шар Super Glue на відбитки ABS, щоб уникнути розшарування шарів.

Він добре працює як з ABS, так і з PLA, але будьте обережні, використовуючи Super Glue, оскільки він виробляє дуже поганий сльозогінний газ. Використовуйте його у добре провітрюваному приміщенні.


SuperGlees насправді не небезпечніші, ніж фарби, які ви використовуєте для фарбування стін. Я погоджуюся, ви не повинні їх "обмацувати", але це так.
Карл Віттофт

1
небезпека надклеїв багато залежить від того, який акрилат отримує і який його розчинник.
Триш

Я використовував середній клей зі звездочок на моїх 3D-відбитках з прискорювачем, і він сильно висихає за 30 секунд. Я рекомендую це, якщо ви шукаєте швидкий спосіб висихання. Ось посилання, щоб показати, про що я говорю. youtu.be/uI5bwvYwcyM
Адам
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.