Яка перевага двох двигунів z?


10

Деякі моделі RepRap використовують лише один двигун для осі Z, інші використовують два.

Наприклад, є 3drag, який має лише один мотор і гладку штангу з іншого боку. Існують модифікації, які додають різьбовий стрижень з іншого боку, який з'єднаний з віссю двигуна ременем - що, здається, є дійсно хорошим рішенням.

Інші принтери, такі як Prusa i3 або Mendel90, мають два Z двигуни. І погравши з двома моторними моделями, мені здається, це дуже дратує, коли вони не синхронізуються, і мені потрібно ще раз відкалібрувати вісь та друкарський шар. Тож два мотори здаються мені більш недоліком.

Невже хтось зможе пролити трохи світла на те, чому у більшості RepRaps є два Z двигуни?

Відповіді:


14

Тут є три основні варіанти для портальних дверей Mexel стилю ZX:

  • Один Z гвинт і мотор, який схожий на консольну конструкцію, але дещо стійкіший через протилежний гладкий стрижень
  • Два гвинти Z і два мотори
  • Два гвинта Z і один мотор, з двома сторонами синхронізації ременя

З усіх перерахованих, запуск двох гвинтів з одного двигуна явно перевершує надійність та зручність у користуванні. Не існує жодного ризику синхронізації двох сторін стадії Z. Один двигун, що працює на більш високому струмі, як правило, виконує два двигуни, що розділяють струм одного водія за допомогою паралельної електропроводки, тому що один двигун із подвійним крутним моментом може наштовхнутись набагато сильніше, коли одна сторона козла з’єднується або потрапляє в нерівне місце.

Єдиний справжній мінус одного мотора, подвійний гвинтовий підхід - це те, що він вимагає більше техніки та деталей. Між двома гвинтами слід прокладати зубчастий ремінь із замкнутим циклом із пов'язаними шківами, натягувачем та опорними підшипниками. Для порівняння, використовувати окремий двигун для кожного гвинта дуже просто. Він додає ступінчасту та зчіпну шахту, але економить багато вітамінів та складність конструкції.

Двомоторні, двовінтні рішення дешевші та простіші в конструкції. Ось чому вони використовуються. Кінець історії.

Одномоторні одновірусні принтери в стилі Мендель зустрічаються досить рідко. Пасивна сторона механізму Z додає трохи стійкості до стадії X, але не багато. Можна стелити X сцену з квадрата разом з ліжком і перев’язати козлову. Для того, щоб взагалі працювати, їм потрібен дуже широкий / високий підшипниковий слід на веденій стороні, щоб протистояти крутному моменту, що чиниться на веденій стороні вагою X щаблі та каретки екструдера. Так що це правда, що у них немає проблем із синхронізацією, але вводяться додаткові проблеми дизайну та небажані режими гнучкості. Набагато частіше для гвинтових конструкцій просто консолірувати X-ступінь, як SmartRap або Printrbot Simple.


Дякую за гарне пояснення, я позначу це як рішення, оскільки вважаю, що він найкраще відповідає на моє запитання та відповідає моєму досвіду. Тож ви вважаєте, що може бути хорошим рішенням замінити другий двигун z на Mendel90 (або Prusa i3) ременем? Обидва мають гладкий стрижень і різьбовий стрижень з обох боків у будь-якому випадку. Btw, дизайн ременя, який я мав на увазі для 3drag, це цей , раніше не міг його знайти. Я думав, що можу використати це як грубий шаблон.
nnscr

1
Я додам, що наявність гвинтів на обох кінцях також дозволяє зменшити масу всієї каретки через набагато меншу необхідну жорсткість. Це повинно дозволити вам вивернути швидкість / прискорення вище, хоча це менш важливо для Z, ніж для інших осей.
TextGeek

Як користувач Ender 3, я можу зазначити, що "один двигун, один гвинт, дві рейки" розчаровує помилок, якщо ви щось зіпсуєте. Він працює досить добре, якщо зібраний правильно, хоча.
R .. GitHub

2

Загальна концепція полягає у забезпеченні додаткової стабільності під час друку. У випадку згаданої вами машини 3drag ви можете ризикувати провисанням осі -X через вагу друкуючої головки та / або додаткового зносу штока або підшипників з одного боку (гладка сторона) як результат позабалансової ваги. Однак ви можете виявити такі "хаки", як це, потенційно можуть допомогти зменшити афекти, надаючи трохи більше стабільності.

Наявність двох моторів осі -Z з різьбовими стрижнями може забезпечити стабільність осі -X- під час друку і, в цілому, може зменшити знос механічних компонентів.


2

По-перше: я не експерт. Все нижче наведене - здогадки.

Я думаю, що головна причина полягає в тому, що це робить більш простий дизайн.

Якщо ви тримаєте X-Axis тільки на одній стороні, ви повинні тримати його на рівні через жорсткість. (Особливо якщо у вас є мотор екструдера на цій осі.) Якщо ви намагаєтесь керувати провисанням, у вас виникає проблема, оскільки крутний момент змінюється залежно від положення екструдера.

Щоб крокові двигуни не синхронізувалися, потрібно пропустити кроки. Незалежно від того, чи є у вас один або два-сімнадцять моторів, якщо у вас відсутні кроки, вам потрібно налагодити його.

У мене було багато пропущених кроків і в X, і в Y, і я спробував усе. Поки я не з'ясував, що мені дійсно не вистачає кроків у Z, і насадка вдарила про збірку.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.