Поради щодо виготовлення деталей, які з'єднуються / стискаються разом


14

Я хотів би зробити деякі деталі, які будуть відповідати разом. Зокрема, я виготовляю масив тримачів для маленьких скляних флаконів, які складатимуться вертикально, щоб зробити своєрідну розширювану стійку для спецій, для наукового застосування.

Звичайно, я міг просто надати кожному модулю рівну верхню і нижню поверхні і склеїти їх між собою. Однак було б зручніше (і веселіше) зробити якийсь з'єднувач, щоб я міг просто штовхати деталі разом і розтягувати їх, коли потрібно. З'єднання повинно бути відносно міцним, і їм потрібно буде сидіти, притулившись один до одного, не згинаючись, де вони приєднуються. Я початківець у 3D-друку, тому шукаю поради щодо розробки блокувальних компонентів як загалом, так і для цього конкретного випадку.

Ці деталі будуть надруковані в ABS за допомогою Zortrax M200, і я проектую їх за допомогою OpenSCAD. Вони майже напевно будуть надруковані лежачи на боці.

Один із варіантів полягає в тому, що є кілька параметричних клонів з цегли Lego, які я міг би легко включити до свого проекту OpenSCAD. Мене хвилює лише те, що це може надмірно ускладнювати проблему, і що друк деталей типу Lego на їхній стороні призведе до того, що потрібно вискребти багато опорного матеріалу з порожніх частин. (Хоча з позитивного боку, сумісність лего може насправді бути корисною, оскільки не потрібно виготовляти додатковий допоміжний матеріал.)

Будь-які поради про те, як розробити та надрукувати деталі, які можна з'єднати разом, будуть раді. Я впевнений, що зможу вчасно це розробити, але будь-які знання, які врятують мені ітерацію дизайну чи дві, будуть дуже вдячні.

Відповіді:


8

Існує багато різних способів, які занадто підходять до цього, і питання може бути занадто широким, але ось питання про це ...

Ось декілька різних способів, якими я створив деталі, які з'єднувалися в минулому:

Приклад 1 : Використовуйте пружність пластику, створивши напівколо, щоб розміститися навколо іншого предмета. Примістивши деталь до іншого предмета, «крила» будуть розгинатися і розслаблятися навколо заднього кінця предмета.

Приклад 2 : Дизайн у стилі T-Slot є приємним вибором для напівпостійних або змінних деталей. Ключовим тут є лише використання трапецій та переконайтесь, що «жіночий» кінець трохи більший та / або конічний, щоб полегшити вставлення слайдів.

Приклад 3 : Створення знімків. Це може бути трохи складніше, але може надати більш професійний вигляд вашому дизайну. Найкраще почати з проектування слота L-образної форми на батьківській частині та меншої екструзії L-образної форми на дочірній частині. Потім ви можете додати конус до нижньої області "L", щоб було легше вставити його в гніздо.

Приклад 4 : Створення штепсельних вилок подібні до оснасток, вони просто круглі. Спробуйте почати з циліндра і з'єднати кулю або трохи більший діаметр і конусний циліндр зверху. Тоді ви повинні мати можливість зафіксувати збірку в отвір, який трохи менший, ніж «верх» вилки.

Важливо зважити корисність деяких варіантів дизайну відповідно до мети вашої частини. Для мене, якщо я розробляю щось для магазину або щось, на що, думаю, буду часто мінятися, я буду використовувати ідею T-Slot. Інші речі, які "виглядають досить" важливіше, я спробую приховати з'єднання, спроектувавши тип оснащення, який може зайти в стіни деталі.

Дизайн T-Slot, здається, друкується досить легко, не потребуючи опор (залежно від того, наскільки поступові кути вашої трапеції) і забезпечує велику міцність конструкції.

Друк знімків мені було важко в минулому, і найкраще не намагатися занадто розкручувати деталь, оскільки ви ризикуєте стригти оснастку при видаленні. Друк такої невеликої функції означає, що вона, як правило, не є сильною. Однак включення декількох знімків у зоні та проектування їх із щільним зазором може забезпечити дуже акуратний / чистий зв’язок, який буде привабливим для споживчих товарів (наприклад, корпуси телефонів).


Дякую, це корисно. Ідея T-слота, напевно, набагато краща за мою ідею Lego за те, що я роблю.
Натаніел

Стиль "T-Slot" зазвичай називають "Dovetails" (оскільки вони зазвичай під кутом для друку замість фактичного "T".
JDMc
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.