Хороше (бажано безкоштовно) програмне забезпечення для початківців для створення частин?


13

Яке програмне забезпечення найкраще підходить для створення n00bs, якщо мова йде про створення 3D частин?

У мене важкий математичний фон і я знаю, як створювати чіткі функції гучності, площі поверхні, центру маси тощо. В ідеалі я хотів би, щоб програма, яка використовує ці сильні сторони, але я розумію, що більшість n00bs мають каліку математичної фобії, тому я Я не затримую дихання.

Я спробував freeCAD один раз і просунувся, але наступного разу, коли я ввімкнув комп'ютер, він відмовився відкривати. Це був просто слабкий нетбук, який я навіть не маю вже у своєму розпорядженні, але комп'ютер, який я зараз використовую, досить повільний і, здається, не залишилося багато пам'яті, тому мені все одно потрібно щось легке.

tl; dr: Шукаю безкоштовну легку програму для створення файлів .stl, яка підходить для n00bs, які не бояться математики.

Відповіді:


14

У мене немає важкої математики, але мені подобається використовувати такі навички, коли це можливо.

Якщо ви ще не досліджували OpenSCAD , ви можете виявити, що він відповідає вашій кваліфікації. Це більш-менш сценарій / описовий "компілятор", який бере звичайний текст і перетворює його на ваш модельний дизайн. Я використовую цитати, тому що я недостатньо кваліфікований, щоб кваліфікувати його як справжнього компілятора, хоча він працює аналогічно і може бути компілятором.

Він відповідає іншій вашій кваліфікації в тому, що він безкоштовний і є досить підтримуючий список розсилки / форум для будь-яких питань або труднощів, що виникають. Якщо ви подивитесь на Thingiverse, використовуючи OpenSCAD як пошуковий термін, ви знайдете код інших, доступний для вивчення та інтеграції у власні моделі.

Для людей, які не так сильно вживаються в математиці, тексті та логіці, існує графічний інтерфейс для OpenSCAD під назвою BlocksCAD, який дозволяє перетягувати різні модулі таким чином, як програмування Scratch.

Я досить довго використовував OpenSCAD, що виявив, що BlocksCAD надмірно ускладнює створення моделей, затушовуючи деталі. Можливо, в цьому відношенні краще підходить молодший виробник моделей.

Синтаксичні та пунктуаційні помилки будуть усунені за допомогою BlocksCAD, хоча створити такі помилки в редакторі для OpenSCAD набагато просто. До нього звикають, і кількість помилок швидко зменшується.


1
Я погоджуюсь повторно. OpenSCAD - якщо ви не злякаєтеся, роблячи афіні перетворення і записуючи власні цикли "for", вчитися це не займе багато часу. З самого початку це може бути більше роботи (порівняно з тим, де ви перетягуєте фігури в графічний інтерфейс), але як тільки ви спробуєте повторно використовувати частину дизайну (у тому ж або іншому загальному об’єкті), змініть деяку функцію не маніпулюючи вручну будь-якою пов’язаною частиною тощо, ви повернетеся весь цей час і більше.
TextGeek

Я почав робити моделі в OpenSCAD, використовуючи завдання "грубої сили". Бачення чужої роботи з використанням параметричних значень значно спростило мою модель. Як приклад, моя недавня модель вимірювала 20-мм проміжок, надрукований на 19-мм проміжок і ідеально підходить, коли я встановив зазор 21,5, що змінило всі інші розміри моделі, пов'язані з цією віссю. Параметричні призначення означали, що в коді та бінго змінено одне число!
fred_dot_u

Правила OpenScad.
EvilTeach

Для тих, хто цікавиться BlocksCAD: це програмне забезпечення з відкритим кодом з кодом на Github . Не оновлюється з квітня 2017 року, тому це може бути не останньою версією, знайденою на blockcad3d.com .
tanius

3

Програмне забезпечення, з якого я розпочав роботу , - це Tinkercad , це повністю інтернет-рішення, яке дуже зручно для початківців. Інтерфейс є тривіальним у використанні, і там є 15-хвилинний підручник, який допоможе вам ознайомитись із усім, що програмне забезпечення може запропонувати звичайному користувачеві.

Ось скріншот інтерфейсу та частина, яку я зробив за допомогою основних інструментів: введіть тут опис зображення

Це працює наступним чином: вам надається десяток основних фігур (куб, сфера тощо) і ви створюєте свою модель, використовуючи булеві комбінації цих форм і переклад, обертання та масштабування. Це для бази.

Тоді існує дуже велика колекція більш складних фігур, що надаються громадою (гвинт, сходи, дерево), які, як правило, дуже корисні для створення конкретних речей, і дуже важливим аспектом є те, що для цих форм зазвичай є якийсь параметр, який можна налаштувати в створення об’єкта (скажімо про товщину стовбура та кількість гілок вашого дерева).

Останній приріст складності полягає в тому, що ці об’єкти спільноти фактично створюються за допомогою JavaScript (з власним API, він не пов'язаний з openjscad), і ви можете створювати власні об'єкти, використовуючи їх інтерактивний інтерфейс JavaScript . Ось тоді будуть потрібні ваші знання з програмування та математики.

Як невеличка примітка PS: мій особистий смак - це залежно від того, яку частину я хочу зробити, використовувати або Tinkercad, Freecad чи Openscad


3

Я рекомендую Fusion 360, оскільки він безкоштовний у користуванні, повний підручників і дуже простий.


Я дуже рекомендую вам вивчити Fusion 360. ЯК це безкоштовно для студентів та викладачів. Також ви можете прочитати блог, який підкаже вам критерії, на які ви маєте право на безкоштовну підписку.
Джон Зелений

2

OpenSCAD звучить як найкраще підходить для оригінального плаката з огляду на його математичний фон, але я думаю, що SketchUp - це, мабуть, найпростіше програмне забезпечення для більшості новачків, яке використовується для створення базової частини.

Є два (або три) плагіни, які я рекомендую всім, хто бажає використовувати його для створення STL https://extensions.sketchup.com/en/content/sketchup-stl https://extensions.sketchup.com/uk/content / твердий інспектор https://extensions.sketchup.com/en/content/solid-inspector%C2%B2

Перша дозволяє експортувати в STL. Друга і третя моделі перевіряють, щоб переконатися, що вони надійні. Це важливо для 3D-друку, оскільки у зрізів виникають проблеми, коли в моделях є отвори.

Ще один інструмент, який я рекомендував би початківцю, - це http://www.netfabb.com/basic.php

Він також перевіряє файли STL, щоб переконатись, що не буде проблем з їх розрізанням.


Оскільки оригінальний плакат посилався на його інтерес і, ймовірно, на майстерність з математики, варіант OpenSCAD перевершує SketchUp. Я не можу придумати жодних обставин, де чітке знання формул та математичних процесів було б реалізовано в SketchUp, якщо тільки не створюється плагін або спеціальний сценарій. Для початківців я хотів би отримати більше інформації від потенційного користувача.
fred_dot_u

1
Ви переглядаєте саме те, що я сказав у першому реченні своєї відповіді. Метою моєї відповіді було надати альтернативну відповідь на питання "Хороший (бажано безкоштовно) програмне забезпечення для початківців для створення деталей", що неминуче залучатиме інших початківців користувачів, які можуть не мати досвіду математики. Якщо вам не подобається відповідь, вам не доведеться голосувати за неї.
Кевін Морз


2

«Блендер» - це безкоштовна програма професійного рівня, де математика не особливо потрібна, але її можна використовувати для хорошого ефекту, а її мінімальні вимоги не такі вже й надмірні (моя копія Blender працює на приміщенні 20-річного Dell 380):

Мінімальне (базове) обладнання

 • 32-бітний двоядерний процесор 2 ГГц з підтримкою SSE2.

 • 2 ГБ оперативної пам’яті

 • 24-бітний дисплей 1280 × 768

 • Миша або трекпад

 • Графічна сумісність OpenGL 2.1 з оперативною пам'яттю 512 Мб

Рекомендоване обладнання

 • 64-розрядний чотирьохядерний процесор

 • 8 ГБ оперативної пам’яті

 • Повний HD-дисплей з 24-бітним кольором

 • Три кнопки миші

 • Графічна сумісність OpenGL 3.2 з 2 ГБ оперативної пам’яті

Оптимальне обладнання (для виробництва)

 • 64-розрядний восьмиядерний процесор

 • 16 Гб оперативної пам’яті

 • Два повноекранні дисплеї з 24-бітним кольором

 • Три миші та графічний планшет

 • Двомісні відеокарти, сумісні з OpenGL 3.2, з 4 Гб оперативної пам’яті

Якщо вам подобається кодування, то доступні також бібліотеки Python та C.

Також є сайт StackExchange, присвячений Blender , що корисно.


Для порівняння, з програми Best 3D Design / 3D Modelling Software 2019 (15 з 30 є безкоштовними) , цей порівняльний список може бути корисним

Name      Level       OS                      Price                Formats
3D Slash    Beginner    Windows, Mac, Linux, Raspberry Pi or Browser  Free, 24$/year Premium        3dslash, obj, stl
LibreCAD    Beginner    Windows, macOS and Linux	            Free                 dxf, dwg
Photoshop CC  Beginner    Windows and Mac	                142€/year              3ds, dae, kmz, obj, psd, stl, u3d
SculptGL    Beginner	    Browser	                    Free                 obj, ply, sgl, stl
SelfCAD	    Beginner    Browser	                    Free 30-day trial, 9.99$/month    stl, mtl, ply, dae, svg
TinkerCAD   Beginner    Browser                     Free                 123dx, 3ds, c4d, mb, obj, svg, stl
Clara.io    Intermediate  Browser                     Free, Premium from 100$/year     3dm, 3ds, cd, dae, dgn, dwg, emf, fbx, gf, gdf, gts, igs, kmz, lwo, rws, obj, off, ply, pm, sat, scn, skp, slc, sldprt, stp, stl, x3dv, xaml, vda, vrml, x_t, x, xgl, zpr
DesignSpark  Intermediate  Windows	                    Freemium, 835$ (All Addons)       rsdoc, dxf, ecad, idf, idb, emn, obj, skp, STL, iges, step
FreeCAD    Intermediate  Windows, Mac and Linux             Free                 step, iges, obj, stl, dxf, svg, dae, ifc, off, nastran, Fcstd
MakeHuman   Intermediate  Windows, Mac, Linux               Free                 dae, fbx, obj, STL
Meshmixer   Intermediate  Windows, Mac and Linux             Free                 amf, mix, obj, off, stl
MoI      Intermediate  Windows and Mac                 266€                 3ds, 3dm, dxf, fbx, igs, lwo, obj, skp, stl, stp and sat
nanoCAD    Intermediate  Windows                     Freemium, 180$/year         sat, step, igs, iges, sldprt, STL, 3dm, dae, dfx, dwg, dwt, pdf, x_t, x_b, xxm_txt, ssm_bin
OpenSCAD    Intermediate  Windows, Mac and Linux	            Free                 dxf, off, stl
Sculptris   Intermediate  Windows and Mac	                Free                 obj, goz
SketchUp    Intermediate  Windows and Mac	                Free, 240$ Pro            dwg, dxf, 3ds, dae, dem, def, ifc, kmz, stl
3ds Max    Professional  Windows                     1505$/year, Edu. licenses av.    stl, 3ds, ai, abc, ase, asm, catproduct, catpart, dem, dwg, dxf, dwf, flt, iges, ipt, jt, nx, obj, prj, prt, rvt, sat, skp, sldprt, sldasm, stp, vrml, w3d xml
AutoCAD    Professional  Windows and Mac	                1575$/year              dwg, dxf, pdf
Blender    Professional  Windows, Mac and Linux             Free                 3ds, dae, fbx, dxf, obj, x, lwo, svg, ply, stl, vrml, vrml97, x3d
Cinema 4D   Professional  Windows, macOS                 3695$                3ds, dae, dem, dxf, dwg, x, fbx, iges, lwf, rib, skp, stl, wrl, obj
modo      Professional  Windows, macOS, Linux	            1799$                lwo, abc, obj, pdb, 3dm, dae, fbx, dxf, x3d, geo, stl
Mudbox     Professional  Windows and Mac                 85€/year               fbx, mud, obj
Onshape    Professional  Windows, Mac, Linux, iOS, Android        2400€/year, free and price reduced business version available  sat, step, igs, iges, sldprt, stl, 3dm, dae, dfx, dwg, dwt, pdf, x_t, x_b, xxm_txt, ssm_bin
Poser     Professional  Windows, Mac                  Standard 129.99$, Pro 349.99$    cr2, obj, pz2
Rhino3D    Professional  Windows and Mac                 495€ Educational, 995€ Commercial  3dm, 3ds, cd, dae, dgn, dwg, emf, fbx, gf, gdf, gts, igs, kmz, lwo, rws, obj, off, ply, pm, sat, scn, skp, slc, sldprt, stp, stl, x3dv, xaml, vda, vrml, x_t, x, xgl, zpr
ZBrush     Professional  Windows and Mac                 400€ Educational, 720€ Single User  dxf, goz, ma, obj, stl, vrml, x3d
CATIA     Industrial   Windows                     7180€; Edu. licenses av.       3dxml, catpart, igs, pdf, stp, stl, vrml
Fusion 360   Industrial   Windows and Mac                 499.80€/year, Edu. licenses av.   catpart, dwg, dxf, f3d, igs, obj, pdf, sat, sldprt, stp
Inventor    Industrial   Windows and Mac                 1935$/year              3dm, igs, ipt, nx, obj, prt, rvt, sldprt, stl, stp, x_b, xgl
Solidworks   Industrial   Windows                     9950€, Edu. licenses available    3dxml, 3dm, 3ds, 3mf, amf, dwg, dxf, idf, ifc, obj, pdf, sldprt, stp, stl, vrml

Чи є цей список у рейтингу Крім того, я б не назвав Fusion360 "Industrial", особливо якщо AutoCAD сам по собі є "Professional"; Fusion - це підмножина AutoCAD, орієнтована на механічну конструкцію деталей і вузлів. AutoCAD теж може це зробити, але він дійсно орієнтований на макроінженерію будівель та промислових машин, і як така існує величезна різниця у потужності, властивій AutoCAD проти Fusion.
KeithS

2

Мені пощастило використовувати MS 3D Builder . Більшість моїх річних моделей були розроблені за допомогою 3D Builder. Залежно від ваших установок Windows та Office, ця програма вже може бути на вашому комп'ютері , але в іншому випадку ви встановите її через Windows Store. Ця програма також може добре використати ваші математичні навички; Я робив більше тригонометрії, отримуючи розміри для моїх моделей, ніж усі інші сфери мого життя разом.

MeshMixer - ще один хороший безкоштовний варіант. Це значно потужніше, ніж 3D Builder та багато інших безкоштовних варіантів, але мені було набагато складніше отримати комфорт у використанні. Особливо візуалізація не була такою чистою, що часто робить гострі краї на екрані закругленими. І все-таки я знаю і бажаю тієї сили, яку вона пропонує, і я періодично відкриваю її для конкретних речей. Якщо нічого іншого, це добре для вимірювання / перевірки товщини секції, а іноді я можу використовувати його для ремонту моделей, що підкоряються іншими програмами.

Нарешті, я знову піднесу OpenSCAD . OpenSCAD дозволяє ефективно писати програму для генерації ваших моделей. Таким чином, особливо добре створювати речі, які ви хочете робити не один раз, де ви будете переробляти або налаштовувати початкову частину для подальшого використання. Один із способів можна досягти повторного використання, як це створити бібліотеку часткових конструкцій або необроблених форм, яку потім можна змінити розмір / розтягнути / тощо і додати або змішати в інші частини за допомогою інших програм. Інша область, де OpenSCAD дійсно сяє, - це прототипування. Коли ви виявите, що цей розділ частини повинен пройти на пару міліметрів довше після початкового друку, налаштувати це за допомогою OpenSCAD набагато простіше, ніж для багатьох інших варіантів.


1

Я б додав OnShape.com до списку. Єдиним недоліком безкоштовного акаунта є те, що ваші дизайни можуть бути загальнодоступними.

Я також додав би підтримку OpenSCAD. Це моя програма для складних проблем, особливо там, де можна щось скриптувати, набагато ефективніше, ніж десятки кліків і обережні дії GUI.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.