Заходи безпеки при використанні ацетону


14

Ацетон можна використовувати для згладжування відбитків ABS. Які заходи безпеки слід дотримуватися під час його використання?уточнююче запитання: ми говоримо про хімічний сорт чистого ацетону, ацетону з домашнього депо або засобу для зняття лаку з ацетоном? Безпека завжди - це питання концентрації.
Тріш

Відповіді:


11

Є кілька основних запобіжних заходів, які слід враховувати.

 • Переконайтесь, що ділянка добре провітрюється. Ацетон горючий. Нагромадження ацетонового газу може швидко концентруватися, що означає, що одна іскра може призвести до катастрофи. Користуватися вентилятором добре; кут її до відкритого вікна. Це також для запобігання впливу ацетону через його токсичність.
 • Будьте готові боротися з пожежею. Якщо пари запаляться, можливо, вам доведеться боротися з вогнем. Якщо вона досить велика, то слід чітко евакуювати територію. Якщо він здається невеликим, використовуйте сухий хімічний порошок, щоб придушити вогонь. На трохи більших пожежах можна використовувати спиртну піну, спрей з водою та / або туман. Ацетон, швидше за все, не призведе до того, що великий будинок прорветься через будівлю. Але завжди є шанс невеликого пожежі. Будь обережний.
 • Створіть парову камеру. Це ще один спосіб запобігти поширенню потенційної пожежі. Це також може зменшити забруднення.
 • Носіть рукавички. Це може мінімізувати будь-який потенційний токсичний вплив на передачу. Однак опромінення шкіри навряд чи спричинить основні проблеми.

Як я вже згадував, ацетон токсичний, але він не є високотоксичним. Опадання через очі та ніс / рот є основним ризиком. Може виникнути шкірний вплив (наприклад, легке подразнення), але вони незначні і, як правило, виникають лише після тривалого впливу (отже, рекомендація рукавичок у деяких випадках).

Опромінення ацетону є лише серйозною проблемою, коли людина неодноразово піддається впливу рівня понад 1000 проміле (важкі наслідки виникають лише при набагато вищих рівнях). Зважаючи на правильну вентиляційну систему, мабуть, це буде проблемою

На додаток до всього цього слід обов'язково дотримуватися основних заходів безпеки, таких як надягання вентиляторної маски та окулярів. Працюючи з будь-якими подібними хімічними речовинами, які можуть нанести тілесні ушкодження, їх слід абсолютно використовувати.


1
Просто вдягніть рукавички ...
Кевін Морз

@KevinMorse Справедливий момент, в такому випадку, і я гадаю, що вони також можуть захистити від опіків. Я, як правило, не люблю пов’язану з цим незграбність деяких рукавичок, але у більшості немає цього питання. Це просто моє уподобання, і, мабуть, не найкраще.
HDE 226868

1
Ці інструкції з безпеки є неповними. Ви не відзначили необхідність вентиляції, крім того, щоб, наприклад, носити вентилятор. Ви також виключили необхідність використання засобів безпеки, таких як захисні окуляри. На мій погляд, ваша відповідь повинна пов'язувати MSDS як виклик для того, що ви не згадали.
Емілі М

@EmilyM Це основні запобіжні заходи, які повинні бути очевидними. Ніхто з розуму не працював би з ацетоном, як це, і не носив окуляри чи маску вентилятора, як ви б не виймали торт з духовки, не надягаючи рукавицю. Я не вважав за необхідне їх включати. Однак я можу додати їх, якщо ви вважаєте, що вони не очевидні.
HDE 226868

Я не намагався бути конфронтаційним. Але якщо говорити про рекомендації щодо безпеки, припущення не є хорошою ідеєю. Люди німі, неінформовані, втомлені, не звертають уваги тощо. Це не завадить бути ретельним. Я просто хочу, щоб люди були в безпеці, таким чином я відповідав на питання. Але оскільки на даний момент ви, скоріше, будете обраною відповіддю, я сподівався переконати вас внести зміни задля безпеки.
Емілі М

6

Всупереч тому, що пропонують інші відповіді, ризик пожежі не такий великий . "Вибух" ацетону ще більш неправдоподібний, оскільки для цього вам потрібно співвідношення 2,5% -12,8% пари ацетону до повітря: занадто багато ацетону (як це було б у вашій розгладжувальній посудині) і нічого не відбувається, занадто мало ( як це було б у приміщенні з поганим провітрюванням) і нічого не відбувається.

Зауважте, що навіть якщо ви працювали в абсолютно не вентильованому, смішно малому приміщенні на 1 м ^ 3, вам все одно знадобиться випарувати понад півлітра (рідкого) ацетону, щоб досягти цього мінімуму 2,5%. У будь-якому випадку, задовго до того, як ви потрапили в "небезпечну зону", повітря стане дихаючим.

Тож, на що слід пам’ятати, використовуючи ацетон?

 • Це може доставити вам головний біль. Уникайте дихання парів і забезпечте належну вентиляцію.

 • Ви можете вибрати рукавички, оскільки слід уникати контакту зі шкірою (ацетон може дратувати шкіру і, можливо, поглинатися через шкіру). Однак обмежений контакт зі шкірою не є великою справою: ацетон є інгредієнтом деяких засобів для зняття лаку.

 • Ацетон важчий за повітря, тому якщо ви використовуєте достатньо високу ємність, буде витікати менше випарів.

 • Якщо якимось чином починається пожежа, вона, швидше за все, обмежиться вашим контейнером. Зручна кришка дозволяє голодувати вогню кисню, нешкідливо гасячи його.

Загалом, згладжування за допомогою ацетону не дуже небезпечно. Ацетон не підозрюється як канцерогенний, хоча це не те, про що ви повинні бути недбалими. Ризик виникнення пожежі невеликий. З іншого боку, такі розчинники, як MEK (використовується для згладжування PLA), далеко не такі приємні, і з ними слід поводитися лише з респіратором.


5
 1. Без пожежі. Ацетон легкозаймистий. Уникайте відкритого полум'я, куріння, пайки тощо поблизу ацетону або ацетону. Будьте готові боротися з пожежею.
 2. Провітрюйте. Ацетон дуже мінливий, тому дими будуть скрізь у приміщенні. Хоча дихання їх не повинно вбивати вас, це, звичайно, не добре для вашого здоров’я. Це може викликати сонливість або запаморочення. Також непогано закрити контейнер / банку якомога швидше і не тримати його відкритим, коли це не потрібно.
 3. Уникайте контакту з очима. Ацетон викликає серйозне подразнення очей. ЯКЩО В ОЧАХ: Обережно промивайте водою кілька хвилин. Видаліть контактні лінзи, якщо вони є і їх легко зробити - продовжуйте промивати. За потреби зверніться за медичною допомогою.

Ви також повинні уникати контакту зі шкірою; повторне опромінення може викликати сухість або розтріскування шкіри, але цього ніколи не трапляється, якщо я помию руку після використання ацетону.


3

Поради щодо безпеки для обробки / використання ацетону


Пам'ятайте, що ви керуєтеся ацетоном на свій страх і ризик! Використовуючи цю пораду, ви погоджуєтесь вважати мене нешкідливим і не пред'являєте позову в результаті використання цих інструкцій / порад. Пам’ятайте, що я не є професійним хіміком чи юристом (це не професійна чи юридична порада)!


Я закликаю вас самостійно досліджувати заходи безпеки та ризики, щоб створити особисту інформацію. Найефективніші запобіжні заходи, доступні вам, - це знання; мозок - найважливіший предмет безпеки! Цей перелік порад щодо поводження з ацетоном формується на основі найголовніших листів даних про безпеку матеріалів (MSDS) для ацетону. Прочитавши цю пораду, ви повинні прочитати MSDS для ацетону безпосередньо. Насправді було б чудовою ідеєю знайти та прочитати MSDS для всіх хімічних речовин, які ви використовуєте під час 3D-друку.

Безпечне обладнання

 • Носіть захисний одяг! Ацетон вимагає, щоб ви носили захисні рукавички, захисні окуляри та респіратор (для захисту дихальних шляхів). Також настійно рекомендується носити захисний (в ідеалі також хімічно стійкий) одяг (наприклад, халат або фартух). Цей захисний одяг рекомендується, оскільки ацетон - токсична речовина, яка може всмоктуватися безпосередньо через шкіру та стінки легенів. Переконайтесь, що рукавички виготовлені з речовини, яка блокує поглинання ацетону, а також переконайтесь, що ваш респіратор призначений для захисту від ацетону (багато респіраторів не здатні блокувати ацетон через його летючість).

 • Володійте, підготуйте та зрозумійте, як користуватися станцією для миття очей, пожежною ковдрою, вогнегасником (призначений для хімічних пожеж), хімічною системою душу / осадження та іншим стандартним лабораторним обладнанням для безпеки. Розміщувати попереджувальні знаки вздовж входів і виходів на робочу зону щодо роботи з летючим, горючим і вибухонебезпечним газом також рекомендується.

 • Тримайте інертну поглинальну середовище, доступну для очищення розливів, якщо випадково не уникнути розливу. Діатомічна земля, кремнезем / пісок та активоване вугілля - всі потенційні середовища поглинання. Якщо у вас є великий розлив або ви не маєте поглинаючої середовища (що не повинно відбуватися - завжди переконайтесь, що обладнання для безпеки є присутнім і працює перед тим, як поводитися з хімікатами!), Ви можете також розбавити розлив водою і відмити розведений розчин ацетону. Незалежно від того, який метод ви використовуєте для очищення розливу, не забудьте утилізувати забруднені матеріали для очищення відповідно до вимог / законів вашої місцевості. Не лінуйтеся утилізувати ацетон в стік, не роблячи дослідження правильних методів утилізації!

Керуйте своїм оточенням

 • Забезпечте належну вентиляцію робочої області (додатково до респіратора необхідна вентиляція через вибух / пожежу). Якщо атмосферна концентрація ацетону стає занадто високою, ризик пожеж і вибухів швидко стає неприйнятним (ризик ніколи не буде нульовим при роботі з ацетоном, але його мінімізація дуже важлива). Робота на вулиці - ідеальний спосіб забезпечити адекватну вентиляцію, хоча це представляє власні проблеми та міркування. Альтернативою є використання витяжки або навіть чогось простого, як вентилятор, що продуває повітря через відкрите вікно.

 • Усуньте будь-які джерела полум'я або іскри на значній площі навколо всіх джерел ацетону (мінімум 10-15 метрів). Вживайте спеціальних запобіжних заходів, щоб невідомо забруднити ацетоном (який потім можна було б випадково транспортувати з робочої зони до джерела полум'я, використовуючи вас як носія). Особисте забруднення може призвести до травм, якщо ви намагаєтеся палити під час перерви або в будь-який час, перш ніж перевірити, що ви не забруднені. Важливо забезпечити середовище без запалення, яке простягається досить далеко від безпосередньої близькості до ацетону, тому що ацетон може запалити пари пари ацетону і дозволити полум'ю пройти відстань, прошиваючи через паровий слід. Фізична ізоляція - ідеальне рішення цієї небезпечної проблеми.

 • Уникайте розливів ацетону. Ацетон - чудовий розчинник, який може легко з'їсти фарбу на вашій стіні або зруйнувати обробку столу. Розливи також потребують дотримання спеціальних запобіжних заходів щодо очищення та утилізації, які вже були передбачені раніше у цьому переліку.

Хімія ацетону

 • Ні в якому разі не змішуйте свій ацетон з хімічними речовинами без широкого аналізу та розуміння продуктів та ризиків, пов'язаних з реакцією. Наступний перелік хімічних речовин створить вибухонебезпечну сполуку / суміш при взаємодії з ацетоном, тому не дозволяйте їм контактувати з ацетоном: перекис водню, оцтова кислота, азотна кислота, азотна кислота + сірчана кислота, хромовий анідрид, хромовий хлорид, нітрозилхлорид, гексахлоромеламін, нітрозил перхлорат, нітрил перхлорат, пермоно-сірчана кислота, тиодигліколь + перекис водню, трет-бутоксид калію, діхлорид сірки, 1-метил-1,3-бутадієн, бромоформ, вуглець, повітря, хлороформ, титріазилперхлорат.

 • Якщо ви випадково запалили якийсь ацетон, ви повинні вжити додаткових запобіжних заходів під час евакуації чи під час спроби гасити пожежу. Ацетон - це вуглеводень і при реакції горіння він утворює продукти, які включають чадний газ (СО) та вуглекислий газ (СО2). По суті, людина не здатна виявити ці гази своїми органами чуття (детектори існують для вимірювання концентрації). Однак ці симптоми оксиду вуглецю та вуглекислого газу можуть допомогти вам сповістити про те, що вони наявні: задишка, чорнота по краях зору, сплутаність свідомості, головний біль, непритомність, кома та, нарешті, смерть. Оксид вуглецю набагато небезпечніший, ніж діоксид вуглецю, тому що часто першим симптомом є несвідомість, яке заважає евакуюватися, ведучи до смерті. Небезпека вдихання газу є достатньо істотною, що як тільки пожежа стає середнього розміру, ви повинні серйозно задуматися про евакуацію території, а не залишатися для гасіння пожежі. Краще втратити власність у вогні, ніж померти (якщо ти помреш, я б здогадався, що твоє майно все одно знищено!).

Аналіз ризиків

 • Ацетон - це підтверджений токсин розвитку для жінок, а також підозрюваний токсин розвитку також для чоловіків. Ризик зараження грудним молоком невідомий, але це підозра на токсичний забруднювач. Мутагенні та тетрагенні ефекти не відомі. Результатом цієї токсичності є те, що вагітні або годуючі жінки, які годують груддю, не повинні обробляти ацетон (через пари) навіть протягом коротких періодів часу.

 • Ризик виникнення раку та канцерогенні властивості для ацетону недостатньо чітко визначені, деякі зменшують класифікацію ацетону як канцерогенного, а інші класифікують його як канцерогенного. Наприклад, Каліфорнія вимагає, щоб ацетон містив пропозицію 65 попередження про ризик раку.

 • Ацетон, безумовно, токсична речовина, але він не є високотоксичним, і випадковий прийом всередину або всмоктування по суті не здатний викликати важкі симптоми. Невеликі експозиції до ацетону (як, наприклад, рівні експозиції, які, можливо, виникають під час 3D-друку), більш-менш не дуже шкідливі. Однак якщо у вас проблематичне потрапляння ацетону, зверніться до центру боротьби з отрутами.

 • LD50 ("смертельна доза 50%", доза, коли помирає половина випробовуваних) у щурів становить 5800 мг / кг, що робить передбачуваним (люди часто схожі на щурів за токсичністю) LD50 для дорослої людини аналогічно високим. При такій високій летальній дозі прогнозована токсичність ацетону, ймовірно, спричиняє хронічне субметальне ураження, а не викликає гостру і смертельну реакцію. Якщо припустити, що середня доросла людина (62 кг) поділяє LD50 щура - людині потрібно буде споживати 392 см3 ацетону, щоб досягти рівня LD50. 392 куб. См майже еквівалентно 4/10 L - це означає, що по суті немає жодного шансу, що невелике споживання ацетону, викликане роботою з ним, може отруїти дорослу людину (якщо наші припущення вірні).

 • Потенційні наслідки вдихання, прийому всередину або всмоктування ацетону шкірою : сухість шкіри, нудота, блювота, подразнення шкіри, подразнення очей, відчуття печіння, почервоніння, сльозотеча, запалення, травма рогівки, депресія, втома, збудження, ступор, безсоння, гіперсомнія, атаксия тремор, запаморочення, сонливість, сплутаність свідомості, головний біль, м'язова слабкість, втрата рухової координації, порушення мови, наркотичні ефекти, кома, ураження нирок, ураження печінки, ураження мозку та смерть.


Описані вами заходи безпеки є абсолютно непотрібними; ви робите ацетон набагато небезпечнішим, ніж є насправді. Ацетон не викликає рак. Ацетон - це не вибух або пожежонебезпека, враховуючи дуже малі використані кількості. Порада не змішувати ацетон з цими конкретними хімічними речовинами навряд чи буде корисною любителю, який, як правило, не матиме доступу до цих хімікатів. Ця порада занадто загальна, щоб бути корисною любителю, який прагне згладити деякі моделі. Хоча добре бути обережним, ця відповідь сильно завищує ризики.
Том ван дер Занден

Навіть якщо він не є канцерогенним, ацетон може всмоктуватися через шкіру та легені, він токсичний для нирок, репродуктивної системи, печінки та шкіри. Хоча ацетон може викликати рак, єдиної думки немає (тому я сказав, що це може спричинити рак). Мій список був навмисно вичерпним, щоб гарантувати, що жодна порада, пов'язана з безпекою, не залишається (я не хочу заподіяти шкоду комусь). Особисто я погоджуюся, що ацетон не дуже небезпечний і що безпечно його використовувати не дуже складно. Будь ласка, прочитайте MSDS, оскільки ви звинуватили мене у скандалі, - мій список безпосередньо базується на цій інформації.
Емілі М

Відповідь я сильно змінив після коментаря, який залишив Том, тому для майбутнього читача відповіді / коментарів, будь ласка, не вважайте, що Том не є темою, оскільки речі, про які він говорить, більше не присутні у формі, яку він критикував.
Емілі М

1

Повторне потрапляння ацетону може призвести до того, що шкіра стане сенсибілізованою, а це означає, що в майбутньому вона буде надмірно дратуватися при найменшому контакті.

Більш приземленою нотою він є чудовим знежирювальним засобом і висушує вашу шкіру чимось гнилим. І тоді ваші кінчики пальців можуть розколотись і зайняти дні чи тижні, щоб закритись, тим часом боляче.


0

Ви можете згладити відбиток ацетоном, використовуючи різні підходи, які вимагають різних заходів обережності. Як правило, ви повинні мати провітрювану зону і користуватися рукавичками (або мити руки після процедури).

Застосування ацетону безпосередньо

Використовуючи відбиток в ацетоні протягом декількох секунд або ви можете наносити ацетон пензлем. Існує низька можливість пожежі. Подивіться це відео, (4) Реплікатор MakerBot - Трюки оздоблення моделі - Ацетон Миття .

Пара холодного ацетону

Цей процес займає кілька годин і дає найкращий контроль над процесом. Оскільки зовнішнє тепло не використовується, низька ймовірність пожежі. Дивіться це відео, оздоблення паром холодного ацетону для 3D-друку .

Гарячий пар ацетону

Такий підхід займає кілька хвилин, щоб згладити відбиток, і велика ймовірність займання. Я б ніколи не використовував його всередині будівлі. Дивіться це відео. Зробіть 3D-друковані деталі професійними за допомогою ацетону та плити для рису! - 2014 .

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.