Скільки разів можна повторно прошивати програму Marlin на плату RAMPS 1.4, перш ніж вона погіршить ПЗУ?


9

Перш за все, я працюю з набором Folger Tech Prusa i3, якщо це має значення. Також я вважаю, що Arduino - це Мега 2560.

Я знаю десь у задній частині голови, що електрично програмований ПЗУ, як, наприклад, те, що повинно бути на платі Arduino, що зберігає прошивку, деградує трохи, щоразу, коли ви пишете на нього. Зараз я намагаюся відкалібрувати ще одну проблему друку, і я думаю, що мені потрібно ще раз змінити прошивку, що я вже робив кілька разів. Тому я починаю турбуватися про те, скільки разів я можу це зробити.

Ну, одного разу я згадав абревіатуру "EEPROM", і, трохи погуглившись, я натрапив на це, Arduino - EEPROM , який говорить, що він може працювати з циклами 100k, тому я думаю, що я став на відповідь, але проблема в тому, що я я не впевнений, чи є цикл, який завантажується цілий файл? Хіба це не буде одинарний фрагмент даних? І якщо так, то скільки циклів споживає середній файл Марліна?

Я також виявив це:

але я був би дуже здивований, якби я завантажив його більше 2000 разів

на Mega2560 цегляну? не виявлено, помилка DFU , що вказує на те, що відповідь може бути низькою, як 2000 року.

Також це:

Режими відмов

Є два обмеження збереженої інформації; витривалість і збереження даних.

Під час переписувань затворний оксид у транзисторах з плаваючими затворами поступово накопичує захоплені електрони. Електричне поле захоплених електронів додає до електронів у плавучому затворі, опускаючи вікно між пороговими напругами для нулів проти одиниць. Після достатньої кількості циклів перезапису різниця стає занадто малою, щоб бути впізнаваною, клітина застрягла в запрограмованому стані, і відбувається збій витривалості. Зазвичай виробники визначають, що максимальна кількість переписувачів становить 1 мільйон і більше. [5]

Під час зберігання електрони, що вводяться в плаваючий затвор, можуть пропливати через ізолятор, особливо при підвищеній температурі, і спричиняти втрату заряду, повертаючи клітинку в стертий стан. Зазвичай виробники гарантують збереження даних 10 і більше років. [6]

з Вікіпедії: EEPROM - режими відмов , що вказує, що відповідь може бути мільйонами.

На даний момент мені просто цікаво, чи може експерт побачити це і полегшити мій страх ...


AT Mega2560 має внутрішнє флеш-накопичувач, але це допомагає переглянути інформацію про зовнішні флеш-пристрої. Існує кілька різних класів зовнішніх спалахів. Деякі можуть спалахувати лише дуже малу кількість разів, і з цих частин може вийти 2000 число. Інші деталі вищого ґатунку можна переробити мільйон разів. У моїй роботі ми зазвичай бачимо рейтинги 10 000 для недорогих деталей і 100 000 для деталей з більш високою вартістю. Для інтегрованого спалаху може не бути такого діапазону ціни та терміну експлуатації, оскільки це ускладнить тестування та розповсюдження каналу виробника.
смм

Відповіді:


14

EEPROM - це не місце, де зберігається сама програма, важливим для вашого питання є спалах. Спалах у ATmega2560 оцінюється за 10 000 циклів (тобто ви можете перепрограмувати його принаймні 10000 разів).


"Цикл" для зберігання флеш - це не запис, а стирання. Коли Flash записано, її потрібно спочатку стерти. Процес стирання підкреслює пристрій, і протягом багатьох циклів призводить до декількох режимів відмов. Введення даних у стерту частину є більш доброякісним. Таким чином, не має значення, яка велика програма. "Перепрошивка" починається з циклу стирання, після чого слід стільки циклів програмування.
смм

1

AVR має SRAM для змінних (що зазвичай називається оперативною пам’яттю), у нього є EEPROM для енергонезалежних змінних і має спалах для виконуваного коду. (Гарвардська архітектура!)

Для повторної прошивки мікропрограмного забезпечення не важливі ні швидкості запису SRAM, ні EEPROM, але швидкість спалаху є. Швидкість запису спалаху знаходиться в межах від 100 тис. До мільйона, так що це не повинно бути проблемою.

У статті, яку ви пов’язали, також зазначено, що він не більше 2000 переписував, а тому повинен бути добре. Я можу лише погодитися. Кілька тисяч повторних спалахів - це не проблема. Як тільки ви наблизитеся до 100 тисяч, ви можете почати хвилюватися.

Flash-біти можуть бути записані лише від 1 до 0. Стирання спалаху записує всі біти до 1. Видалення можна виконати лише на сторінці флеш (розмір залежить від пристрою, але зазвичай кратний 512).

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.