Чи можна випрямити друковану плату (Prusa Mk2)?


9

У мене справді зігнута плата з нагріванням, середина піднята приблизно на 3 мм по відношенню до всіх країв.

Я знайшов цю нитку з викривленими друкованими платами , де застосовується метод нагрівання шляхом випікання друкованої плати в духовці, як описано тут: 3.2 .

Чи може це допомогти випрямити друковану плату Prusa? Якщо це так, чи можу я подати тепло на нагрівальну шафу, чи потрібно використовувати духовку? Чи буде тиск з сильно затиснутою скляної пластини чи скло розіб'ється при цих температурах (враховуючи, що нагріта плита може досягати їх).

Відповіді:


3

Запікання друкованої плати в духовці - це не гарна ідея. Я знаю, що друковані плати стійкі до нагрівання (особливо нагрівальних ліжок), але все-таки це звучить дивно. Але справжнє питання - як допоможе випічка. Залишимо це.

Якщо ваш нагрівний ложа такий зігнутий, ви можете зробити кілька речей, залежно від ситуації / оточення.

Ти можеш:

  1. Додайте дві скляні тарілки (внизу і вгорі) і скріпіть їх усі разом;
  2. Підтримуйте свій НВ плоским алюмінієм або рівним деревом;
  3. Додайте алюмінієвий каркас, або;
  4. Якщо ви використовуєте скляну тарілку, притисніть НВ до скла, використовуючи більш міцні (більш широкі) затискачі.

У оголошенні №1 термістор може навіть залишатися затисненим між друкованою платою та нижньою скляною пластиною.

Оголошення №2 Якщо ваш НВ зігнутий посередині, ви можете використовувати середній отвір термістора. Просвердлите його трохи за допомогою дрилі з фігром 8 мм (але не надто багато, я б сказав на півдорозі) і використовуйте конусний головний гвинт, щоб прикрутити його до опори з алюмінію / дерева. Звичайно, вам доведеться встановити термістор на нове місце.

Найпростіше і менш руйнівне рішення - це номер 1, і я би рекомендував це.


2
Деякі відгуки через деякий час, не використовуючи занадто сильно розжарену. Вигин не зайшов так далеко, але за допомогою кліпів бульдога, якими я користуюсь зараз (раніше це було дивне тимчасове рішення), ліжко достатньо випрямляється під простирадлом скла. Це рішення для мене досить добре. Я повідомлю, якщо скло зазнає повної втрати в якийсь момент.
kamuro

Незважаючи на те, що відповіді у відповіді в порядку, заперечення (що "Запікання друкованої плати в духовці не є гарною ідеєю") фактично помилкове, враховуючи, що саме так виготовляють друковані плати та як вони фіксуються, коли компоненти, встановлені на поверхні, стають пухкими . Насправді ви можете остаточно використовувати тепло для випрямлення друкованої плати, дивіться цю іншу відповідь: 3dprinting.stackexchange.com/a/5682/9134
мак

Погодьтеся з Mac щодо цього. Теплові шари з ПХБ, по суті, є ПХБ, і їх можна ставити в духовки, випікати на нижчих температурах (скажімо, близько 100 град.С) і витримувати температуру до 240 град.С (менше 30с). Ось так компоненти спаяні до друкованої плати. Звичайно, для цього потрібна духовка для роздуву або сковорода з контрольованою температурою.
електрофіл

AFAIK було питання - "чи можна виправити НВ?" Я відповів, як це можна випрямити, і в першому реченні я згадав, що друковані плати мають резистентність. Я також запитав, як випічка може допомогти випрямити його, якщо його НВ зігнутись після того, як він нагрівся, так як це може піти навпаки тим же дією? Я не бачу жодної причини, щоб подати заяву.
Дарт піксель

5

Тут інженер-електрик. Немає нічого дивного в тому, щоб поставити друковану плату в духовку. Будь-які поверхневого монтажу на друкованій платі зібраний з використанням оплавлення печі , яка нагріває всі компоненти, а також саму друковану плату, на кілька градусів в протягом деякого часу до температури витримки «», який є 150 ° C .

Після цього ПХБ (і компоненти, які ще не паяні, але утримуються пастою припою) нагріваються до температури затоплення, яка для безвінцевих процесів (тобто всіх) становить 245 ° С. Після цього вони тримаються при цій температурі протягом 60-90 секунд, щоб припой повністю розтопився. Зауважте, що це не час, який проводиться з гарячою температурою духовки - це час, коли вся ПХБ, яка від краю до краю досягла 245 ° C, витрачає на цю температуру.

Немає нічого поганого, як і нічого дивного в тому, щоб поставити друковану плату в духовку або іншим чином її нагріти, ніж температура в скляному переході. Це є ключовою частиною їхнього комерційного складання в галузі електроніки і вже зроблено для кожної вашої друкованої плати.

Будь ласка, ігноруйте відповідь "прийнятої" - це неправильно.

ПХБ, як правило, виготовляють зі скляного епоксидного композиту (FR4) з температурою склування 140 ° C. Є сорти високої температури з температурою склування 170 ° C. Я не знаю, який сорт Prusa MK2 / MK2S використовує конкретно, але у FR4 все одно немає «різкого» скляного переходу, тому ви хочете помилитися на стороні гарячого незалежно від конкретного типу. Будьте приємні та затишні при температурі 190-200 ° С та підвищуйте температуру, поки вона не сплететься. Ліквідація припою становить близько 220 ° C, тому слід намагатися не допускати 20 ° C цього лише тому, що термостатам кухонної духовки не варто довіряти.

Я є власником MK2S і особисто нагрівав своє теплове ложе до вище температури склування PEI (не питайте), яка становить 217 ° C , і це не було проблемою (ну, крім PEI, але знову ж таки, не не питаю). Він не зазнав жодних негативних наслідків, і я не очікував цього. Я друкую на ньому прямо зараз, коли я друкую це. Це цілком чудово підігріти його так жарко. Це було всьому причині виготовлення FR ламінату - бути жорстким і терпіти нагрівання. Припой не розплавиться сам.

Зауважте, проте перед цим вам потрібно буде видалити лист PEI / Ultem, а також клей. Пруса має інструкції щодо того, як дивитися під заміною поверхні друку PEI.

Тепер, що стосується фактичної процедури, друкована плата магічно не стане просто плоскою. Ви повинні змусити це до плоскостопості. Згладьте це в подання. Він буде таким же рівним, як і сподіваюся рівна поверхня, на якій він відпочиває. І, зважаючи на поступовий перехід матеріалу, він точно не стане надто податливим навіть тоді, коли значна частина минула його температуру склування.

Те, що вам в ідеалі хочеться, це дві пластини з алюмінію, достатньо великі, щоб затиснути їх між ними. Або сталь, або будь-який метал. Вони повинні бути досить товстими, щоб не згинатися, щоб вони були дуже плоскими. Камінь для піци, якщо ви знайдете плоский або плиту з граніту, також працює. Я знаю, що жодне з них не є саме предметами типу «просто прокладка навколо будинку», але насправді будь-яка плоска поверхня, яка буде переносити тепло, на якому можна відпочити друковану плату, є прийнятною. (Діти - спочатку запитайте своїх батьків)

Єдина проблема полягає в тому, що вона, швидше за все, не перекрутить себе під власною вагою. Вам також потрібно буде покласти велику плоску річ, а також важку, або додати важкі речі поверх великої плоскої речі. Ви хочете зробити бутерброд з теплим ліжком. Крім того, його потрібно захистити від нагрівальних елементів духовки (будь вони електричними або газовими), оскільки вони будуть випромінювати тепло набагато гарячіше температури духовки при включенні. Не хвилюйтеся - алюмінієвої фольги достатньо, щоб захистити щось від спеки, але знову ж таки, у вас має бути щось дуже плоске та суттєве.

О, і вийміть розетки з гвинтами на друкованій платі. Їм просто потрібен шестигранний ключ та кілька плоскогубців, щоб викрутити їх. Не втрачайте шайби блокування.

У будь-якому разі, вищеописана процедура, хоча і безперечно болить, відновить (або якщо вона завжди була викривлена, нанизана вперше) плоскості настільки ж гарною, як і плоскі речі, між якими затиснуті.

Плоскість королів.

Це теж точно невідомо. Люди це роблять . Це працює.


YT показує, що ви можете нагріти композитний матеріал і зігнути його (у цьому випадку зробіть його рівним). Але на фільмі YT ми можемо побачити абсолютно новий HB. Інформація про неї не використовується після її використання протягом деякого часу. Якщо є внутрішня напруга - можливо, НВ знову зігнутиметься при нагріванні без тиску.
дарт піксель

1

Оскільки алюміній має температуру плавлення при 600 ° C, ви навряд чи зможете довести його до стану, коли він сильно згинається при нагріванні. Я б сумнівався, що вам навіть вдасться його відпалити (звільнити внутрішні напруги).

Найкращий варіант - побудувати засув, який дозволяє видавити викривлення (або витягнути за допомогою гвинта в існуючих отворах), дотримуючись при цьому, щоб не натискати (принаймні з гострим краєм) на доріжки або покриття .

Це буде лише часткове виправлення, але, можливо, варто спробувати ще й скляний лист.

Редагувати: Це може бути актуально для нагріву Mk3, але не для Mk2, як задано в питанні.


Я не зовсім впевнений, чому ви довели температуру плавлення алюмінію, чи можете ви це детальніше розглянути?
kamuro

У вас зігнута металева пластина, яку ви намагаєтеся зробити менш зігнутою. У випадку з викривленою друкованою платою нагрівання розм’якшить смолу. Я думаю, що це не справді у вашому випадку - а може, я неправильно зрозумів питання, і це просто гола плата у вас?
Шон Хуліхане

Так, вибачте, я міг: а) зрозумів, що ви маєте на увазі (нагрівана плата типу MKB типу MK3) або згадав, що я використовую лише плату типу MKB з нагрівом MK2, як зображено в reprap.org/wiki/PCB_Heatbed
kamuro

0

Найпростішим способом було б помістити скляний лист на ліжко і здійснити калібрування ... Хоча таким чином ви можете втратити кілька міліметрів висоти друку.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.