Які мінімальні вимоги викликати щось AI?


23

Я вважаю, що термін штучного інтелекту (ШІ) в наш час переживається. Наприклад, люди бачать, що щось рухається самостійно, і називають це AI, навіть якщо він знаходиться на автопілоті (наприклад, автомобілі чи літаки) або за цим є якийсь простий алгоритм.

Які мінімальні загальні вимоги, щоб ми могли сказати щось AI?1
Питання трохи суперечливе, але воно має підстави в теорії та академічній літературі. Я думаю, що тут ми можемо добре зробити.
Тавтологічні Одкровення

Відповіді:


24

Це правда, що термін став моторошним словом, і зараз він широко використовується для плутанини - однак якщо поглянути на визначення, надане Стюартом Расселом та Пітером Норвігом, вони записують його так:

Ми визначаємо ШІ як дослідження агентів, які отримують сприйняття з навколишнього середовища і виконують дії . Кожен такий агент реалізує функцію, яка відображає сприйняття послідовностей дій, і ми охоплюємо різні способи представлення цих функцій, такі як реактивні агенти, планувачі в реальному часі та теоретичні системи прийняття рішень. Ми пояснюємо роль навчання як розширення охоплення дизайнера в невідомі середовища , і показуємо, як ця роль стримує дизайн агента, надаючи перевагу явному представленню знань та міркуванню .

Штучний інтелект: сучасний підхід - Стюарт Рассел та Пітер Норвіг

Тож приклад, який ви цитуєте, "автопілот для автомобілів / літаків", насправді є (відомою) формою ШІ, оскільки він повинен використовувати форму подання знань для вирішення невідомих середовищ та обставин . Зрештою, ці системи також збирають дані, щоб представлення знань можна було оновити, щоб мати справу з новими вхідними даними. Вони роблять це з автопілотом для автомобілів весь час

Отже, безпосередньо на ваше запитання, для того, щоб щось вважати "AI", воно повинне мати можливість вирішувати невідомі середовища / обставини для досягнення своєї мети / мети та передавати знання таким чином, що забезпечує нове навчання / інформація легко додається. Існує багато різних типів чітко визначених методів представлення знань, починаючи від популярної нейронної мережі , закінчуючи імовірнісними моделями, як байєсівські мережі (мережі вірувань), але принципово дії системи повинні бути отримані від того, яке б уявлення ви не вибрали для цього вважати AI.


Зважаючи на те, що "ми" чітко означають самих Рассела та Норвіга, я сумніваюся, що вони переступили ...
BlindKungFuMaster

6
Тепер визначте «сприйняття з оточення» та «дії». Будь-який алгоритм може відповідати цьому визначенню.
Бенедикт С. Воглер

@ BenediktS.Vogler погодився. У найбільш скороченому визначенні будь-який алгоритм прийняття рішень би кваліфікувався. Рівень інтелекту (ступінь корисності) є наслідком.
DukeZhou

6

Крім того, що вже було сказано про ШІ, я маю додати наступне. "AI" мала цілу історію, починаючи від початкового Perceptron . Марвін Мінський ударив Перцептрона в 1969 році за те, що він не зміг вирішити проблему XOR і все, що не було лінійно відокремленим, тому "Штучний інтелект" на деякий час став брудним словом, лише для відновлення інтересів у 1980-х. За цей час відроджувались нейронні мережі, розвивалася зворотна розмноження, що використовувалося для їх навчання, і оскільки комп’ютерна техніка продовжувала своє експоненціальне зростання, так і "AI" і що стало можливим.

Сьогодні є багато речей, які ми сприймаємо як належне, які вважалися б "AI" 10 чи 15 років тому, як, наприклад, розпізнавання мови. Я розпочав роботу з розпізнавання мовлення "AI" ще в кінці 70-х, де вам довелося навчати голосові моделі, щоб зрозуміти єдиного людського диктора. Сьогодні, наприклад, розпізнавання мовлення - це розмова з вашими програмами Google, і не потрібно проводити апріорне навчання Але ця технологія вже, принаймні, в цілому, не вважається "AI".

І так, які були б "мінімальні вимоги"? Це залежало б від того, кого ви запитуєте. І який час. Здається, що цей термін застосовується лише до технології "на межі кровотечі". Як тільки він стає розвинутим і звичним, його вже не називають ШІ. Це справедливо навіть для нейронних мереж, які є домінуючими в науці даних вже зараз, але їх називають "машинним навчанням".

Також перегляньте жваву дискусію про Quora .


3

Це «в людській мові» (нетехнічний;) Конспект ядра Kaiesh відмінного відповіді «s.


У самому базовому сенсі будь-який алгоритм прийняття рішень може розглядатися як форма штучного інтелекту.

Історія штучного інтелекту вікі дає досить огляд хороший. Коріння поля, як правило, приписують символічному штучному інтелекту , але можна сказати, що воно йде далеко до Беббіджа . Першою функціональною грою AI у формі «аналітичного двигуна» може стати Німатрон ( 1940 ). Останнім часом машинне навчання у всіх його різних формах, включаючи нейронні мережі та генетичні алгоритми , дало захоплюючі результати. Байєсівські мережі - ще одна форма імовірнісного ШІ.

Утиліта - засіб, за допомогою якого ми оцінюємо ступінь інтелекту алгоритмів, окремо від механізму.

ШІ можуть бути слабкими або сильними. Сильний означає кращу ефективність у виконанні завдання, ніж конкуруючий раціональний агент , як правило, люди. ("Людина - міра всіх речей". Протагор ) Термін, сильний по відношенню до ШІ, традиційно прийнято означати Штучний загальний інтелект [див. Також Тест Тюрінга] , але сучасні алгоритмічні інтелекту лише "вузько сильні".

Інтелект - це спектр, тому:

Мінімальна вимога до ШІ полягає в тому, щоб алгоритм приймав рішення на основі даних, незалежно від якості рішень.


2

Існує також ефект ШІ , тобто схильність не вважати щось ШІ, коли воно добре зрозуміло. Наприклад, нейронні мережі ще не повністю зрозумілі, тому люди все ще схильні називати їх ШІ. Як тільки ми точно знаємо всі деталі нейронних мереж та їх внутрішньої роботи, ми можемо почати вважати їх просто обчисленнями . Це стара філософська тема, яка принаймні стосується дефектної качки та автоматичного ткацького верстата знаменитого Жака де Вокансона .


1

Щоб система володіла інтелектом, вона повинна бути здатна послідовно створювати результати, що відповідають критеріям, що визначають область цілі. Ця здатність повинна зберігатися через широкий спектр мінливих умов у складних умовах.

Коли людина розумна, людина буде неодноразово досягати цілей, навіть коли на шляху до мети з’являються різноманітні виклики. Людина адаптує так, як локалізована колекція організмів у виду пристосовується до змін навколишнього середовища протягом поколінь, але людський розум швидко адаптується, усуваючи підходи (ідеї рішення), а не усуваючи індивідів у колекції організмів.

Термін "Штучний інтелект" мав на увазі інтелект, розроблений або запрограмований на машині людиною. Якщо спроектувати інтелект в машину можливо, то ймовірно, що розум є (як деякі підказали) просто біологічною машиною. Тому, застосовуючи одне і те ж визначення «Штучний інтелект», студент, який навчається за текстовою книжкою та деякими лекціями, також повинен бути штучним. Освіта - це набір можливостей, запрограмованих людиною в біологічній машині.

Так чи інакше, модифікатор ARTIFICIAL безглуздий. Презумпція того, що люди (або машини) могли діяти розумно без грамотності та освіти, є чистою фантазією. Таке заперечення складного і поступового сходження цивілізованої думки.

Тому мінімальна вимога до штучного інтелекту, якщо наполягати на цьому терміні, є такою ж, як і мінімальна вимога до інтелекту. Для цього поверніться до першого абзацу цієї відповіді.


1
Я не такий впевнений. Людство як вид існувало задовго до піднесення формальної освіти та грамотності, і ми були ще розумні, перш ніж їх мали. Можна сказати, що тварини мають інтелект, незважаючи на те, що ніколи насправді не мають освіти та грамотності на тому самому рівні, що і люди.
Виїхав SE 10_6_19

1

З « Штучний інтелект та життя у 2030 році: Сторічне дослідження штучного інтелекту »:

Насправді сфера ШІ - це постійне прагнення просунути вперед межу машинного інтелекту. За іронією долі, AI зазнає багаторічної долі втрати претензії на свої придбання, які в підсумку і неминуче потрапляють всередину кордону, що повторюється візерунок, відомий як "ефект AI" або "дивний парадокс" - AI приносить нову технологію в загальну складку. , люди звикають до цієї технології, вона перестає вважатися ШІ, і з’являються новіші технології.

Отже, я вважаю, що ми не можемо вибрати фіксований набір вимог для того, щоб вважати AI; скоріше, в будь-який момент історії AI - це набір програм, які можуть досягти чогось, що раніше, як правило, вважалося вирішуваним лише людьми. У міру розвитку технологій межі продовжують висуватися і штовхатися, а планка піднімається вище. Розглянемо гру в шахи: колись шахові двигуни вважалися однією з вершин ШІ, а сьогодні такі програми сприймаються як «сліпи пошук» і не справді розумні.

Цитувати Ларрі Теслера, Intelligence - це все, що машини ще не робили .


0

Можливо, термін надто використовується, як підказує питання. Але також можливо, що цей термін не використовується.

  • Якщо мінімальні вимоги - це перевищення продуктивності людини в певній галузі, то високошвидкісні сортувальники пошти - це AI.
  • Якщо мінімальна вимога полягає в тому, щоб він міг жити в людській спільноті та вміщуватися в ньому, то нічого, що існує на даний момент, є АІ або навіть віддалено близьке до нього.

Я думав над тим, щоб запропонувати визначення, але думаю, що сьогодні стимулом є винайдення власного визначення, і я не хочу сприяти тому, що вже існує концептуальна безладність.

Це парасольковий термін, як і інші терміни, такі як цей.

  • Потужність
  • Любов
  • Наркоманія
  • Фінансова незалежність
  • Щастя

Існує стільки ж визначень ШІ, скільки є практикуючі. Те саме, що і всі ці інші терміни.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.