Пролог все ще використовується в ШІ?


17

За даними Вікіпедії ,

Prolog - мова логічного програмування загального призначення, пов'язана зі штучним інтелектом та обчислювальною лінгвістикою.

Він все ще використовується для ШІ?


Це ґрунтується на питанні щодо закритої бета-версії 2014 року. У автора був UID 330.

Відповіді:


14

Пам’ятаючи, що штучний інтелект довгий час був академічним завданням, Пролог був однією з ранніх мов, що використовувались як частина вивчення та впровадження його. Він рідко пробивався у великі комерційні програми, сказавши, що відома комерційна реалізація знаходиться у Ватсоні, де пролог використовується для NLP .

Единбурзький університет сприяв мови і іноді згадується як «Edinburgh Prolog». Він все ще використовується в академічному навчанні як частина курсу штучного інтелекту.

Причина, чому Prolog вважається потужним в AI, полягає в тому, що мова дозволяє легко керувати рекурсивними методами та узгодженням шаблонів.

Цитувати Адама Лаллі з дослідницького центру IBM Thomas J. Watson та Пола Фодора з Університету Stony Brook :

мова Prolog дуже експресивна, що дозволяє рекурсивним правилам представляти доступність у деревах розбору та функціонуванні заперечення як відмови для перевірки відсутності умов.


11

Так, як згадується в інших відповідях, Prolog фактично використовується в IBM Watson. Пролог в наші дні не отримує великого "шуму" та "гудіння", але він все ще використовується. Як завжди, у нього є певні конкретні області, де він сяє, і конкретні прийоми, які добре відображають його використання. В Зокрема, такі речі , як індуктивна логіка програмування , Constraint Logic Programming , Answer Set Programming і деякі NLP додатки можуть включати в себе широке використання Прологу.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.