Які критерії слід вважати системою інтелектуальною?


9

Наприклад, ви могли б навести причини, чому сонячний годинник не є «розумним»? Сонячний годинник відчуває своє оточення та діє раціонально. Це виводить час. Він також зберігає сприйняття. (Цифри, написані на ньому інженером.)

Які властивості автомобіля з самостійним водінням зробили б його "розумним"?

Де знаходиться межа між неінтелектуальною матерією та інтелектуальною системою?


Прочитавши вікіпедію теорії управління : сонячний годинник виконує лише дві з чотирьох функцій системи управління: 1: міра 2: порівняння, 3: обчислення 4: правильне
Конор Коснетт

Відповіді:


4

Як правило, я думаю , що інтелект з точки зору контролю в сприйнятті . [1] Пов'язане, але різне визначення інтелекту - це (принаймні часткове) обмеження можливих майбутніх станів. Наприклад, розумний шахіст - це той, чиє майбутнє рідко включає «втрачені в шахах слабкіші опоненти»; вони здатні внести зміни, які перенесуть ці стани на «перемогу в шахах».

Це як широкі, так і постійні визначення інтелекту, де можна говорити про різницю ступенів. Сонячний годинник не здійснює ніякого контролю над своїм оточенням; вона пасивно кидає тінь, і тому не має розуму, про який варто говорити. Термостат, приєднаний до системи опалення або охолодження, з іншого боку, здійснює контроль над своїм оточенням, намагаючись підтримувати температуру свого датчика в межах деякого бажаного діапазону. Отже, термостат має інтелект, але не дуже.

Автомобільні машини, що керують водієм, очевидно, відповідають цим визначенням інтелекту.


[1] Контроль мається на увазі в контексті теорії управління , галузі інженерії, яка має справу з динамічними системами, які сприймають деякий факт про зовнішній світ, а також мають спосіб зміни цього факту. Коли сприйняття явно протиставляється спостереженням, воно, як правило, посилається на абстрактну особливість спостережень (ви спостерігаєте інтенсивність світла з окремих пікселів, ви сприймаєте яблуко, яке вони представляють), але тут я маю на увазі це як суперсет, що включає спостереження. Терморегулятор - це динамічна система, яка сприймає температуру і діє на тиск на температуру, яку вона сприймає.

(Тут є філософський пункт, що термостат дбає безпосередньо про його зчитування датчиком, не залежно від температури "насправді". Я думаю, що це не те, що слід включати в інтелект, і воно повинно заслуговувати на власну назву, тому що розуміючи різницю між сприйняттям та реальністю та прагненням переконатися, що сприйняття людини є точним до реальності, це інша річ, яка здається частково незалежною від інтелекту.)


Термостат є прекрасним прикладом мінімально розумної системи. Чи можете ви надати мені якийсь приклад того, що ви маєте на увазі під «контролем сприйняття».
Конор Коснетт

1
@JohnConorCosnett додано. Інше визначення походить від написання Елієзера Юдковського, але я не можу знайти хорошого посилання на даний момент.
Метью Грейвс

2

На запитання, що робить систему інтелектуалом, майже не задається питанням "у цьому контексті, що ми розуміємо під штучно інтелектуальним?" що я думаю, що це, до чого насправді це питання.

З моїх досліджень я зрозумів, що «Штучний інтелект» - це привабливий термін, який, але, можливо, вводить в оману, і створює зображення цих автомобілів і роботів, які керують землею.

Що я виявив AI, а "розумні" системи більше представляють собою допомогу чи підтримку, яка працює для нас, а не та, яка працює через нас ... почуйте мене:

Що робить перехід до інтелектуальної системи для мене - це крок, коли система починає «адаптуватися / вчитися» або іншим чином робити те, чого я їй прямо не сказав. За допомогою сонячного годинника я виміряв і вирізав кожен сантиметр його вручну, і поклав його певним чином, щоб зробити конкретну справу.

Коли програміст сідає в машину, яку він автоматизує, він може робити деякі речі, які він не програмував безпосередньо, або, можливо, навіть не міг очікувати (лише один приклад: запит на якусь базу даних, щоб побачити, як багато людей їдуть кудись, виявляючи, що концерт збирається там і запитуючи, чи хоче водій вказівки / квитки)

-

На закінчення, інтелектуальна система для мене - це та, яку ми будуємо таким чином, щоб вона навчала і підтримувала нас , а не система, яку ми самі «виховуємо» для виконання конкретного завдання. Підтримуючі системи, які з'ясовують та адаптуються та діють "раціонально", навіть коли ми не говорили про те, що таке "раціональна" поведінка.


Важко визначити "робити те, чого я прямо не сказав йому робити". Будь-яка система достатньої складності зробить те, що ви безпосередньо не вказали, і навіть здивує людей (люди можуть передбачити лише поведінку простих систем). Чат-бот "Еліза" здивував людей. Як щодо хаотичного маятника ?) Але я погоджуюся, якби моя машина сприйняла зразки і виявила концерт і купила квитки, навіть моя бабуся вважала б це розумним.
Конор Коснетт

1
Так, я згоден, я, можливо, трохи відмовився від цього. Там багато слів, але я просто намагався сказати, що AI - це те, що я сприймаю по-різному, в тому сенсі, що для мене це не те, що навіть може призвести до розумних злих роботів; натомість такі підтримуючі сервіси та системи, як Watson, навчають та допомагають нам. Таким чином, "розумна" система повинна бути проаналізована в цьому рамках. Це не середовище, а пристосовуюча система, яка може навчитися і навчити нас тому, чого ми не знали, що шукали.
Авік Мохан

-2

Інтелект - це ефективність дії, яка служить певній меті.

І сонячні годинники, і автомобілі, що керують самогубством, - це розумні системи.

Все, що служить певній меті, проявляє інтелект.

Одна річ розумніша за іншу, якщо вона досягає певної мети меншими кроками.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.