Чи може AI відчувати емоції?


9

Якщо припустити, що люди нарешті розробили перший гуманоїдний ШІ, заснований на людському мозку, чи відчували б це емоції? Якщо ні, чи все-таки це матиме етику та / або мораль?


4
Це залежить від того, що ви маєте на увазі під «відчуттям емоцій». Я задав подібне запитання: Чи моделювання емоційних станів еквівалентне реально переживаним емоціям? у філософії SE, і ця відповідь, як видається, залежить від визначення "почуття" (особливо, коли йдеться про поняття "qualia").
Виїхав SE 10_6_19

В останній частині вашого запитання, якщо він не міг відчувати емоцій, то, ймовірно, він не міг би стосуватися інших істот, які їх мають. Нездатність (чи небажання?) Розглянути почуття інших людей - ознака №1 соціопата. Чи не вистачає соціопату моралі чи просто має зіпсований моральний кодекс - це питання глибоке для себе, але достатньо сказати, що в будь-якому випадку вони в кінцевому підсумку мають поводження з іншими корисливо. У випадку ШІ це, мабуть, перша проблема, яка не має морального сенсу (для людей це, мабуть, остання), але результат той самий
SQLServerSteve

Машини не можуть приймати рішення на основі людського судження. ai.stackexchange.com/questions/1354/…
kvfi

Відповіді:


3

Я розглянув багато відповідей тут, і я б припустив, що більшість людей тут пропустили точку, відповідаючи на питання про емоції.

Проблеми полягають у тому, що вчені продовжують шукати єдине рішення, що таке емоції. Це схоже на пошук єдиної форми, яка підійде до всіх слотів різної форми.

Також ігнорується те, що тварини настільки ж здатні до емоцій та емоційних станів, як і ми:

Дивлячись на Youtube на комах, які воюють одне з одним, або змагаються чи ухваляються, слід зрозуміти, що і прості істоти відчувають їх!

Коли я кидаю виклик людям щодо емоцій, я пропоную їм перейти до Коринтян 13 - де описано атрибути любові. Якщо врахувати всі ці атрибути, слід помітити, що для виконання будь-якого з них не потрібне власне "почуття".

Тому припущення про те, що психопату не вистачає емоцій, і тому він вчиняє злочини чи інші пошуки за межами "нормальних" меж, далеко не відповідає дійсності, особливо якщо враховувати різні записи, залишені нам від судових справ та, можливо, психологічної оцінки, - які нам показують що вони діють із "сильних" емоцій.

Слід враховувати, що поведінка психопата мотивована негативними емоціями та емоційними станами з явною відсутністю або зневагою до моралі та зневагою совісті. Психопати «насолоджуються» тим, що роблять.

Я наполегливо пропоную всім, що ми засліплені своїми міркуваннями та міркуваннями інших.

Хоча я згоден із цитатою, згаданою раніше:

Дейв Х. написав:

З точки зору обчислень, емоції представляють глобальний стан, який впливає на безліч інших обробок. Гормони тощо - це лише реалізація. Розумний або сапієнтний комп'ютер, безумовно, міг би переживати емоції, якби він був побудований таким чином, щоб такі глобальні стани впливали на його мислення.

Однак його міркування під цим (цією цитатою) також серйозно хибні.

Емоції є і активними, і пасивними: вони запускаються думками і вони запускають наші думки; Емоції - це психічний стан та поведінкова якість; Емоції реагують на подразники або вимірюють нашу реакцію на них; Емоції - це незалежні регулятори та модератори; Однак вони провокують нашу увагу та увагу до конкретних критеріїв; і вони допомагають нам, коли інтуїція та емоція погоджуються або перешкоджають нам, коли сумління чи зіткнеться.

Комп'ютер має такий самий потенціал, як і ми, щоб відчувати емоції, але навичка реалізовувати емоції набагато складніше, ніж єдине рішення, яке відповідає всім відповідям, які люди шукають тут.

Крім того, якщо хтось стверджує, що емоції - це просто "стани", де реакція чи відповіді можуть бути сконструйовані навколо неї, насправді не розуміє складності емоцій; емоції та думки "свободи" є незалежно один від одного; або що становить справжню думку!

Програмісти та вчені відомі тим, що "імітують" реальні переживання емоцій чи інтелекту, не розуміючи інтимних складностей; Думаючи, що в пошуку ідеального моделювання вони «відкрили» реальний досвід.

Psi-теорія, здається, належним чином дає належне розуміння питання: https://en.wikipedia.org/wiki/Psi-theory

Тож я б сказав, що моделювання емоційних станів "еквівалентне переживанню емоцій, але ці емоційні стани набагато складніші, ніж ті, хто більшість усвідомлює.


7

У філософії багато дискусій щодо внутрішньої мови та здатності сприймати біль (див. Біль у статті філософії ). Ваше питання - в галузі філософії, а не науки. Якщо ви визначаєте емоцію як деякий стан, тоді ви можете побудувати прості автомати з двома станами (емоція проти не емоції). Це може бути дуже складний стан зі ступенями правдивості (відсоток емоцій).

В основному, щоб імітувати людські емоції, вам потрібно створити живий організм, схожий на людину, і все-таки з сучасним розумінням і технологією ви не зможете розпізнати в ньому емоції. Єдине, що ти можеш зробити, - це довіряти, коли вона каже "мені сумно". Зараз ми знаходимось у зоні тесту Тюрінга, що знову ж таки філософія, а не наука.


6

Звичайно, AI теоретично може відчувати емоції.

За книгою Мюррея Шанахана «Технологічна сингулярність» існують дві основні форми ШІ:

1) ШІ, заснований на людині - досягнутий за допомогою таких процесів, як емуляція цілого мозку , функціонування ШІ, заснованого на людині, ймовірно, не відрізнятиметься від людського мозку, і, як наслідок, ШІ, що базується на людині, ймовірно, буде відчувати емоції так само, як і люди.

-

2) AI з нуля - за допомогою цієї форми AI, заснованої на алгоритмах машинного навчання та складних процесах для досягнення цілей, ми входимо на невідому територію, оскільки розвиток цієї форми AI за своєю суттю непередбачувано і на відміну від усього, що ми спостерігаємо в біологічному просторі вибірки інтелекту, до якого ми маємо доступ.

З цією формою ШІ не можна сказати, чи можна і як це переживати емоції.

Оскільки питання посилається на перше, дуже ймовірно, що AI, що базується на людях, справді відчує емоції та інші людські характеристики.


5

Якщо припустити, що ШІ був побудований з механічної лушпиння, точно відображаючи людський мозок; в комплекті з хімічними сигналами і все. AI теоретично повинен бути здатний відчувати / обробляти емоції.


2
Ви Сірі Apple?
skrtbhtngr

Дуалісти стверджують, що навіть тоді AI не зможе відчути емоцій, побачити філософський аргумент зомбі та проблему Qualia .
Alex S King

Вам слід диференціювати вміння обробляти емоції та міміку. Емоції - набагато більша справа, ніж просто хімічні сигнали. Це також питання сприйняття.
kvfi

Хоча я погоджуюся з @kvfi, що це також питання сприйняття (що залежить від безлічі факторів), я вважаю, що поточний темп просування в галузі ШІ, як сказав @Siri, - AI should be able to feel emotionsз огляду на та обробку кожного Дані, пов'язані з цим.
SE_User

2

Емоції є фактором у людей, що мають етику / мораль лише тому, що вони є фактором у всьому людському навчанні та прийнятті рішень.

Якщо ви точно не дублюєте людську істоту, немає підстав думати, що ШІ дізнається, як навчається людина, або прийме рішення так само, як і людина приймає рішення.

Отже, незалежно від того, чи "відчуває він емоцію" так само, як ми, чи просто реагує на результати "вартість більша = не йди туди", результату етичної поведінки можна досягти. ШІ міг би поводитися ідеально етично, без потреби відчувати співпереживання, сором тощо.

Ви також можете стверджувати, що багато НЕНЕТИЧНОЇ поведінки у людини спричинені також емоціями, і що неемоційний, але етичний ШІ цілком може зробити кращу роботу в порівнянні з людиною.


2

Це питання скоріше провінція філософії розуму, ніж AI, ось кілька детальних відповідей на ваше запитання з філософії SE: Чи моделювання емоцій те саме, що переживання емоцій? , і в чому проблема фізикалізму? .

Для запису прийнята відповідь (Сірі) на запитання не зовсім коректна (Позиція в цій відповіді приблизно відповідає погляду Джона Сірла на це питання, а його - меншість): Дуалісти заперечують, що навіть із ідеальною тиражуючи до хімічного рівня взаємодії з мозком, ШІ все одно не відчував би емоцій, оскільки йому не вистачає суто психічної речовини / властивостей, які складають розум, а не машину.

З цілком протилежної сторони спектру функціоністи відповіли б, що така досконала реплікація є надмірною: навіть відповідний програмований цифровий комп'ютер може відчувати емоції, особливо, якщо він оснащує його станами вищого порядку та самореференцій.


Це, безумовно, філософське питання щодо моделювання емоцій, але усунення антропоморфізму та зосередження уваги на фундаментальних, філософських принципах може виявитися математичним: ai.stackexchange.com/a/2877/1671 . Щоб по-справжньому відчути, емоція повинна виходити з того, що машини вважають важливими, як-от оптимізація, обчислювальні ресурси, обчислюваність / непереборність та рівноваги. Однак він, безумовно, знову стає філософським з точки зору свідомості чи відсутності системи. [Відмінна відповідь, btw!]
DukeZhou

1

Ну, це залежить від рівня ШІ.

Ви можете створити AI супер автономно з можливостями глибокого навчання тощо, але лише для робототехнічного типу.

Якби ви створили такий ШІ, як EVA, у фільмі "Екс-Машина", гуманоїдній формі, глибоких нейронних передачах і з когнітивним дисонансом, це могло б відчути.

Проблема "ШІ" - це не хімічна та нервова передачі, її свідомість.


1

Так і ні. Якщо ви повністю імітуєте людський мозок та всі його функції, він, ймовірно, міг би відчувати емоції, дуже схожі на те, що ми робимо.

Але у нас недостатньо можливостей та знань для цього, і, можливо, ми могли б знайти «ярлик» - процес, який розумний, не імітуючи цілий мозок. У цьому випадку емоції, ймовірно, представлені значеннями даних, які говорять «це добре (зроби це повториться!)» Або «це погано (уникай цього!)». Це лише дуже базовий приклад (очевидно, що набагато більше емоцій), але він мав би подібну функцію, і AI мав би подібні рішення до тих, що у нас є. Але ми не знаємо - і, мабуть, ніхто і ніколи не дізнається - якщо ця величина даних "погано" "почувається" так само, як і для ІІ, відповідно до емоцій, як і до нас.


1

Спочатку потрібно висловити емоції, ви можете це зробити без допомоги А.І., а потім вам потрібно хтось сприйняти це вираз і співпереживати йому.

Якщо нікого там не бачити, або якщо я психопат, я, певно, можу сказати, що у нього немає емоцій. і для цього вона не має значення / суб'єктивна.

Якщо ти можеш співпереживати персонажам у фільмах, які "діють" емоціями, то ти розумієш мою думку.


1

ІМХО

Однозначно, так! Все, що відчуває людина (фізично чи психічно), можна виявити шляхом хімічної обробки сигналів у своєму тілі чи мозку. Якщо ми розуміємо політику та характер таких сигналів, можемо запрограмувати її.

У цій сфері працює багато псевдопсихологій та психологій, якщо вам цікаво, я можу запропонувати вам:

1) Когнітивна психологія (Роберт Л. Солсо)

описує когнітивний апарат розуму людини простими словами;

2) Психологія емоцій (Керролл Е. Ізард)

ретельно описує кожен вид емоцій, дивлячись на людське (і дитяче, і на доросле) обличчя, когнітивний механізм низького рівня, пов'язані або суміжні емоції;

3) Книги Пола Екмана ("Розповідь брехні", "Розкриті емоції", "Розкриття обличчя")

практичне виявлення людських емоцій за допомогою мікроекспресій на обличчі та тілі.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.