Чому санскрит - найкраща мова для ШІ?


14

За словами вченого NASA Ріка Бріггса, санскрит - найкраща мова для ШІ. Хочу знати, наскільки санскрит корисний. У чому проблема з іншими мовами? Вони справді використовують санскрит в програмуванні AI чи збираються це робити? Яка частина програми AI вимагає такої мови?

Відповіді:


14

Рік Бріггс згадує труднощі, які матиме штучний інтелект у виявленні справжнього значення слів, вимовлених чи написаних однією з наших природних мов. Візьмемо для прикладу штучний інтелект, який намагається визначити значення саркастичного речення.

Природно сказане, речення "Це саме те, що мені було потрібно сьогодні!" може бути вираженням дуже різних почуттів. В одному випадку щаслива людина, яка знайшла предмет, який був загублений протягом деякого часу, може бути схвильований або підбадьорений від події, і вигукнуть, що цей момент тріумфу був саме таким, який потрібно було їхньому дню, щоб продовжувати бути щасливим. З іншого боку, незадоволений працівник офісу, що має нерівний день, може випадково погіршити ситуацію, розливши гарячу каву на себе, і саркастично вигукнуть, що це подальше роздратування саме те, що йому потрібно сьогодні. Це речення в цій ситуації слід трактувати як людину, яка висловлює, що розлив кави на себе погіршив його поганий день.

Це один невеликий приклад, що пояснює причину, з якою лінгвістичний аналіз важкий для штучного інтелекту. Коли говорять про цей приклад, невеликі коливання тональності та індикатори вкрай важко визначити AI з мікрофоном точно; і якби речення було просто прочитане, без контексту, як би один приклад був відмінний від іншого?

Рік Бріггс припускає, що санскрит, древня форма спілкування, - це природно розмовна мова з механікою та граматичними правилами, яка дозволила б штучному інтелекту більш точно тлумачити речення під час мовного аналізу. Більш точний мовний аналіз призведе до того, що штучний інтелект зможе відповісти точніше. Більше про думки Ріка Брігга про мову ви можете прочитати тут .


3
Це не священно для індуїзму, але це лише більш чиста форма мовної форми, з якої такі мови, як хінді, походять, і оскільки вона була єдиною мовою за старих часів, тому всі релігійні тексти є на санскриті
DuttaA

Я відредагував свою відповідь, щоб це відобразити.
Крістіан Вестбрук

@DuttaA Санскрит справді священний для індуїзму. Є причина, чому його називають «мовою богів». Дивіться це .
MathGod

@MathGod написання священного тексту певною мовою не робить це священним .... Для мене вам повірити, ви повинні навести джерело, де написано, що в Ведах кажуть, що санскрит священний .... як у Вони, напевно, говорять, що вимовляння Кришни - це шлях до Бога чи щось подібне ... Індуїзм - це не релігія, це в релігію пізнішого ведичного періоду виник кастеїзм ... Також, ймовірно, в цей період в історію були внесені зміни Рам’яна, де вони додали частину агіпарікші сити ... Тож, будь ласка, цитуйте мені будь-яке джерело раннього ведичного періоду.
DuttaA

@DuttaA "Вак", який шанується у Ведах, - це ведичний санскрит. Є ранні писання, які винятково говорять про властивості цієї мови. Ведичний санскрит має унікальні риси ведичного метра , ведичного співу та ведичного наголосу . Крім того, він відомий як "мов богів", а інші сучасні мови, як Авеста, були спеціально позначені як "Mlechha", тобто варварська. Я думаю, що це є достатнім доказом сакральності санскриту в індуїзмі.
MathGod

6

Додавши трохи до сказаного Крістіана. Факти, взяті з книги « Штучний інтелект: сучасний підхід
» , психолог та біхевіорист, буррус Фредерік Скіннер опублікував свою книгу « Вербальна поведінка» у 1957 р. Його робота містить детальний виклад біхевіористичного підходу до вивчення мови.

Пізніше Ноам Хомський написав рецензію на книгу, яка чомусь стала більш відомою, ніж сама книга. Для цього Хомський має власну теорію синтаксичних структур. Він навіть зазначив, що теорія біхевіоризму не стосується поняття творчості в мові, оскільки не пояснює, як дитина могла зрозуміти і скласти речення, яких він / вона ніколи раніше не чув. Його теорія, заснована на синтаксичних моделях, датується індійським лінгвістомПаніні (350 р. До н. Е.), Який був давнім санскритським філологом, граматиком і шанованим вченим .

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.