Як можна реалізувати емоційний інтелект?


22

Я бачив емоційний інтелект, визначений як здатність усвідомлювати, контролювати та висловлювати свої емоції, а також керувати міжособистісними відносинами розумно та співчуття.

  1. Які стратегії штучного інтелекту почати вирішувати цю проблему та розвивати емоційний інтелект для комп'ютерів?

  2. Чи є приклади, коли це вже до певної міри відбувається?

  3. Невже комп'ютер, який пройшов тест Тьюрінга, не обов'язково виражає емоційний інтелект, або це було б зрозуміло як очевидний комп'ютер?

    Можливо, тому ранні програми, які проходять тест, представляли молодих людей, які, ймовірно, мають нижчий емоційний інтелект.


Штучний еквівалент en.wikipedia.org/wiki/Theory_of_mind , ймовірно, буде необхідний, хоча важко сказати, як це можна / слід реалізувати.
Петріс

Відповіді:


19

Архітектури розпізнавання та генерування емоцій, як правило, дещо складні і, як правило, не мають коротких описів, тому, ймовірно, краще посилатися на літературу, а не наводити оману:

Деякі з ранніх робіт у «Ефективних обчисленнях» зробив Розамунд Пікард. У MIT існує дослідницька група, яка спеціалізується на цій галузі.

Деякі з більш розвинених архітектурних ідей пояснюються Марвіном Мінським. Проект його книги "Машина емоцій" перед публікацією доступний через Вікіпедію .

Емоційний інтелект, безумовно, здається необхідною складовою проходження тесту Тьюрінга - дійсно, в оригінальному есе-тесті Тьюрінга з обчислювальної техніки та інтелекту випливає певна ступінь "Теорії розуму" щодо переваг містера Піквіка:

"І все-таки Різдво - це день зими, і я не думаю, що містер Піквік буде проти цього порівняння".


6

Що стосується вашого коментаря щодо комп'ютерної програми, що демонструє нижчий емоційний інтелект, ви можете здатись Елізою (яку ви можете спробувати тут ) цікавою. Це класичний в історії ШІ і прикидається імітує аналітика (психологію).

Однак я думаю, що ваше питання в даний час більше підходить в галузі взаємодії людина-робот , яка в значній мірі покладається на бачення розпізнавання жестів і наступних рухів, а також на м'які природні рухи як відповідь. Зауважте, що рухи обличчям і руками належать до найскладніших завдань, залучаючи багато м’язів одночасно.

Я настійно рекомендую фільму Plug & Pray, щоб мати уявлення про те, що люди досліджують у цій галузі.

На суто людському кінці шкали я інколи замислююся про наш (мій) емоційний інтелект. Чи хотів би я взагалі реалізувати такий інтелект у штучному агенті?


Я пам’ятаю, чому я думав про Елізу: не через її емоційний інтелект, а тому, що її, мабуть, сприйняли серйозно пару людей. Чи можна це сприймати як своєрідний (затверджений) тест Тьюрінга? Що це говорить про людей, яких вона зустріла?


1
Еліза насправді не є хорошою моделлю людських емоцій: вона була обрана саме тому, що «професійний відсторонення» аналітика означає, що дещо достовірно діяти безпристрасно, незалежно від тверджень користувача.
NietzscheanAI

@ user217281728 Ви, безумовно, отримали точку.
Луїс

2

Емоції - це не те, що ти можеш реалізувати - вони дуже складні. Однак ви можете спробувати імітувати їх. Емоції людини тісно пов'язані зі свідомим досвідом, що характеризується напруженою розумовою діяльністю, яка ґрунтується на інтерпретації подій.

Останні дослідження мозку (включаючи дослідження когнітивної психології та нейрофізіології) свідчать про те, що емоційна оцінка людини кожної дії чи події відіграє важливу роль у психічних процесах людини.

Нещодавня щорічна зустріч Товариства BICA у 2016 році зібрала вчених з усього світу, щоб підійти до принципів та механізмів людської думки для створення біологічно натхненного ШІ.

Наприклад, у пропозиції Самсоновича (професора кафедри кібернетики при MEPhI ) ідея полягає в тестуванні AI на комп’ютерних іграх, які передбачають дії з емоційним змістом, де AI може взаємодіяти з гравцями різних типів соціальних відносин (наприклад, довіри , підпорядкування чи керівництво).

Джонатан Гратч із ІКТ винайшов віртуальні персонажі, здатні ідентифікувати та висловлювати емоції, спілкуючись з людьми на їх природній мові, виходячи із ситуацій, коли, наприклад, AI може обдурити людину для досягнення бажаного результату. Ефект, очевидно, не досягається шляхом відновлення людської свідомості, а шляхом досягнення статистично коригуваних параметрів.

Дослідники з Інституту систем кіберрозвідки в MEPhI сподіваються, що зможуть найближчим часом створити віртуальні істоти, здатні планувати, встановлювати цілі та встановлювати соціальні стосунки з людиною, а також володіючи емоційним та наративним інтелектом, який може інтерпретувати контекст подій.

Джерело: Дослідник пропонує тест на соціальні емоції на штучний інтелект


3
Емоції - це не те, що ви можете реалізувати [Потрібне цитування]. Це говорить про те, що емоції якимось чином відрізняються від того, чим можуть керувати машини Тьюрінга, і немає жодного елемента, який би показав, що це правда (виключаючи релігійні аргументи, які не мають значення).
Фаталізувати

1

Тож ви, можливо, вам знайомі з Word2Vec, (W2V), який, як описує Вікіпедія, 1 "фіксує мовні контексти слів", використовуючи векторну арифметику. Наприклад, відніміть "Париж" від "Франція" і додайте "Італія", і ви отримаєте "Рим".

Вам потрібно щось на зразок Sentiment2Vec (S2V), який фіксує схожість між емоційними переходами. Щось на кшталт: відняти «страх» від «смутку», додати «радість» і ти отримаєш «надію». Або: відняти «жало» від «паперового вирізу», додати «розтрощений» і ви отримаєте «пульсацію».

Проблема полягає в тому, що у вас немає легкодоступного корпусу емоційних контекстів, з яким можна тренуватися, як у вас зі словами. Якби у вас був мільйон годин fMRI - відображення переходів між емоціями у сотнях предметів, - ви могли б використовувати ці дані для створення S2V. Напевно, у вас цих даних немає.

Тим часом ви можете просто створити W2V, який спеціалізується на настроях. Ви можете навіть спробувати використати поточний механізм аналізу настроїв, щоб завантажити його. Можливо, якщо ти прочитаєш достатньо тексту, який говорить про те, що "я отримав паперову вирізку, і це жалить" і "я розбив палець, і він пульсує", то в кінцевому підсумку ви можете створити S2V. У дитячих книжках часто використовується експліцитна мова щодо емоційного контексту ("це змусило хлопця сумувати").

Але слова все ще далекі від досвідченого контексту, який мав би з'єднувальна карта. Щоб перевірити, чи є у вас щось корисне чи ні, ви, можливо, захочете реалізувати свій S2V в симуляції миші - подивіться, чи він виробляє типову поведінку і чи може якась спільна чи конкурентна динаміка органічно виростати з вашого S2V.

Деякі додаткові відомості з цього питання:

У 2014 році університет Глазго стверджував 2, що є чотири основні емоції: щастя, смуток, страх і гнів.

Цей веб-сайт 3 забезпечує приємне (якщо дещо коротке) ієрархічне розбиття вторинних та третинних емоцій під первинними емоціями.


Список літератури

1 : en.wikipedia.org/wiki/Word2vec

2 : www.bbc.com/news/uk-scotland-glasgow-west-26019586

3 : changeminds.org/explanations/emotions/basic%20emotions.htm


1
Ви завжди можете додавати посилання ...
Mithical

0

Те, як я відчуваю емоції в системі AGI - це купка дрібних частин, агентів, голосування в державних регістрах системи statis. Якщо об'єднання агентів працює разом правильно. Це підсвідома частина.

Свідома частина, яка планує рух у навколишньому середовищі, включає ці системні регістри державних систем у всіх планових рухах.

Усі емоції можна отримати з цих регістрів:

https://groups.google.com/forum/#!topic/artificial-general-intelligence/pxWmHClAAdA

https://groups.google.com/forum/#!topic/artificial-general-intelligence/jWdzPaxYHmU

https://groups.google.com/forum/#!forum/artificial-general-intelligence

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.