Роль байєсівського умовиводу в системах міркувань


9

Я вже деякий час борюся з зв’язком між системами інтелектуального інтелекту та байєсівськими висновками. Поки я продовжую переглядати літературу, я буду радий, якщо хтось може відповісти на ці запитання безпосередньо -

  1. Чи використовуються байєсівські методи, що базуються на висновках, або в системах Q / A - щоб дійти висновків щодо запитань, відповіді яких безпосередньо не містяться в базі знань?
  2. Іншими словами, якщо система запитання / відповіді не знаходить відповіді в базі знань, чи може вона використовувати байєсівські умовиводи, щоб використовувати наявні факти, щоб запропонувати відповіді з різною вірогідністю?
  3. Якщо так, чи могли б ви вказати мені на деякі реалізації?

Відповіді:


5

Так, можливо поєднувати ймовірнісні / байесівські міркування та традиційну "базу знань". І була проведена деяка робота за цими напрямками. Дивіться, наприклад, ProbLog ("Імовірнісний пролог"), який поєднує логічне програмування та імовірнісні елементи. Подивитися:

https://dtai.cs.kuleuven.be/problog/tutorial/mpe/01_bn.html

Ще один проект, на який слід звернути увагу, - Pr-OWL ("Імовірнісний OWL"), який додає байєсівських міркувань до стека Semantic Web.

Звичайно, жодна з цих питань не стосується конкретно систем QA, але обидві представляють певну роботу щодо принаймні фундаментального аспекту поєднання традиційної логіки та / або онтологій з імовірнісними підходами. Побудова системи QA поверх цього - це вправа для читача ...


Ваша відповідь привела мене до деяких дуже корисних посилань. Я досі досліджую безліч нових речей, яких раніше не бачив. Дуже дякую за це. Я повернусь, якщо я знайду деяку інформацію, яку варто поділитися. До цього принаймні правильна відповідь
PintoUbuntu
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.