Чи є генетичний алгоритм прикладом штучного інтелекту?


11

Оскільки інтелект людини, імовірно, є функцією природного генетичного алгоритму в природі, чи використовує генетичний алгоритм у комп’ютері приклад штучного інтелекту? Якщо ні, то чим вони відрізняються? Чи, можливо, деякі є, а деякі не виявляють штучний інтелект залежно від масштабу алгоритму і в що він розвивається?

Відповіді:


5
  • Здатність, яку зазвичай відносять до інтелекту, - це вирішення проблем .
  • Ще одне - це навчання (удосконалення самого досвіду).
  • Штучний інтелект можна визначити як "реплікаційний інтелект або його частини, принаймні на вигляд, всередині комп'ютера" (ухилення від визначення самого інтелекту).
  • Генетичні алгоритми - це обчислювальні засоби вирішення проблем, які знаходять і вдосконалюють рішення (вони навчаються ).

Таким чином, генетичні алгоритми є своєрідним штучним інтелектом.

Щодо масштабу, я не вважаю це важливим фактором для визначення GA як AI чи ні. Таким же чином ми можемо просто класифікувати різні форми життя як більш-менш розумні, а не просто говорити розумні чи не розумні.

Нарешті, давайте просто зробимо важливу відмінність: наші мізки є продуктом природного відбору, але самі мізки не використовують той же принцип для досягнення інтелекту.


3

Це, мабуть, більше питання філософії, ніж будь-що. З точки зору того, як зазвичай визначаються речі, я скажу "так, генетичні алгоритми є частиною ШІ". Якщо ви підберете всеосяжну книгу про штучний інтелект, можливо, буде розділ про генетичні алгоритми (або, ширше, еволюційні алгоритми).

Однією з областей, яка широко вивчалася в минулому, є ідея використання генетичних алгоритмів для тренування нейронних мереж. Я не знаю, люди все ще активно досліджують цю тему чи ні, але це, принаймні, ілюструє, що GA є одним із загальних рубрик ШІ з одного боку.


2

Поняття генетики, що використовується в генетичних алгоритмах (GA), є дуже скороченою версією щодо генетики в природі, яка, по суті, складається з популяції "генів" (що представляють рішення певної заздалегідь заданої проблеми), що підлягають "виживанню придатних" під час ітерації застосування рекомбінації та мутації.

В даний час термін "обчислювальна розвідка" (CI), як правило, використовується для опису обчислювальних методів, призначених для створення "появи інтелекту будь-якими обчислювальними засобами", а не спеціальної спроби імітувати механізми, які, як вважають, породжують людину ( або тварина) інтелект.

Однак, відмінність між CI та AI не є настільки важким і швидким, і, ймовірно, виникло під час "AI Winter", коли термін AI не вийшов з моди.


2

Інтелект людини не є прикладом природних генетичних алгоритмів.

Генетичні алгоритми мають набір рішень, які стикаються між собою для прийняття нових рішень, врешті повертаючи найкраще рішення. Інтелект людини - це мережа нейронів, що займаються обробкою інформації, і майже всі вони ведуть себе не так.

Але те, що щось не поводиться так, як це робить інтелект людини, не означає, що це не алгоритм ШІ; Я б включив "генетичні алгоритми" як техніку чисельної оптимізації, і оскільки оптимізація та інтелект глибоко пов'язані, будь-яка методика чисельної оптимізації може розглядатися як методика ШІ.


1

Щоб відповісти на це запитання, потрібно спочатку знати, що таке інтелект, а оскільки чіткої межі між розумним та не існує, це питання є скоріше філософським, а не технічним.

На мою думку, інтелект - це здатність визначити проблему та знайти спосіб її вирішення за допомогою пам’яті та міркувань. Оскільки генетичний алгоритм відповідає цій структурі, я б сказав, що він підпадає під категорію штучного інтелекту.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.