Які хороші альтернативи виразу "Штучний інтелект"?


13

Я прочитав дійсно цікаву статтю під назвою "Перестань називати це штучним інтелектом", яка зробила переконливу критику назви "Штучний інтелект".

 1. Слово інтелект настільки широке, що важко сказати, чи справді "Штучний інтелект" справді розумний. Тому штучний інтелект, як правило, неправильно трактується як реплікація людського інтелекту, який насправді не є штучним інтелектом.

 2. Штучний інтелект насправді не "штучний". Штучний передбачає фальшиве наслідування чогось, що не зовсім є штучним інтелектом.

Які хороші альтернативи виразу "Штучний інтелект"? (Хороші відповіді не містять переліку назв навмання; вони дадуть обґрунтування того, чому їх альтернативне ім'я є хорошим.)


Із штучним ~, зробленим людським розумом (проти того, що виходить із природи, яка виключає людський вид із природи, що суперечливо), це здається досить точним. Штучне - це не ізоморфа для підробки чи наслідування!
Солей

Відповіді:


5

Штучне, як кажуть, походить від латинського слова " штучний ", який конотує ідеї, такі як ремесло. Таким чином, штучне - це правильне використання, і алгоритми можуть розглядатися як "артефакти" в контексті інформації на відміну від фізичного прояву інформації (тобто матерії).

Однак я погоджуюся, що використання штучного є проблематичним в тому, що якщо будь-коли буде досягнуто сильного штучного загального інтелекту, існує стигма до «штучності», яка може мати наслідки щодо особистості.

Моє особисте відчуття: ми повинні використовувати:

 • Алгоритмічний інтелект

що це функціональне визначення, а тому більш значуще, ніж "штучне". Крім того, "алгоритмічний" є нейтральним терміном і дає дуже точний опис того, що ці системи.


З точки зору того, що вважається "розумним", ви можете поглянути на концепцію обмеженої раціональності . Немає чіткого визначення поняття "інтелект", лише ступеня оптимальності щодо прийняття рішень в умовах невизначеності.

Оскільки це суб'єктивно для будь-якої проблеми, яка не вирішена, модифікатори використовуються, і тому ми називаємо AI як "сильним" або "слабким". Ці терміни також використовуються для опису ступеня вирішення певних типів проблем (наприклад, не випадкової, ідеальної інформаційної гри, як шашки). Теорія складності пролиє більше світла на цю концепцію.

Для більш глибокого розуміння "штучного" ви можете вважати це питання щодо філософського походження тесту Тюрінга цікавим, оскільки воно частково містить значення "речі". (Для давньогрецької мови було багато слів.)


2
Я не думаю, що "алгоритмічний" - це нейтральний термін. Можливо, це менш неоднозначний або більш конкретний термін, ніж штучний.
nbro

1
@nbro Добрий момент. "Алгоритміка" останнім часом ретельно вивчає такі питання, як упередженість. (Якщо обчислювачі виявляться правильними, а інтелект людини алгоритмічний, цей термін застосовуватиметься однаково до штучного та біологічного життя.)
DukeZhou

1

Google визначає "штучне" як щось, що створюється людьми, а не відбувається природним шляхом, тому я б не сказав, що це так погано.

Однак, маючи на увазі питання, ви, можливо, можете сказати "розумні машини", оскільки саме вони є сьогодні.

Штучний інтелект - це дуже широкий термін, який датував сучасний ШІ, прості речі, такі як механічні дерев'яні роботи, вважалися Штучним інтелектом.

https://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_artificial_intelligence


1
Чому б "розумні машини" були кращими? Хіба це не двозначне?
Міфічний

1
Я сумніваюся, що Google має визначення. Будь ласка, обов'язково цитуйте першоджерело.
Мартін Тома

1

Існує кілька виразів, які часто використовуються як синоніми штучного інтелекту , але в наш час найпоширенішими з них є, мабуть, машинний інтелект та обчислювальний інтелект .

Однак ці вирази недостатньо визначені, тому не всі погоджуються з тим, що вони взаємозамінні, але всі ми можемо погодитись, що ці поля (чи вважаємо їх однаковими, чи ні) дуже пов'язані між собою (і вони перетинаються).

Крім того, ці поля також розвиваються з часом, і вони охоплюють методи з інших полів, що ускладнює їх визначення. Більш конкретно, спочатку AI в основному базувався на маніпулюванні символами та логікою, але в даний час AI - це в основному машинне навчання , статистика і, зокрема, глибоке навчання .

Крім того, вираз штучний інтелект був, очевидно, введений після терміна кібернетика , який деякі люди можуть вважати першою серйозною спробою побудови інтелектуальних систем.


1

Це правильно. Штучний означає, що він працює на штучно виготовленому обладнання. Немає підстав розрізняти природні процеси, що роблять те саме.

Крім того, термін інтелект не є ні реально точним. Що є більш / менш розумним або має чи не має інтелекту серед: мауглі, мавпи, ворони, загального ігрового бота? Що важливо, деяке вивчення даних відбувається тут.

Найкращою альтернативою було б навчання Машина, але, знову ж таки, таке обмацування, як "штучно зроблені речі", це не має значення.

Отже, моє визначення таке: Алгоритмічне навчання.


0

Джош Ворт надає критику щодо використання терміна штучний інтелект у його " Називати його штучним інтелектом" , але є деякі застереження в трактуванні цього терміна. (Один - помилка друку в URL-адресі.)

Це не термін Штучний інтелект . Це те, що під цим збирається в засобах масової інформації, а іноді і в академічній літературі.

Чи штучне незрозуміле?

Термін штучний не є особливо неоднозначним чи неточним. Штучне не означає підробку, як пропонує Ворт. Це просто означає, що воно не виникло внаслідок природних процесів. Штучні квіти високого класу відчувають і пахнуть, як їх вирощують. Штучний політ зараз називають літаючим. Ми більше не бачимо птахів як ексклюзивних пілотів польоту, тому слово «політ» змінилося, щоб включити штучні речі, звані літаком.

Люди зазвичай не роблять помилки, розміщуючи прикметник штучний уздовж людських можливостей, тому немає схильності до помилок. Однак існує проблема використання терміна штучний інтелект . Варто правильно в цьому загальному твердженні. Для неправильного використання терміну може бути два вилки.

Визначення інтелекту

Одна проблема полягає в терміні інтелект . Визначені нами дефініції суттєво проблемні. Деякі з них виходять неправильно, і це можна довести за допомогою контрприкладів. Крім того, визначення, як правило, є якісними та складними, якщо не неможливими кількісною оцінкою.

Деякі пропонують стандартизоване тестування наукових груп для кількісної оцінки інтелекту. Якщо ми будемо використовувати це визначення цього слова, з прихильних прихильників g-фактору, штучний інтелект - цільова ідея, і нічого не наближається до його наближення. Жодна комп’ютерна система досі не була прийнята до великого університету на основі високих балів у тестуванні колегії колегії.

Якщо ми використовуємо вміння вчитися як стандарт, то мухи розумні, оскільки вони часто навчаються за допомогою однієї зміни стратегії, щоб уникнути розчарування роздратованої людини. Є тисяча інших причин, чому навчання саме по собі не є адекватною характеристикою інтелекту людини. Зловмисник тріщин може навчитися робити покупку, не влаштовуючи на роботу. Ми б не характеризували це як інтелект, а швидше дисфункцію.

Надмірно включене використання терміна

Ще одна проблема виникає у скупості. Для того, щоб постати експертом у тому, що сприймається як вигідне розширення технологій, люди, які не мають концепції цієї теми, іноді представляють здогадки так, ніби це було рецензованим фактом. Це було типовим для популярних тем протягом століть. Часто існує недостатня пропускна здатність однорангової перевірки для вирішення навіть невеликої частини загальнодоступної інформації. Веб-публікація лише посилила цю проблему.

Результатом цього бажання репутації експерта є збір під назвою штучного інтелекту низки речей, які не є розумними.

 • Багатовимірні системи управління
 • Жорстокі пошуки перестановок
 • Рішення приймаються за допомогою статистичного аналізу вибіркових даних
 • Параметризовані функціональні мережі, що сходяться до визначеної оптимальної поведінки

Ті з перерахованих вище, які не мають компонента

 • Пізнання,
 • Розуміння,
 • Складне моделювання та використання таких моделей,
 • Семантичне відображення,
 • Раціональний умовивід,
 • Або якась інша чітко відмітна і широка форма адаптації

не слід включати в технологію, яка проявляє справжній штучний інтелект . Однак ті, хто розробляв теорію систем управління, пошуку, параметризованої конвергенції функцій та статистику або розробляли робочі системи, які використовують цю теорію, розумні, просто не штучні.

Наведені вище чотири можуть мати терміни, що відрізняють їх від справжніх інтелектуальних систем поза сферою біології.

 • MDC - багатовимірний контроль
 • BSS - брутальний пошук
 • NBL - мережеве навчання
 • SDS - Статистичні системи прийняття рішень

Здається, що терміни, які мають три слова і утворюють чіткі абревіатури, отримують далі та тривають довше.


-1

Машинна розвідка

Я вважаю, що інтелект не є власною сутністю, яка означає лише живих істот.

Насправді саме походження людського інтелекту невідоме. Досі невідомо, чи зможемо генерувати мозок, просто закріпивши відповідні молекули реального мозку (Навіть теоретично). Навіть якби ми могли це зробити, це справжній інтелект чи штучний інтелект все ще дуже туманне.

Я вважаю, що фраза "Машинний інтелект" звучить доречно.


1
"Досі невідомо, чи зможемо ми створити мозок, просто встановивши відповідні молекули реального мозку", звідки ви взяли це твердження? Як і справді, якщо щось ідентичне чомусь, його поведінка також ідентична (однакова на принципово квантовому рівні)
DuttaA

@DuttaA Правда, але не будемо переходити на квантовий рівень, оскільки це занадто складно (Ми не можемо мати абсолютно однаковий мозок на квантовому рівні через теорему про не клонування). Головне питання - що після цього? Чи вважаємо ми “справжній” інтелект чи “штучний” інтелект все ще питанням.
Tessaracter

@DuttaA Чи має штучно створений мозок розум? Якщо він робить точно так само, як і звичайний розум, то чим ми його відрізняємо від «
Справжньої

Я не знаю, чому це так
опромінено
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.