Навіщо витрачати стільки часу і грошей, щоб створити AI для гри в ігри?


10

Я читав про Джона Маккарті та його ортодоксальне бачення штучного інтелекту. Мені здається, він не дуже підтримував ресурси (наприклад, час і гроші), використовувані для того, щоб AI грали в ігри, як у шахи. Натомість він хотів більше зосередитись на проходженні Тесту Тюрінга та ІІ, що імітують поведінку людини.

Я також читав багато статей про великі компанії, такі як IBM, Google і т.д.

Наскільки це виправдано?


2
Моя коротка відповідь полягає в тому, що такі ігри, як Chess and Go, мають складність, подібну природі (під якою я маю на увазі Всесвіт) і корисні для вивчення, особливо в їх невирішених станах, b / c, як дивлячись у Всесвіт, ти ніколи не знаєш, що ти збираєшся знайти. Прості комбінаторні моделі, з яких ігри є найбільш корисними для AI, можуть бути нескінченно великими. Чиста математика часто потребує певного часу, щоб знайти додатки, але вона має дуже хороший досвід у цьому відношенні. Навіть там, де вирішуються такі ігри, рішення все одно можна вдосконалити.
DukeZhou

2
Для ілюстрації моєї точки зору див . Топологічний підхід до вирішення Tic-Tac-Toe . Це може також зацікавити: Розв’язання Tic-Tac-Toe, частина II: Кращий спосіб . Це лише декілька основних прикладів того, що люди роблять і думають, і як ігри, в даному випадку комбінаторні ігри, стосуються AI та вирішення проблем.
DukeZhou

Відповіді:


9

Олександр Кронрод одного разу сказав: "Шахи - це дрозофіла штучного інтелекту". Джон Маккарті не погоджується з цим твердженням. Я думаю, що це насамперед тому, що він має інше бачення.
Техніки та інноваційні методи, розроблені для гри в ці ігри, були визнані корисними в широкому спектрі інформатики (а не лише штучного інтелекту).

Книга " Штучний інтелект: сучасний підхід" використовувала автогонки Гран-Прі як аналогію для пояснення вищезазначеної проблеми. Такі ігри, як «Шахи», «Гот», «Отелло» - це AI, оскільки автогонки Гран-Прі - це автомобільна індустрія. Потужні високооптимізовані двигуни, що включають новітні досягнення в галузі техніки, не є зручними для руху по звичайних дорогах, для покупок тощо. Тим не менш, це створює хвилювання та постійний потік нововведень , які були прийняті широкою громадськістю.

Програми AI, написані для гри в ігри, такі як «Шахи», «Othello», «Go», запровадили такі поняття, як евристика нульових рухів, безрезультатність обрізки, теорія комбінаторних ігор, стискання та стискання, метарезультація та багато іншого . Їх результати є високопрогресивними алгоритмами машинного навчання та глибокого навчання .

Ви можете побачити це схоже на космічні місії NASA, ISRO, JAXA та інших космічних агентств. Всі ці місії, здається, не мають прямої вигоди для громадян, але мають багато непрямих переваг. Вони прокладають шлях до технологічних інновацій (GPS, 3D-друк, технологія аварій на автомобілях, чиста енергія, світлодіод), створення робочих місць тощо. Попередні шторми, виявлення ураганів є результатом дослідження космосу, який врятував мільйони життів у всьому світі.

AI Games не тільки допомогла розробити програмне забезпечення, але й апаратне забезпечення. Було помічено, що багато нововведень виробляють високооптимізоване та потужне обладнання.


5
Крім того, такі ігри, як шахи, високо стандартизовані, тому легше порівнювати різні рішення та підходи. Однак тест Тьюрінга не має жодної формальної бази для порівняння, яка є послідовною протягом декількох циклів (AFAIK), тому порівняння різних підходів стає набагато складніше (і, можливо, залежить від методології вимірювання).
hoffmale

1
"" Шахи - дрозофіла штучного інтелекту "", що він намагався висловити з цим?
dhein

@dhein Drosophila - це плодова муха, і її використовують генетики, щоб зробити відкриття, які широко застосовуються до біології. Більше тут
Ugnes

Я навіть зрозумів, що сторінка вікі перед тим, як надіслати коментар, все ще не отримав зв'язку.
dhein

3
@dhein Це саме те, що сказала відповідь. У генетиці цей вид дуже добре вивчений, більшість їх мутацій дуже добре видно і зрозумілі. Вони ідеально підходять для вивчення генетики. Чому? Не знаю. Можливо, вам доведеться запитати експерта. Те саме - Шахи для AI. Поняття, застосовані в грі в шахи, включають раціональне мислення, погляд вперед та інші прийоми. Коли ми робимо програму в шахи, ми намагаємося включити в неї ці речі. Це допомагає загальній філософії ШІ. Я сподіваюся, що це допомагає.
Ugnes

3

Чому гра в НДДКР є фокусом розподілу ресурсів?

Досліджуючи очевидну одержимість грою, коли дослідники намагаються моделювати частину здібностей людини до вирішення проблем, ортодоксальність поглядів Джона Маккарті (1927 - 2011) може ввести в оману.

Редакційна зміщення публікацій та науково-популярна тема фантастики можуть затьмарити основні сили, що призводять до появи одержимості розвитком програмного забезпечення для настільних ігор. Вивчаючи розподіл коштів та людських ресурсів у багатьох сферах досліджень та розвідок розвідки, необхідно деякі історичні передумови, щоб обійти спотворення, характерні для відповідей на запитання в цій соціальній мережі.

Історичні передумови

Здатність розміщувати себе поза власним часом та в думці інших періодів корисна при аналізі історії, включаючи наукову та технологічну історію.

Вважайте, що бачення Маккарті свого часу не було ортодоксальним. Він швидко став ортодоксальним через низку виникаючих тенденцій думки про автоматизацію серед науковців та математиків у часи, одразу після західної індустріалізації. Таке мислення було природним продовженням механізації поліграфічної, текстильної, сільського господарства, транспорту та війни та війни.

До середини ХХ століття деякі з цих тенденцій поєдналися для концептуалізації цифрового комп'ютера. Інші стали ортодоксальністю у спільноті людей, які досліджували аспекти інтелекту за допомогою цифрових систем. Технічний фон включав теоретичні та електромеханічні роботи, деякі з яких з тих пір досягли певної популярності. Але, як правило, це були таємні або занадто абстрактні (і, отже, незрозумілі), що вважалися предметами, що цікавлять національну безпеку на той час.

  • Теорія кібернетики, значною мірою розроблена Норбертом Вінером (1894 - 1964)
  • Робота, проведена над автоматизацією арифметики (розширення теорії Джорджа Була та калькулятора Блеза Паскаля, з основним фінансуванням, отриманим від американських військових, зацікавлених у керуванні зенітною зброєю шляхом обчислення ймовірних траєкторій ворога літальних апаратів та визначення сферичних координат для створення ймовірного цікавого балістична траєкторія
  • Часто звільнена робота Церкви Алонсо (1903 - 1995) з обчислення лямбда, що призвело до ідеї функціонального програмування, ключового аспекту виникнення LISP в Кембриджі, який Маккарті використовував для раннього експерименту над ШІ
  • Теорія народження інформації, насамперед завдяки роботі Клода Шеннона (1916 - 2001), що фінансується за допомогою лабораторії Bell Labs в інтересах автоматизації комутації комунікацій
  • Робота з раннього криптоаналізу церковного доктора Алана Тьюрінга, що повністю фінансується союзними силами з метою науково-дослідної роботи - перемогти криптографічний пристрій Енігма, щоб нацистські сили могли бути зупинені до повного знищення Лондона та інших об'єднаних об'єднань.
  • Робота Джона фон Неймана (1903 - 1957) щодо централізації реалізації довільної булевої логіки разом з цілою арифметикою в єдиний блок (в даний час називається процесором) і зберігання програми, яка контролювала реалізацію в електронних триггерах разом з даними підлягає обробці та результатам (та сама загальна архітектура, яку використовують майже всі сучасні обчислювальні пристрої сьогодні)

Все це були поняття, що оточують бачення автоматів, моделювання функціональних аспектів неврології ссавців. (Мавпа або слон може успішно планувати і виконувати розмахування мухи, але муха не здатна планувати і здійснити напад на мавпу чи слона.)

Експериментування інтелекту та його моделювання за допомогою символічних маніпуляцій з використанням нової мови програмування - LISP - було головним напрямком діяльності Джона Маккарті та його ролі у створенні лабораторії AI MIT. Але що б православ'я не існувало на основі правил (виробничих систем), нейронних мереж та генетичних алгоритмів, значною мірою диверсифікується в хмару ідей, які роблять термін православ'я дещо неясним. Далі випливає кілька прикладів.

  • Річард Сталлман пішов у відставку з лабораторії MIT AI і почав філософський відхід від багатьох економічних філософій, що домінували в той період часу. Результатом було програмне забезпечення GNU та LINUX, а потім відкриті апаратні та креативні спільноти, концепції, що значною мірою протистояли філософській орієнтації тих, хто фінансував гарячі ложі AI.
  • Багато власницьких (і, отже, конфіденційних) систем використовують Байєсові методи або адаптаційні компоненти, що більше пов'язані з роботою Норберта Вінера, ніж все, що вважалося основним дослідженням ШІ у 1970-х.

Теорія народження ігор

Ключова подія, яка найбільш безпосередньо відповідає на це питання в цьому параді історичних подій, - це інший твір фон Ноймана. Його книга «Теорія ігор» у співавторстві з Оскаром Моргенстерном є чи не найсильнішим фактором серед історичних умов, що призвели до наполегливості Go і Chess як тестових сценаріїв для вирішення проблем програмного забезпечення.

Хоча раніше було багато робіт про те, як перемогти в шахах чи йти, ніколи раніше не було математичного лікування та презентації настільки переконливою, як у Теорії ігор.

Привілейовані члени наукового співтовариства добре розуміли успіх фон Неймана в піднятті температури та тиску матеріалу, що ділиться, до критичної маси та його роботу з виведення класичної термодинаміки з квантової теорії. Основа математики, яку він представив у «Теорії ігор», була швидко прийнята (деякими тими ж людьми, які фінансували дослідження в MIT) як потенційний інструмент прогнозування економіки. Прогнозування економіки було першим кроком у контролі над нею.

Теорія відповідає геополітичній філософії

Домінуючою філософією, яка керувала західною політикою в той період, була «Маніфест долі», по суті, фаталістичний погляд на новий світовий порядок, голова якого опинився б у силах влади США. Розсекречені документи свідчать про те, що велика ймовірність того, що лідери того часу економічне панування було досягнуто завдяки застосуванню теорії ігор як значно менш ризикованим і дорогим, ніж військові завоювання з подальшим підтримкою баз операцій (гарнізони високих технологій) біля кожного населеного пункту за кордоном. .

Широко розрекламовані виклики для розвитку автоматичних шахів та Go - це просто перетяжки, які корпорації та уряди використовують як перше скорочення в придбанні кадрових активів. Результати гри схожі на резюме. Переможна ігрова програма - це докази існування навичок програмування, які, ймовірно, також досягли б успіху в розробці більш важливих ігор, які рухають мільярди доларів або виграють війни.

Ті, хто може написати переможний шаховий чи го-код, вважаються великими цінними активами. Фінансування ігрових досліджень розглядалося як спосіб визначення цих активів. Навіть за відсутності негайної віддачі від інвестицій ідентифікація цих активів, оскільки їх можна заховати в аналітичні центри, щоб намітити домінування над світом, стали головним фактором при виділенні фондів на дослідження.

Повільні та швидкі шляхи до повернення інвестицій

На відміну від цього геополітичного мислення, пошуком інституційного престижу на спині якогось хитрого програміста чи команди є ще один фактор. У цьому сценарії було досягнуто будь-якого прогресу в моделюванні розвідки, яка має потенціал геометричних удосконалень у якійсь важливій галузі чи військовій галузі.

Наприклад, такі програми, як Maxima (провісниця програм математичного вирішення задач, таких як Mathematica), фінансувалися з надією розвивати математику за допомогою символічних обчислень.

Цей шлях до успіху концептуально спирався на детермінізм як всебічну природну філософію. Насправді це було втіленням детермінізму. Було запропоновано, що якщо комп'ютер міг би не лише робити арифметику, а й розробляти математичні теореми надлюдської складності, моделі людських зусиль можна було б звести до рівнянь і вирішити. Тоді передбачуваність широкого спектру важливих економічних, військових та політичних явищ може бути використана при прийнятті рішень, що дозволяє досягти значних вигод.

На подив багатьох, успіх Максими та інших математичних програм був дуже обмежений у позитивному впливі на здатність надійно прогнозувати економічні та геополітичні події. Виникнення теорії хаосу пояснило, чому.

Перемогти господаря людини за допомогою програми виявилося в межах досяжності досліджень і розробок ХХ століття. Використання програмного забезпечення для експерименту над різними підходами з інформатики до виграшу в грі було досяжним і, отже, більш привабливим для установ як способу здобуття престижу, подібно до виграшної баскетбольної команди.

Не забуваймо відкриття

Іноді зовнішність знаходиться в прямому протистоянні дійсності. Різні вищезазначені програми мислячих машин не були забуті, а витрата часу та грошей, необхідних для моделювання аспектів здібностей ссавців, не втратить фінансування для розвитку автоматичного набору ігор.

Технологія в значній мірі займається вирішенням комунікаційних, військових, геополітичних, економічних та фінансових проблем, що значно перевищують складність таких ігор, як Chess and Go. Теорія ігор включає в себе елементи випадкових ходів, зроблених не гравцями ще за часів її створення. Тому одержимість «Шахами та Го» - це лише підпис фактичного спрямування фінансування та діяльності у багатьох сферах моделювання інтелекту.

Програмне забезпечення, яке може грати середню гру в шахи або Go, не розгорнуте ні на комп'ютерах глобального моделювання NSA, ні на індексації Google. Великі долари витрачаються на розробку того, що ІС розгортається в таких місцях.

Ви ніколи не побачите детальних даних про та навіть огляд описаних науково-дослідних розробок в Інтернеті, за винятком випадків, коли люди, які з якихось особисто переконливих причин порушують конфіденційні угоди своєї компанії або вчиняють зраду.


1
Дуже приємне пояснення, пов'язуючи історичну основу. Ви так праві, як змінилися справи в дослідженні ШІ з часом. Дуже вдалий момент повернути себе назад у часі, щоб зрозуміти перспективу.
Ugnes

2

Я вважаю, що це твердження викликає занепокоєння, оскільки перший підтверджений алгоритмічний інтелект, можливо, був автоматами NIM , тому, з моєї точки зору, розвиток Алгоритмічного інтелекту невіддільний від комбінаторних ігор. Здавалося б, Маккарті не дотримується думки, що ігри корисні, що призводить мене до підозри, що він ніколи не серйозно вивчав історію ігор.

Теорія комбінаторних ігор , прикладна область в математиці та обчислювальній техніці, була формалізована в десятиліття після теореми Sprague-Grundy, яка була математичним аналізом гри NIM. Зовсім недавно гра з білками Foldit дала реальні результати в застосованому полі.

  • Відповідь, яку я зазвичай даю, полягає в тому, що такі ігри, як Chess and Go, забезпечують складність, подібну природі, використовуючи надзвичайно прості параметри. (По суті, комбінаторні ігри та пазли, як судоку, - це двигуни складності.)

Але ігри, на відміну від пазлів, які є сольними починаннями, вимагають досить корисного типу стратегічного прийняття рішень. (Відповідь @Ugnes перераховує багато з них.)

  • Комбінаторні ігри, зокрема, служать корисним орієнтиром для можливості алгоритмів для управління нерозв'язними проблемами.

Також є PR- фактор. За останні роки алгоритмічний переклад мови отримав надзвичайно хороший результат, але ти ніколи не чуєш, щоб преса зробила з цим велику справу. Порівняйте DeepBlue проти Kasparov або AlphaGo проти Sedol. (Цей стек вибухнув питаннями ML після результату AlphaGo.) Це схоже на посадки на Місяць у США, що було чудовим, якщо не суворо необхідним, інженерним подвигом, який надихнув покоління початківців вчених.


Постскрипт: Примітно, що до недавнього часу термін "сильний" був зарезервований для штучного загального інтелекту, який все ще є високотеоретичним. Після AlphaGo я починаю бачити, як вчені використовують термін "Сильний вузький ШІ".

Використання сильного по відношенню до штучного загального інтелекту суто філософське. Навпаки, спосіб використання цього терміна в теорії комбінаторних ігор (див. Розв’язана гра ) суто практичний і включає математичні докази.

Шахи залишаються невирішеними, а тому все ще корисні для вивчення. [Дивіться GiraffeChess далі.]

Поля Теорія ігор та Теорія комбінаторних ігор включають такі назви, як Фон Нойман , Неш та Конвей , а з недавніх пір залишаються в MIT. І якщо ви хочете включити комбінаторні пазли на зразок судоку, ми можемо перетягнути це назад до Ейлера . З цих причин, як і з перелічених вище, мені важко сприймати аналіз ігор як тривіальну гонитву.


Giraffe Ches s - це нещодавній результат особистого математика / програміста Метью Лая, який використовував підхід нейронної мережі для створення алгоритму шахів, який навчив себе грати на міжнародному рівні майстра за 72 години.

Однією з цілей Лая було створити алгоритм, який давав би більше "людину, як гра". (Порівняйте з "нелюдською" грою таких алгоритмів, як AlphaGo.) Giraffe - це не AGI, але, безумовно, це можна вважати частиною головоломки.

Комп'ютерні ігри, мабуть, є найглибшим типом взаємодій, що поділяються людьми та автоматами, і такий тип взаємодії сягає майже зародження сучасних обчислень.


2
Маккарті не вважав, що ігри марні. Він вважав, що ми повинні більше зосереджуватися на імітації людської поведінки машинами, такими як тест Тьюрінга. Він вважав, що тест Тьюрінга може бути важливішим, ніж шахи, якщо мова йде про ШІ. Це може допомогти.
Угнес

@Ugnes Дякую за уточнення, але моя думка все-таки дотримується. Проходження тестування Тьюрінга є приємною ідеєю, але дуже філософською та цілком суб'єктивною. Це також досить безглуздо, тому що проходження тесту Тюрінга не означає самосвідомості чи волі. Теорія ігор та теорія комбінаторних ігор є практичними, процедурними та математичними, а обмеження AI гри на "вузьке", ймовірно, відображає обмежений характер сучасних ігрових моделей. Метаігри на зразок [M] забезпечують міст до двох полів і можуть запропонувати компактну модель для фундаментальних AGI.
DukeZhou

1
@Ugnes Я частково думаю, що я говорю, що наближення до AGI на високому рівні, ймовірно, буде просто "димом і дзеркалами". Моя гіпотеза полягає в тому, що до AGI потрібно підходити на фундаментальному рівні, з основними вольовими (економічними) функціями, які стають «автономними». Після того, як ви це зробите, ви можете будувати поверх цього, підключаючи обробку природних мов і т. Д. Я скептично ставлюсь до будь-якого підходу до AGI, який не вкорінений у теорії ігор, і до його розширень, які застосовуються до всіх прийнятих рішень, будь то свідомі. або вегетативні (як у випадку з простими організмами.)
DukeZhou

1
Я повністю з вами згоден. Я теж не дуже шанувальник тесту Тьюрінга. Плюс теорія ігор - ще одна дуже важлива тема. Я теж був студентом економіки, тому розумію.
Угнес

1
@Ugnes Якщо вам здається цікавим, сам Тьюрінг назвав свій тест "Імітаційною грою", яку я вважаю точним і точним описом. (Можливо, що ребрендинг як "тест Тюрінга" вводить в оману в тому, що, за популярним розумінням, він, мабуть, набув більш широких наслідків, таких як самосвідомість ...)
DukeZhou

0

На мою думку, тест Тьюрінга є занадто суб'єктивним і марною витратою часу. Я впевнений, що мільйони людей відповіли на електронні листи, що надсилаються ботами або спілкуються з чат-ботами в Інтернеті, не маючи поняття, що вони насправді просто відповідають на програму.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.