Чи можна виміряти IQ програми AI?


10

Чи може програма AI мати IQ?

Іншими словами, чи можна виміряти IQ програми AI?

Як, наприклад, як люди можуть зробити тест на IQ.


1
Якщо під IQ ви маєте на увазі пошук шаблонів (як правило, інтерпретація вимірювання IQ), то комп'ютерні програми можуть знаходити шаблони, але це зазвичай займає досить багато часу, оскільки вони повинні розвиватися для пошуку зазначених шаблонів, але я не впевнений, що існують інтерфейси інтелектуальної власності, які зможуть знайти «протягом одного життя» (як люди можуть), можливо, хтось повинен буде оновити мене та запитувача. Також зауважте, що тести на IQ були розроблені для людей, щоб знайти їх легко, тому машині може бути важко навіть зрозуміти, що вона "бачить".
бог лам

Відповіді:


10

Коротка відповідь: Ні.

Більш довга відповідь: Це залежить від того, що саме є IQ, і коли питання задається порівняно з поточним розвитком. Тема, яку ви посилаєтесь, насправді частіше описується як AGI, або штучний загальний інтелект, на відміну від AI, що може бути будь-якою вузькою здатністю до вирішення проблем, представленою у програмному / апаратному забезпеченні.

Коефіцієнт інтелекту - це приблизна оцінка того, наскільки добре люди здатні взагалі відповідати на запитання, з якими раніше не стикалися, але, як провісник, це дещо недоліки та має багато критики та зловмисників.

Наразі (2016) жодна відома програма не має можливості узагальнити або застосувати навчання з одного домену для вирішення завдань у довільно іншому домені за допомогою абстрактного розуміння. (Однак існують програми, які можуть ефективно аналізувати або розбивати деякі інформаційні домени на простіші уявлення.) Це, мабуть, зміниться з часом, і для досягнення цієї мети розробляються як апаратні, так і програмні методи. Експерти широко не погоджуються щодо ймовірних термінів та підходу до цих подій, а також щодо найбільш ймовірних результатів.

Варто також відзначити, що, здається, існує великий дефіцит розуміння того, що саме є свідомістю, і розбіжності щодо того, чи є коли-небудь щось у сфері штучного інтелекту, що порівнює його.


4

Інші відповіді вірні, що результати тестування машинного інтелекту в даний час не свідчать про інтелект машини. Одним з дивовижних фактів людського інтелекту є те, що виконання майже всіх когнітивних завдань співвідноситься між собою; тобто є таке поняття, як "загальна розумність", і тести IQ намагаються виміряти цю річ.

Люди мають вбудовані програми , які беруть тести на IQ, однак, і деякі з них виконують дуже добре. Прогресивні матриці Рейвена, тест IQ для розпізнавання візуальних образів, є легкою ціллю для ШІ (див. Цей документ як представник), а інша група побудувала ШІ, яка виконує приблизно 4-річного віку на частині вербальної розвідки у стандартному дитинстві IQ тест.


2

Все залежить від того, що може зробити ваш ШІ. Навіть люди не можуть зробити все.

Якщо ваша програма AI настільки розумна, попросіть її взяти загальні тести на IQ для людей. Оскільки справжні тести на IQ складаються з декількох питань з різних областей, то таким чином ви можете виміряти IQ вашого ШІ.

Це тому, що IQ означає тести, які призначені для оцінки людського інтелекту.

Коефіцієнт інтелекту (IQ) - це загальна оцінка, отримана на основі одного з декількох стандартизованих тестів, призначених для оцінки людського інтелекту. вікі

Тож немає іншого способу вимірювання IQ без тестування IQ, інакше це не буде IQ (дуже логічно).

Якщо ваша програма не така розумна, вам слід шукати конкретні тести, пов’язані з експертними знаннями або проблемою, що вирішується. Ідеально нехай вона конкурує з людьми, які мають однакові знання в цій галузі, але важливо зробити тест на одному і тому ж рівні / рівні.

Наприклад, інтелект проекту Deep Blue вимірювався грою в шахи з Каспаровим. Тоді якщо чемпіон світу не зможе виграти гру, хто буде?

Якщо ви пишете програму, щоб грати в гру, змушуйте її грати з конкурентами з людьми і вимірювати інтелект з точки зору оцінки.


Еквівалент IQ для AI - це тест Тьюрінга (як MIST та інші), див.


Хороша відповідь, як правило, AI розрахований на конкретну мету і вимірюється певним чином.
Джем Кальонку

0

Усі ці питання повністю висвітлені у книзі «Міра всіх розумів, що оцінюють природний та штучний інтелект» (Orallo, 2017)

Уривок з опису дає хороший огляд:

Замінюючи домінуючу антропоцентричну позицію на універсальну перспективу, де живі організми розглядаються як особливий випадок, давні питання в оцінці поведінки можна вирішити в більш широкому ландшафті. Чи можемо ми отримати труднощі із завданням внутрішньо? Чи теоретично можливий універсальний g-фактор - загальний загальний компонент для всіх здібностей? Використовуючи алгоритмічну теорію інформації як основу, книга детально описує оцінку перцептивних, розвивальних, соціальних, вербальних та колективних особливостей,

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.