Яка різниця між сильним AI і слабким AI?


40

Я чув терміни сильний AI і слабкий AI, що використовується. Це чітко визначені терміни чи суб'єктивні? Як вони загалом визначаються?

Відповіді:


32

Терміни сильний і слабкий насправді не відносяться до обробки, оптимізації потужності, або будь-якої інтерпретації, що призводить до того, що "сильний AI" буде сильнішим за "слабкий AI". На практиці це зручно, але умови походять з інших місць. У 1980 році Джон Серл створив наступні твердження:

  • Гіпотеза ШІ, сильна форма: система ШІ може мислити і мати розум (у філософському визначенні цього терміна);
  • Гіпотеза ШІ, слабка форма: система ШІ може діяти лише так, як думає та має розум.

Настільки сильний ШІ - це ярлик для систем ШІ, який підтверджує сильну гіпотезу про ІП . Аналогічно для слабкої форми. Потім терміни розвинулися: сильний AI відноситься до AI, який працює так само добре, як і до людей (які мають розум), слабкий AI відноситься до AI, який не відповідає.

Проблема цих визначень полягає в тому, що вони нечіткі. Наприклад, AlphaGo є прикладом слабкого AI, але "сильний" за стандартами Go-play. Гіпотетичний ШІ, що відтворює людську дитину, був би сильним ШІ, тоді як був "слабким" у більшості завдань.

Існують і інші терміни: Штучний загальний інтелект (AGI), який має міждоменні можливості (як люди), може вчитися з широкого кола досвіду (як люди), серед інших особливостей. Штучний вузький інтелект відноситься до систем, пов'язаних з певним спектром завдань (де вони все-таки можуть мати надлюдські здібності), не маючи можливості значно поліпшити себе.

Поза межами AGI ми знаходимо Штучний суперінтеллект (ASI), заснований на ідеї, що система з можливостями AGI без фізичних обмежень людей навчиться та покращиться далеко за межами людського рівня.


Стосовно серля та його аргументації щодо китайської кімнати, подивіться на: https://www.iep.utm.edu/chineser/ .
nbro

8

На відміну від філософських визначень, які покладаються на такі терміни, як «розум» та «думати», є також визначення, які залежать від спостережуваних .

Тобто Сильний ШІ - це ШІ, який розуміє себе досить добре, щоб самовдосконалитися. Навіть якщо він по-філософськи не є рівнозначним людині або не може виконувати всі пізнавальні завдання, які може людина, цей ШІ все-таки може створити величезну кількість оптимізаційної сили / хорошого прийняття рішень, і його створення мало б історичне значення (для покладіть злегка).

Навпаки, слабкий ШІ - це ШІ, що не має обмеженої здатності до самовиправлення. Шаховий робот, який працює на вашому ноутбуці, може мати надлюдську здатність грати в шахи, але він може грати лише в шахи, і, хоча він може налаштовувати свої ваги або свою архітектуру і повільно вдосконалюватись, він не може змінити себе досить глибоко, щоб узагальнити інші завдання. .

Ще один спосіб подумати над цим, це те, що Сильний ШІ сам по собі є дослідником ШІ, а слабкий ШІ - те, що виробляють дослідники ШІ.


1

Сильний і слабкий ШІ - це більш давні терміни для AGI (штучний загальний інтелект) і вузький ШІ. Принаймні, так я бачив, як це використано, і вікіпедія, схоже, погоджується.

Я особисто не бачив визначення Сірла як "слабкий і сильний ШІ" у вживанні багато, але, можливо, перехід на новіші терміни стався частково, тому що Сірл успішно переплутав питання.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.