Яка різниця між AOSP ROM та запасним ROM?


27

Я хотів би знати, в чому різниця між цими двома.

Які переваги та недоліки використання AOSP ROM та біржового ROM?

Це лише тема / шкіра / інтерфейс користувача та програмне забезпечення, що відрізняється, чи є щось інше?

Відповіді:


28

ПЗУ - це ПЗУ, що постачається з пристроєм; пристрій "постачається" цим ПЗУ від виробника. Android, як правило, певною мірою налаштовується виробником; як мінімум, для роботи на певному пристрої для Android потрібні драйвери для пристрою тощо. Як зазначає "Потік", налаштування може включати в себе власну тему, панель запуску та додатки за замовчуванням, як це робить HTC Sense.

AOSP ROM - це ПЗУ на основі проекту з відкритим кодом Android. У чистому сенсі AOSP посилається на незмінені ROM або код від Google. Назва часто кооптовано для користувацьких ПЗУ, які дуже близькі до оригінального AOSP, оскільки ці ПЗУ все ще потрібно налаштувати; Наприклад, я не можу завантажити / компілювати вихідний код Android і запустити його на своєму Samsung Vibrant, не роблячи великої кількості налаштувань. Найменування часто зловживають посиланням на ROM, у яких немає користувальницької програми запуску або багатьох інших носіїв модифікацій, зроблених за допомогою Sense, TouchWiz, Motoblur та ін., Хоча вони все ще можуть бути тематичними. Більш точна назва звичайних, переважно незмінних ПЗУ для пристроїв, які не є Google, - це, мабуть, "ванільні ПЗУ". (Це відмінність є частиною нашої політики маркування тут; докладнішу інформацію див. У цій дискусії щодо Meta .

В технічному плані ROM-диски - це всі диски AOSP, окрім версій Android, які не випущені. Сомати ROM-ROM - це не AOSP, але (наприклад, Пряники з ПЗ) є AOSP, оскільки вихідний код 2.3 доступний на веб-сайті http://source.android.com/ . (Це передбачає, що Google не приховав частини коду та передав їх виробникам таємно.)

Для подальшого додавання плутанини "користувальницький ПЗУ" взагалі не посилається на персоналізовані ПЗУ. Цей термін конкретно відноситься до ПЗУ, які були налаштовані третіми сторонами (тобто не виробниками чи носіями). Наприклад, я використовую користувальницький ПЗУ, який є лише переробленим тематичним та переробленим запасом ROM. CyanogenMod - це ще один приклад, і він має багато функцій, побудованих з нуля, а не просто настроювання. Більшість ПЗУ AOSP, які ви знайдете для конкретного пристрою, - це запасні ПЗУ, які були налаштовані на видалення деяких виправлень виробника / оператора та наближення їх до чистого досвіду AOSP.


Чому вони не використовують однакові драйвери? Чи відрізняється реалізація в обох ромах?
Урі Еррера

3
@UriHerrera Драйвери часто не мають відкритого коду та не є частиною проекту з відкритим кодом Android.
Матвій

Я думаю, третій абзац слід вилучити. Стверджуючи, що кожна акція рома також є AOSP-ромом, може бути заплутаною для людей, які просто хочуть знати, чого очікувати від ромів, позначених як фондовий, а проти AOSP на таких сайтах, як xda-розробники - і якщо ви трохи розтягнете, цим логікою ви можете викликати всі дистрибутиви Android Android linux.
Міхіч

@Mihic Ви припускаєте, що XDA та ін. відповідає тому, як вони використовують AOSP, і я не думаю, що вони є. Однак решта моєї посади повинна вказувати на різниці.
Матвій

Ви маєте рацію, люди приклеюють усілякі теги до своїх ромів, щоб просто привернути увагу. : S
Mihic

3

Це залежить від виробника. Один робить більше налаштування, ніж інші. Видатними прикладами є TouchWiz від Samsung та Sense від HTC. Незважаючи на те, що вони в основному є змінами інтерфейсу користувача, також є випадки, коли до ПЗУ додаються додаткові функціональні можливості, такі як Bluetooth Tether та повне шифрування системи, які сьогодні є функціями, що надаються AOSP. Інші вносять лише невеликі зміни у ванільний Android.

Але в цілому я б сказав, що це в основному тема, скін, інтерфейс користувача та попередньо встановлені додатки, які відрізняються від ASOP. З іншого боку, зробити це абсолютно неможливо абсолютно. Відмінності залежать від виробника та моделі.


1

Я думаю, що інколи практична відповідь допомагає прояснити речі, це буде не настільки технічно, як інші відповіді, але вже більше, ніж реальний приклад світу.

У мене T-Mobile Galaxy s5.

Сторінку XDA можна знайти тут

http://forum.xda-developers.com/tmobile-galaxy-s5

Коли ви шукаєте Рома, існує 2 основні категорії:

T-MOBILE GALAXY S 5 РОЗВИТОК АНДРОЇДА

Ця категорія - це всі "запасні" роми . Основою коду є TouchWiz Samsung ROM, зазвичай позбавлений програмного забезпечення та оптимізований певним чином.

SAMSUNG GALAXY S 5 УНІФІЦІЙНИЙ РОЗВИТОК

Ця категорія - всі романи "AOSP" . Усі ПЗУ тут побудовані з коду проекту Android Open Source та модифіковані / оптимізовані для Galaxy S5 (будь-який варіант). Причина його "уніфікованості" полягає в тому, що будь-який AOSP ROM для S5 повинен працювати на ВСІХ S5, але із сильно модифікованими дисками типу "Stock / TouchWiz" вони, як правило, оптимізовані / специфічні для драйверів для кожної моделі samsung galaxy s5.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.