Як захистити свій телефон від шкідливих програм після його вкорінення?


15

Я вкоренила телефон.

Тепер, якщо я використовую термінальний емулятор, такий як Android Terminal Emulator , я помітив, що я можу легко отримати кореневий доступ без пароля:

$ id
uid=10059(app_59) gid=10059(app_59) groups=1015(sdcard_rw),3003(inet)
$ su
# id
uid=0(root) guid=0(root) groups=0(root) 

У світі серверів і настільних систем Unix обліковий запис суперпользователя без пароля вважається небезпечним, оскільки обліковий запис суперпользователя має доступ до всіх ресурсів машини.

Це схоже небезпечно на телефоні Android? Якщо так, то як я можу захистити свій телефон від шкідливих програм, які намагаються отримати корінь? Чи можу я керувати, які програми мають доступ до облікового запису суперпользователя на цьому телефоні?

Відповіді:


17

Існує аналогічне запитання, яке охоплює щось із цього: Ризики безпеки вкорінення вашого Android смартфона . Однак, оскільки це не зовсім пояснює, як ви керуєте доступом до кореневого користувача, я розповім про це тут.

Коли ви викорінюєте свій пристрій, ви, як правило, завжди (технічно я вважаю, що вам не потрібно, але вам слід) встановлювати додаток Superuser разом із suдвійковим. Єдиною метою Superuser є управління тим, які додатки дозволяється піднімати до root, а які ні. Поведінка за замовчуванням полягає в тому, що Superuser підкаже вам кожен раз, коли нова програма намагатиметься здійснити виклик su, а потім ви можете дозволити або заборонити це за допомогою підказки. Це може зберегти ваші рішення, щоб вам не підходило більше одного разу для одного і того ж додатка, але ви можете видалити ці збережені дані зі сторінки налаштувань суперусерів. Він також забезпечує переглядач журналів, який відстежує, коли suдоступ до нього та за допомогою яких програм.

Тепер, хитра частина полягає в тому, що багато нових шкідливих додатків фактично будуть використовувати експлуатування, щоб отримати кореневий доступ, а не просто намагатися телефонувати su. З цим насправді не так багато можна зробити, окрім того, щоб бути обережними щодо того, що ви встановлюєте та звідки ви встановлюєте додатки, оскільки вони навіть не використовують suдля початку. Однак, щоб безпосередньо відповісти на ваше запитання, Superuser може легко управляти програмами, які потребують законного доступу до кореня, як пояснено вище.

Якщо ви вкорінені, але у вас ще немає Superuser, я вважаю, що ви повинні мати можливість просто встановити його з ринку.


1
SuperUser - це ваш "шлюз" для вкорінених програм, щоб отримати кореневий доступ. Настійно рекомендую встановити його. Він також поставляється з більшістю ПЗУ, наприклад, CyanogenMod
Брайан Денні

2
Чудово! Я керую Суперусером, і добре отримати підтвердження, що це правильно робити. У терміні Unix, "Superuser" трохи схожий на контроль доступу суперпользователя через sudoта /etc/sudoers.
Стефан Ласєвський
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.