Це шкідлива програма з червоною зіркою? Як позбутися від нього?


35

Раз у раз на панелі сповіщень мого брата з’являється піктограма червоної зірки, як показано нижче. Повідомлення, пов’язане з цим сповіщенням, є певною рекламою, наприклад "Turbo Boost Your Battery". Він встановлює програмне забезпечення з сумнівних місць, тож я гадаю, що це випадкове встановлення зловмисного програмного забезпечення.

Я не дуже знайомий з Android, але я здогадувався, щоб визначити процес, відповідальний за повідомлення. Тож я перевірив список процесів, але нічого звичайного не було показано. Я спробував примусово закрити всі процеси (деякі повернулися, хоча всі вони походили від HTC або його оператора), але ніщо не змусило зірку зникнути. Як можна виявити та видалити зловмисне програмне забезпечення?

Піктограма сповіщення:
значок червоної зірки на панелі повідомлень

Повідомлення:
сповіщення про зловмисне програмне забезпечення "Turbo Boost Your Battery?"


1
Час пошуку програми може бути клопітким, оскільки вони часто з’являються через кілька днів після встановлення. Перевірка коментарів програми на ринку, як правило, є хорошим способом побачити, чи додаток як Airpush, люди дають йому пекло!
Данхамзз

Відповіді:


27

Однозначно виглядає як випадок AirPush . Це особливо інвазивна форма реклами через додаток, яка використовує панель сповіщень, навіть якщо додаток, який її використовує, не працює активно. Технічно це не зловмисне програмне забезпечення, а рекламне програмне забезпечення, хоча спосіб його прояву, безумовно, розмиває лінію між ними. Єдиний спосіб запобігти появі цих оголошень на панелі сповіщень - це видалити програму, яка постачається в комплекті з AirPush.

Є кілька додатків на ринку , які можуть допомогти вам визначити , які програми використовує AirPush, так що ви можете видалити їх.

[Редагувати]
Очевидно AirPush поступився публічним викликам і тепер надає способи відмовитись від їх інвазивної реклами: http://www.airpush.com/optout Ви можете або завантажити їх додаток для відмови , або ввести вручну унікальний IMEI / ESN / MEID вашого пристрою на своєму сайті . Особисто я все-таки видалив доданий пакет, оскільки обидва способи відмови, швидше за все, використовуватимуть пропускну здатність для підключення до серверів AirPush для аутентифікації на їх базах даних.


Це, здається, зробило трюк, велике спасибі від мого брата!
буке

8

Знайдіть "злий додаток"

Є кілька детекторів:

То що робити, коли злий додаток виявлено?

  1. Залиште коментар на Playstore: оцініть дуже низьку кількість і зазначте: "УВАГА! Інвазивна реклама (Airpush) !!!"
  2. Повідомте Google: Коли зміни в інструкціях щодо магазину змінилися, ці додатки потрібно заборонити
  3. Якщо говорити про заборону: Навіть якщо існує версія платної версії, ця програма повинна бути для вас мертвою
  4. Те саме стосується і розробника програми (можливо, додайте це до свого коментаря в 1.) - Я більше не використовую жодного із додатків розробника, і говорити так голосно , даючи їм погану відповідь за погану справу. Сподіваємось, вони з цього вчаться
  5. Видаліть додаток, звичайно

Як захистити вас від майбутніх «атак»?

Ви можете сканувати програми заздалегідь (перед їх встановленням), використовуючи, наприклад, детектор реклами AppBrain . Цей додаток можна поєднувати з AppBrain App Market - тонка і швидка заміна перевантаженого ігрового магазину, особливо на невеликих пристроях (не бійтеся: це просто ще один передній для Playstore). Ви можете здійснити пошук на ринку, на жаль, за допомогою цього додатка та іншим сканувати ваші результати, перш ніж встановлювати будь-який інший додаток. Отже, ви знаєте, чого уникати, перш ніж роздратуватися ...2

Я не перевіряв, чи працює це довгостроково, але я видалив останні кілька живих шпалер, і вони пішли без мене, навіть не очистивши їх.


2

Найкращий додаток, щоб знайти те, що дає ці оголошення - Airpush Detector . Це безкоштовно і розповість, які програми мають Airpush.


1

Можливо, у вас є Android Battery Doctor Free ? Я не збираюся його встановлювати і тестувати, але, здається, у них є ця функція "Turbo Boost your battery", що б це не означало.

Звичайно, все залежить від того, яке ваше визначення поняття "зловмисне програмне забезпечення" - це може бути лише особливістю іншого додатка, який використовує панель для реклами, навіть якщо ви та я не погоджуєтесь, що така поведінка є прийнятною. Ось декілька загальних інструкцій, як рухатись щодо видалення небажаної програми:


Спочатку перевірте, які додатки встановлені - перейдіть у меню Налаштування -> Програми -> Керування програмами -> Усі та подивіться, які речі там встановлені. Ніякої гарантії, що додаток, який порушує вас, не знайдеться, але ви, можливо, зможете визначити деякі підозрілі додатки, які могли б принести це на борту. Вбийте їх безкарно і перевірте, чи не йде повідомлення (обережно із системними додатками!). Додаток, що порушує право, швидше за все перезапуститься, але ви принаймні знайшли винуватця. Спробуйте видалити його, і якщо він працює, ви закінчили.

Якщо ви не можете знайти проблему таким чином, вам потрібно вивести важкі гармати: викорінити свій пристрій 1 , встановити Titanium Backup (навіть безкоштовна версія повинна працювати), переглядати список програм і заморозити ті, які ви не впізнаєте. Замороження програми припинить її і не дозволить запуститися заново, що майже все одно, як видалити її повністю - однак це все ще займає місце на пристрої.

Для отримання додаткової інформації про використання програми див. У вікі Titanium Backup .

Поки ви перебуваєте на цьому, ви також можете заморозити / видалити деякі програми постачальників, якщо вони вам заважають.

1 Стандартне відмову про скасування гарантії.


1

Завдяки новій політиці програми для розробників Google Play будь-яка програма не повинна відображати рекламу через сповіщення на рівні системи:

Системні перешкоди:

  • Програми та їх оголошення не повинні змінювати або додавати налаштування чи закладки веб-переглядача, додавати ярлики домашнього екрана або піктограми на пристрої користувача як послугу третім особам або з метою реклами.

  • Програми та їх оголошення не повинні відображати рекламу через сповіщення на системному рівні на пристрої користувача, якщо сповіщення не походять від цілісної функції, встановленої встановленим додатком (наприклад, додаток авіакомпанії, який повідомляє користувачів про спеціальні пропозиції, або гра, яка сповіщає користувачів про акції в грі).

Якщо ви виявите, що програма робить це, ви можете повідомити про них з ігрового магазину. Ви можете побачити, який додаток надіслав сповіщення, утримуючи його та вибравши інформацію про додаток . Ви навіть можете відключити сповіщення конкретної програми, знявши прапорець Показувати сповіщення в інформації про додаток .

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.