Щось таємно з'їдає внутрішню пам'ять Acer Iconia A500, і мені потрібна допомога в пошуку


25

Я був щасливим власником Acer Iconia A500 трохи більше року, але пару тижнів тому він почав скаржитися на повну внутрішню пам'ять. Я був трохи здивований, коли я знімаю фільми, і таке на зовнішній SD-картці, але я припускав, що це якийсь кеш браузера, «Карти» або близько того, який з’їв неабияку частину пам’яті 32G, яку він має всередині.

Однак це, мабуть, не так. Я очистив дані майже кожного встановленого додатка, але все ж, якщо я переглянув вкладку "Зберігання" в налаштуваннях, я бачу наступне (пару годин тому):

700M + 643M + 0.2M + 64M + 98M явно не 27G

У мене виникає відчуття, що найправіша сіра частина смуги повинна бути трохи більше 379 Мб (наявна частина) ... (SD карта внизу зображення є зовнішньою, не зважаючи на цю).

Я спробував майже будь-яке додаток для використання диска, наявне там, і всі вони показують подібні результати, наступний - DiskView (знімок зроблений після того, як я видалив кілька додатків):

Вихід DiskView

(на цьому малюнку "SD Card" - це внутрішня ...)

Одне, що, схоже, має всі спільні програми для використання диска - це те, що якщо пристрій не вкорінюється, вони не бачать того, що є в деяких каталогах (як-от / дані), що змушує мене думати, що це сам Android (4.0.3 на цьому пристрої) у якому є кеш, який погано поводиться, або якийсь процес створює десь надзвичайну кількість журналів.

Вибачте за це довге вступ, але основне питання: Як мені діяти?

Я думаю, одна з альтернатив - знайти те, що варто створити резервну копію, і зробити скидання заводських налаштувань чи щось таке, але мені дуже хочеться дізнатися, що сталося спочатку.

Укорінення - це альтернатива, яка, ймовірно, допоможе мені дізнатися більше, але мені це подобається, як є (крім цього питання). Якщо це потрібно для його вирішення, я, звичайно, можу це зробити, але відчувається, що вам не потрібно мати подібний прилад.

Чи є інший шлях вперед? У мене є така наївна надія, що десь я не бачив кнопку, яка очищає всі журнали або знижує рівень журналу від налагодження до інформації.

Редагувати: Одне, що я розглядав, але не можу дослідити, - чи це можуть бути ядра. Останнім часом у мене трапилося багато збоїв (імовірно, тому, що на диску він закінчується).
У відповідь на коментар Ізі нижче. Додатки складають більш-менш точно 700 Мб, вказані як "Програми" (здається, це загальна кількість даних та самих додатків).


Першою моєю здогадкою буде такий додаток, як Google Play TV & Movies , який за замовчуванням зберігає всі завантажені фільми у внутрішній пам’яті. Але для того, щоб зрозуміти, гарне місце для пошуку - додатки -> керування програмами (ви потрапляєте туди з домашнього екрану після натискання клавіші меню та відкриття налаштування). У цьому місці відображаються всі програми із загальним розміром, включаючи розмір даних. Ви повинні мати можливість сортувати за розміром (знову за допомогою клавіші меню). Чи можете ви, будь ласка, завітали туди і повідомили про це?
Izzy

@Izzy Tanks, але я це робив знову і знову під час очищення даних. У Chrome понад 59,79 Мб (з них 13 МБ на SD-картці, а решта - додаток). У мене встановлено 30 додатків, щоб навіть наблизитися до 32Gigs, мені знадобиться більше 500 розмірів Chrome ... Я не використовую Google Play TV & Movies, усі мої фільми є на зовнішньому MicroSD.
Фредрік

Вам не трапилось видалити ці речі з Mac, а потім від'єднайте його від мережі, не виймаючи, чи не так?
jlehenbauer

Гм, це не пояснює, куди пішли ці GIGABYTES. У вас немає кореневих дозволів на пристрої? Тож важко перевірити з оболонки - було б так просто за допомогою lsкоманди ... І мені цікаво, чому інші інструменти показують простір як невикористаний. Якщо у вас встановлений емулятор терміналу, ви можете спробувати перевірити df -hкоманду (яка не перевіряє використаний, але наявний простір - так що ви хоч би мали перехресне посилання).
Іззі

@jlehenbauer Ні, я встановив це на моїй linux і вікнах Windows, просто щоб побачити, чи зможу я зазирнути те, що було в / звідти даних ... Не міг ...
Фредрік

Відповіді:


11

Це виглядає як витік GPS-журналу Acer у нас на Acer Iconia A200:

Суть полягає в тому, що при використанні GPS драйвер GPS для ICS 4.0.3 на планшетах серії Acer Acer очевидно записує численні gl-YYYY-MM-DD-HHMMSS.txtфайли в /data/gpsкаталог. Файли, мабуть, не видаляються автоматично, і тому з часом буде витрачатися більша частина внутрішнього простору зберігання.

Користувачі не можуть видалити ці файли без доступу root. Однак є патч для очищення даних журналу GPS (не потрібен кореневий доступ, тому гарантія не скасовується).

 • завантажити патч з сайту драйверів Acer (на робочий стіл)
 • розпакуйте та скопіюйте вміст Update.zipіз нього на порожню карту microSD відформатованого FAT32. (Ми завантажили її на вже наявну картку у підключеному планшеті, яка не була порожньою, але вона все ще працювала.)
 • (Повторно) запустіть планшет із карткою microSD у ньому, утримуючи клавішу «Зменшення гучності», поки в лівому верхньому куті екрана не з’явиться повідомлення.
  (Щось на кшталт Erasing cache before SD update...; я трактую це повідомлення як: "стерти і оновити", тому воно повинно вилікувати симптом і причину.)
  Планшет продовжить запускатися після цього (менше хвилини), і ви будете добре їхати.

У завантаженні є приємне .pdf, детально описуючи описані вище кроки з (екранні) знімки. (Він також говорить про супровідний user_cleanGPSlogтекстовий файл, але у нас його не було і, здається, він не потрібен.)


Дякую! Ви про це нічого не говорите, тож я припускаю, що оновлення відносно безпечно зробити, і зазвичай не витирає планшет?
Фредрік

@Fredrik: в документації не йдеться про витирання будь-яких даних (окрім журналів), і ми не помітили нічого видалення. Але мій друг (я начебто мимовільний системний адміністратор ...) в основному використовує його для перегляду та ігор, тому не відбувається великого зберігання медіа тощо. (І звичайно, ми вже видалили багато кешу, даних та додатків, перш ніж знайти причину та виправлення). Однак я не знаю всіх даних, які могли бути збережені / втрачені, тому я не можу точно сказати. Але це виглядало досить безпечно.
Yahoo Serious

20

Ось кілька ключових моментів цієї проблеми. Хоча не всі з них застосовуються в цьому випадку, я все одно включатиму їх усіх - як і в іншому випадку вони можуть виявитися корисними:

 • Гарною відправною точкою для перевірки є програми -> керування програмами в системному меню Androids, в якому перераховані всі програми + дані та їх можна сортувати за розмірами, щоб визначити "найбільших споживачів". Перебуваючи тут, ви можете "видалити" занадто великі кеші (за додаток)
 • деякі каталоги у файловій системі неможливо досліджувати без кореневих привілеїв, тому переважні du -k|sort -n(щоб знайти найбільші файли), наприклад, пропускають каталоги нижче/data
 • все-таки, маючи доступний емулятор терміналу ( Android Terminal Emulator був би хорошим кандидатом), принаймні, df -hможна було б показати, де вільний простір іде до нуля (див. скріншот нижче). Якщо -hпараметр ("читабельний для людини") не зрозумілий у вашій системі, ви можете спробувати замінити його на -m("мегабайти"), -k("кілобайти") або повністю його опустити.
 • У статті Налагодження ядерних відвалів Android описуються "основні звалища" в Android, називаються "Надгробні камені", і зберігаються в усьому світі як /data/tombstones/tombstone_nn, "nn" просто є лічильником. Оскільки було повідомлено про багато аварій, це може бути "заповнення" (див. Нижче). Але в цьому випадку тут може бути розміщено лише 2,5 Мб.
 • За даними Android Forensics від Andrew Hoog, можливо, варто зануритися в /data/local: Каталог "/ data / local" є важливим, оскільки дозволяє оболонці (не вкорінені телефони облікового запису користувача запускати adbd as) доступ для читання / запису. Коли програма встановлена, її спочатку копіюють у "/ data / local". Це означає, що навіть на не вкорінених пристроях тут слід копатись.
 • SD Maid - засіб для очищення системи може знайти ще кілька дітей-сиріт, але без доступу до кореневих можливостей ці програми обмежені.
 • Якщо "велике яйце" неможливо знайти та видалити, можна або почати видаляти деякі програми, очищаючи "великі дані" від інших (див. Перший крок), або, в крайньому випадку, завжди залишається заводський скидання, який повинен очистіть усе - але будьте в курсі: усі завантажені програми та всі ваші дані (звичайно, лише на внутрішньому сховищі, звичайно, SD-карта не впливатиме) будуть видалені також, коли ви це зробите.
 • якщо все-таки не вдається вирішити проблему, крайнім засобом є скидання фабрики. Але перш ніж це зробити, було б добре бути готовим до наступного разу, тому останній шанс - це кілька кроків безпосередньо перед скиданням заводу:
  1. створити резервну копію стільки даних / додатків, скільки потрібно і може
  2. перейти в режим літака - ринок не повинен знати, що ми робимо зараз
  3. видаляйте по черзі свої програми (для системних додатків, які неможливо видалити: видаліть їх оновлення, очистіть кеш і дані). Після кожного видалення перевіряйте вільний простір на наявність несподіваних "великих стрибків". Якщо такий «стрибок» трапиться: Зауважте, що додаток не було встановлено у цьому місці - воно повинно бути / злим. Продовжуйте, якщо він все ще не компенсує пропущений пробіл
  4. коли закінчите з останнім, перейдіть до "точки неповернення", витягніть штекер, зробіть скидання заводу. Зараз закінчилося; (
  5. після перезавантаження переконфігуруйте свій "незайманий пристрій" з оригінальними даними облікового запису на ринку (ви сподіваєтесь, сподіваєтесь?). Оскільки ми переконалися, що з 2 кроку ринок був неінформований про наші дії, тепер ви зможете повторно синхронізувати свої додатки та деякі дані. Програми точно, дані лише за умови, що ви синхронізували їх із ринком до кроку 2.
  6. слідкуйте за "злими додатками", якщо ви виявили їх на кроці 3. Ви можете видалити їх (зараз чи пізніше).

На наступному скріншоті показано вихід df -hMotorola Droid 2. Як ви бачите, на внутрішній сховищі є дві точки кріплення, які можуть стати кандидатами на "заповнення": /data(найімовірніше - і в цьому випадку потрапив хіт) плюс /cache. Команда виконувалася без привілеїв root:

ls -l вихід на Motorola Droid 2

Надгробки: місце розташування папки /data/tombstones. Дозволи /dataдовідники є drwxrwxr-x, у tombstonesпідкаталозі є drwxr-xr-x- тому вони доступні також на не вкорінених пристроях. Використовуючи емулятор терміналу (див. Вище), ви можете cd /data/tombstonesі зробити, ls -lщоб побачити, чи є надгробки та який розмір вони займають. На жаль, всі надгробні пам'ятники належать системі, і дозволу встановлено rwx------так, якщо це ваш виправник: ви не можете їх видалити без кореня :( Майте гарну резервну копію (так? Як, без кореня?), І, ймовірно, заводські налаштування буде вашим останнім засобом ...


Начебто / дані там використовуються ... 26 з 27G використано ... В даний час 467M безкоштовно ... Мені просто потрібно розібратися з тим, що :-)
Фредрік

Як щодо чату? Ви маєте необхідну репутацію (потрібно 20+).
Іззі

звичайно, як почати його?
Фредрік

Просто заходьте та приєднуйтесь, я створив номер: chat.stackexchange.com/rooms/4403/tombstones
Izzy

Дякую за всі хороші вказівки ... Я насправді ніде не дістався, окрім наближення до реальної резервної копії, а скидання заводських налаштувань - це, мабуть, найкраща ставка. Знову дякую.
Фредрік

3

У мене була ця сама проблема з планшетом Acer A100 і я знайшов джерело проблеми: у папці / data / gps є папка, яка заповнює файли txt. Моя була 4,3 г. Якщо ваш пристрій вкорінено, ви можете видалити їх з емулятора термінала або adb і повернути місце:

$ su
# cd /data/gps
# rm gl-*.txt

Дякую, я не вкорінився, тому мені це не допомогло б тоді. Приємно знати на майбутнє, хоча ...
Фредрік

Так, якщо ви не вкоренилися, єдиний варіант - зробити скидання на завод. Ви можете тимчасово викорінити, а потім повернути назад. Найважча частина вкорінення - це, мабуть, встановлення драйвера ADB та встановлення роботи на вашому комп’ютері.
Джаретт Міллард

Я рідко використовую GPS на моєму, але прочитавши це, я застосував ES File Explorer, я знайшов файл з назвою data / GPS і виявив сотні чи, можливо, тисячу файлів, які показали 0 даних, тому я обміняв їх усі і пішов приблизно від 300 Мб. вільного місця для понад 4 гіг вільного місця.

Ден, неважливо, користуєтесь ви GPS чи ні: цей конкретний пристрій, здається, просто збирає файли в цю папку незалежно.
Джаретт Міллард

@Dan: є патч від Acer. Дивіться мою відповідь
Yahoo Serious

2

Спочатку видаліть .thumbnailпапку в каталозі DCIM, потім перемкніть пристрій і ввімкніть його знову. Це вирішило для мене проблему.


1
Я думаю, що ескізи були однією з перших речей, які я видалив. На жаль, вона не з'їла багато тих, хто відсутній 30G.
Фредрік
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.