Сервер SSH (і SFTP) на Android, відкритий через avahi / bonjour


16

Я хотів би, щоб мій пристрій Android (Samsung Galaxy) було відкрито через avahi / bonjour, коли він підключений до мережі WiFi, а потім мати можливість отримати доступ до своєї файлової системи через SSH (SFTP).

Для мене це звичний і зручний спосіб доступу до різних пристроїв у моїй локальній мережі: виявити їх SSh-сервіс через avahi / bonjour (не мати справу з IP-адресами) та ssh на них. Я використовував би цей спосіб для моїх систем GNU / Linux (наприклад, Ubuntu).

Чи є безкоштовне (= вільне - тому що я ціную свободу злому) програмне забезпечення для Android, яке б реалізувало це, а саме:

  • підтримка avahi / bonjour для Android, щоб пристрій Android був доступний на ім'я у домені .local (а не лише за його IP-адресою);
  • і SSH-сервер із підтримкою публікації себе через Avahi / bonjour (mdnssd).

Так само бажання - android.stackexchange.com/questions/20907/… : ssh для Android не за його IP-адресою, а за назвою, придбаним через zeroconf / bonjour / avahi / mdns (як би ви його не називали). Ще краще було б, якби служба SSH була опублікована через zeroconf / bonjour / avahi / mdns / dnssd (як би ви її не називали).
imz - Іван Захарящев

Що стосується SSH частини побажання, то тут вже є питання Q & As: android.stackexchange.com/questions/9905/… , android.stackexchange.com/questions/15503/… . (Хоча мені доведеться з’ясувати, чи пропонуються рішення безкоштовне / вільне програмне забезпечення - щоб відповісти на моє запитання.) Підтримка avahi / bonjour / zeroconf частина мого запитання не відповідає, хоча ...
imz - Іван Захарящев

2
Я знаю, що це не те саме, але під час пошуку "остаточного рішення": я порадив моїм маршрутизаторам DHCP призначити пристроям статичний IP, а потім налаштував це за допомогою мого локального DNS (ви також можете це зробити через /etc/hosts). Тож мені не потрібно пам’ятати IP-адреси, але пристрої називають прізвища, що досить легко у порівнянні.
Іззі

@Izzy: Я бачу, дякую, це дуже розумне рішення. Але, на жаль, у моєму випадку здається, що у мене (як маршрутизатор) база базується в аеропорту Extreme, яка не підтримує "бронювання DHCP" . Також було б непогано мати можливість підключитися до пристрою за "ніком" у ситуації, коли я "гість" (у не налаштованій мною мережі).
imz - Іван Захарящев

2
Звичайно, це було зрозуміло з самого початку - саме тому я вважав, що це обробка, поки ви не знайдете реального рішення. Є додатки, які дозволяють налаштувати "фіксований IP за запитом / мережею" (на відміну від "фіксованого DHCP"), який навіть повинен працювати з вашою крайньою базою аеропорту. Якщо вам цікаво, я можу підсумувати це і розмістити його у відповіді (разом із моїм вище коментарем).
Izzy

Відповіді:


2

Я використовую безкоштовний SSHelper (без вкорінення), оскільки нещодавно додав zeroConf мовлення. Він забезпечує сервер SSH та RSYNC (передача файлів), а також транслює ім'я ZeroConf. Інший клієнт avahi / bonjour може підключитися, не знаючи імені хоста для android. Більш детально пояснено в цій іншій відповіді: Встановіть ім'я хоста для SSHelper


Дякую багато за інформацію! Зараз принаймні я знаю одну з можливостей встановити це. Я вважаю за краще використовувати вільне програмне забезпечення (= libre, open-source). Чи варто тоді розглянути SSHelper? .. (Я ще не знаю, чи це вільне програмне забезпечення.)
imz - Іван Захарящев

@glenschler Привіт, я щойно спробував SSHelper, але я не зрозумів, як підключити o ssh за допомогою імені. Я перевірив вихідний код і він , здається, використовує «SSHelper» як ZeroConf ім'я, але я не можу підключитися до нього так: ssh SSHelper:2222. Будь-які підказки / поради? Дякую
Джордж Профенза

@ george-profenza Я не знав, що вихідний код доступний. Мені потрібно буде дослідити. Ви повинні переглянути свою мережу для всіх імен "avahi". Це буде відрізнятися від вашого комп'ютера Mac чи Linux. android.stackexchange.com/questions/42358/…
glenschler

@glenschler Я використовував avahi на Raspberry Pi і після його встановлення я міг отримати доступ до свого pi як rpi.local. На windows мені довелося встановити сервіс bonjour. Я намагався отримати доступ до ssh / http, використовуючи ім'я хоста SSHelper (яке я міг бачити, перелічене на Mac, що працює dns-sd -B), але я не зміг підключитися до нього. Як ви підключаєтесь до свого телефону на ім'я (яке ім'я ви використовуєте) за допомогою SSHelper?
Джордж Профенза

Існує нова версія 5.5 SSHelper. Так, щоб відповісти на попереднє питання, це безкоштовне програмне забезпечення. Тепер ви можете налаштувати власну назву! Мої інструкції детально описані тут android.stackexchange.com/questions/42358/…
glenschler
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.