Як повністю створити резервну копію не вкорінених пристроїв?


302

Я знаю, що я прошу про близьке до неможливого - оскільки справжнє повне резервне копіювання, безумовно, вимагає кореневих прав. Але все ж багато людей не хочуть викорінювати свої пристрої - бояться скасувати гарантії чи заборонити свої пристрої або просто не підтримувати їхні пристрої будь-яким методом вкорінення.

Я також знаю, що було задано багато питань на цю тему, і я перевірив, що всі вони мають тег резервного копіювання - жоден не охоплює всю тему, у всіх є лише фрагменти, і особливо люди, які не знайомі з Android (але інші не-жителі - також користувачі) важко було б зрозуміти найкращий спосіб.

Тому я хочу детальну канонічну відповідь на питання:

Не залучаючи кореневі рішення, як досягти резервної копії якомога ближче до повної резервної копії ?

Будь ласка, не дайте простих відповідей з одного вкладиша, як-от "Використовувати додаток xyz [повна зупинка]". Якщо ви згадуєте про додаток (і я сумніваюся, що тут буде відповідь на одну програму), вкажіть, які саме частини охоплені ним, а також ідеї, як заповнити пропуски, які він залишає. (І щоб це було абсолютно зрозуміло: я знаю, що перше, що спадає на думку, - це резервне копіювання Titanium - я це використовую сам, але це не стосується тут: Це питання суворо стосується методів для не вкорінених пристроїв! ) Більше того, відповідь має бути максимально загальним щодо застосування до широкого кола пристроїв (тобто воно не повинно обмежуватися одним пристроєм або виробником).

Я вже згадував, що досліджував усі питання тут з тегами резервного копіювання . Вони, безумовно, будуть корисними тут, щоб надати детальну інформацію для відповідей, тому я перерахую найбільш кращі, які стосуються мого питання:

Все це містить деякі деталі мого запитання (тому не соромтеся надихатися ними) - але я відчуваю, що деталей все ще не вистачає. Також було б корисно мати підсумок - скажімо, відповідь, що включає повний опис "максимально можливого".

Останній критерій: Хоча я вважаю, що хмарні рішення легітимними, я віддаю перевагу місцевим рішенням. Якщо ви можете забезпечити і те, і інше: ще краще. Але деякі люди цінують конфіденційність досить високо (я одна з них), і тому не довірятимуть свої дані якомусь хмарному сервісу.


Завдяки Райану, у нас зараз є рішення для дійсно повної резервної копії всіх додатків та їх даних - на що я не наважився сподіватися! Єдиний недолік: його рішення працює лише для менш ніж 10% усіх користувачів Android; а саме тих , чиї пристрої працюють по крайней мере , з Android 4.x .

Отже, я знову запитую близьке до неможливого: будь-які рішення, застосовні принаймні до Gingerbread (2.3.x) або, ще краще, навіть Froyo (2.2.x) - щоб вони охоплювали більшість сучасних пристроїв? Ці рішення можуть включати в себе кілька інструментів (намагайтеся зробити це максимально просто; подумайте про свою матір, щоб дотримуватися ваших інструкцій;)

І майте на увазі: НІ РОТУ!


Щоб надалі мотивувати якісні відповіді (і, сподіваюсь, уникати неякісних), я буду тут суворим: як я рідко це роблю, я буду голосувати відповіді, які не відповідають згаданим критеріям з одного боку - але з іншого врешті-решт, я встановлю виграш за найкращу відповідь (що зробити не можна негайно, але якнайшвидше через 2 дні).


4
яку версію Android ви шукаєте, щоб створити резервну копію? тому що з 4.x є рішення 'adb backup', яке працює для не вкорінених пристроїв.
Райан Конрад

1
Оскільки я не шукаю себе (мої пристрої вкорінені, і тому я можу використовувати резервні копії NANDroid, а також Titanium Backup ), на це варто відповісти - як це стосується всіх, хто вже має 4.x на своєму / її пристрій. Скільки це покривало б - а що з прогалинами, які залишилися позаду, якщо такі є? Зауважте також, що йому потрібен встановлений на комп'ютері SDK (включаючи його плюси та мінуси для недосвідчених користувачів).
Izzy

1
Я створив запитання - android.stackexchange.com/questions/33479/… для подальшого спостереження за пристроєм під керуванням Android 2.3.x і нижче, тому що я помічаю, що рішення стосується пристроїв Android 4.X
Джек

Відповіді:


241

Рішення доступне для пристроїв 4.0+:

Для 4.0+ пристроїв існує рішення під назвою "резервна копія adb".

Примітка. Це працює лише для програм, які не забороняють резервне копіювання! Програми, які забороняють створювати резервну копію, просто ігноруються під час створення резервної копії таким чином.

Для цього використовується adb, тому на комп’ютері потрібно встановити комплект програмного забезпечення для розробки програмного забезпечення Android (на деяких дистрибутивах Linux: лише пакети android-tools-adbта android-tools-adbd).

ПРИМІТКА. Це рішення не створює резервну копію та відновлення інформації про контакти, SMS або календар

Параметри команди adb:

adb backup [-f <file>] [-apk|-noapk] [-obb|-noobb] [-shared|-noshared] [-all] [-system|nosystem] [<packages...>]
 • -f: шлях файлу * .ab, який буде збережено на вашому комп’ютері. Цей файл - стислий файл, який містить архів даних / apks з вашого пристрою.
 • -apk | -noapk: вказує, чи слід створити резервну копію файлів * .apk (за замовчуванням - -noapk)
 • -obb | -noobb: увімкнення / вимкнення резервного копіювання будь-яких встановлених файлів розширення apk (aka .obb), пов'язаних із кожною програмою (за замовчуванням - -noobb)
 • -shared | -noshared: увімкнення / вимкнення резервного копіювання вмісту спільного зберігання / SD-картки пристрою (за замовчуванням - -noshared)
 • -всі: вказує на те, що потрібно створити резервну копію всієї системи. ви можете використовувати фільтр пакетів для резервного копіювання конкретних пакетів або використовувати -всього для резервного копіювання системи.
 • -system | -nosystem: вказує, чи включаються всі системні програми та дані під час резервного копіювання. (за замовчуванням - -система)
 • <packages>: тут ви можете перелічити конкретні пакети для резервного копіювання. Використовуйте їх, якщо ви хочете створити резервну копію лише конкретних програм. Якщо ви використовуєте -all, вам не потрібно вказувати пакети.

Як створити резервну копію пристрою:

По-перше, вам потрібно включити "налагодження USB" на пристрої Android:

 1. Перейдіть до розділу "Про пристрій" (або "Про телефон" або "Про планшет") у розділі "Налаштування"
 2. Торкніться 7 разів на рядку "Збірка номера" (зазвичай останній ряд). Після цього в налаштуваннях з’явиться розділ «Параметри розробника»

Увімкнення "Параметри розробника"

 1. Перейдіть до розділу "Параметри розробника" в Налаштуваннях
 2. Торкніться прапорець "Налагодження USB"

Увімкнення "Налагодження USB"

По-друге, на вашому ПК з командного рядка вам потрібно буде вміти знаходити і adbкомандний, і ваш резервний файл. Найпростіший спосіб зробити це - запустити adbкоманду з каталогу, де adbзнаходиться.

У Windows Explorer перейдіть до місця встановлення пакета SDK для Android та SHIFT+RIGHT CLICKдо platform-toolsпапки. shift + клацання правою кнопкою миші

Це відкриє командний рядок (ваше вікно буде виглядати інакше, ніж моє).

У терміналі Mac ви можете ввести cdта перетягнути папку інструментів платформи-інструменти з пошуку в вікно терміналу і шлях буде вставлено. Удар і ти опинишся в потрібному місці.

У Linux я сподіваюся, що ви знаєте, як знайти та CD у батьківському каталозі команди adb. Зрештою, ви використовуєте Linux .

Звідси введіть таку команду:

Windows:

adb backup -apk -shared -all -nosystem -f backup08262012.ab

Linux та Mac

./adb backup -apk -shared -all -nosystem -f backup08262012.ab
## Notice that -all doesn't mean ALL. See the big bold NOTE at the top of this answer.
# drop the `./` in the command if you are using `android-tools-adb` package

(якщо ви хочете зберегти резервну копію в іншому каталозі, включіть шлях до файлу ".ab", як показано на знімку екрана нижче.)

cmd

Потім вам буде запропоновано на вашому пристрої ввести пароль (це використовується для шифрування резервної копії):
резервний екран

Щоб відновити, це працює майже так само.

Windows:

adb restore backup08262012.ab

Linux та Mac

./adb restore backup08262012.ab

Тоді вам буде запропоновано відновити пароль на пристрої: відновити екран


Тепер про безсоромне саморекламування:

Провідник Droid ( v0.8.8.7 +) зможе обробити це на 4.0+ пристроях. У той час як Droid Explorer в даний час оптимізований для пристроїв з укоріненими системами, ця функціональність також буде працювати і для не вкорінених пристроїв.

Droid Explorer зробить повні резервні копії пристрою та збереже їх у %USERPROFILE%\Android Backups\. Всередині цієї папки знаходиться папка, названа для пристрою, а всередині цієї папки - резервні копії.

де резервне копіювання

Подвійне клацання по файлу резервної копії Android дозволить відновити свій пристрій із файлу резервної копії.


4
BTW: Додаючи ваше рішення, саме сьогодні я знайшов допис у новинах XDA: Ultimate Backup Tool, Root Required . Цей "Ultimate Backup Tool" - це просто простий .batфайл, який викликає згадані вами команди ADB ( Pastebin ) - і таким чином може слугувати "натхненням" друзям Linux / Unix / Mac для створення подібного сценарію оболонки;)
Izzy

4
Так, це дані. Насправді, вони роблять дані лише за замовчуванням. Єдиний корч полягає в тому, що він призначений для пристроїв 4.x, і це неабияк недокументована функція adb.
Райан Конрад

3
Це працює лише для відновлення одного пристрою чи тієї ж моделі? Мені потрібно замінити телефон (One X з dodgy wifi), і я хотів би мати можливість відновити все до нової версії ...
cjk

18
! Остерігайся! відновлення adb ще далеко не повне, принаймні, на не вкоріненому Android Android 4.3 на Nexus 3! Декілька реставрованих речей, кілька - ні! Я перевірив відновлення деяких особливостей. НЕ ВІДНОВЛЕНА, в основному всі ключові функції телефонії : контакти, смс, мелодії і звукові повідомлення, активовані мови введення (= KBD макети), OwnerName (OwnerName встановлений в першому майстра завантаження зберігається замість цього) ПРАВИЛЬНО ВІДНОВЛЕНА : Користувальницькі словникові, шпалери, іконки запуску позиції, програми та їх налаштування. Завершальне твердження: Це непридатне резервне рішення! Чи буде резервна копія adb завершена на кореневому телефоні?
порг

4
@RyanConrad Я думаю, що ця відповідь може зажадати деяких оновлень: програми можуть відмовитися adb_backup(встановити ALLOW_BACKUP"ні" у своїх Manifestфайлах). Якщо "користувачі root" хочуть обійти це, існує модуль Backup All Apps Xposed, але обійти його без root. Можливо, вам слід також вказати на те, що не висвітлено (окрім того, що ви вже згадували - дивіться коментар porg "! Остерігайтеся!" Вище). Плюс, можливо, інтегрувати інші підказки з коментарів, а потім вимагати очищення коментарів?
Izzy

32

Існує програма під назвою Просте резервне копіювання ADB .

введіть тут опис зображення

Проста резервна копія ADB створює резервні копії телефону Android з робочого столу, без кореня. Більшість інструментів резервного копіювання Android вимагає використання root або запуску з телефону та збереження даних на SD-карті. Просте резервне копіювання ADB відрізняється. Додаток працює з резервного копіювання даних вашого телефону на робочому столі та робить це все без кореня.

Для використання простого резервного копіювання ADB вам потрібен режим налагодження USB на пристрої Android (перейдіть у меню Налаштування> Розробник, увімкніть параметри розробника, а потім увімкніть налагодження USB) та утиліту, встановлену на робочому столі. Ось про це: просто підключіть телефон, запустіть додаток у вашій системі Windows або Linux та виберіть резервну копію. У вас є можливість створити резервну копію всього пристрою, лише додатків, усіх даних із системними додатками або без них, або навіть одного додатка, якщо ви захочете.

Додаток також дозволяє відновити резервні копії даних на пристрої. Перед тим, як створити резервну копію, вам буде запропоновано створити пароль, який вам також доведеться набрати в додаток на своєму телефоні до початку резервного копіювання, але після цього процес проходить безперебійно. Це надзвичайно просто, абсолютно безкоштовно і не вимагає від вас першого корінця.

Хоча Titanium Backup - це більш заповнений функціоналом додаток, якщо ви бажаєте викорінювати (особливо якщо ви хочете, щоб система резервного копіювання для Android була Android), а MyBackup Pro - це чудово, якщо ви переходите на новий телефон і не хочете робочий стіл як посередник, але просте резервне копіювання ADB є безкоштовним і, мабуть, таким простим у використанні, що навіть початківці Android можуть легко та швидко створити резервну копію важливих даних.

Прості резервні копії ADB були випущені безкоштовно на форумах розробників XDA. Натисніть посилання нижче, щоб завантажити його туди.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=36499906

Зверніть увагу: це нова програма, яка наразі все ще знаходиться в бета-версії


1
А також зауважте, що, принаймні відповідно до його назви, йому, мабуть, потрібен принаймні Android 4.0 - як і рішення Райана . Тим не менш, +1 від мене, оскільки це полегшує тим людям, які бояться командного рядка :)
Izzy

2
@Izzy: Так, для уточнення Windows / Linux / Android (4.0+)
Simon

@Izzy Щойно натрапив на цю статтю, чи повинен я її відредагувати у своїй відповіді вище lifehacker.com/…
Саймон

Я був трохи скептичним, але, схоже, цей також робить повну резервну копію, включаючи додатки (?) Та їх дані. Впевнені, продовжуйте! Тільки не забудьте згадати, що він не працює без хмарного облікового запису (власного avast або GDrive), який виключає це для мене :) Дякую за підказку!
Izzy

1
@Celeritas - це не обговорення (будь ласка, ласкаво просимо до нашої чатової кімнати ). Але навіть на комп’ютері ви б відформатували диск у такому випадку. Я ніколи не чув, щоб відновлення резервної копії подбало про видалення "зайвих файлів", не кажучи про це прямо. Це дуже сильно відчужить мене. Тим більше, що резервна копія ADB може бути повноцінною резервною копією або просто охоплювати один додаток; в останньому випадку це навіть було б абсурдом, якби видалити все інше під час відновлення.
Іззі

24

Технічно ви МОЖЕТЕ створити повну резервну копію Nandroid без вкорінення пристрою. Вам просто потрібно прошивати CWM (або будь-яке відновлення, яке підтримує резервне копіювання Nandroid) через USB. Наприклад, ви можете використовувати Odin (Windows) для відключення CWM на пристрої Samsung після переходу в режим завантаження, все не торкаючись Android. Отже, взагалі немає жодного вкоріненого або кореневого доступу.


12
Ну, я думаю, що тоді справжнє питання, принаймні, як я це сприймаю, - як можна зробити повне резервне копіювання, не скасовуючи гарантії. Пересічні користувачі не захочуть або навіть знають, як викорінити коріння, не кажучи вже про спалах відновлення заміни.
Райан Конрад

2
@RyanConrad Я згоден. :) Принаймні, моя відповідь очистить помилки ..
Android Quesito

2
@Izzy Unlocking не отримує кореневого доступу. Але це втрачає гарантію. Миготіння користувальницького відновлення не вимагає доступу до кореня, просто потрібен розблокований завантажувач. Після встановлення користувальницького відновлення відновлення має кореневий доступ (але не такий, як мати root у сенсі ОС). Я думаю, що миготіння спеціального відновлення є великим бар'єром для більшості користувачів. У багатьох випадках простіше викорінити пристрій, а потім відновити відновлення. Також більший шанс м'якого прискорення пристрою з миготінням відновлення.
Райан Конрад

4
Основна проблема цього рішення полягає в тому, що пристрої з заблокованим завантажувачем завантажуються, пристрій "fastboot oem unlock" видалить пристрій.
кришка

1
@lid Зачекайте секунду. Чи було ваше попереднє запитання пов'язане з обговоренням? Подивіться .. Я кажу, вам зовсім не потрібно набирати коренів. Чому ви намагаєтесь знайти подвиг для вкорінення?
Android Quesito

18

Koushik Dutta (він же Koush aka Mr. ClockworkMod) опублікував резервну копію Helium , яка повинна зробити все можливим навіть без необхідності використання комп'ютера та USB-кабелю:

Резервне копіювання вуглецю

Helium Backup повинен мати можливість резервного копіювання додатків та даних на SD-карту, приєднані USB-пристрої, Dropbox, Google Drive або Box.

Це не «повна резервна копія» в тій мірі , мова йде про системні налаштуваннях, але це робить відновлення налаштувань і даних додатків. Він не створює резервну копію вашої внутрішньої пам’яті (файлів користувача), тому доведеться робити резервну копію цих файлів окремо.

Якщо ви не можете побачити свої резервні копії у списку відновлення, деякі метадані резервного копіювання можуть загубитися при перекладі. Самі резервні копії все ще можна відновити, але для їх отримання знадобиться додаткова робота .

Редагувати: Щоб отримати повноцінний підказки щодо використання гелію , перегляньте розділ Як створити резервну копію програм та даних без кореневих програм за допомогою програми Helium Android (спасибі за підказку, Саймон!). І перш ніж на що-небудь скаржитися, переконайтеся, що ви проконсультувались з Helium Wiki (спасибі golimar, що вказав на це!).


1
На жаль, потрібен Android 4.0, такий же, як і рішення Райана.
Фенікс

Впевнено: як рішення Райана, він використовується adb backupяк резервний.
Іззі

1
@Izzy Щойно знайшов приємне написання про Carbon: maketecheasier.com/another-way-to-back-up-android-without-root/…
Саймон

1
@Lucky для не вкоріненого пристрою, що, на жаль, правда, оскільки компонент ADB на пристрої спочатку потрібно активувати (після кожного завантаження) - що вимагає підвищених привілеїв, тому це неможливо зробити безпосередньо на пристрої без root, але це можливо лише через ADB.
Izzy

1
Рекомендовано прочитати до встановлення: github.com/koush/support-wiki/wiki/Helium-Wiki
golimar

11

Ця відповідь - це не натяк, на який ви сподівалися шановні читачі, а результат моїх реальних тестів:

резервне копіювання adb далеко не повне, на Nexus 3, як під корінним Android 4.3, так і за допомогою кореня adb на Cyanogenmod 10.1.3!


Декілька реставрованих речей, кілька - ні! Я перевірив відновлення деяких особливостей:

НЕ ВІДКЛЮЧЕНО: в основному всі основні функції телефонії: контакти, смс, звук мелодії дзвінка та сповіщення, активовані мови введення (= макети kbd), ім'я власника (замість цього зберігається встановлене ім'я власника у майстрі завантаження)

ВЛАСНО ВІДКРИТТЯ: Спеціальна лексика, шпалери, позиції значків запуску, програми та їх налаштування.


Це були мої вимоги, які підвели мене до теми:

 1. Максимізація конфіденційності Android
 2. Фізична безпека для запобігання руху при завантаженні ( PDF ), тобто:
  • завантажений завантажений, відновлення запасів, ADB вимкнено
  • ще безпечніше: повне шифрування диска
 3. Повна локальна резервна копія, без хмарного резервного копіювання (тема цієї теми тут)

У Cyanogenmod ситуація була дещо іншою: SMS були повністю відновлені, але контакти та журнали викликів досі не відновлені. Навіть коли резервна копія adb та відновлення, де вона працювала, а adb працює як root adb root.


Тому я спробую використовувати користувальницький ROM, з root (щоб отримати додаткові можливості), заблокований завантажувач, користувацьке відновлення і лише тимчасово відновлювати відновлення (теоретично це можливо з укоріненого пристрою з flash_image , але для мене це теж не вдалося ) , після чого я роблю резервні копії NANDROID (або резервне копіювання adb + спеціальні рішення для резервного копіювання sms / журналів викликів / контактів), а також спеціальні оновлення ROM.


8

Ми можемо зробити резервну копію нашого пристрою без використання будь-яких додатків або без вкорінення телефону.

Android включає вбудований спосіб резервного копіювання та відновлення вмісту телефону чи планшета. Все, що вам потрібно, це комп’ютер і пристрій під керуванням Android 4.0 (сендвіч з морозивом) або новіших версій.

Перейдіть до adt-bundle-windows-x86\sdk\platform-toolsпапки та відкрийте командний рядок тут.

 1. Переконайтеся, що налагодження USB увімкнено.

 2. Перевірте, чи підключено ваш пристрій, запустивши " adb device".

 3. Тепер виконайте " adb backup -apk -shared -all -f C:\Users\UserName\backup.ab".

 4. Розблокуйте свій пристрій, введіть пароль шифрування, і весь ваш пристрій буде створено резервну копію.

 5. Для відновлення знову просто виконайте " adb restore C:\Users\UserName\backup.ab".

Я написав покрокову процедуру з знімками екрана для того ж тут . Сподіваюся, це допомагає!


1
Так. Це те , що відповідь Райана зазначає як його початок :) Але дякую за додаткові деталі та покрокове керівництво!
Izzy

7

Я трохи здивований іншими (складними) відповідями. Можливо, я неправильно зрозумів питання, тому сміливо коментуйте та голосуйте відповідно.

 1. За визначенням повна резервна копія (включаючи ROM, програми та дані) називається резервною копією Nandroid . Тому виникає запитання "як зробити резервну копію Nandroid на своєму не вкоріненому пристрої".
 2. Вам не потрібен укорінений пристрій, щоб мати змогу робити резервну копію Nandroid. Резервне копіювання Nandroid, як правило, здійснюється за допомогою спеціального відновлення (наприклад, TWRP або Clockwordmod), для встановлення якого не завжди потрібен кореневий пристрій. Наприклад, за допомогою ADB TWRP можна встановити відповідно до вказівок . Може бути , можна тимчасово завантажити призначене для користувача відновлення, зберігаючи тим самим відновлення запасів (і вашу гарантію, бо TWRP це можна зробити заміну fastboot flash recovery twrp*.imgз fastboot boot twrp*.imgна кроці 4 пов'язаного підручника). Деякі пристрої вимагають розблокування завантажувача для встановлення користувальницького відновлення, інші - ні. Зауважте, що розблокування завантажувача, як правило, фабрично скидає ваш пристрій.

3
Ні. Нандроїдне резервне копіювання - це не визначення повної резервної копії, але питання не визначає, що це таке. Ваш метод вимагає розблокованого завантажувача та знання про миготіння відновлення (що відрізняється в залежності від моделі). Насправді речі, з якими людина не коріться, хоче возитися.
jiggunjer

@jiggunjer, що змушує вас сказати, що резервна копія nandroid не є повною резервною копією? Також деякі телефони оснащені розблокованим завантажувачем. Також порівняно з іншими відповідями я б не сказав, що ця є складною.
Селерітас

1
Повна резервна копія була б у кожному секторі eMMC, нандроїди часто є зображеннями підмножини секторів, вони, як правило, виключають завантажувач та саме відновлення. Можливо, така повна резервна копія не часто потрібна. Ваша відповідь дійсно проста, але не практична для 95% користувачів без коріння.
jiggunjer

@jiggunjer гаразд, можливо, ти маєш рацію, що технічно кажучи, Nandroid зовсім не означає те саме, що "повне резервне копіювання", хоча я думаю, що саме про це думають більшість людей. Описаний нами метод не потребує кореня. Це вимагає тимчасового миготіння користувальницького відновлення, але з огляду на використання інших відповідей adbз командного рядка (що вимагає завантаження великих файлів), я не думаю, що це набагато складніше.
Селерітас

1
Повна резервна копія в полі зору фахівця - це, мабуть, реплікація всього обладнання, включаючи стан усіх бітів. Але оскільки це орієнтований на користувачів сайт, повна резервна копія просто означає: я можу відновитись із цього і закінчитись саме в тому стані, в якому було зроблено резервну копію (всі налаштування, програми та дані охоплені). Крім того: Хоча яблуко - це фрукт, фрукт не обов’язково є яблуком; так, резервна копія Nandroid зазвичай є повною резервною копією (хоча, наприклад, TWRP пропускає "спільне зберігання") - але це не означає, що повна резервна копія завжди є резервною копією Nandroid;)
Izzy

7

"Повна резервна копія", здається, є дуже перевантаженим терміном у світі Android. Дозвольте спочатку визначити це (перефразовуючи коментар):

Повна резервна копія - це все, що відновить стан вашої системи, коли ви робили резервну копію. ~ Іззі (ОП)

Тож очевидним наступним питанням має бути: відновити свій стан з чого?

 • Сценарій 0: Ваш телефон фізично зламаний.
 • Сценарій 1: весь диск (eMMC) заблокований.
 • Сценарій 2: Ви можете завантажуватися тільки в режимі USB-спалаху, як швидка завантаження / ODIN.
 • Сценарій 3: Ви можете завантажуватися у швидку завантаження І своє (користувацьке?) Відновлення
 • Сценарій 4: Ваш телефон повернуто до заводського режиму. У вас є нормальна некорінева функціональність.
 • Сценарій 5: Ви випадково видалили зображення з улюбленої кішки шпалерами.
 • І т.д.

Кожен із цих сценаріїв може мати різне резервне рішення. Повна резервна копія повинна бути в змозі вирішити всі з них. Звичайно, я трохи розмовляю з розбитим сценарієм телефону (0), але це вказує на те, наскільки невірно визначено це канонічне питання. Це відображає той факт, що багато людей та компанії, як правило, спрощують резервне копіювання та ігнорують найважливішу частину: відновлення.

Подумайте, що в Android-спільноті мається на увазі, що жорсткі штрихи (0 і 1) - вагові папери; від вас очікується отримання нового телефону. Тож давайте розділимо залишки резервного рішення на 2 категорії:

 1. Розробник відновлює (2+).
  Зазвичай передбачає використання Nandroid (секторну копію більшості розділів) і, можливо, повторне миготіння спеціального відновлення. Трохи технічний. Може вплинути на гарантію.
 2. Споживач відновлює (4+).
  Зазвичай відновлює програми та дані, включаючи фотографії вашої кішки. Часткове відновлення може працювати в різних моделях.

Обидва можна вважати повними резервними копіями для їх використання. Нехай контекст визначає, чи бажає хтось, хто запитує повну резервну копію, варіант 1 або 2. Між сценарієм 3 і 4 є трохи сірої області (3.5?), Наприклад, якщо користувач видалив файли з /systemрозділу, спосіб відновлення може залежати від того, що зниклий безвісти.

Остерігайтеся, як споживач відновлює

Поточна відповідь, на яку найбільше голосують, adb backup- це відновлення споживача, яке може відновити програми та дані з кількома застереженнями:

 • Здається, пропустіть деякі файли
 • Змінні результати залежно від ПЗУ (наприклад, не працює на деяких моделях Sony, опускає різні елементи на CyanogenMod проти TouchWiz).

Хоча останнім часом в Oreo відбулися невеликі вдосконалення (новини XDA), я все ще не можу підтвердити, чи він може копіювати всі файли користувачів, як-от фотографії та музику, скопійовані з вашого ПК.

Для відновлення розробника потрібен Nandroid.

Ви не можете отримати повний Nandroid без вкорінення або АБО з використанням відновлення. Виняток - можливо, зображення вашої SD-карти, що дає вам частковий Nandroid. Тож вам доведеться ризикувати встановленням зображення або тимчасовим укоріненням, або чекати, поки виробники оригіналу пропонують краще відновлення.

Не забудьте назвати резервні копії з важливою інформацією, як-от дата та розділи.

Вам не доведеться створювати резервні копії того, що ви не проти відтворити

Nandroid зазвичай не включає відновлення, оскільки вони, як правило, застосовуються під час відновлення, тому він є надмірним. Але якщо ваш пристрій зіпсований, і відновлення не пройде, ви можете панікувати, думаючи, що ви не створили резервну копію, щоб відновити нічого. Але його завантажувати та повторно встановлювати за допомогою USB-флеш-інструменту (наприклад, швидкої завантаження) дуже просто.

Так само, якщо ви зберігаєте свої контакти у хмарі, резервне копіювання їх зазвичай не потрібно. Просто відновіть синхронізацію після відновлення.

Пам'ятайте, повна резервна копія залежить від того, з чого ви хочете відновити. На "споживчому рівні" немає ідеального рішення, яке я описав. У країнах ЄС та Азії, де люди не так переживають відмову від гарантії, мало причин не встановлювати спеціальне відновлення, якщо воно існує.

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.