Яка різниця між: Rooting, Jailbreak, ROM, Mod тощо?


165

Яка різниця між:

 • Розблокування завантажувача (необхідна умова для виконання багатьох, хоча і не всіх, інших речей нижче)
 • Укорінення
 • В'язниця
 • ПЗУ
 • NAND і Nandroid
 • Операційна система
 • Мод (наприклад, CyanogenMod)
 • Відновлення (ClockworkMod, Amon Ra)
 • Спеціальне ядро ​​(наприклад, ядро ​​LeshaK)
 • Прошивки
 • Водій
 • Оновлення в ефірі (OTA)
 • Fastboot
 • Розблокування SIM-карти
 • Миготить
 • SPL (другий навантажувач програми)

(будь-які інші часто плутані терміни, які я пропустив?)


Відповіді:


140

Укорінення та втеча з походження - це одне й те саме, Jailbreaking - це слово користувачів iPhone для того, що користувачі Android називають Rooting. Укорінення - це коли ви отримуєте "Root" доступ до телефону, що дає вам змогу робити все, що завгодно (це походить від користувача Unix Root , по суті, Unix, еквівалентний обліковому запису адміністратора Windows). Зазвичай вам не дозволяють бути Root для власного блага, так як дуже легко зламати телефон, коли ви маєте root-доступ, і досить важко його зламати.
Більше інформації: Що означає "викорінити телефон"? і я вкоренив свій телефон. А тепер що? Що я отримую від вкорінення?

Nandroid резервного копіювання є резервною копією вашого телефону , який є точним зображенням стану телефону. Таким чином , ви могли б зробити точну копію поточного телефону, а потім зробити значні зміни в ній, а потім відновити до попередньої резервної копії з допомогою миготіння резервного копіювання назад в телефон. Миготіння означає скопіювати або встановити .... ви по суті витираєте пристрій і відновлюєте попередній стан (резервну копію) або миготієте новим ПЗУ (див. Нижче). NAND - це флеш-пам’ять вашого пристрою, тому копіювання файлів називається "миготливим".

Операційна система Android - це програмне забезпечення, яке керує обладнанням телефону Android, таким як екран, передача даних, зберігання даних, камера та GPS. Він надає загальний рівень, який дозволяє програмам використовувати та отримувати доступ до цих ресурсів на різних пристроях, без додатка потрібно знати щось особливе про фактичне обладнання, на якому він працює. Операційна система Android також включає ряд стандартних додатків і служб, таких як "Контакти", "Камера", "Фотогалерея" та програми веб-браузера, і дозволяє користувачеві робити такі дії, як управління яскравістю екрана або підключення до мереж Wi-Fi.

Хоча реальні визначення різні, у Android-світі, ROM , Mod та прошивці всі використовуються так, ніби вони означають по суті одне і те ж. Усі вони посилаються на індивідуальну версію операційної системи Android , яка була модифікована для роботи на певній марці телефону із певним набором налаштувань чи змін. Це можна зробити так, щоб старий телефон, як G1, міг отримати абсолютно нову версію Android, наприклад 2.2, навіть якщо виробник вирішив не надавати його. Або можна надати додаткову функціональність, недоступну у постачаній виробником версії Android, або виправити неполадки у наданій виробником версії. Більше інформації: Яка різниця між AOSP ROM та запасним ROM?, Які переваги користувацького ПЗУ? , Чому існує так багато різних ядер Android і де я можу знайти акції або спеціальні ROM для свого пристрою Android?

Driver що розповідає Android програмного забезпечення операційної системи , як говорити про всіх різних апаратних засобів , який в Android телефон. Коли хтось збирає ПЗУ для певної моделі телефону, йому потрібно буде включити всі драйвери цього телефону всередині ПЗУ (такі речі, як стільниковий модем, доступ до Wi-Fi, конкретний тип камери, конкретний процесор тощо), інакше ПЗУ або не працюватиме на цьому телефоні, або зможе працювати лише з певними частинами телефону, і, наприклад, не зможе використовувати передню камеру, або не зможе підключитися до мережі WiFi. Це точно так само, як коли ви підключаєте щось нове в Windows, і він запускає майстра нового додавання до апаратних засобів і починає шукати новий драйвер, перш ніж використовувати його. Драйвери завантажуються ядром, ядро ​​операційної системи.

Оновлення Over The Air (OTA) - це коли ваш телефон отримує оновлення своєї операційної системи Android "по повітрю", тобто воно автоматично надсилає файли по стільниковій мережі або від Google, або з вашої телефонної мережі, не потребуючи цього підключено до ПК. Це суперечить тому, що, наприклад, iPhone спочатку оновлювався там, де його потрібно було фізично підключити до комп'ютера під управлінням iTunes, щоб отримати його оновлення.

Завантажувач контролює , як черевики пристрою. Інструмент Google на стороні ПК для потрапляння в завантажувач та інші пов'язані з цим завдання називається Fastboot , а запуск інтерактивного завантажувача може називатися "режимом швидкої завантаження". Заблокований завантажувач буде перевіряти розділ Android системи і відновити його на склад , якщо він не відповідає, в той час як розблокований завантажувач не робити те ж перевірку, тому розблокування завантажувача потрібно постійно корінь пристрою.

Термін відновлення часто використовується для позначення кількох різних речей. Це може означати режим роботи телефону. Наприклад, для завантаження в режим відновлення Atrix 4G MB860 olympus необхідно:

 1. вимкнення телефону
 2. одночасно утримуйте кнопки PWR та VOL DOWN, поки на дисплеї телефону не з’явиться "Fastboot"
 3. торкніться та відпустіть кнопку VOL DOWN кілька разів (сім разів), поки "Fastboot" не зміниться, щоб прочитати "Відновлення Android"
 4. торкніться та відпустіть кнопку VOL UP, щоб вибрати цю опцію
 5. Нарешті, коли телефон відображає трикутник, що оточує знак оклику, що прилягає до зеленого андроїд-робота, тоді:
  • якщо ви користуєтесь Android 2.2 (Froyo), торкніться нижнього правого кута дисплея телефону
  • якщо ви користуєтесь Android 2.3 (Пряники), тоді утримуйте одночасно і кнопки ВВЕРХ та ВПУСКУ ВНИЗ

увійти в режим відновлення Android .

Це режим роботи, який дозволяє користувачеві вносити основні зміни в телефон. Або відновлення може також означати відновлення розділу на телефон. Або відновлення також може означати файл зображення (filename.img), який можна перенести на розділ відновлення . Наприклад, олімпійські пристрої Atrix 4G MB860, що мають зображення відновлення запасів, перенеслись на розділ відновлення , а завантаження в режим відновлення на такому фондовому телефоні дозволяє користувачеві внести кілька великих змін у телефон:

 • перезавантажте систему зараз
 • застосувати sdcard: update.zip
 • видалити дані / скидання налаштувань
 • стерти кеш розділ

Можливо (хоча для цього зазвичай потрібен розблокований завантажувач ) замінити код, який виконується в режимі відновлення Android , замінивши зображення відновлення запасів , встановлене виробником на розділі відновлення, на власне зображення відновлення, наприклад ClockworkMod . Встановлення та виконання коду у користувальницькому зображенні для відновлення часто дозволяє користувачеві вносити в телефон багато більш всебічних змін, а також часто дозволяє користувачеві робити резервні копії Nandroid та відновлювати ці резервні копії в телефоні.

Завантажувач також може грати певну роль у миготливій прошивці, хоча це, як правило, частина відновлення . Хоча зазвичай не хочеться возитися із завантажувачем, досвідчені користувачі часто прошивають користувальницьке відновлення, наприклад ClockworkMod(хоча заблокований завантажувач може запобігти цьому). Це дозволяє прошивати прошивку, яка не була підписана виробником (наприклад, спеціальні ROM), оскільки відновлення запасів зазвичай перевіряє наявність підпису та виконує складні завдання, такі як повне резервне копіювання Nandroid. Відновлення трохи схоже на завантажувальний екран BIOS на ПК, оскільки ви дістаєтесь до нього натисканням спеціальної комбінації кнопок під час запуску телефону. Відновлення також може виконувати такі дії, як запустити файл оновлення з SD-карти телефону або дозволити підключення з ПК через ADB (Android Debug Bridge) для управління пристроєм з командного рядка.
Детальніше: Яке відношення між диспетчером ROM, ClockworkMod та Nandroid? Які з них мені потрібні?

Багато телефонні мережі , які продають мобільні телефони GSM за контрактом обмежити телефон таким чином, що він може бути використаний тільки на їх телефонної мережі, це відомо як замок SIM , замок мережі або блокування субсидії . Це дозволяє провайдеру гарантувати, що телефон, який вони субсидують, може використовуватися лише в мережі, яка допоможе їм повернути ці гроші. Телефон зчитує код IMSI із вставленої SIM-картки та перевіряє, чи відповідає він дозволеним кодам країни чи мережі, з якими запрограмований телефон. Розблокування SIM-картивидаляє це обмеження з телефону, щоб SIM-картку будь-якої мережі можна було вставити та використовувати. Зазвичай це стосується введення коду в дозвон телефону, який знімає блокування. Існують різні способи отримання цього коду залежно від вашого пристрою та мережі, деякі мережі дадуть вам код розблокування, коли ви досягнете кінця строку дії контракту, деякі виробники публікують ці коди на своїх веб-сайтах, деякі виробники вставляють ці коди у свої пристрої таким чином, який може бути вилучений програмою, а деякі потребують використання спеціального програмного забезпечення для ПК для перепрограмування телефону. Блокування SIM-карти, як правило, реалізується в апаратному / лише для читання програмному забезпеченні, тому розблокувати пристрій без коду взагалі неможливо.
Детальніше: Чи можу я використовувати свій пристрій на іншому носії?


Пов’язано : Ще одне питання, яке пояснює деякі частини платформи Android в термінах, звичних користувачам традиційних комп'ютерних систем, таке:
У звичайному комп’ютерному плані, чим відрізняються частини системи Android?


1
Ув'язнення та вкорінення схожі, але не тотожні з точки зору абстрактного процесу. Ув'язнення з в'язниці передбачає обхід завантажувача (або ігнорування безпеки Apple), а потім отримання привілеїв адміністратора, тоді як вкорінення - це лише отримання привілеїв - нічого іншого не мається на увазі. Крім того, виграш у привілеях (свобода!), Можливо, більший із вторгненням від в'язниці, оскільки бокові навантаження вже дозволені за допомогою Android.
jiggunjer

@GAThrawn Чи правильно сказати, що драйвер є частиною ОС? Або хоча б якийсь набір основних драйверів буде частиною ОС, і якщо ви хочете чогось конкретного, тоді вам потрібно встановити його драйвер, перш ніж ви зможете почати його використовувати?
Гагравал

29

Укорінення і втеча з ув'язнення стосується одного і того ж. Термін Jailbreaking походить від спільноти iPhone від Apple, кращим терміном в Android є вкорінення.

Укорінення / Jailbreaking позначає включення адміністратора / суперпользователя / root / user-id-0 користувача на телефон. У кореневих пристроях обліковий запис суперпользователя вимкнено з метою безпеки. Суперусер має повну привілей над системою, включаючи видалення або зміну критичних системних файлів.

Детальніше про вкорінення: Що означає "викорінити телефон"?


4
Укорінення = отримати кореневий доступ (користувач root, користувач 0). Jailbreaking = те саме, що вкорінення, за винятком андроїда, ви ніколи не пов'язані власним завантажувачем / програмним забезпеченням.
Дмитро Лихтен

6

Прошивка стосується всього програмного забезпечення для Android: ядра (включаючи драйвери), Dalvik VM та операційної системи. Однак він не включає додатки, встановлені з Market.

Прошивка може бути офіційною (випущена виробником та / або постачальником послуг) або неофіційною (випущена моддінг-спільнотою).


6

CyanogenMod має чітке визначення ROM (і багато інших термінів у цьому списку)

Тільки читання пам'яті. У контексті пристрою Android, ROM - це внутрішня флеш-пам'ять, де знаходиться основна операційна система. Він також може посилатися на прошивку конкретної версії, яка може бути застосована до пристрою через процес, який зазвичай називають миготливим. Неправильно прошитий ПЗУ часто може цегелювати пристрій, роблячи його непридатним.


4

На це питання вже добре відповіли, але одне, що я вважаю, що більшість нетехнологічних людей заплутуються, - це різниця між вкоріненням / джейлбрейком та розблокуванням SIM-карти.

Це просте пояснення, яке я використовую для нетехнологічних людей.

Смартфон - це по суті дві речі

 1. Телефон

  Розблокування стосується телефонної частини смартфона.

  У деяких країнах (як правило, США) телефонну частину смартфона заблоковано оператором, щоб його не можна було використовувати з іншими операторами зв'язку.

 2. Комп'ютер

  Укорінення / втеча з ув'язнення стосується комп’ютерної частини смартфона.

  ОС телефону (Android / IOS / Windows) заблокована програмою запису ОС (Google / Apple / Microsoft), так що ви можете отримати доступ до функціональності лише через інтерфейс, наданий ОС та виробником. У вас немає дозволу адміністратора на своєму пристрої (на відміну від ПК з Windows, де ви можете ввійти як адміністратор).

  Це робиться з багатьох причин.
  1. Вам потрібно купувати через їхній магазин тощо
  . Багато користувачів не мають достатньої технічної сили, тому це робиться для того, щоб захистити їх від дурного.

  Обхід цих заходів для отримання доступу адміністратора до власного пристрою називається вкоріненням або джейлбрейком.


Але чи не існує різниці між розблокуванням SIM-карти та розблокуванням завантажувача? Якщо так, то, мабуть, для усунення обмежень телефону, по суті, є лише 3 основні кроки: 1) розблокування SIM / розблокування субсидії; 2) розблокування завантажувача (що, я думаю, дозволяє встановити власну прошивку); і 3) вкорінення пристрою. Або (2) і (3) тут по суті однакові? Так заплутано ...
Osteoboon

2 (розблокування завантажувача) дозволяє 3 (вкорінення).

Просто додати: але 2 не завжди потрібні для 3 (див. Root-подвиги). Але більшість хардкорних підлітків хочуть 2, навіть якщо можливо отримати 3 без 2. Тому що 2 дозволяють зробити більше 3-- найбільш помітних ПЗУ / відновлення. 3 Це просто круто для видалення програмного забезпечення та встановлення кількох нішевих додатків.
jiggunjer

4

Версія TL; DR:

Розблокування завантажувача

 • Початкова програма при завантаженні - завантажувач. Якщо "заблоковано", це може: 1) блокувати спроби блимати 2) відмовитись від завантаження телефону, якщо промайнула щось несанкціоноване. Розблокувати це означає змінити налаштування, яке впливає на таку поведінку.

Укорінення

В'язниця

 • iphone слово для вкорінення. Ув'язнення та вкорінення схожі, але не тотожні з точки зору абстрактного процесу. Ув'язнення з в'язниці передбачає обхід завантажувача (або ігнорування безпеки Apple), а потім отримання привілеїв адміністратора, тоді як вкорінення - це лише отримання привілеїв - нічого іншого не мається на увазі. Крім того, виграш у привілеях (свобода!), Можливо, більший із в'язницею, оскільки бокові завантаження вже дозволено за допомогою Android

ПЗУ

 • ПЗУ - це парасольовий термін для будь-яких даних, які можна передати на NAND. У більшості андроїдних контекстів миготливий ROM = установка мобільної операційної системи. В інших контекстах це може просто означати заміну деяких файлів, щоб налаштувати вашу шкіру. І т. Д.
  Хоча ROM може бути дещо помилковим (насправді стосується енергонезалежної пам'яті - не даних), більшість людей не знають різниці між ядром, ОС, завантажувачем і т. Д. Тому багато модифікацій просто називаються ПЗУ , це дозволяє уникнути плутанини та полум'я (наприклад, коли люди називають Linux ОС, а не кажуть, що GNU / linux - це ОС або навіть GNU / linux / X).
  Див. Також Чому вони не можуть створити загальну ОС телефону?

NAND

 • Тип твердотільного зберігання, інший приклад - пам'ять NOR.

MMC / SD

 • MMC є / був конкурентом SD. Обидва є стандартами карт пам'яті, які використовують NAND-пам'ять. Крім фізичної форми, ці стандарти декретують інтерфейс / протокол, що використовується для доступу до NAND. Це означає, що ці формати пам'яті поставляються з іншим або додатковим контролером пам'яті.
  Хоча формат MMC старший, багато пристроїв використовують eMMC замість eSD. "Е" означає вбудований і просто означає, що сховище є незнімним у типовому сенсі.
  Порівняно з MMC, SD має більше штифтів, товстіший і підтримує DRM. Це також трохи дорожче. Вони обидва використовують протокол SPI для доступу до NAND.

Нандроїд

 • Зображення системи, яке використовується для резервного копіювання. Часто не включає завантажувач.

Операційна система

 • Android, Windows, інші дистрибутиви Linux, Mac OS X, iOS - це всі операційні системи. У більш технічному сенсі ядро ​​можна назвати операційною системою. Це програма, яка забезпечує середовище для безпечного запуску інших програм та використання їх HAL .

Мод (наприклад, CyanogenMod)

 • Файли сторонніх розробників, які можуть прошиватися на телефон, щоб забезпечити додаткові / інші функції. Може бути повноцінною операційною системою на зразок CM.

Відновлення (ClockworkMod, Amon Ra)

 • Телефони можуть завантажуватися в основну ОС або Recovery. Це як міні-операційна система, яка дозволяє користувачам виконувати операції з обслуговування, такі як видалення, створення резервної копії або встановлення файлів.Often знаходиться в розділі / recovery.

Спеціальне ядро ​​(наприклад, ядро ​​LeshaK)

 • Частина операційної системи, яка контролює апаратне забезпечення та всі інші програми, що працюють. Це перший завантажений не завантажувач код. Часто знаходиться у розділі / boot.

Прошивки

 • Програмне забезпечення на вбудованих пристроях.

Водій

 • програма, яка використовується ядром для зв'язку з обладнанням. Зазвичай пишуть виробники обладнання. Дерево-джерело Android має без ядра та драйверів для більшості пристроїв. Ось чому пристрої, які не користуються Google, мають складніші терміни оновлення.

Оновлення в ефірі (OTA)

 • Оновлення ви можете завантажувати та встановлювати лише зі свого телефону (тобто не потрібні кабелі / USB).

Fastboot

 • Програма для ПК від ADK від Google. Дозволяє завантажувачам передавати дані в NAND.

Розблокування SIM-карти

 • Деякі мобільні провайдери можуть пропонувати пристрої в рамках договору. Ці пристрої мають програмні обмеження щодо того, якими SIM-картками ви можете скористатися, щоб запобігти зміні постачальника.

Миготить

 • Копіювання / запис у пам'ять NAND. Тому навіть переміщення файлу на вашу sdcard можна назвати миготливим.

SPL (другий навантажувач програми)


3

Android Kernel посилається на Linux Kernel та набір драйверів, що постачаються з ядром Linux. Ядро не включає додатки, що постачаються з Android, ні віртуальну машину Java / Dalvik.

Costum Kernel посилається на загальнодоступні модифікації ядра Linux. Ядро надає послуги низького рівня, управління ресурсами та безпеку.

Драйвер - це частина ядра, яка безпосередньо спілкується з обладнанням, він забезпечує стандартний інтерфейс, який приховує тонкощі конкретного обладнання.

Модифікації в ядрі та драйвері, як правило, включають виправлення помилок, пов’язані з обладнанням, оптимізацію управління ресурсами та розблокування функцій апаратних засобів, які були відключені на рівні драйверів.


2

Над оновленням Air посилається на офіційне оновлення від виробника пристрою та оператора, при цьому оновлення автоматично передається на ваш пристрій

Оновлення OTA - це в основному офіційне оновлення мікропрограмного забезпечення, оскільки воно охоплює весь стек Android (драйвери, мікропрограмне забезпечення, ядро, VM, програми).


2

моє розуміння полягає в тому, що різні моди / rom схожі на вподобання ubuntu та fedora (різний варіант linux) у ПК. Ядро нижчого рівня, ніж це, як і ubuntu 10.10, і fedora 14 використовують одне і те ж ядро ​​Linux 2.6.35

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.