Термін служби акумулятора та перший раз заряджання на літій-іонних акумуляторах. Міф? [зачинено]


83

"Гаразд, ви купили абсолютно новий мобільний телефон із абсолютно новим акумулятором, перевіривши його справний ок, будь ласка, вимкніть його та зарядіть його повністю (100%), а потім почніть використовувати його.

Це міф чи абсолютно правда, коли говорити про літій-іонні батареї?


3
Визначення типу акумуляторної батареї принесе більше ясності, хоча можна вважати, що це літій-іон. :)
Нараянан

Так, літій-іонний акумулятор
user54879



Це може бути більш актуальним для electronics.stackexchange.com
neverMind9

Відповіді:


71

Ця рекомендація продавця була правдою для старих акумуляторів , і, здається, вони все ще говорять про це клієнтам!

В даний час, батареї часто Lithium-Ionабо Lithium-Polymerй такі батареї (як я багато разів читав і на підставі власного досвіду) буде сильніше , якщо ви доручіть їх часто. Перша зарядка та « зачекайте до повного розряду-перед перезарядкою » та « не використовуйте при зарядці » не застосовуються до цих сучасних акумуляторів.

Літій-іонні та літі-полімерні батареї, якщо їх заряджати часто, приблизно через 1 місяць, досягнуть максимальної продуктивності, і вам рекомендується заряджати їх щоразу, коли ви знайдете розетку!

На складі Довідкова програма мого пристрою Sony Android, У розділі про Термін служби акумулятора написано:

  • Заряджайте телефон часто , це не вплине на термін служби акумулятора.

1
Літій-полімерний або літій-іонний полімер, а не Полімер-іонний.
evilcandybag

1
@evilcandybag Спасибі, ти маєш рацію. Плутані імена :) відредаговано.
yrajabi

4
За винятком того, що ви забуваєте одне: калібрування. Сучасні батареї LiPo мають дуже плоску криву розряду, тобто напруга майже точно така ж, незалежно від рівня заряду. Таким чином, телефон не може використовувати напругу для оцінки рівня заряду. Таким чином, він повинен виміряти, скільки енергії надходить на акумулятор і виходить для того, щоб визначити поточний рівень заряду. Для цього телефону доведеться зарядити акумулятор повністю, хоча б один раз, щоб визначити верхню межу рівня заряду. Тобто, якщо вона не стягується повністю, вона може відображати 100% заряд при меншій зарядці, ніж повну.
bjarkef

3
@bjarkef: калібрування впливає лише на лічильник акумулятора, на час автономної роботи це не впливає.
Лежи Райан

2
@RyanShillington: Залиште його в зарядному пристрої на ніч, і система заряду зазвичай скидає повну заряджену задану температуру.
bjarkef

27

Літій-іон не потрібно повністю заряджати, як це стосується свинцевої кислоти, і не бажано цього робити. Насправді, краще не повністю заряджатись, оскільки висока напруга напружує акумулятор. Вибір нижнього порогу напруги або взагалі усунення заряду насичення подовжує термін служби акумулятора, але це скорочує час роботи. Оскільки споживчий ринок сприяє максимальному виконанню, ці зарядні пристрої мають максимальну потужність, а не подовжений термін служби.

Джерело: http://batteryuniversity.com/learn/article/charging_lithium_ion_batteries


7

yrajaby має рацію.

Інші речі, про які потрібно пам’ятати:

  1. дотримуйтесь інструкцій про діапазон температур акумулятора
  2. не тримайте акумулятор повністю розрядженим протягом тривалого періоду часу

6
Чи не повинен це бути коментарем до відповідної відповіді?
onik

3
Чи слід? Я вважав, що це відповідь правильно, адже вона давала подальшу і корисну інформацію, і це був не простий коментар, на мою думку.
Марко Різі

6

Я займаюся дослідженнями літій-іонних батарей.

Чому батареї з часом в’януть, досі невідомо на фундаментальному рівні.

Я можу вам сказати, що існує тверда електролітна інтерфаза (SEI), яка утворюється при першому циклі зарядки. Цей ДЕІ захищає негативний електрод, але вважається, що СЕІ призводить до згасання з часом.

Якщо ви не зможете зарядити акумулятор повністю протягом першого циклу, SEI не повністю сформується і може призвести до вицвітання з часом. Я пережив це, і я дійсно не думаю, що це міф.

Там так багато інформації. Якщо це міф чи ні, ніхто ніколи не дізнається, я скажу вам це точно.

PS Я прочитав сторінку "університету акумуляторів". Це загальний BS. Ви повинні прочитати деякі сучасні наукові праці з цього питання.


4
Чи є джерела (наприклад, "сучасні наукові праці"), які б це підтримували?
eldarerathis

Balbuena, PB, Wang, YX (eds) (2004). Літій-іонні батареї: суцільна електролітна електрофаза, Imperial College Press, Лондон, ISBN 1860943624.
Павло

2
більшість акумуляторів заряджаються фабрикою
AquaAlex
Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.