Чи можу я використовувати свій пристрій на іншому носії?


30

Іноді бажано використовувати пристрій на носії, який офіційно не продає його. Часто це пов’язано з регіональними відмінностями та подорожами (наприклад, за допомогою американського телефону в Європі), а також тому, що деякі оператори просто не пропонують телефони, які роблять інші оператори.

Як я можу визначити, чи можна використовувати мій телефон на іншому носії, і з якими операторами він сумісний?


Ця вікі-спільнота призначена для канонічної відповіді на поширене запитання. Якщо ви вважаєте, що вдосконалення можуть бути внесені, будь ласка, відредагуйте публікацію.

Відповіді:


22

Те, чи можна використовувати телефон на певному операторі, залежить від різних факторів, але це, як правило, можливо з'ясувати за умови, що ви можете знайти достатню кількість інформації про потрібний вам пристрій та оператор. на буде стільниковим стандарт водив його використання, смуги частот , які він використовує, і пов'язану з ними група / технологія , що телефон призначений для. Для того, щоб ваш пристрій повноцінно працював у іншій мережі, йому потрібно буде відповідати всім наведеним нижче критеріям.

Стільникові стандарти

Існують два первинних конкуруючих стільникових стандарту, що використовуються у всьому світі, які зазвичай називають GSM та CDMA.

GSM (Глобальна система мобільного зв'язку), як правило, є більш широко розгорнутим із двох стандартів, і, за оцінками, він обслуговує майже 80% світового ринку. Пристрої, що підтримують стандарт GSM, використовуватимуть SIM-картки для відстеження особи абонента. Стандарти 3G, які використовуються на пристроях GSM, зазвичай UMTS або HSPA .

CDMA (або, точніше, CDMA2000 ) також використовується в різних країнах, але, як правило, обслуговує менше абонентів, ніж GSM у більшості країн. CDMA використовує карту R-UIM / CSIM, яка функціонує аналогічно SIM-картці. На деяких операторах пристрої CDMA не використовують жодної фізичної картки посвідчення особи, а натомість мають ESN, який зберігається на самому пристрої. Крім того, для деяких операторів зв'язку пристрої, яким зазвичай не потрібна SIM-карта для роботи на CDMA 3G, можуть потребувати SIM-карт для доступу 4G, оскільки мережа 4G використовує іншу технологію, ніж 3G.

Загалом, пристрій класифікується, за якою мережею він використовує 3G або охоплення голосом, тому телефон, який підтримує голос / 3G CDMA, але мережу 4G GSM (наприклад, Verizon Galaxy Nexus), як правило, вважається " Телефон CDMA ".

Ці два мережеві стандарти жодним чином не сумісні між собою. Пристрій, побудований для мереж GSM, не працюватиме в мережі CDMA (і навпаки). Тому перший крок у визначенні того, чи буде ваш пристрій працювати на потрібному носії, - це визначити, які мережі він підтримує та який тип мережі використовує оператор. GSM Arena - хороше джерело для специфікацій пристроїв, а Вікіпедія - хороше місце для пошуку інформації про мережі операторів (а також про пристрої).

На додаток до проблеми сумісності з мережею, пристрої CDMA, які не мають фізичної особи, можна посвідчити особу лише в оригінальному носії пристрою або в інших країнах через роумінг. У більшості випадків оператори мають велику базу даних, яка містить усі дійсні ESN для своєї мережі, тому можна активувати лише ті моделі, які продаються оператором. Іноді це можна обійти, змінивши програмне забезпечення телефону для трансляції іншого ESN, але це робиться незаконно у багатьох країнах, і тому часто не існує законного способу використання пристрою CDMA на іншому носії. Це обмеження зазвичай (але може не завжди) стосується також операторів віртуальної мережі ( MVNO ) та їхніх «батьківських» операторів.

Як приклад: Sprint може не дозволяти вам активувати мобільний телефон Boost у своїй мережі, навіть якщо Boost використовує вежі та спектр Sprint. І навпаки, Sprint затвердив деякі свої моделі телефонів для активації на певних MVNO, які використовують спектр Sprint (за умови, що телефон не за контрактом). Тому, маючи справу з носіями CDMA, ваш найкращий вибір, як правило, буде просто запитати їх, чи буде ваша модель дозволена у їхній мережі, перш ніж приймати рішення, оскільки вони мають повний розсуд щодо того, які пристрої вони дозволять активувати.

Діапазони частот

Кожен оператор керує своєю мережею на певному наборі частотних діапазонів, якими зазвичай керує на певному рівні уряд країни, в якій працює оператор. Після того, як уряд виділяє частоти, їх зазвичай можуть купувати або продавати компанії, як вони бачать. підходять (з деякими обмеженнями). Для того, щоб пристрій працював у певній мережі, він повинен підтримувати не тільки мережеві стандарти (як зазначено вище), але й смуги частот, які використовуються.

Наприклад, мережа 3G AT&T (UMTS / HSPA) працює в діапазонах частот 850 і 1900 МГц ( джерело ). MyTouch 4G , який продається T-Mobile USA являє собою телефон GSM (T-Mobile США є мережею GSM), але він розрахований на 900, 1700 і 2100 МГц смуги частот , так як це те , що T-Mobile використовує. Отже, myTouch 4G не зможе використовувати мережу 3G AT&T, оскільки він не підтримує належні частоти. Крім того, немає можливості змінити це за допомогою програмних модифікацій - обмеження створюється антеною телефону , яка спеціально розроблена для підбору певних частот та ігнорування інших.

Використовуючи той же приклад, що і вище, однак, ви можете бачити, що AT&T працює в мережі 2G на діапазонах 850 і 1900 МГц, а myTouch 4G підтримує 850, 900, 1800 і 1900 МГц для роботи 2G. Це означає, що мій 4T міг би мати можливість використовувати більш повільну мережу 2G AT & T (і здійснювати голосові виклики) , навіть якщо він не може використовувати 3G - мережі.

Так само можливо, що пристрій може працювати в мережі 3G оператора, але не в їх 4G мережі через різниці частот. Перевірте смуги частот, які підтримує ваш пристрій для кожного покоління мережевого зв'язку (2G, 3G, 4G), щоб забезпечити повну сумісність.

Блокування SIM-карти та SIM-карти

Ще одна можлива перешкода для роботи пристрою в мережі, для якої офіційно не призначено, - це блокування SIM-карти та відмінності в SIM-картках.

По-перше, багато операторів продаватимуть свої пристрої із блокуванням SIM - програмним обмеженням, яке заважає пристрою працювати з SIM-карткою з іншого оператора. У багатьох випадках це буде залежати від того, купується пристрій за пільговою ціною на якомусь річному контракті. Придбання пристрою за повною роздрібною ціною часто дозволить розблокувати його легше (або він буде наданий у розблокованому стані). Якщо ваш пристрій має блокування SIM-картки, його можна розблокувати, звернувшись до свого оператора та попросивши код розблокування. Також є сторонні компанії, які пропонують послуги розблокування SIM-картки, але вони офіційно не схвалені оператором або виробником вашого пристрою. Пристрої зможуть працювати лише в спочатку призначеній мережі, поки вони заблоковані SIM-карткою.

Додаткове занепокоєння полягає в тому, що є кілька типів SIM-карт різної форми та розміру. Більшість основних операторів (і, навіть, навіть менші) зможуть надавати кілька типів SIM-карт, але будьте впевнені, що ви отримаєте таку, яка вміститься у слот вашого пристрою. Найчастіше телефони та планшети використовують картки Mini-SIM або Micro-SIM.

А як щодо вкорінення?

Укорінення пристрою не пов'язане з актом розблокування його для іншого носія, хоча словосполучення "розблокування" моє час від часу (неправильно) використовується для позначення обох процесів. Отриманий корінь не розблокує ваш пристрій, і коріння пристроїв можуть розблокуватись, забезпечивши належним SIM-кодом. Так само користувацький ПЗУ не розблокує ваш пристрій - він не має відношення до блокування SIM-карти.

Корисні Посилання

Ці посилання Вікіпедії містять списки стільникових носіїв, розбиті на країну / регіон. Багато записів також надають інформацію про частоти, які ці мережі розгорнули, або виконують роль стрибків для пошуку цієї інформації в інших місцях.


Чи доповнить розділ, який пропонує пристрої, які є дуже портативними серед носіїв, такі як пристрої Nexus та пристрої Sony Xperia?
Фред Томсен

@FredThomsen, чому ви вважаєте, що ці пристрої надмірно портативні (їх не більше, ніж багато інших).
Роберт Сімер

У них є підтримка pentaband 3g, яка є вирішальною в США для портативності між AT&T, T-Mobile та будь-якими MVNO, які використовують ці мережі.
Фред Томсен

У США вам потрібні діапазони 2, 4 і 5, що мають назву "1900", "AWS" і "850" відповідно. - Про які гурти ви говорите про @FredThomsen?
Роберт Сімер

3

Якщо ви отримаєте пристрій, що працює на певному носії або не залежить від наступних факторів:

  • стільникові стандарти та смуги частот
  • штучні замки на пристрої та іноді готовність носія

Спочатку перевірте, яким є ваш майбутній оператор і телефон. Для мереж та частот операторів Вікіпедія - це найповніше джерело, яке я знаю:

Для пристроїв Вікіпедія також є хорошим початком, але не охоплює все і може мати помилки (бачили цю проблему).

Популярні у всьому світі пристрої майже завжди мають різні версії та номери моделей (частотні діапазони та стандарти мережі - це саме те, чим вони відрізняються більшу частину часу). Приклад:

Питання, на які вам потрібно відповісти, самі: чи використовує оператор CdmaOne / CDMA200, GSM, WCDMA та / або LTE? На яких частотних діапазонах? Чи може пристрій впоратися з цим?

Навіть якщо оператор і пристрій поділяють частоту і стандарт, все-таки можуть бути несумісності. Тут я перераховую всі ті особливі випадки, про які я знаю:

  • China Mobile (в Китаї), а також більша частина світу використовує UMTS як стандарт 3G. Але на відміну від решти світу, він використовує TD-SCDMA як "повітряний інтерфейс" замість WCDMA, який використовує решта світу UMTS. Я знаю лише одну (!) Модель телефону, яка може робити і те, і інше. Для інших пристроїв це зазвичай означає, що 3G працює для China Mobile в Китаї або купу інших операторів, але не те і інше.

  • CdmaOne / CDMA2000 використовується з та без “ SIM-карт ” в Азії та Америці відповідно. Тож навіть якщо телефон має нормальний стандарт і частоту, в Америці він може не працювати, тому що ви не можете отримати SIM-карту, щоб поставити її в телефон! Або навпаки: у Китаї ви не зможете переконати перевізника активувати ваш телефон лише на основі ESN , оскільки юридично заборонено «жорстко асоціювати» пристрої з його мережею, а роздавати SIM-карти замість цього. - Наскільки я знаю, роумінг на інших операторах працює! - GSM, WCDMA, LTE завжди використовують SIM-карти .

  • Японія та Південна Корея (?) Використовують (г) стандарт 2G, який не використовується ніде. Це мало важливо в наші дні, оскільки їх 3G та 4G мережі працюють за "загальними" стандартами ... а хто хоче використовувати 2G в Японії? ;-)

Штучні замки та готовність перевізника приймати пристрої у свою мережу

ТБД

Використовуючи наш веб-сайт, ви визнаєте, що прочитали та зрозуміли наші Політику щодо файлів cookie та Політику конфіденційності.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.